Mart 2021 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Mart 2021 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

Mart ayının gezegen transitlerini ve bu transitlerin bizlere genel çerçevede neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda. Ayrıca ayın yeniay-dolunay döngülerini de konuşacağız.

Öncelikle ayın gezegen geçişlerine bakalım. Güneş ile başlıyorum her zamanki gibi.

Güneş, 20 Mart’a kadar balık burcunda.

Bu döngüsünde balık burcu temalarını daha çok katacak hayatımıza. Ayrıca halimize, tavrımıza balığın enerjisi yansıyacak. Balık burcu çok yardımseverdir. Başkalarına katkı olmak ister, ihtiyaç duyanın yanında olmak ister. Güneş burada iken yardımlaşmalarımız artacaktır. Birbirimizi çok daha fazla destekleyeceğimiz bir döngü.

Bunun dışında hastaneler, tedaviler, sağlık konusu balık burcu ile ilgilidir. Buradan geçen bir Güneş, virüs, pandemi, aşı konularında yeni yeni şeyler duyacağımız bir dönemi sembolize ediyor. Güneş güçtür, güçlenmedir. Yöneticilerle de ilgili bir gösterge. Dolayısıyla ağırlıklı olarak olumlu gelişmeler bekleyebiliriz.

20 Mart’ta ise Güneş koç burcuna geçiyor artık. Yeni bir döngü başlıyor. Doğa uyanıyor. İlkbahara giriyoruz. Hepimize iyi gelsin bu bahar !

Güneş koçta iken motivasyonumuz, hareket enerjimiz, harekete geçme isteğimiz daha yüksek olacak. Yeni şeyler başlatacağız kendimiz için. Yeni girişimlerimiz olacak. Çünkü koç burcu, zodyakta ilk burçtur ve başlangıçlarla ilgilidir.

Güneş koçta yücelir. Güneş için güçlü bir konum burası. Yepyeni, tertemiz bir bahar enerjisiyle, güzel adımlarımızın olacağı, hevesle, iştahla hayattan daha çok keyif alacağımız bir Güneş transiti bu.


Merkür‘de durumlar nasıl ? Ona bakalım şimdi.

Şubat ayının büyük çoğunluğunda retroda olan Merkür 21 Şubat itibariyle, ileri hareketine dönüyor. Günden güne hızlanıyor ve retro etkisi geride kalıyor. Planlarımız için harekete geçebiliriz artık. İmzalı işler için de adım atabiliriz.

16 Mart’a kadar Merkür kova burcunda. Kova temalarında hayli aktif olacağımız bir süreç. Elektronik alışverişleri için kullanabiliriz bu transiti. Dijital alanlarda faaliyetlerimiz artabilir. Sosyal gruplarda bol bol iletişim halinde olacağımız bir zaman dilimi.

16 Mart’ta Merkür balık burcuna geçiyor. Merkür ikizler ve başak burçlarının yönetici gezegenidir. Dolayısıyla bu burçların zıttı olan konumlarda, yani yay ve balık burçlarında gücü biraz kırılıyor esasen. Merkür balıkta çok güçlü değil.

Merkür düşünme ve karar alma mekanizmamızı, zihnimizi, düşüncelerimizi simgeler. Ayrıca iletişimden sorumlu olan gezegendir. Merkür balıkta iken, balık enerjisiyle biraz dalgınlıklar, unutkanlıklar, yanlış değerlendirmeler getirebiliyor. Bir şeyleri yanlış anlayabiliyoruz. İletişimlerde karşı tarafın seçtiği kelimeleri yanlış değerlendirebiliyoruz. Bunları yapmamaya çalışalım.

Günlük işlerde nereye ne yazdığımıza dikkat edelim. Verdiğimiz paraya, aldığımız para üstüne dikkat edelim.

Ama güzel getirileri de olacak Merkür’ün balık transitin. Bu her transit için böyle. Her geçişin olumlu tarafları da oluyor, göreceli olarak biraz daha olumsuz sayabileceğimiz tarafları da oluyor.

Merkür balıkta iken hangi açılardan şanslı oluruz ? Yaratıcılığımız artar, ilhamla dolarız. Sanatsal konularda güzel işler çıkarırız ortaya. Maneviyatımızı, ruhsal derinliğimizi kuvvetlendirecek şeylerle karşılaşırız. Yardımlaşmalarımız artar. Birbirimize verdiğimiz desteği daha kuvvetli şekilde görürüz. Paylaşımlarımız çoğalır iletişimlerde. Bu açılardan hayli güzel bir transit.


Venüs, 25 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. Mart ayının 21’ine kadar balık burcunda.

Bu çok güzel bir transit. Çünkü Venüs için harika bir konum burası. Venüs balıkta yücelir. O yüzden de iyicil enerjisini çok daha etkin şekilde gösterir.

Venüsyen konularda 21 Mart’a kadar olan bu süreç hayli destekleyici 🙂

Venüs neleri sembolize eder ?  Nedir Venüsyen konular ?

Aşk, ilişkiler (özel ilişkiler, sosyal ilişkiler), sevgi, uyum, tatlı dil, kolaylık, birlikte hareket etme becerimiz, hayatın keyifleri, eğlenceleri, alışverişler, güzellik, bakım konuları, ayrıca sanat Venüs yönetiminde olan konular. Bu temalarda şanslı kılacak bizi Venüs’ün balık transiti.

İlişkilerde balık enerjisiyle empati artacaktır. Bu da uyumu ve uzlaşmayı kolaylaştıracaktır. İyilikler, yardımlaşmalar, destekler çoğalacaktır. Hediyeleşmeler de olabilir.

Af dilemek, kendinizi affettirmek, hatanızı telafi etmek, kendinizi ifade etmek istediğiniz kişiler varsa, Venüs’ün balık döngüsü son derece destekleyici bir dönem, bilginiz olsun.

21 Mart’ta Venüs koç burcuna geçiyor. Yepyeni bir enerjiye adım atıyoruz. Aşkta, özel ve sosyal ilişkilerde, sanatla ilgili konularda, güzellik, bakım konularında daha bir hareketleniyoruz sanki 🙂 Daha girişken, daha cesaretli bir moda geçiyoruz.

Venüs nerede ilerliyorsa, o burcun temalarından keyiz alırız o dönem. Koç burcu hareketi çok sever. O yüzden spora başlamak için çok güzel etki. Spordan alacağımız keyif artacaktır. Hareketli, coşkulu bir enerji 🙂


Mars, 4 Mart’a kadar boğa burcunda.

Geçişin genel ve burçlar bazında detayları burada ↓↓↓

Mars Boğa Burcunda 7 Ocak-4 Mart 2021

4 Mart’ta Mars ikizler burcuna geçecek. Mars, Venüs ve Merkür’e kıyasla daha yavaş hareket eden bir gezegendir. Bir burçta onlardan daha fazla süre kalır. Bir transiti 2 aylık süreye yakındır.

Mars enerjiyi, çabayı, mücadeleyi sembolize ettiği için, ana konularımızı, nelerle meşgul olduğumuzu, enerjimizi nerelere harcadığımızı, hangi burçta olduğu neler için çabaladığımızı gösterir. O burcun temalarını aktive eder, harekete geçirir, o konularda yeni şeyler getirir bize.

Dolayısıyla burç değiştirince, günlük yaşam düzenimiz içinde pek çok şey değişiyor. Mars boğada durgundu göreceli olarak. 4 Mart’ta ikizler burcuna geçince, boğa dönemine kıyasla çok daha fazla hareket edeceğiz. Çok daha fazla iletişim kuracağız. Yakın yerlere seyahatlerimiz artacak. Yakın çevremizle bağlantılarımız artacak. İnternet ve sosyal medya alanlarında daha aktif olacağız.


Mart 2021 Ay Döngüleri :

13 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 23° Balık, Güneş 23° Balık

Venüs ve Neptün ile kavuşum halinde gerçekleşecek olan, güzel bir yeniay.

Özel ve sosyal ilişkiler için onarıcı bir etki taşıyor. Bir affetme enerjisi var. Balık yüce gönüllüdür çünkü.

Kendimizle ve ilahi olanla ilişkimiz, iç huzurumuz açısından da bir arınma ve ferahlık etkisi bu.

Ayrıca bu yeniay, sağlık sorunları olanlar için bir şifa potansiyeli taşıyor. En güzel olasılıklar gerçekleşsin !

28 Mart : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 8° Terazi, Güneş 8° Koç

Terazi burcu evliliği, ilişkileri, ortaklıkları, iş birliklerini, insan ilişkilerimizi, bağlarımızı, bağlantılarımızı anlatan bir burç.

Özel ve sosyal ilişkilerimizde, sevgi bağlarımız içinde nerelerin şifalandırılması, nelerin düzeltilmesi, nelerin yeniden yapılandırılması gerektiğini gösterebilecek bir dolunay. Kırıldığınız, incindiğiniz ya da sizi rahatsız eden şeyleri oturup konuşmak, kendinizi ifade etmek için kullanabileceğiniz bir dolunay.

Ama dolunayın yüksek enerjisine kapılmayalım tabii. Güzel güzel konuşacaksak konuşalım 🙂

Dolunay esnasında Merkür’ün Neptün ile kavuşuyor olması, affedici, toleranslı, hoşgörülü, ılımlı bir enerjiye işaret ediyor.


Mart ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Mart 2021, Boğa Burcu Mart 2021, İkizler Burcu Mart 2021,

Yengeç Burcu Mart 2021, Aslan Burcu Mart 2021, Başak Burcu Mart 2021,

Terazi Burcu Mart 2021, Akrep Burcu Mart 2021, Yay Burcu Mart 2021,

Oğlak Burcu Mart 2021, Kova Burcu Mart 2021, Balık Burcu Mart 2021


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


2021 burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler ve etkileri var :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Hepinize güzel bir ay diliyorum ! Sağlıkla, keyifle, bereketle, neşeyle karşılayalım ilkbaharı 🙂

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!