31 Ekim-6 Kasım 2022 Astroloji Gündemi

31 Ekim-6 Kasım 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Geçtiğimiz hafta bir Güneş tutulması yaşadık. Bir şeylerin değiştiği, yeni bir şekle doğru ilerlediği

günlerdeyiz. Bir eşikten atlıyoruz, bir değişim sürecindeyiz.

Önümüzdeki 6 aylık dönemin ana konularını anlatıyor bu tutulma. Ama tabii bununla birlikte tutulmaya yakın zamanlarda etkiler daha aktif oluyor, olasılıklar daha güçlü oluyor.

Tutulma yazımın linkini buraya ekliyorum. İhtimallerden haberdar olmanızı öneririm ↓↓

25 Ekim 2022 Akrep Burcunda Güneş Tutulması

31 Ekim haftasında neler var ? Burç değiştirecek olan bir gezegen yok. Yeni başlayacak bir transit yok yani.

Güneş, Venüs ve Merkür akrep burcunda ilerliyorlar. Üçü de akrepteler.

Her birini ayrı ayrı anlattım. Genel etkileri ve burçlar için ihtimalleri paylaştım. Linklerini ekliyorum aşağıya ↓↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2022

Venüs Akrep Burcunda 23 Ekim-16 Kasım 2022

Merkür Akrep Burcunda 29 Ekim-17 Kasım 2022

Mars retrosu 30 Ekim’de başladı, o devam ediyor. Mars retrosu da burada, tıklayabilirsiniz ↓↓

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter balık burcuna döndü geçtiğimiz hafta. 20 Aralık’a kadar balıkta olacak.

Bu dönemin olasılıkları da bu yazımda ↓

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

♣     ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣

Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


31 Ekim-6 Kasım haftasının gezegen açıları :

6 Kasım : Venüs Uranüs karşıtlığı : Venüs 16 Akrepte, Uranüs 16 Boğada

İlişkiler içinde ani gelişmeleri anlatıyor bu Uranüs karşıtlığı. Temeli sağlam olmayan bağlantılar için bir kopuş enerjisi diyebilirim. Kime ne ölçüde değer veriyoruz, kimden ne kadar değer görüyoruz, herkes gerçekten düşündüğümüz gibi mi, bakalım buralara. Sağlam temelli bağlar, güçlü ilişkiler için söylemiyorum bu olasılıkları. Ama insan ilişkilerimiz içinde şaşırmamak için olanı doğru analiz edelim.

7 Kasım : Venüs Satürn karesi : Venüs 18 Akrepte, Satürn 18 Kovada

İnsan ilişkilerimiz içinde sınırları ayarlamak, kime ne mesafede durmamız gerektiğini iyi hesap etmek, dengede ve kendi merkezimizde olmak, kimseyi hayatımızın merkezine almamak, kimseden yana büyük  beklentiler içinde olmamak, samimiyette ve yakınlıkta ölçüyü tutturmak işimizi kolaylaştırır her zaman.

İşte Venüs Satürn karesi bu konularda farkındalık kazanmamızı sağlayacak deneyimlere ve dialoglara işaret ediyor. Arkadaşlıklar, ahbaplıklar, iletişimler içinde dengeye gelmemizi istiyor bizden.


Her bir gün için detaylar şöyle :

31 Ekim Pazartesi

Ay bugün 18:42’ye kadar oğlak burcunda transit ediyor sevgili okuyucularım.

Sabah saatlerinde Ay Neptün altmışlığı yumuşak, ılımlı, sakin bir atmosferi anlatıyor. Kolaylıklar var. Yardımlaşmalar var. Bir uyum enerjisi var.

Öğle saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşuyor. Parasal konular, ödemeler, alacaklar, kredi kartları, bankacılık işlemleri ön planda.

Günün ikinci yarısında özellikle akşam üstü saatlerde Ay Jüpiter altmışlığı ile rahat bir akış var. Şanslı hissedeceğimiz, güzel şeyler olabilir. Her konu için söylüyorum.

18:14-18:42 arasında Ay boşlukta. 18:42’de kova burcuna geçiyor.

Gece saatlerinde Ay Merkür karesi geliyor. İletişimler için uyumsuz için bir görünüm. Bu gece dialogları minimize etmek faydamıza olabilir.


1 Kasım Salı

Ay kova burcunda olacak günün tamamında.

Sabah saatlerinde Güneş ile, öğle vaktinde Venüs ile kare açıda bugün Ay. Uyumsuz açılar bunlar. Günün ilk yarısı ilişkiler, iletişimler açısında biraz gergin görünüyor. Bunu bilerek seçelim davranışlarımızı.

Alışverişler için de çok uygun değil. Yapmak istediğimiz şeyler, gezmek istediğimiz yerler varsa, sabah saatlerine program yapmamak, gündüz saatlerini kullanmak daha güzel olabilir.

Akşam saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ve Uranüs ile kare açıda. Değişen fikirler, değişen kararlar, düzen değişiklikleri olabilir. Güncel yaşamımızda hangi isteğimiz, hangi konumuz için neyi değiştirmemiz gerektiğini fark edebiliriz.


2 Kasım Çarşamba

Ay bugün 21:46’ya kadar balık burcunda.

Günün ilk yarısında, sabah ve öğle saatlerinde Ay Mars üçgeni ile dinamik, coşkulu, hevesli, güzel bir enerjinin içindeyiz. Aktif olmak, hareket etmek istiyoruz. Yeni şeyler başlatmak istiyoruz. Spor için harika bir sabah.

Bedensel enerji, efor gerektiren işler için iyi bir vakit. Başlangıçlar için de değerlendirelim.

Ay 14:07-21:46 arasında boşlukta. 21:46’da balık burcuna geçiyor.


3 Kasım Perşembe

Ay balık burcundan geçmekte.

Bugün gün boyunca uyumlu açılarını göreceğiz Ay’ın. Üç açısı var, üçü de uyumlu.

Sabah saatlerinde Ay Merkür üçgeni ile iletişimlerde bir hareketlilik var. Haberleşmeler, bildirimler, organize edilecek şeyler var. Yazışmalar, görüşmeler için kullanabileceğimiz bir vakit.

Akşam saatlerinde Ay Güneş üçgeni geliyor. Yetki, konum sahibi kişilerle, hocalarla iletişimler için güzel bir vakit.

Bir eğitimin, bir kursun içindeysek bu akşam çok keyif alacağımız bir ders yapabiliriz. Renkli, canlı, keyifli bir atmosfer var.

Gece saatlerinde Ay, Venüs ile uyumlu açıda bu kez. Bir Ay Venüs üçgeni geliyor.

Aile içinde, arkadaşlıklarımız içinde, ikili ilişkiler içinde mutlu hissedeceğimiz, ‘biz’ olduğumuzu daha güçlü biçimde hissedeceğimiz, güzel bir vakit.


4 Kasım Cuma

Ay balık burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde güzel bir Ay Uranüs altmışlığı var. Öğle vaktinde ise Neptün ile kavuşuyor Ay. Günün bu ilk yarısı güzel olasılıklara işaret ediyor. Yapmak istediğimiz bir değişimi kolayca gerçekleştirebiliriz. Bir süredir içimize sinmeyen şeyler varsa, buralarda değişikliğe gidebiliriz. Rutinlerin dışında, farklı şeyler yapabiliriz. İlk defa deneyimleyeceğimiz ve bize çok iyi gelecek bir şeyler olabilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Mars kare açıda. İletişimlerde bir agresyon olasılığıdır bu. Dialogları minimize edip kendimizle kalalım derim. Mutfakta kesici aletlere dikkat edelim ayrıca. Ev işleri içinde doğabilecek sakarlıklara dikkat edelim.

Gece saatlerinde Ay ve Pluto altmışlık, uyumlu bir açıda. Ardından Ay Jüpiter kavuşumu da geliyor. Oldukça güzel görünümler. Dengeye gelebileceğimiz, kendi içimizde daha  iyi, daha güçlü hissedebileceğimiz bir vakit. Gün içinde tatsız durumlar olduysa, bunları onaracak şeyler de olabilir.


5 Kasım Cumartesi

Ay 01:05-02:06 arasında boşlukta. 02:06’da koç burcuna geçiyor gün başlarken.

Hareketin artacağı bir gün. Koç burcu enerji, hareket, dinamizm demektir. Mars’ın yönettiği bir burçtur.

Yeni girişimlerimiz olabilir bugün koç enerjisiyle. Başlangıçlarımız olabilir. Yenileyeceğimiz şeyler olabilir. Sıfırlayıp bir kez daha başlatacağımız şeyler olabilir.

Akşam saatlerinde bir Ay Kiron kavuşumu geliyor. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyi etmeye çalıştığımız bir konu varsa, işimize yarayacak bilgiler çıkabilir karşımıza. Çözüme vesile olacak şeyler olabilir.


6 Kasım Pazar

Ay koç transitine devam ediyor bugün. Gün içinde ikisi açısı var, ikisi de uyumlu.

Sabah saatlerinde Ay Satürn altmışlığı geliyor önce. Hocalarla iletişimler, kurslar, eğitimler, dersler için güzel bir gün.

Bir konumuzu dengeye getirecek, düzene koymamıza yardımcı olacak şeyler de olabilir. Bir şeyin temelini sağlamlaştırmak, şeklini belirlemek, düzenini oluşturmak gibi bir görünüm var burada.

Bir devamlılık, bir istikrar var. Bir düzen var. Bir eğitime devam etmeye karar verebiliriz örneğin. Hocamızla birlikte program oluşturabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile hareketliyiz. Hevesliyiz. Hedeflerimiz için hareket halindeyiz. Renkli, canlı, enerjisi yüksek bir akşam.


Instagram hesabımı da ekleyeyim buraya.

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!