Venüs Terazi Burcunda 29 Eylül-23 Ekim 2022

Venüs Terazi Burcunda 29 Eylül-23 Ekim 2022

Venüs 29 Eylül Perşembe günü 10:49’da terazi transitine başlıyor sevgili okuyucularım. 23 Ekim tarihine kadar terazi burcunda olacak.

Güneş’in terazide olduğu bir zamanı yaşıyoruz. Şimdi artık yanında Venüs de var.

Venüs kendi evine geliyor bu transit ile. Güçlü olduğu bir alana geliyor. Terazi burcunun yönetici gezegenidir Venüs.

O yüzden Venüsyen temalarda iyi bir dönem diyebiliriz genel olarak. Tabii Venüs burada iken diğer gezegenlerden uyumsuz açılar aldığı zamanlarda, terazi burcunun ve Venüs’ün temsil ettiği konularda zorlanmalar yaşayabiliriz.

Hadi detaylara bakalım !

Venüs aşkı, sevgiyi, ilişkileri, uyumu, hayattan keyif aldığımız konuları, hazları, eğlenceyi, ayrıca sanatı, yaratımı, yaratım enerjisini simgeleyen bir gezegen.

İkili ilişkilerimiz, sosyal ilişkilerimiz, sevgi bağlarımız, sevdiklerimizle iletişimlerimiz, paylaşımlarımız Venüs ile ilgili.

Güzellik, şıklık, iyi giyinmek, stiline özenmek, kendine iyi bakmak, giyim, kuşam, moda, kozmetikler, parfümler, alışverişler yine Venüs’ün sembolize ettiği şeyler.

Sanatsal konular, gösteriler, konserler, etkinlikler Venüsyen temalar arasında.

Transitin bize neler getirebileceğine ilişkiler ile başlayalım dilerseniz.

İlişkilerde terazi tavrında olacağız bu transitte. Nasıldır terazinin tavrı ? Neleri önemser ? Ne ister, nelere özen gösterir ?

Terazi burcu eşiyle, dostuyla, iş arkadaşıyla, komşusuyla, herkesle uyum içinde olmak ister. İlişkilerini yolunda, rayında götürmek ister. Çünkü ilişkilerden beslenir 🙂 Bu sebeple en çok ilişkilerine özenir 🙂

Terazi uyumlanmaktır. Nezakettir. Karşı tarafla ortak bir noktada buluşabilecek yönde şekil almaktır.

Venüs terazide iken uzlaşmacı bir tutumla, uyum enerjisiyle, tatlı dille, güler yüzle ilişkilerimizi kuvvetlendireceğiz. Hayatımızdaki insanlarla keyifli paylaşımlarımız olacak. Paylaştıklarımız artacak.

Terazi moda ve stil konuları ile çok ilgili bir burç ayrıca. Venüs buradan geçerken giyimimizi, tarzımızı yenilemek isteyeceğiz. Kendimize daha iyi bakmak isteyeceğiz.

Yeni sezon alışverişlerimiz olabilir mesela. Gardrobumuzu yenileyebiliriz.

Sanatsal konularda keyifli şeyler yapabiliriz. Etkinliklere biletler alabiliriz. Güzel bir gösteri izleyebiliriz.

Terazi burcu iş ortaklıklarını, iş birliklerini de simgeliyor. İşimizde başkaları ile birlikte hareket ettiğimiz konularda güzel şeyler yaşayabiliriz. Sorunlar varsa, tatlıya bağlanabilir. Yeni bağlantılar doğabilir, yeni yeni anlaşmalar yapabiliriz. Her iki tarafa kazandıracak, fayda getirecek el sıkışmalar olabilir. Müşteri bağlantılarımız artabilir.

Terazi burcu, bize yol gösteren, eğitim veren, hocalık eden, koçluk eden, önderlik eden, yaptığımız bir şeyde eşlik eden kişileri, rehberlerimizi, danıştığımız kişileri de sembolize ediyor.

Hayatımızın herhangi bir alanında bir hoca ile çalışmaya başlayabiliriz. Bir eğitmen ile ilerlemek, işimizi kolaylaştırmak isteyebiliriz. Bize iyi gelecek, çok güzel insanlar çıkabilir karşımıza. Düşündüğümüzün de ötesinde, şahane hocalar ile tanışabiliriz.

Danışmanlıklar alabiliriz. Uzman kişilerin bilgisine başvurabiliriz.

Bağlarımızdan, bağlantılarımızdan, çevremizden fayda göreceğimiz bir dönem bu. Transitin özeti böyle 🙂

Şimdi her zaman olduğu gibi burçlar için ayrı ayrı bakalım ihtimallere.

Bunu evler üzerinden yapıyoruz. Yükselen 1.evdir. Ev hesabı yükselenden başlar. O yüzden burç yorumlarınızı takip ederken her zaman yükseleninizi okuyun sevgili okuyucularım.

Bu arada danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Venüs 7.evinize geliyor.

İlişkiler içinde güzellikler var bu kez 🙂 İyileşecek, dönüşecek bir şeyler var. Kuvvet kazanacak bağlar, arkadaşlıklar var.

Evliliğinizde, ilişkinizde tatsızlıklar olduysa, çözmek için karşılıklı adım atabileceğiniz, yanlış anlamalar olduysa bunları çözebileceğiniz bir dönem.

İşinizde bir hareketlilik olabilir ayrıca.

Bağlantılarınız aracılığıyla tanıyacağınız yeni insanlar da olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Venüs 6.evinizde transit ediyor olacak bu terazi döneminde.

Çalışma hayatınızda ilişkiler, bağlantılar içinde pozitif gelişmeler olabilir. Daha sağlam köklenmenizi, bulunduğunuz ortamlar içinde daha iyi hissetmenizi sağlayacak, samimiyeti, bağlılığı, takım çalışmalarınızı, takım olma halinizi güçlendirecek şeyler olabilir. Birbirinize destek olabileceğiniz, karşılıklı paslaşmaların, yardımlaşmaların artabileceği bir zaman.


İkizler ve Yükselen İkizler

Venüs 5.evinize geliyor.

Sanat zamanı ! Güzellik, estetik, uyum, ahenk, sanat..Giyim, kuşam, güzellik, keyif, heyecan, heves 🙂 Hepsi bu Venüsyen paketin içinde 🙂

İkili ilişkilerde, dostluklarda, kişisel konularınızda, kendinizle olan ilişkinizde, ilgi alanlarınızda güzel şeyler olabilir.

Sanatta, sporda niyetleriniz, hedefleriniz varsa, onları gerçekleştirmek için şahane bir dönem. İlgi duyduğunuz alanlarda yeni şeyler heyecanlandırabilir sizi.

Alışverişleriniz de olabilir. ‘Kendime daha iyi bakayım, daha iyi giyineyim, modum değişsin, enerjim değişsin’ diyebilirsiniz. Venüs terazi burcunun yöneticisi olduğundan güçlü çalışacak burada. İlişkiler içinde de çok güzel şeyler olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Venüs 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aile içinde, ebeveynlerle ilişkilerinizde, evli iseniz eşinizle iletişimlerinizde güzel etkileri olacaktır Venüs’ün. Sorunlar yaşandıysa, tartışmalar olduysa, şimdi sükunetle, anlayışla kendinizi ifade edebilirsiniz birbirinize. Konular tatlıya bağlanabilir.

Bunun dışında evinizi daha güzel, daha şık, daha konforlu bir yaşam alanı haline getirmek için yapacağınız şeyler olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Venüs 3.evinizde olacak bu dönemde.

Terazi burcu bize kılavuzluk eden, rehberlik eden, bilgisine başvurduğumuz uzmanları, hocaları, eğitmenleri, danışmanları temsil eder. 3.ev de eğitim ve danışmanlıkla ilgilidir.

Eğitim veya danışmanlık almak istediğiniz bir konu varsa, bu gerçekleşebilir Venüs terazide iken.

Çok güzel insanlar tanıyabilirsiniz. Fayda getirecek, güzellik getirecek yeni bağlantılar doğabilir.

Yakın çevre içinde, ahbaplıklar içinde güzel şeyler olabilir. Arkadaşlarınız vesilesi ile başlayacağınız şeyler olabilir.

İletişimler, yakın çevre bağlantıları şansın geleceği yerler bu olacaktır Venüs döneminde.


Başak ve Yükselen Başak

Venüs 2.evinizde olacak bu dönemde.

Terazi burcu ilişkileri simgeler.

İlişkilerden yana güzel bir zaman o yüzden. İlişkiler derken ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, dostluklar, aile bağları, ahbaplıklar, her anlamda ilişkileri kastediyorum.

Venüs sevgi, bağ, sevmek, sevilmek, uyum, keyif, huzur demektir. Mutluluk, sevinç demektir. İyicil bir gezegen.

Üstelik Venüs burada kendi evinde olacak. Terazi burcunun yöneticisidir Venüs. Burada kendi tahtında, güçlü konumda olacak.

Sevdiklerinizle çok güzel şeylerin olabileceği bir dönem. Kırgınlıklar olduysa aşılabilecek bir dönem.

Ne kadar sevildiğinizi, onlardaki yerinizi daha somut biçimlerde görebileceğiniz, güzel bir Venüs dönemi.

Başka olasılıklarınız da var.

Bu ev paranın evi. Kazanmayı ifade ediyor. İşinizde daha çok kazanabilirsiniz. Maddi konularda güzel fırsatlar doğabilir Venüs 2.evinizde iken.


Terazi ve Yükselen Terazi

Venüs 1.evinize geliyor ! Buyursun, gelsin 🙂 Seviyoruz Venüs’ü 🙂

En güzel iki misafirden biri 🙂 Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegen.

İlişkiler, dostluklar, ahbaplıklar içinde memnun olacağınız, mutlu olacağınız, güzel paylaşımlar olabilir. Karşılıklı yardımlaşmalar olabilir.

Sanatsal çalışmalar için harika bir zaman. Bir kurs başlangıcınız da olabilir. Bu yönde işleriniz varsa çalışmalarınızı büyütmek, göstermek, tanıtmak için güzel fırsatlar elde edebilirsiniz.

Kendine özenmek, saçına, cildine, bedenine bakmak demektir ayrıca buradan geçen bir Venüs.

Kendinize ve kişisel bakımınıza daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz Venüs ile.


Akrep ve Yükselen Akrep

Venüs 12.evinize geliyor.

Misler gibi bir Venüs geçişi. Çok güzel, çok dingin, çok huzurlu.

Çünkü bu ev ruhumuzu, duygularımızı, içimizi, içimizdekileri simgeliyor.

Ruhsal alanda bir temizlik hali var. Bir iyileşme, bir huzura varma hali var bu Venüs geçişinde.

Yaşananlar içindeki hayırları görme, bugünkü bilinç seviyenizle ve farkındalığınızla geçmişe dönüp bakma, ilahi mantığı, ilahi matematiği idrak etme vakti. Bunun huzuruyla hafifleme vakti. Bir kertenkelenin kuyruğunu bırakışı gibi, geçmiş deneyimleri bırakma vakti.


Yay ve Yükselen Yay

Venüs 11.evinize geliyor.

Bu Venüs transiti tam ihtiyaç olan noktada gerçekleşecek. Evrende tesadüf yok 🙂

Her şey muazzam bir matematiğin parçası.

Merkür retrosunun terazi döneminde sosyal çevreniz, arkadaşlıklar içinde iletişim problemleri, ufak tefek dargınlıkları olabileceği bir zaman. Venüs işte tam bu retronun ardından ihtiyaç alanından destek veriyor size.

Venüs iyicil bir gezegen. Transit ettiği ev konularında iyileşen, güzelleşen, pozitif yönde değişen şeyler oluyor. Bu Venüs geçişi sosyal yaşamınız, arkadaşlıklarımızda, ahbaplıklarımızda bir onarım ve ilişkileri güçlendirme dönemi. Karşılıklı oturup kendinizi, nerede neyi nasıl anladığınızı, o ahbaplık içinde hangi durumda nasıl hissettiğinizi ifade edebileceğiniz, birbirinizi daha doğru anlayabileceğiniz, ilişkilerin zeminini daha sağlam oturtabileceğiniz bir dönem.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

Venüs 10.evinize geliyor.

Yaptığınız çalışmaları duyurmak, daha fazla insana ulaştırmak, onları daha görünür kılmak istiyorsanız güzel bir zaman. Sistem kurmak, sistemi düzenli hale getirmek, bir şeylerin şeklini/çerçevesini/kuralını/konseptini belirlemek istiyorsanız, bunlar için de güzel.

Eğitmenlik, rehberlik, danışmanlık yönünde faaliyetleri olanlar için bereketli, keyifli bir Venüs transiti.

Tüm bunlar dışında toplum içinde başkaları tarafından nasıl biri olarak algılandığınızı, hangi şey ile nasıl bir izlenim bıraktığınızı belki daha iyi görebileceğiniz ve kendinizi kimi noktalarda güncellemek isteyeceğiniz bir zaman. Güzel bir güncellenme, bir yenilenme ve bir değişim var.


Kova ve Yükselen Kova

Venüs 9.evinize geliyor.

9.evden iyicil bir gezegen geçiyor olacak bu transitte. Güzel bir gezegen, güzel bir ev 🙂

Bu evin temalarını tanıyarak başlayalım. Hangi konular var 9.evde ? Yolculuklar, geziler, seyahatler, bir başka şehirde ya da ülkede yaşayan yakınlarımızla ilgili konular. Eğitim, üniversite, okullar, kurslar, ilim, bilim, uzmanlık alanları.

Ufkumuz, vizyonumuz, hayat görüşümüz ve bunları besleyen şeyler. Dünya kültürleri. Yaşam biçimleri. Yabancı diller. Filmler, diziler.

Bu temalar üzerinden yeni şeyler, açılımlar gelecektir.

O şeyler yaşam enerjinizi yükselten, vizyonunuzu besleyen, size farklı perspektifler kazandıran, farklı bakış açıları kazandıran, hayatın içinde daha fazlasını hedeflemenizin yolunu açacak, ufkunuzu büyütecek şeyler olacaktır. ”Keyif” ve ”keşif”. Bu transitin sizin için özeti bu 🙂


Balık ve Yükselen Balık

Venüs 8.evinize geliyor.

Bu evden geçecek bir Venüs, başkalarından gelebilecek maddi kaynaklara işaret ediyor. Kişisel kazançlarınızın dışında, ailenizden, yakınlarınızdan katkılar olabilir. Hediyeler olabilir. Sizin için satın alacakları şeyler olabilir.

Bir uyarım olsun. Venüs burada fazla alışveriş yaptırabilir size 🙂 Zaruri olmayan, çok da gereği olmayan alışverişler ile bütçenizin dengesi şaşabilir. Bu anlamda dengeye dikkat diyeyim.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!