30 Ağustos-5 Eylül 2021 Astroloji Gündemi

30 Ağustos-5 Eylül 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Yeni bir hafta daha başlıyor. Hatta yeni bir ay başlıyor. Eylül ayına giriyoruz artık.

Güzel bir hafta var sırada. Bir Mars Neptün karşıtlığı var ama Merkür’ün de şahane açılarını göreceğiz 🙂

Şansları iyi değerlendirirsek, dikkat gerektiren yerde temkinli olursak, gayet güzel bir hafta esasen. Yeniaya doğru ilerliyoruz. 7 Eylül’de bir yeniay gerçekleşecek.

Zihnimizi, enerjimizi toplamak, yapılacak işleri toparlamak için iyi bir hafta. Güzel irtibatların da olabileceği günler var önümüzde 🙂

Her bir günü anlatacağım.

Başlamadan önce, her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


30 Ağustos-5 Eylül haftasının başlıca gelişmeleri :

Merkür 30 Ağustos günü 08:09’da terazi burcuna geçiyor.

Terazi ilişkilerimizi, uyumu, birlik olmayı, biz olmayı, iş birliklerini, birlikte yol almayı anlatan bir burç. Merkür burada iken insan ilişkilerimiz içinde daha iyi hissedeceğiz. Başkaları ile birlikte yapmayı seçeceğimiz şeyler olacak. Yardım alacağız, yardım edeceğiz. Destek alacağız, destek vereceğiz.

Ayrıca danışmanlar, uzman kişiler, rehber kişiler, hocalar, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler yine terazinin anlattığı şeylerdir. Hayatımıza belki yeni hocalar eklenecek. Belki yolumuzu, yaptıklarımızı kolaylaştıracak, doğru yönü gösterecek kişiler olacak. Danışmanlık almak için de iyi bir süreç. Merkür bu yönde iletişimlerimizi artıracak terazide iken.


30 Ağustos-5 Eylül haftasının öne çıkan gezegen açıları :

2 Eylül : Mars Neptün karşıtlığı : Mars 22° Başak, Neptün 22° Balık

Hedefe giderken konsantrasyonu kaybetmek, hamleyi doğru belirleyememek, yanlış adım atmak, adım atarken emin olamamak şeklinde tarif edebilirim bu karşıtlığı. Mars adımlarımızdır. Neptün ise netliği bozan, sisli bir etkidir.

Bu hafta hayati kararlar almayalım derim. Büyük atılımlardan kaçınalım derim.

Bunun dışında bağışıklığımız da Mars ile ilgili. Kendimize iyi bakalım. Halsizlik, bitkinlik, isteksizlik gibi Neptünyen etkiler olabilir.

3 Eylül : Merkür Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Merkür 5° Terazi, Kuzey Ay Düğümü 5° İkizler

Şahane bir üçgen. Ay düğümlerinin uyumlu açıları, çok güzel olasılıkları anlatır.

Ay düğümlerinin pozitif açılarında kadersel kolaylıklar olur. Hayatın hediyeleri olur. Kendiliğinden güzel şeyler olur.

İletişimlerimiz, arkadaşlıklarımız, iş hayatımızda bağlantılarımız Merkür ile ilgili şeyler. Hem iş hayatımızda, hem sosyal hayatımızda keyifli şeyler yaşayabileceğimizi, istediğimiz yönde gelişmeler olabileceğini söylüyor bu üçgen.

5 Eylül : Merkür Satürn üçgeni : Merkür 7° Terazi, Satürn 7° Kova

Hocalarımızla iletişimlerimizde güzel şeyler olabilir. Bağımızı, bağlantılarımızı, dialoglarımızı güçlendirecek şeyler olabilir bu hafta 🙂 Satürn temeli sağlam şeyleri anlatır çünkü.

Yolumuza ışık olacak tavsiyeler, bilgiler de alabiliriz onlardan.

İşimizde yeni bağlantılar doğabilir. Satürn etkisi, bu bağlantıların uzun vadeli olabileceğini söylüyor.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

30 Ağustos 2021 Pazartesi

Ay gün boyunca ikizler burcunda.

Merkür bugün 08:09’da terazi burcuna geçiyor. Yeni bir transit başlıyor artık. Yukarıda haftanın başlıca gelişmeleri bölümünde konuyu detaylandırdım.

Günün ilk yarısında Ay ve Güneş kare açıda. Duygusal anlamda gergin hissedebiliriz. İlişkiler içinde ufak tefek zıtlaşmalar olabilir. Güneş otoriteyi de simgeler. İşinizde yöneticilerinizden, patronlarınızdan ricalarınız, talepleriniz varsa, bunu bu sabah yapmamanızı öneririm.

Amaaa öğle ve gündüz saatleri bunun için oldukça uygun 🙂 Ay Satürn üçgeni ile destekleniyoruz. Tavsiye alıyoruz, yardım alıyoruz. İlişkiler içinde güvende hissediyoruz. Hocalarla, eğitmenlerle iletişimler konusunda da şanslı bir üçgen 🙂

Akşam saatlerinde Ay, Venüs ile şahane bir üçgen açıya ilerliyor olacak. İlişkiler, iletişimler, alışverişler, yapmak istediğimiz şeyler için çok güzel bir akşam. Keyifliyiz, iyi hissediyoruz. Venüsyen bir atmosfer !

Aynı zamanda Ay Kiron altmışlığı var bu akşam.

Bir şeyler iyileşiyor, düzeliyor, bizi mutlu edecek şekilde değişiyor. Bu bir duygu olabilir. Bu bir durum olabilir. Bu bir dialog olabilir. Her şey olabilir 🙂


31 Ağustos 2021 Salı

Ay ikizler burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Sabah saatlerinde, özellikle sabahın erken saatlerinde Ay Venüs üçgeni hala aktif olacak. Güne güzel bir başlangıç yapabiliriz. Uyandığımızda mesaj/mail kutusunda tatlı mesajlar görebiliriz sevdiklerimizden 🙂 Bir şeyler bizi sevindirebilir.

Satın almak istediğimiz bir ürün varsa, internette, sosyal medyada karşımıza çıkabilir. Aradığımız şeyi bulabiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay, Mars ve Neptün ile kare (uyumsuz) açılar yapıyor. Bu temaslar ile Mars Neptün karşıtlığını çalıştırmış oluyor. Yanlış adımlar atabileceğimiz, yanlış hedef peşinde olabileceğimiz bir zaman. Hızlıca, düşünülmeden yapılacak şeyler pişmanlık getirebilir. Ne yapacağımızı iyi hesap edelim.

Akşam saatleri Ay Jüpiter üçgeni ile güzelleşiyor bugün 🙂 Şanslı, iyicil, keyifli, neşesi, umudu, modu yüksek, çok güzel bir zaman. Yapmak istediğimiz yazışmalar, konuşmalar için kullanabiliriz. Ay ikizlerde olduğu için, iletişimlerden yana şanslıyız.

Online eğitimler, kurslar, dijital konular için de çok güzel bir görünüm. Kova burcu teknolojiyi, internetle ilgili konuları simgeler. İnternetiniz, bir elektronik aletiniz, dijital üyelikleriniz ile ilgili konularınız varsa, istediğiniz şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir zaman.

23:48 sonrası Ay boşlukta.


1 Eylül 2021 Çarşamba

Ay 08:25’e kadar ikizler burcunda olmaya devam ediyor. İkizlerde ve boşlukta. Bir açısı yok.

08:25’te yengeç burcuna geçiyor.

Günün ikinci yarısında Ay ve Merkür arasında, bir kare açı oluşacak. Ama günün ilk yarısında da alıyoruz bu etkiyi. Ay, bu açıya doğru ilerliyor.

Dialoglar içinde, insan ilişkilerimiz içinde bir şeyler çok istediğimiz gibi akmayabilir. Özellikle Ay yengeçte olduğu için bir aile vurgusu var burada. Aile içi iletişimlerde birbirimizi kırmayalım ya da kızdırmayalım diyeyim 🙂

Akşam saatlerinde atmosfer olumlu yönde değişiyor. Ay, Güneş ile altmışlık açıya doğru ilerliyor. İkili ilişkilerde uyum ve uzlaşmak anlamına geliyor bu açı. Eşinizle/partnerinizle ufak tefek dargınlıklar olduysa, bu güzel akşamda konuyu çözebilirsiniz. Bir barış, bir huzur, bir uyum enerjisi bu.

İlişkiler dışında bizi iyi hissettirecek, sevindirecek, mutlu edecek şeyler olabilir. Güzel bir akşam 🙂


2 Eylül 2021 Perşembe

Ay yengeç burcunda ilerliyor yine bugün.

Bugün Mars Neptün karşıtlığı kesinleşiyor sevgili okuyucularım. Birkaç gündür aldığımız bir etki bu.

Hedeflerimiz, yapmak istediklerimiz konusunda bir motivasyon kaybı yaşayabiliriz bu hafta. İsteksiz, hevessiz hissedebiliriz ya da böyle bir ruh halinde olmasak bile hedeflerimiz için gereken enerjiyi bedensel olarak bulamayabiliriz kendimizde. Dinlenmeye, istirahate ihtiyaç duyabiliriz.

Bunun dışında hatalı adımlar olabilir. Yanlış hamleler yapabiliriz. Böyle bir etki altında, büyük hareketlerden kaçınmak faydamıza olur.

Öğle saatlerinde güzel bir Ay Uranüs altmışlığı görüyoruz. Sorun olarak gördüğümüz şeyleri değiştirebileceğimiz, güzelleştirebileceğimiz bir vakit. Günün ilk yarısında bu altmışlık oldukça aktif.

Akşam saatlerinde Ay ve Venüs arasında uyumsuz bir açı var. Bir kare oluşuyor. İkili ilişkiler ve sosyal ilişkiler açısından bir tık keyifsiz bir akşam olabilir. Sevdiklerimizle anlaşamadığımız durumlar olabilir. Beklediğimiz şeyleri göremeyebiliriz. Empati kuralım ve görünürdekinin ötesinde niyetlere bakalım bu akşam. Hemen kızmayalım. Hemen küsmeyelim.


3 Eylül 2021 Cuma

Ay bugün 18:58’e kadar yengeç burcunda yine.

Sabah saatlerinde Ay Pluto karesini görüyoruz. Bir huzursuzluk halini anlatıyor bu karşıtlık. Ama duygular gelirler ve giderler. Duyguların çok da içinde kalmadan duygularımıza bir seyirci konumunda kalmayı seçelim bazen de. Küçük, basit şeylerin de iç dünyamızda büyümelerine izin vermeyelim.

Ay 08:37-18:58 arasında boşlukta. 18:58’de aslan burcuna geçiyor. Keyifleniyoruz aslan enerjisiyle 🙂 Eğlenmek istiyoruz. Sevdiğimiz şeylere, hobilerimize vakit ayırmak istiyoruz. Bu enerjide olacağımız 2,5 günlük bir Ay geçişi başlıyor.


4 Eylül 2021 Cumartesi

Ay aslan burcunda yol alıyor.

Sabah saatlerinde önce Ay Merkür almışlığını, ardından Ay Satürn karşıtlığını görüyoruz. Bazı kısıtlarla karşılaşabiliriz. Yaptığımız şeyler bizi biraz zorlayabilir. Ama iletişimlerde şanslıyız. Destek alıyoruz. Bizi yönlendirecek kişiler olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay Kiron üçgeni var. Bir şeyler şifalanır bu vakitte 🙂 Belki insan ilişkilerimiz içinde bir şeyler, belki kendi içimizde bir şeyler. Belki fiziksel, belki ruhsal bir şeyler.. İyiye giden, olumlu yönde değişen şeyler olabilir. Hayatımızda pozitif yönde değişimlere, açılımlara vesile olacak bir şeyler çıkabilir karşımıza.


5 Eylül 2021 Pazar

Bugünün tamamında da Ay yine aslan burcunda.

Merkür Satürn üçgeninin kesinleştiği gündeyiz. Yukarıda görebilirsiniz bu üçgenin bizler için nasıl anlamlara geldiğini.

Gündüz saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile keyifliyiz. İlişkiler içinde güzellikler var. Alışverişler için de çok iyi bir vakit. Çok severek kullanacağımız, giyineceğimiz şeyler satın alabiliriz 🙂

Akşam üstü saatlerinde bir Ay Jüpiter karşıtlığı görüyoruz. Muhtemelen bu etki altında, yeme içme konuları ölçüden taşar biraz. E olsun, bazen de taşabilir 🙂 Keyfi harcamalar, alışverişler de artar Jüpiter ile 🙂

17:21 sonrasında Ay boşlukta. Aslan burcunda olmaya devam ediyor ama başak burcuna geçinceye kadar olan dilimde bir açısı kalmamış durumda.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!