İkizler Burcu Ekim 2022

İkizler Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Ekim ayını anlatacağım bu yazımda. Yılın son çeyreğindeyiz artık. Bu yılın da sonuna doğru geliyoruz.

Ekim ayı içinde bir Güneş tutulması var. Mars retrosu başlıyor. Jüpiter retrosunda balık burcuna dönüyor. Pek çok şey bir arada. Bakalım tüm bunlar sizin için nasıl anlamlara geliyor ?

Öncelikle ayın takvimini bırakıyorum buraya ↓↓ Ayı genel hatlarıyla görmek isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda geçiyor. 5.evinizde.

5.ev çok güzel bir alan. Sanatı, sporu, eğlenmeyi, keyif almayı, yaşamımıza renk katan, yaşam enerjimizi yükselten şeyleri temsil ediyor.

Sanatsal çalışmalar, kurslar, hobiler, güzel şeyler başlayabilir bu dönemde yaşamınızda. Olanlar artabilir, büyüyebilir.

Çocuklarınızla ilgili meşguliyetler önde olacaktır ayrıca. Çevrenizde doğacak bebekler de olabilir. Bir bebek müjdesi, bir hamilelik haberi alabilirsiniz.

Güzel bir ev burası. Güneş ile güzel şeyler olsun !

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçiyor. 6.evinize yerleşiyor.

Güneş’in geldiği yerde bir hareketlenme olur. Hangi evden geçiyorsa Güneş, o evin konularında yeni gündemlerimiz olur. O konularımızda yeni gelişmeler olur.

6.evin temalarını sayayım size. İşler, görevler, sorumluluklar, çalışma hayatı, rutinler, günlük düzen, yaşam düzeni, düzenimizi oluşturan şeyler.

Güneş’in bu alana gelişi ile günlük işleriniz artabilir, gündelik temponuzu yükseltecek yeni şeyler olabilir. İşinizde yeni görevler eklenebilir düzeninize.

Kişisel yaşamınızda bazı şeyler bir koşturma yaratabilir. Belki kendiniz, belki aileniz için yapmanız gereken şeyler olabilir.

Akrep parasal konuları temsil eder. Bankacılık işlemleri de vardır akrep temaları arasında. 6.ev ise hesap kitap işleri, muhasebe işlemleri, finansal konular ile ilgilidir. Bu yönde işleriniz, yapacaklarınız da olabilir o yüzden.


Merkür 3 Ekim günü başak burcunda ileri hareketine dönüyor. Retrosu tamamlanıyor.

4.evinizde hız kazanıyor. Son günlerde evinizi ve ailenizi ilgilendiren konularda pürüzler, aksaklıklar yaşadıysanız şimdi bu tür durumlar, beklemeler sonlanabilir. Retroda yapılamayan şeyler yapılabilir.

11 Ekim’de terazi burcuna yerleşiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Retro Eylül ayında, 10 Eylül’de burada başlamıştı. 5.ev temaları üzerinden retro etkisi aldınız. Neler olmuş olabilir ?

Çocuklarınızın günlük düzeni ile ilgili geçici aksaklıklar doğmuş olabilir. Rutinler yolunda devam edememiş olabilir. Etkinlikler, kurslar gibi konularda, sanat, spor alanlarında bekleyen konular olmuş olabilir. Şimdi girişimler için daha uygun bir zamandasınız, retro geride kaldığı için. İlerlemek daha kolay olabilir. Yeni başlangıçlar olabilir.

29 Ekim’de bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 6.evinizde olacak akrepte iken.

Merkür iletişim gezegenidir. Günlük işlerimizle ilgilidir ayrıca.

6.ev ise işimizi, çalışma ortamımızı, günlük düzenimizi, iş ve iş dışında düzenimizi oluşturan şeyleri ve rutinlerimizi temsil eder.

İşinizde, günlük yaşamınızda düzenli olarak yapacağınız yeni şeyler başlayabilir bu transit ile.

İşinizde iletişimlerin artabileceği bir zaman.

Düzenlemelere, yeni planlamalara ve üretimlere çok müsait bir dönem. Değerlendirin derim.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs terazi burcunda. 5.evinizde.

Sanat zamanı ! Güzellik, estetik, uyum, ahenk, sanat..Giyim, kuşam, güzellik, keyif, heyecan, heves 🙂 Hepsi bu Venüsyen paketin içinde 🙂

İkili ilişkilerde, dostluklarda, kişisel konularınızda, kendinizle olan ilişkinizde, ilgi alanlarınızda güzel şeyler olabilir.

Sanatta, sporda niyetleriniz, hedefleriniz varsa, onları gerçekleştirmek için şahane bir dönem. İlgi duyduğunuz alanlarda yeni şeyler heyecanlandırabilir sizi.

Alışverişleriniz de olabilir. ‘Kendime daha iyi bakayım, daha iyi giyineyim, modum değişsin, enerjim değişsin’ diyebilirsiniz. Venüs terazi burcunun yöneticisi olduğundan güçlü çalışacak burada. İlişkiler içinde de çok güzel şeyler olabilir.

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 6.evinize geliyor. O da 6.evinize yerleşiyor.

İş hayatınız, veriminiz, bedensel enerjiniz, yaşam düzeniniz bu evle ilgili. Buralarda bir pozitif değişim, bir yenilenme halini anlatıyor bu Venüs.

Bedeninize daha iyi bakmak için yeni rutinler oluşturabilirsiniz.

İşinizde dağınık noktaları düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 1.evinizde.

Başlangıçlar içindesiniz. Bir hareketliliği, yeni niyetleri, yeni eylemleri anlatıyor Mars.

30 Ekim’de önemli bir şey başlıyor ! Nedir o ? Mars retrosu !!

Sadece bu ayın değil, bu yılın önemli astrolojik gündemlerinden biri bu. Ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Başlangıcı tam olarak 30 Ekim gibi düşünmeyin. Yaklaştıkça etkiler görünür olmaya başlıyor. 30 Ekim tarihine yaklaşırken günden güne retro etkisine giriyor olacağız. Öncesindeki birkaç günlük zamanı da retro içinde düşünebilirsiniz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 1.evinizde deneyimliyor olacaksınız.

Önemli sayılabilecek hiçbir girişimde bulunmamanızı öneririm. Bu süreçte hayatınızın gidişatını belirleyecek, büyük adımlardan uzak durmalısınız.

Zaman zaman öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle geçmişten gelen konuların öfkesi tekrar dirilebilir içinizde. Duygusal anlamda geride bıraktığınızı düşündüğünüz durumlar, çeşitli şekillerde yeniden tetiklenebilir. Kendinizi sakin bir enerjiye taşıyın elden geldiğince. Sporla atın örneğin o içsel enerjiyi. Meditasyon yapın. Sevdiğiniz kişilerle, yapmaktan keyif aldığınız şeylerle vakit geçirin.

Sakarlıklara, kazalara da dikkat etmeniz bu retroda daha önemli. Kesici aletleri iyi kullanın, özenli olun. Trafikte kurallara uymanın önemini aklınızdan çıkarmayın. Aceleci olmayın. Sporda ölçüyü kaçırmayın derim ayrıca. Kaslarınıza zarar verebilecek hareketlerden uzak durun.

Enerjiniz içe dönebilir. Biraz da ne olabilir ? Bağışıklığınız düşebilir. Bu hepimiz için geçerli. Mars enerjimizi, bedensel gücümüzü, bağışıklığımızı simgeliyor çünkü. Halsiz hissedebilirsiniz, günlük işler içinde daha çabuk yorulabilirsiniz. Bedensel sağlığınıza, beslenmenize, uyku düzeninize dikkat etmeniz iyi olur.


Jüpiter 28 Ekim günü balık burcuna dönüyor retrosunda. 20 Aralık’a kadar balıkta olacak. 10.evinize dönüyor.

Yılın ilk 5 ayında da buradaydı. 10.evinizde ve ileri hareketindeydi.

Şimdi aynı yerde bir retro yaşanacak.

İşiniz, kariyeriniz, çalışma hayatınız, üstlerinizle iletişimleriniz, yönetim konuları, ayrıca yasal/resmi işler, devlet bağlantılı konular bu ev kapsamında.

Yılın ilk aylarında bu temalarda başlamış ama yarım kalmış şeyler varsa, şimdi retroda bu konular tekrar önünüze gelebilir.

Kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatlar geçebilir elinize. Bir şeyler olabilecekken olmadıysa şimdi pozitif yönde bir değişimi anlatıyor balıkta bir retro Jüpiter.

Sorunlar olduysa, durumları toparlayacak şeyler olabilir. Ama bir şeylerin olmasını beklemeyin. Siz de yapabileceklerinizi yapın. Sorumluluk alın. Gelen fırsatları görün.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor. Kiron ile kavuşumda. Ayrıca Satürn ile uyumlu açıda gerçekleşecek bir dolunay bu.

Kiron 11.ev konularında bir şeylerin değişecek, düzelecek, iyileşecek olmasına, Satürn ise daha sağlam bir zemine oturacak olmasına işaret ediyor olabilir.

Neleri simgeliyor 11.ev ? Hangi konular bu evin konusu ?

Dostluklar, arkadaşlıklar, sosyal çevremiz, ahbaplıklar, arkadaşlarımızla iletişimlerimiz, bir parçası olduğumuz gruplar, işimizde ekibimiz, okulumuzda sınıfımız, sporda takımımız bu evin konusu.

Dolunay ile sosyal yaşamınızda problem yaşadığınız bir şeyi çözebilirsiniz. Bir yüzleşme, bir konuşma olabilir. Bir durum değişikliği olabilir.

İletişimler içinde daha açık, daha içten paylaşımlarla onaracağınız şeyler olabilir.

Bunlar dışında tamamlanacak şeyler de olabilir. Bir eğitimin, bir kurs döneminin tamamlanması gibi. Ekip olarak yürüttüğünüz bir projenin tamamlanması gibi.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

6.evinizde bir Güneş tutulması gerçekleşecek bu ay. 2022’nin ikinci ve son Güneş tutulması bu.

Güzel bir Venüs kavuşumu görüyoruz bu tutulmada. Venüsyen olasılıklar var. Venüs iyicil bir gezegendir. Şans, iyilik, kolaylık, güzellik, uyum demektir.

Yaşamınızda 6.ev temalarında güzel şeylerin başlayabileceğine işaret ediyor bu tutulma.

Güneş tutulmaları büyük gök olaylarıdır ve astrolojik olarak yeni dönemlerin başlangıcını temsil ederler.

8.ev konularında bir değişim, ferahlık, açılım, çözüm işareti olabilir bu tutulma sizin için.

Parasal konular, başkalarından gelen maddi kaynaklar, alım satım konuları, maddi güvence yaratabilecek şeyler, mülkler, birikimler, sigorta, prim konuları. Tazminat, vergi, nafaka gibi yasal temeli olan paralar. Yasal ödemeler. Devlet bağlantılı parasal konular. Miras, mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımları. Bu evin böyle temaları var.

Devlet bağlantılı bir parasal konunuz, kişisel payınızı almaya çalıştığınız, hakkınızı aradığınız bir mesele, yasal bir süreç varsa, konu istediğiniz yönde ilerleyebilir. Bir tazminat, hakkınız olan bir para elinize geçebilir. Hukuki bir süreçten kazançla çıkabilirsiniz. Bir vergi borcunuz için çözüm bulabilirsiniz.

Bir proje için gereken maddi kaynağı bulabilirsiniz. Başkalarından gelecek destekler olabilir.

Krediler de bu evin konusudur. Bir kredi çekebilirsiniz. Bir alım satım gündemi olabilir.

Bir miras süreci sonlanabilir, bir mal paylaşımı konusu istediğiniz gibi sonuçlanabilir.

Bir sigorta başlayabilir. Kişisel olarak prim ödemeye başlayabilirsiniz. Bir emeklilik planı oluşturabilirsiniz.

Parasal konularda bir değişim olası.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!