Aslan Burcu Mayıs 2020

Aslan Burcu Mayıs 2020

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Mayıs, Nisan ayına kıyasla çok daha akışkan enerjiler barındırıyor. Destekleyici gezegen açıları göreceğiz bu ay. Zaten günden güne iyiye gittiğimizi, salgının küçüldüğünü görmekteyiz. Dilerim ki umduğumuz gibi, ay sonunda bayram her anlamda bayram olur bizim için 🙂 Tedbiri elden bırakmadan ilerleyelim.

Öncelikle Mayıs 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görebilirsiniz.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen aslanlara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 10.evinizde.

10.ev geçişleri, çoğunlukla sorumluluklarımızın, yapmamız gereken işlerin, görevlerin arttığı bir zaman dilimi oluyor. Bu ay yorabilir gökyüzü sizi biraz 🙁 Normalden daha fazla çalıştırabilir.

İş ve kariyer konusunda yenilenen durumlar da olacaktır Güneş ile.

Daha fazla detay için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş 20 Mayıs’ta ikizler burcuna, 11.evinize geçiyor. 1 ay süreyle burada olacak.

Sosyal çevre alanıdır 11.ev. Dostlarımız, arkadaşlarımız, içinde bulunduğumuz grupları simgeliyor. Karantina bitince kavuşursunuz artık 🙂 Ama tabii yine 1 metrelik sosyal mesafeyi korumamız gerekecek 🙂 Hayat ne kadar enteresan, değil mi 🙂


Merkür, 12 Mayıs’a kadar boğa burcunda, 10.evinizde.

İşler, görevler, sorumluluklar öne çıkıyor, yöneticilerle iletişimleriniz artıyor. Yasal işlemleriniz, evrak konuları da olabilir.

12-28 Mayıs arasında ikizler burcunda, 11.evinizde olacak Merkür. Toplumsal konulara duyarlılığınız artacaktır. Kampanyalara katkınız olabilir, bağışta bulunabilirsiniz, sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla irtibatlarınız artacak ayrıca.

28 Mayıs’ta yengeç burcuna, 12.evinize geçiyor Merkür. Ruhsal açılımlar, farkındalıklar getirecek size.


Venüs, 13 Mayıs’ta retro hareketine başlıyor. 25 Haziran’a kadar sürecek bir retro.

Venüs 11.evinizde, ikizler burcunda bir süredir, burada gerileyecek.

Arkadaşlarınızla ilgili bilmediğiniz bazı durumların önünüze gelebileceği, haberdar olabileceğiniz bir retro. Arkadaş grupları içerisinde henüz söylenmemiş, gizli tutulan ilişkiler varsa, muhtemelen bu süreçte ortaya çıkar. Geçmişten gelen konular mesele olabilir ayrıca, bu etki de var.

Yeni bir ilişkiye başlamak için uygun bir dönem değil Venüs retrosu. Söz, nişan, evlilik için de kesinlikle önerilmez.

Genel anlamda büyük girişimlerden uzak durmak gereken bir dönem.

Venüs retrosunu nasıl kullanmamız gerekiyor, biliyor musunuz ? Venüs retrosu, öz değer, öz sevgi konusunda içe dönmemizi isteyen bir retro. Kendimizle ilişkimizi, kendimize olan sevgimizi, şefkatimizi gözden geçirmemiz gereken, buraları yenilememiz, onarmamız gereken bir dönem. Kendini seven insan, kendisine sevgi dolu insanları çeker 🙂


Mars, 13 Mayıs’a kadar kova burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler alanında zorluyor sizi. Özel ilişkiler, sosyal ilişkiler, danışmanlık aldığınız kişilerle iletişimler, iş ortakları, ortaklı işler, hepsi etki alıyor Mars’tan. Zaman zaman agresyonlar olası.

13 Mayıs’ta balık burcuna, 8.evinize geçiyor Mars.

Balıkta olduğu süreçte parasal anlamda sorun yaratabilir. Ödemeleriniz bunaltabilir sizi biraz. O yüzden tavsiyem, sahip olduğunuz maddi kaynakları tutmak, doğru harcamak, doğru yönetmek. 8.ev süreci başlayınca, geriye bakıp ‘şu şeyi niye aldım, buna ihtiyacım yoktu aslında’  diyebilirsiniz. Gelirleriniz ile giderlerinizi iyi dengeleyin, iyi yönetin bu süreçte.


Mayıs 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

7 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay : Ay 17° Akrep, Güneş 17° Boğa

4.evinizde bir dolunay. Ev içerisinde bazı huzursuzluklar olabilir, aile bireyleriyle anlaşmazlıklar yaşanabilir dolunay ve civarı günlerde. Bir eşya da sorun yaratabilir. Örneğin bir şeyin bozulması gibi, kırılması gibi.

22 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 2° İkizler, Güneş 2° İkizler

11.evinizde bir yeniay. Sosyal çevreniz içinde yeni bir şeyler mi yapıyorsunuz ? Yeni ortamlara mı giriyorsunuz 🙂 Bir hareketlilik başlıyor bu yeniay ile. Takım çalışmalarında yer almanız da olası.

Bir eğitim grubu, bir sınıf içinde de yer alabilirsiniz. Online bir eğitim alabilirsiniz örneğin.

11.ev internet demek, teknoloji demek. İkizler ise eğitimleri, kursları anlatıyor. Online eğitim güçlü bir olasılık o yüzden. Tabii yaşam çerçevenize göre etki alırsınız.


Sağlıklı, huzurlu, verimli bir ay diliyorum herkese.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!