Yengeç Burcu Mayıs 2020

Yengeç Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Geride bıraktığımız Nisan ayı, salgında en yüksek rakamları gördüğümüz, kaotik, zorlu bir ay oldu. Ama Mayıs çok daha güzel görünüyor 🙂 Umarım beklenen olur. Rehavete kapılmadan ilerleriz ve bayram coşkumuz ikiye katlanır ayın sonunda 🙂

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görebilirsiniz.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen yengeçlere neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 11.evinizde.

Arkadaşlarla ilgili konular ön planda. Grup çalışmaları yapabilirsiniz ayrıca.

İnternet, teknoloji, elektronik aletler, bilim, uzay, astronomi, ayrıca astroloji 11.evin yönetiminde. Bu temalara ilginiz artacaktır Güneş 11.ev transiti ile.

Daha fazla detay için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 12.evinize geçiyor. Bilinçaltımızdır, ruhsal konulardır, sezgilerdir bu alan. İçe dönüşü, geri planda durma isteğini anlatır. Ruhsal şifayı anlatır. Bu anlamda pozitif bir etki.

Diğer yandan gizli kapaklı işler, aldanmalar, kandırılmalar, dedikodular 12.evin konuları arasında. Bu yanıyla da dikkat gerektiren bir transit olduğunu söylemeliyim.


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 11.evinizde.

Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artıyor.

Toplumsal konulara duyarlılık, bağışlar, yardım kampanyaları demektir 11.ev. Sizin de kampanyalara katkınız olabilir, bağışta bulunabilirsiniz, sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer alabilirsiniz bu etkiyle birlikte.

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda, 12.evinizde olacak Merkür. Bilinçaltınız hareketlenecektir. Geçmişin travmatik anıları, olumsuz deneyimlerin izleri, içsel öfkeler dirilebilir yeniden. Size huzur veren şeylerle geçirin bu döngüyü.

28 Mayıs’ta yengeç burcuna, 1.evinize geçiyor Merkür. Bu gayet güzel ! Düşüncelerinizi, fikirlerinizi çok daha güçlü şekilde ifade edeceğiniz, yeni kararlar alacağınız, iletişime dayalı konularda girişimlerinizin, başlangıçlarınızın olacağı bir süreç. Daha fazla iletişim halinde olacağınız bir süreç.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. 25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs 12.evinizde, ikizler burcunda bir süredir, burada gerileyecek.

Aşkta, ilişkilerde bilmediğiniz bazı durumlardan haberdar olabileceğiniz, kişilerle ilgili işin iç yüzünü öğrenebileceğiniz bir Venüs retrosu bu.

Ayrıca yeni bir ilişkiye başlamak için uygun olmadığını belirteyim. Kolayca inanmayın bu dönem karşınıza çıkan insanlara. Söz, nişan, evlilik için de kesinlikle önerilmez Venüs retroları.

Aşk dışında, genel anlamda da büyük girişimlerden uzak durmak gereken bir dönem.

Venüs retrosu esasen, öz değer, öz sevgi konusunda içe dönmemizi isteyen bir retro. Kendimizle ilişkimizi, kendimize olan sevgimizi, şefkatimizi gözden geçirmemiz gereken, buraları yenilememiz, onarmamız gereken bir dönem. İçimizde hallolunca, dışımızda da çözülüyor zaten sorunlar. İçteki bir değişim, dışımızdaki gerçekliği de yeniliyor.


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 8.evinizde.

Parasal konularda zorluyor sanırım sizi. Ortaklı paralar, ortaklı mülkler gibi konularınız varsa hayatınızda, bazı agresyonlar, anlaşmazlıklar da getirebilir Mars 8.evinizde iken.

13 Mayıs’ta balık burcuna, 9.evinize geçiyor Mars.

Hayat görüşümüz, inançlarımız, değerlerimiz demek bu alan. İnançlarla ilgili konularda bir şeyleri sorgulayabilirsiniz. Evrenin yasalarını anlamak için, yaradılışı, var oluşu, sistemi idrak edebilmek, görünenin ötesini anlayabilmek için daha fazla okuyabilirsiniz, araştırabilirsiniz. Zaman zaman birileri ile bu konularda tartışmalar da yaşayabilirsiniz.

Uzaklarda, yani uzak şehirlerde ya da başka ülkelerde yakınlarınız varsa, onlarla ilgili konularınız, çabalarınız da olabilir.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

5.evinizde bir dolunay. Aşk hayatınız varsa, bir flört, yeni başlamış olan bir dialog varsa, buralarda netleşmeler olabilir. Haritanıza bağlı olarak, olumlu-olumsuz, her iki türlü de çalışabilir bu etki.

Bir hobi eklenebilir ayrıca bu dolunay ile hayatınıza.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

12.evinizde bir yeniay. Gizli saklı bir şeylere başlıyorsunuz sanırım 🙂 Şimdilik duyurmak istemiyorsunuz belki kimseye. Yeni bir şeylere adım atıyorsunuz sessiz sedasız.

Ruhsal çalışmalar, spiritüel yöntemler bu evde ayrıca. Bu tür bir başlangıcınız da olabilir.


Sağlıklı, huzurlu, verimli bir ay diliyorum herkese.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!