Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2021

Güneş Balık Burcunda 18 Şubat-20 Mart 2021

Güneş 18 Şubat Perşembe günü balık burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 1 aylık kova döngüsünü tamamlıyor artık. Güneş’in bu yeni transiti 20 Mart’a kadar sürecek.

Güneş’in bu alana geçişi ile birlikte neler olacak ? Günlük yaşamımızda balık burcu temaları ön planda olacak. Balık burcunun sembolize ettiği konularda gündemlerimiz, günlük işlerimiz, niyetlerimiz, planlarımız olacak.

Peki balık burcu, hangi konuları anlatır bize ?

Denizler, barajlar, su ile ilgili konular, deniz yolu ulaşım araçları, deniz yolu taşımacılığı. Denizlerde sınırlar, karasuları balık burcu ile bağlantılı.

Balık burcu yönetiminde başka hangi konular var ?

Hastaneler, tedaviler, sağlık, fiziksel ve ruhsal iyileşme, şifa konuları. Özellikle ayak sağlığı ile, ayak bakımı ile ilgili konular.

Bunlar balık burcu deyince konuşabileceğimiz temalar. Güneş balıkta iken, bu konularda hem toplumsal bazda yeni gündemlerimiz olur, hem de bireysel bazda. İhtiyaç duyduğumuz noktalarda bir tedavi süreci başlatabiliriz. Pandemi konusunda yeni güzel haberler alabiliriz.

Balık burcu ile bağlantılı diğer temaları da sayayım : Terapiler, psikolojik konular. Psikologlar, psikiyatristler. Spiritüel konular. Meditasyon, enerji çalışmaları. Ruhsal derinlik, farkındalık. İç huzurumuz, kendimizle olan ilişkimiz.

Ruhumuzu besleyecek, bizi içsel anlamda şifalandıracak çok güzel şeyler yapabiliriz Güneş’in balıkta olacağı bu dönemde.

Bunun dışında, balık bütüne katkı olmak isteyen, ihtiyaç duyana yardım etme hevesi yüksek olan bir burç. O yüzden Güneş balıktan geçerken, yardımlaşmalarımız artar. Sevgimizi daha kuvvetli şekilde gösteririz, birbirimizi daha güçlü şekilde destekleriz.

Affediciliktir ayrıca balık. Barışmalar olur. Huzur, hoşgörü, empati artar. Bu anlamda harika bir balık transiti.

Şimdi ben size süreci özetleyecek şekilde madde madde anlatayım olasılıkları. Hem dikkat etmemiz gerekenleri söyleyeyim, hem de bu döngüden nasıl yararlanabileceğimizi anlatayım.

İlaçlar, kimyasallar balık burcu ile ilgilidir. Son kullanma tarihine, dozuna, ölçüsüne, aç karın/tok karın gerekliliğine dikkat ederek kullanalım ilaçlarınızı.

Ayak sağlığımızla ilgili bir tedavi ihtiyacı varsa, mutlaka süreci değerlendirelim. Konuları ertelemeyelim.

Psikolojik desteğe ihtiyacımız varsa, neler yapabileceğimize odaklanalım. Sorunu tekrar etmeye değil, çözüme odaklanalım. Bir terapi almak olabilir, bir uzman keşfetmek, videolarını izlemek olabilir, bir kitap okumak olabilir, bize iyi gelecek yeni şeyler yapalım.

Ruhsal anlamda bir içe dönüş, bir dinginleşme isteği getirir bize bu transit. Telaşlardan arınmaya, her şeyin en doğru vakitte gerçekleşeceğini akılda tutarak akışta kalmaya özen gösterelim. Hedeflerimiz için her an bir şey yapmak zorunda değiliz. Kendimize biraz izin verelim. Her an yüksek motivasyonda olamayız, ruhsal ihtiyaçlarımıza kulak verelim.

Yardım edelim. İyilikler yapalım. Her zaman yapalım ama, balık döngüsü altını çizerek hatırlatır bize bunu. İhtiyaç sahiplerine el uzatalım. Sevdiklerimize sevgimizi daha güçlü şekilde gösterelim. Destek sunabileceğimiz noktalarda geri durmayalım.

Şimdi Güneş’in balık transitini, burçlar bazında ele alacağım.

İletişim bilgilerim geliyor öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 12.evinize geliyor. Bu süreçte, önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

Bu ev, inziva alanıdır. Enerjinin düştüğü, kişinin içe döndüğü, kendisiyle kalmak istediği bir zamanı anlatır. Motivasyon ve enerji bir tık eksilir diyebiliriz. Yeniden başlamak için durma, soluklanma, güç toplama ve bir şeyleri gözden geçirme zamanıdır bu.

Bu süreci bir hafifleme, yenilenme ve yeniden yapılandırma dönemi olarak kullanın mümkün olduğunca.

Bir sonraki ay, 20 Mart’ta Güneş koç burcuna geçtiğinde, sizin zamanınız başlamış olacak ve planlarınız, niyetleriniz için adım atmaya uygun bir zamanda olacaksınız.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 11.evinize geliyor. Sosyal çevre alanına yerleşiyor.

Sosyalleşeceğiniz, bol bol iletişim kuracağınız bir süreç başlıyor. Arkadaşlarınızla, dostlarınızda haberleşmeleriniz artacaktır.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da 11.evin konusu. Bir kampanyaya bağışınızla destek verebilirsiniz, katkınızı sunmak isteyebilirsiniz bu süreçte.

Keyifli, neşeli, iletişim trafiği yüksek bir döngü sizin için.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 10.evinizde ilerliyor olacak balıkta iken.

Bu etkiyle işiniz, kariyeriniz, konumunuz, sıfatlarınız, yetki ve sorumluluklar, otorite ile ilgili konular ön planda olacaktır. Yoğun bir çalışma dönemi olabilir bu izin için. İşinizde bir şeyleri daha sistemli hale getirmeniz gerekebilir.

Yeni görevler, terfiler ya da sorumluluklar da gelebilir. Üstlendiğiniz bazı görevler, biraz yorabilir sizi bu süreçte.

Devlet bağlantılı işlemler doğabilir ayrıca. Evrak teslimi, başvuru, kayıt, dilekçe, vb. gibi şeyler olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 9.evinize geçiyor.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınızla ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, basın, yayıncılık, hukuksal konularda gündemleriniz, bunlar dışında 9.ev olması sebebiyle felsefe, din, inanç temaları üzerinden konularınız olabilir bu ay.

Eğitim hayatınız varsa, tez, proje, makale çalışmalarınız için destekleyici bir dönem. İlerleyebilirsiniz. Beklemede kalan durumlar varsa çözülebilir.

Sizin ya da bir yakınınızın uzak bir yere bir yolculuğu da olabilir. Uzak şehirlerdeki yakınlarınızla bağlantılar, haberleşmeler, bir araya gelmeler olabilir.

Dünya kültürleri hakkında daha fazla şey öğreneceğiniz, güzel bir dönem. Başka ülkelere, toplumlara, yaşam şekillerine olan merakınız artacaktır. Vizyonunuzu güncelleyecek güzel bir transit.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 8.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Parasal konular, özellikle borçlarınız, ödemeleriniz öne çıkıyor bu transit ile.

Borçlarınızı artırmamaya, tasarruflu ilerlemeye çalışın. Kredi kartınıza yüklenmeyin lütfen.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, sonuç beklediğiniz yasal paralar varsa (tazminat, vergi, sigorta, vb konular) gelişmeler yaşanabilir.

8.ev olması sebebiyle, bireysel kazançtan ziyade, başkalarının kaynaklarından yararlanacağınız bir dönem. Bu eşiniz de olabilir, aileniz de olabilir, banka da olabilir, kredi çekmek de olabilir, kredi kartından harcamak da olabilir örneğin.

Maddi anlamda yaşamınızı gözden geçirebileceğiniz, harcamalarınızı kontrol altına almak için yeni şeyler yapabileceğiniz, birikim, yatırım konularını araştırabileceğiniz, para odaklı bir dönem.


Başak ve Yükselen Başak : 

7.evinize Güneş geliyor.

İlişki, evlilik konuları, partnerin yaşamındaki konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler, iş ortağınıza dair meseleler öne çıkıyor.

Partnerinizin bir sorunu çözülebilir, yeni bir şeye başlayabilir. İlişkinizde bir konu üzerinden yenilenme olabilir, evlilik konuşulabilir. Evli iseniz, eşinizle ilgili şeyler daha önde olacaktır balık döngüsünde.

Bireysellikten ziyade birlikte ilerleme zamanı bu sizin için. İşinizde bir yol arkadaşı ile ilerlemeyi seçebilirsiniz. Bekarsanız hayatınıza biri girebilir. Güneş ile ilişkiler hareketleniyor.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş 6.evinizde yol almaya başlıyor.

Bu etkiyle birlikte, çalışma hayatınız, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor. Muhtemelen yapmanız gerekenler artar. Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü.

Sağlık, beslenme, spor konularına odaklanabilirsiniz ayrıca. Spora başlayabilirsiniz, diyet ve detoks yapabilirsiniz. 6.ev, bunları da kapsar.

Gündelik hayatınızı ve yaşam alanınızı düzenlemek, temizlemek için güzel bir dönem.

Bir de evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular aktif hale gelir. Belki de bir evcil hayvan dahil olabilir hayatınıza.


Akrep ve Yükselen Akrep :

5.evinize Güneş geliyor.

Bu evin en temel konularından biri aşk 🙂 Aşk hayatınız hareketlenebilir.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler de getirebilir size 5.ev geçişi.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.

Bebek sahibi olmak istiyorsanız, destekleyici bir döngüdür. Çevrenizden hamilelik haberleri de alabilirsiniz 🙂 Çocuklar da 5.evin konusu çünkü 🙂


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş 4.evinize geçiyor.

Eviniz, yaşam alanınız, güvenlik, aidiyet gibi kavramlarınız, yaşadığınız yer, yuvanız, aile bireyleriyle bağınız ve onlara dair konular öne çıkıyor.

Evde dekorasyon değişiklikleri, kombi bakımları, tesisat yenileme dırumları, vb olabilir.

Yaşam alanınızın güvenliği için yeni bir şeyler yapabilirsiniz.

Tamirat, eşya yenileme, badana, boya işleri olabilir.

Özetle şöyle söyleyelim : Sizin için ev ve aile odaklı 1 aylık bir döngü başlıyor.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 3.evinize geliyor. Burası iletişim ve yakın çevre alanı.

Sözlü-yazılı, her türlü iletişiminiz, haberleşmeleriniz, bilgi paylaşımlarınız artıyor.

Ayrıca kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir, yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair gündemleriniz olabilir. Akrabalardan haberler gelebilir.

Online seminerlere, eğitimlere katılmak, kitap alışverişleri yapmak gibi güzel getirileri de olabilir bu sürecin size. 3.ev bilginin ve iletişimin evidir.

Ayrıca arkadaş çevreniz içinde aktif olacağınız, sosyal bir dönem bu sizin için.


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 2.evinize geliyor. Yani para evinize 🙂

Yeni gelirler, harcamalar, yatırımlar, masraflar, bu 1 aylık döngünün özeti sizin için bu. Ana gündem konunuz para, maddi konfor, maddi güvence ve yaşam standardınız.

Maddi kaynaklarınızı, yaşam içindeki konforunuzu, keyiflerinizi artırmak isteyeceksiniz, zihniniz parasal konularda olacak.

Gelirinizin artabileceği bir Güneş transiti bu. Kazançlarınızı güçlendirecek yeni şeyler yapabilirsiniz ve karşılığını alabilirsiniz. Biraz keyif odaklı harcamalar yapabilirsiniz. Zaruri ihtiyaçların ötesinde, biraz daha lüks sayılabilecek alışverişleriniz olabilir. Yüksek fiyatlı bir şey satın alabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 1.evinize geliyor !! Çok destekleyici bir konumlanma.

1.evden geçen bir Güneş, yeni başlangıçları anlatır. Önemli atılımlar için kullanın derim bu geçişi. Yeni girişimleriniz olsun.

Kendiniz için, yaşam bileşenlerinizi iyileştirecek yönde başlangıçlar yapın.

Beklettiğiniz konular varsa, harekete geçin.

Fikirlerinizin daha fazla takdir toplayacağı, kendinizi, yapabileceklerinizi, donanımlarınızı daha güçlü, daha parlak şekilde ifade edebileceğiniz bir Güneş desteği alıyorsunuz.


Güneş’in balık transitinin hepimize iyi şeyler getirmesini diliyorum.

2021 burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler ve etkileri var :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!