23-29 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

23-29 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

22 Ağustos Pazar günü kova burcunda gerçekleşen dolunayın net değişimler isteyen enerjisindeyiz. Tavırlarımızda, seçimlerimizde, kararlarımızda şu ana dek olduğumuzdan daha net, daha keskin davranma eğilimindeyiz. Sonlanmaları, sonuçlanmaları ve değişimleri anlatan bir dolunay yaşadık. Bu hafta da yansımalarını gözlemliyor olacağız hayatımızda.

Dolunay yazım burada ↓

Tıklayarak genel etkileri ve burçlar bazında olasılıkları görebilirsiniz :

22 Ağustos 2021 Kova Burcunda Dolunay

Bu hafta 23 Ağustos günü, gün başlarken 00:35’te Güneş başak burcuna geçiyor. Daha çok çalışacağımız, daha çok üretmek isteyeceğimiz, görevlerin, sorumlulukların, yapılması gereken işlerin, detayların öne çıkacağı, verimi yüksek bir dönem bu.

Bir temizlik zamanı. Günlük hayatımızda yeni bir düzen oluşturma zamanı.

Güneş’in başak transitini anlattığım yazım burada, tıklayabilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Şimdi her bir günü konuşacağız. Haftayı tüm detayları ile anlatacağım.

Başlamadan önce, danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


23-29 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

23 Ağustos : Venüs Satürn üçgeni : Venüs 8° Terazi, Satürn 8° Kova

İlişkiler içinde kalıcı olmasını istediğimiz adımlar için şahane bir görünüm. Satürn uzun vadeli şeyleri anlatır.

İkili ilişkilerde evlilik kararı alınabilir. Evlilik yönünde adımlar atılabilir. Aileler tanışabilir. Söz, nişan, nikah yapılabilir.

Özel ilişkiler dışında, sosyal ilişkilerimiz üzerinden de alıyoruz bu güzel açının etkisini. Sevdiklerimizden yana çok güzel şeyler yaşayabiliriz. Yardımlaşmalarımız olabilir.


25 Ağustos : Merkür Neptün karşıtlığı : Merkür 22° Başak, Neptün 22° Balık

Merkür düşüncelerimizdir, fikirlerimizdir, kararlarımızdır. Neptün ise Merkür’e karşıtlık ve kare açı gibi uyumsuz görünümlerinde, yanılgılar, hatalı değerlendirmeler, yanlış analizler, gerçekliği olmayan düşünceler getirebiliyor.

Dolayısıyla karar almak, herhangi bir konuda bir yargıya varmak, önemli bir seçim yapmak için çok uygun bir gün değil bu. Dikkat edelim. Acele etmeyelim. Enine boyuna düşünelim bir şeyleri. Konuları doğru tartalım.

İletişimlerde hayal kırıklıklarına açık bir görünüm ayrıca.


26 Ağustos : Venüs Kiron karşıtlığı : Venüs 12° Terazi, Kiron 12° Koç

Kiron yarayı ve şifayı simgeleyen bir astreoid. Uyumsuz açılarda incinmeyi, yaralanmayı anlatır. Hem fiziksel, hem ruhsal anlamda olabilir bu.

Venüs ilişkileri sembolize ettiğinden, insan ilişkilerimiz içinde, ikili ilişkilerde dargınlıkların, küslüklerin olabileceğini anlatıyor bu görünüm. Bir şeyler kırabilir, incitebilir sizi.

Bunun dışında özellikle kadın figürler, sakarlıklara karşı dikkatli olmalı. Venüs kadınları anlatır çünkü. Mutfakta kesici aletlere dikkat ediniz. Düşmelere, çarpmalara dikkat ediniz.


26 Ağustos : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 24° Başak, Pluto 24° Oğlak

Harika bir üçgen açı. Güçlü iletişimler olabilir böyle bir görünüm altında. Konum sahibi kişilerle, ulaşmak istediğiniz kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Destek ve yardım alabilirsiniz. İşinizde yöneticilerinizden yana güzel şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı resmi işleriniz, işlemleriniz varsa, rahatça ilerleyebilir. Sonuç beklediğiniz konular, istediğiniz yönde neticelenebilir.

İletişimler, anlaşmalar, sözleşmeler, iş bağlantıları, ticari faaliyetler açısından güzel bir üçgen.

Yapmak istediğiniz bir duyuru, bir bildirim, bir sunum, bir projenin tanıtımı gibi bir gündeminiz varsa, Pluto desteğinden yararlanabilirsiniz. Mülakatlar, toplantılar, görüşmeler güzel geçebilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

23 Ağustos 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca balık burcunda.

Duygusal derinliği yüksek bir gün. Duygularımızı, neyi niye hissettiğimizi daha net anlıyoruz bugün. Bir içsel gözlem halindeyiz. İçimize dönüp bakıyoruz.

Balık geçişinde insan ilişkilerimiz içinde empati artar. Hayata hoşgörümüz artar. Ayrıca yardımlaşmalarımız olur. Halden en çok anlayan burçlardandır balık 🙂 Bir destek enerjisi, bir yardım enerjisi var bugünün 🙂

Günün ikinci yarısında güzel bir Ay Uranüs altmışlığı karşılıyor bizi. Bizi zorlayan bazı duygu ve düşüncelerin, insan ilişkilerimiz içinde varsa gergin durumların çözülebileceği, düzelebileceği, negatif duygulardan özgürleşmiş ve yenilenmiş hissedebileceğimiz bir zaman.

Kendi içimizde güzel farkındalıklar yaşayabiliriz ayrıca. Gün içinde tatlı sürprizler olabilir 🙂 Bir şeylere sevinebiliriz 🙂


24 Ağustos 2021 Salı

Ay bugün 21:56’ya kadar balık burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, başak/balık aksındaki Merkür Neptün karşıtlığını aktive ediyor. İletişimlerde tatsız durumlar olabilir.

Bunun dışında hesap kitap işlerinde, parasal konularda, işimizde detaylarda dikkatli olmamız gerekiyor. Yanlış hesaplamaların, yanılgıların, hataların olmaması adına daha özenli olalım.

Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay Pluto altmışlığının güzel etkilerini alıyoruz. Ruhsal anlamda daha güçlü hissediyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde desteklendiğimizi göreceğimiz şeyler olabilir ayrıca.

Ay Pluto altmışlığı 12:12’de kesinleşiyor. Bu vakit itibariyle Ay boşluğa giriyor. Yani açısız ilerlemeye başlıyor. 12:12-21:56 arasında Ay boşlukta. 21:56’da koç burcuna geçiyor.

Balığın duygusal yoğunluğundan uzaklaşmaya başlıyoruz bu geçiş ile. Daha özgüvenli, daha canlı, daha dinamik hissetmeye başlıyoruz. Üzerimizdeki ağır enerjileri atıyoruz.


25 Ağustos 2021 Çarşamba

Ay gün boyunca koç burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açıda. Bir şeyler, istediğimiz yönde ilerleyebilir.

Hareketli bir gün. Yeni şeylere adım atma arzumuzun yükseleceği bir gün.


26 Ağustos 2021 Perşembe

Ay yine koç burcunda bugün.

Merkür Pluto üçgeninin kesinleştiği gündeyiz. İletişimler, mülakatlar, görüşmeler, toplantılar, ticari anlaşmalar, sözleşmeler, imzalı işler için destekleyici bir üçgen açı bu.

Konum sahibi kişilerden alacağımız destekler olabilir bugün.

Devlet dairelerinde yapmanız gereken işler varsa, bugünü değerlendirebilirsiniz sevgili okuyucularım.


27 Ağustos 2021 Cuma

Ay bugün 07:26’ya kadar koç burcunda yine. 00:14-07:26 arasında boşlukta. Koçta olmaya devam ediyor ama burada iken alacağı bir açı kalmamış durumda. 07:26’da boğa burcuna geçiyor.

Ay için boğa yerleşimi çok olumludur. Ay’ın rahat ettiği, yüceldiği yerdir burası. Şefkat, sevgi enerjisi, koruma, kollama, ilgi, şefkat, bunlar Ay ile ilgilidir. Ay boğada iken kendimizi duygusal anlamda daha iyi hissederiz. Sevdiklerimizle güzel şeyler olur.

Ayrıca ‘Ay boğada’ demek, keyif yapmanın zamanı demektir 🙂 Keyifler, huzur veren yerler, yeme içme konuları, duyusal hazlar boğanın konusu. Ay boğada iken, bize keyif veren şeyleri yapmak isteriz.

Ay, Güneş ile üçgen açıya ilerliyor bugün. Açı gündüz saatlerinde kesinleşecek ama günün ilk yarısında da alıyoruz bu uyumlu açının etkisini 🙂

Gün içinde yapacağımız işler, dialoglarımız, insan ilişkilerimiz açısından çok güzel bir görünüm.

Güzel bir gün 🙂


 28 Ağustos 2021 Cumartesi

Ay boğa burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Günün ilk yarısında Ay, Uranüs ile kavuşum halinde. Sürprizli durumlara açık bir zaman. Aynı zamanda değişimlere işaret eden bir kavuşum bu.

Aniden bir şeylerin farkına varabiliriz bu Uranüsyen atmosferde. Bir şeyleri birden fark edebiliriz. Sıradışı, yaratıcı, çözüm yaratacak, güzel fikirler de bulabiliriz. Bir ışık yanabilir birden zihnimizde.

Akşam saatlerinde Ay Mars üçgenini görüyoruz. Günün ikinci yarısından başlıyoruz bu Mars desteğini almaya. Hareketli bir zaman. Spor isteğimizi yükselten bir etki. Niyetlerimiz, başlatmak istediklerimiz için, girişimler için kullanabiliriz bu vakti.


29 Ağustos 2021 Pazar

Ay bugün 19:41’e kadar boğa burcunda yine.

Günün ikinci yarısında Ay Merkür üçgeninin etkisinde olacağız. İletişimler, imzalı işler, el sıkışmalar için güzel bir zaman.

Ama 17:58 öncesine kadar olan dilimi kullanalım. Çünkü Ay 17:58’de boşluğa giriyor.

17:58-19:41 arasında boşlukta. 19:41’de ikizler burcuna geçiyor.

Haberleşme ağımızın hareketleneceği, 2,5 günlük bir süreç başlıyor.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Merkür Başak Burcunda 12-30 Ağustos 2021

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!