İkizler Burcu Mayıs 2020

İkizler Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Nisan, kolay bir ay değildi. Salgında en yüksek rakamları gördük. Yorulduk, korktuk, zorlandık. Kaosun en sıkıntılı evresini Nisan’da yaşadık.

Şimdi Allah’ın izniyle çok daha güzel bir Mayıs var önümüzde. Umduğumuz gibi çifte bayram yaşayalım inşallah ! 🙂

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görebilirsiniz.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen ikizlere neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 12.evinizde.

Spiritüel konulara ilginiz artıyor. Kendinizi ruhsal anlamda iyileştirmek istiyorsunuz. Yeni yöntemler keşfediyorsunuz. Biraz enerjiniz düşecektir ama. Ufak tefek sağlık sorunları da olabilir. Mevsimsel durumlar mesela.

Daha fazla detay için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 1.evinize geçiyor. İşte bu geçiş iyi gelecektir size. Enerjiniz, motivasyonunuz yükseliyor. Geri planda durmak istemeyeceğiniz, yetkinlikleriniz ile öne çıkacağınız, kararlarınızla, uygulamalarınızla takdir toplayacağınız, inisiyatif alacağınız, güçlü bir dönem.


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 12.evinizde.

Rüyalar, sezgiler, evrenin mesajları 🙂 akıyor adeta Merkür ile. Gözünüzü dört açın 🙂

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda, 1.evinizde olacak Merkür. İletişimlerinizi artıracak. Sevdiklerinizle daha çok haberleşeceksiniz, daha çok yazışacak, daha çok görüşeceksiniz. Kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz, fikirlerinizi, bilgilerinizi paylaşacaksınız. Yeni bağlantılar da oluşabilir.

28 Mayıs’ta yengeç burcuna, 2.evinize geçiyor Merkür. Bu sefer parasal konularda artıyor düşünceler, fikirler, iletişimler. Yatırımlarınız için birilerinden fikir alabilirsiniz mesela, araştırma yapabilirsiniz. Gelirinizi artırmak, parasal alanda daha doğru kararlar almak için yeni şeyler yapabilirsiniz. Bütçenizi doğru yönetmek için defter tutmaya başlayabilirsiniz. Telefonunuza bir aplikasyon indirmek de olabilir örneğin. Parasal konular üzerine daha çok düşüneceksiniz.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. 25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs 1.evinizde, ikizler burcunda bir süredir, burada gerileyecek. En çok sizi ilgilendiriyor yani bu retro hareket.

Büyük atılımlardan, girişimlerden uzak durmanız gereken bir dönem.

Yeni bir ilişkiye başlamak için uygun değil. Söz, nişan, evlilik gibi adımlar için uygun değil.

Dış görünüşünüzde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz, Venüs bu isteği uyandırabilir, yapmayın ! 🙂 Uyarmış olayım. Sonuçlarından memnun kalmazsınız çok büyük ihtimalle. Güzellik, bakım konuları için, estetik işlemler için retronun bitmesini beklemek gerekiyor.

Herkes için ortak olan etkilerden de bahsedeyim.

Retrolar içe dönme zamanıdır. Öze dönmeyi, kendi içine bakmayı anlatır.

Venüs öz sevgiyi sembolize ediyor en temelde. Retrosunda, ‘dön, içine bak, kendini ne kadar seviyorsun, kendinle ilişkin nasıl ? kendine karşı şefkatli misin ?’ diyecek. Önce kendimizle, sonra başkalarıyla olan ilişkimizi yenilemek, yanlış tutum ve davranışları terk etmek için muhteşem bir zaman, iyi bir fırsat.


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 9.evinizde.

Eğitim, yüksek öğrenim konuları, hukuksal konular, uzak şehirlerle, başka ülkelerle bağlantılı durumlar bu evin yönetiminde. Bu temalarda bir çaba ve hareketlilik yaşanabilir Mars ile.

Astroloji de 9.evin anlattığı şeyler arasında 🙂 İlginiz varsa, öğrenme gayretiniz artabilir.

13 Mayıs’ta balık burcuna, 10.evinize geçiyor Mars.

İş ve kariyer alanı oluyor 10.ev. Yöneticilerle, patronlarla, amirlerle olan dialoglarınızda agresif etkiler yaratabilir Mars. Sorumluluklarınız, görevleriniz, iş yükünüz artabilir. Daha fazla çabalamanız gerekebilir iş konusunda. Biraz sabır gerekiyor. İyi yönetmek gerekiyor Mars’ın gergin enerjisini.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

6.evinizde bir dolunay. İş hayatı, çalışma ortamı, gündelik işler, iş ve iş dışı rutinler, sağlık, ayrıca evcil hayvanlar bu evin yönetiminde. Dolayısıyla bu temalarla ilgili tamamlanmalar, bitişler, netleşmeler, çözümler gelebilir dolunay ile. Öncesi ve sonrasındaki birkaç gün, bu konularla ilgili gerginlikler de doğabilir.

Çalışıyorsanız iş arkadaşlarınızla olan uyumunuza daha fazla özenin dolunay ve civarı günlerde. Sağlığınıza dikkat edin. Gündelik hayatınızı düzene koyun.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

1.evinizde bir yeniay. Taptaze bir enerji 🙂 Yeni başlangıçlar geliyor. Bir şeyleri yeniliyorsunuz, bir süredir niyetinde olduğunuz şeyleri hayata geçiriyorsunuz. Bedensel sağlığınız için adımlarınız olabilir ayrıca. Bir de dış görünüşünüzü güncelliyorsunuz gibi görünüyor buradan 🙂 ama tekrar uyarayım, Venüs retrosuna dikkat edin. Büyük hareketler sakıncalı 🙂


Sağlıklı, huzurlu, verimli bir ay diliyorum herkese.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!