Yengeç Burcu Ekim 2022

Yengeç Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Ekim ayı 2022’nin önemli aylarından biri. Çünkü bu ayın içinde bir Güneş tutulması var. Akrep burcunda gerçekleşecek. Yılın önemli astrolojik gelişmelerinden biri olan Mars retrosu bu ay başlıyor. Ayrıca Jüpiter ile ilgili bir değişim var. Bir süredir retrodaydı ve şimdi bu retrosu içinde balık burcuna dönüyor.

Birçok gelişme bir arada. Hepsini ayrı ayrı inceleyelim.

Detaylara geçmeden evvel buraya ayın takvimini bırakıyorum ↓↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda. 4.evinizde.

Güneş’in 4.ev döngüsü kendimizle kaldığımız, evimizle ilgilendiğimiz, evimizde olmak istediğimiz bir zamanı anlatır.

Geçmişi daha çok düşünürüz bu zamanlarda. Bir şeyleri yeniden hatırlarız, yeniden odaklanırız. Geçmişi iyileştirmek isteriz.

Deneyimlere daha farklı gözle bakmak nasip olur. Farkındalık yaşarız. Geçmişin deneyimlerini bugünün aklıyla yeniden yorumlarız. Biraz böyle bir zaman bu ruhsal anlamda.

Somutta neler olabileceğini de konuşalım.

Ruhumuzdaki her değişim yaşamımıza yansır. Bu ayrı bir konu.

Evinizde büyük bir temizlik, hafifleme, sadeleşme isteğinde olacağınız, yaşam alanınızı düzenleyeceğiniz, geçmişten bugüne gereği olmadığı halde tuttuğunuz şeyleri evinizden çıkaracağınız güzel bir ferahlama dönemi.

Evini temizleyen yaşamını temizler. Evini düzenleyen yaşamını düzenler.

Her şey enerjidir. Her enerji çalışır. Her şey bir semboldür. Her sembol çalışır.

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçiyor. 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Çocukları olanlar için özellikle onlarla ilgili konuların öne çıkacağı bir süreç diyebilirim. Çocuklarınız için yapmanız gereken şeyler artabilir. Düzene koymanız gereken şeyler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların yeni kararları, başlangıçları olabilir bu dönemde.

Sanatla daha yakından bağ kurmak, yeni hobiler edinmek, hayatınızı yeni meşguliyetler, kurslar, eğitimler ile renklendirmek isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde. Bunlar da 5.ev temasıdır.

Akrep burcu parasal konuları temsil eder. Borç alma verme, kredi, bankacılık işlemleri gibi konuların da gündeme gelebileceği bir dönem.


Merkür 3 Ekim’de retrosunu tamamlıyor. Başak burcunda tamamlanıyor bu retro. Yani 3.evinizde.

Retrosunda 3.ev konularında yaşanan gecikmeler sonlanabilir bu değişim ile. İletişimlerde yanlış anlaşılmalar yaşandıysa düzeltilebilir. Yavaşlayan konular hızlanabilir.

Neleri simgeliyor 3.ev ?

Kardeşleri, akrabaları, komşuları. Yakın çevre iletişimlerimizi. Satış, pazarlama, online ticaret faaliyetlerini. Website, blog yazarlığını, içerik üreticiliği gibi işleri.

Kursları, eğitimleri. Yakın muhitlerde düzenli olarak gittiğimiz yerleri.

Araçları, ehliyet konularını. Araba alım satım konularını.

Şimdi ileri hareketinde bir Merkür ile buralar toparlanıyor. İşler yoluna girmeye başlıyor. Konular hızlanıyor.

11 Ekim’de terazi burcuna yerleşiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

10 Eylül’de retrosuna burada başlamıştı. Ev ve aileyi simgeleyen alanda.

Aksayan, yarım kalan, beklemede kalan, bir yerine iki karede, üç kerede olan durumlar deneyimlemiş olabilirsiniz eviniz ve aileniz ile ilgili konularda.

Şimdi retro sonrasında hızını toplayan Merkür ile bu kez çok daha yolunda gidebilir işler.

Sorunlar aşılabilir. Eksikler tamamlanabilir.

29 Ekim’de bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 5.evinize geliyor.

Çocuklarınız varsa onlar için yeni koşturmalarınız olabilir ayrıca. Araştıracağınız, satın almak isteyeceğiniz şeyler olabilir. Kurslar, eğitimler, etkinlikler, kayıt, başvuru konuları olabilir.

Sanatla bağlantısı olanlar için verimli bir zaman. 5.ev yaratıcılığı, sanatsal yaratımı anlatan bir ev. Güzel fikirlerle güzel şeyler çıkarabilirsiniz ortaya. Bunları duyurmak, tanıtmak için de iyi fırsatlarınız olabilir. Takdir toplayacağınız, daha görünür olacağınız bir zaman.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 23 Ekim’e kadar terazi burcunda. 4.evinizde.

Aile içinde, ebeveynlerle ilişkilerinizde, evli iseniz eşinizle iletişimlerinizde güzel etkileri olacaktır Venüs’ün. Sorunlar yaşandıysa, tartışmalar olduysa, şimdi sükunetle, anlayışla kendinizi ifade edebilirsiniz birbirinize. Konular tatlıya bağlanabilir.

Bunun dışında evinizi daha güzel, daha şık, daha konforlu bir yaşam alanı haline getirmek için yapacağınız şeyler olabilir.

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Aşk, ikili ilişkiler, hazlar, keyifler, yaşam coşkusu, heyecanlar, eğlenceler demektir bu ev. Venüs’ün buradan geçiyor olması size bu konularda güzel şeyler getirebilir.

Mecburiyetlerin, ihtiyaçların, görevlerin ardından biraz daha hayatın eğlenceli taraflarına, keyiflerine odaklanmak isteyeceğiniz bir zaman.

Sizi mutlu edecek şeyler satın alabilirsiniz ayrıca. Zaruri ihtiyaçlardan ziyade, biraz daha keyfi tüketimler olabilir. Bir uyarım da olsun. Akrep burcu borçlarla, kredilerle, kredi kartlarıyla, ödemelerle ilgili bir burç. Harcamalarınızda ölçüyü korumanız faydanıza olur. Bütçenize dikkat edin.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkilerinelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 12.evinizde.

Esasen bu evden geçen bir gezegen olduğunda zorluyor biraz bizi.

Çünkü 12.ev biraz yalnızlığı, biraz içe dönmeyi, dış dünyadan uzaklaşmayı, iletişimlerin azalmasını, daha çok kendimizle olan ilişkimizi, sessizliği anlatan bir ev.

Biraz da bedensel anlamda halsizlikle, enerji düşüklüğü ile, ufak tefek rahatsızlanmalarla ilgili.

Ruhsal konularla, psikolojik zorlanmalarla, iç dünyamızla ilgili.

Mars ise efor sarf etmeyi, çabalamayı ifade eden bir gezegen.

Dolayısıyla bu Mars transitinde kendi içinizde karışabilirsiniz. Duygu dünyanız köpürebilir biraz. Geçmişi daha çok düşünebilirsiniz. Bazı şeyleri henüz aşamadığınızı, bazı deneyimleri tam olarak özümseyemediğinizi, kabule geçemediğinizi, ruhunuzda o yerleri henüz şifalandıramadığınızı fark edebilirsiniz.

Esasen bu farkındalık şifanın yolunu açacaktır. Nasıl, ne şekilde, nelerle aşabilirsiniz o şeyleri, daha çok düşünmeye başlayacağınız bir dönem. Çözüm arayışında olacağınız bir zaman.

Bu arayış içerisinde karşınıza spiritüel alanlar çıkabilir. Bir dünya yeni bilgiyle açılımlar yaşayabilirsiniz. Bir şeyler arasındaki sebep sonuç ilişkisini görüp durumu düzeltme, değiştirme imkanı bulabilirsiniz.

Fiziksel anlamda sağlık sorunlarınız varsa, sizin ya da bir aile bireyinin böyle bir konusu varsa, gerekenleri yapmak için hareketlenebilirsiniz. Ertelediğiniz, ihmal ettiğiniz konularda bir hekime görünebilirsiniz.

30 Ekim’de Mars retrosu başlıyor !!

Sadece bu ayın değil, bu yılın önemli astrolojik gündemlerinden biri bu. Ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Başlangıcı tam olarak 30 Ekim gibi düşünmeyin. Yaklaştıkça etkiler görünür olmaya başlıyor. 30 Ekim tarihine yaklaşırken günden güne retro etkisine giriyor olacağız. Öncesindeki birkaç günlük zamanı da retro içinde düşünebilirsiniz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 12.evinizde deneyimleyeceksiniz. 12.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Bedensel enerjiniz etki alabilir bu süreçte. Mevsim geçişindeyiz, üşütmeler, zaman zaman istirahat etmenizi gerektirecek durumlar olabilir.

Aceleci hareketlerden uzak durun. Sakarlıklara dikkat edin, bastığınız yere dikkat edin. Kesici aletlere dikkat edin.

Ruhsal alandır 12.ev. Bilinçaltınızdaki kızgınlıklar, geçmişinizdeki zorlu deneyimlerin etkileri yüzeye çıkabilir, kendini yeniden hatırlatabilir bu süreçte. Öfkesine yenik düşenin kaybedeceği bir retro.
12.evinizde retro yapacak olan Mars’ın size mesajı şu : ‘İçindeki öfkeden özgürleş. Bu kızgınlıkla kendine zarar verirsin. Olan oldu, olması gerektiği için oldu. İlahi planın doğrultusunda yaşanması gerekenler yaşandı. Kabule geç. Hafifle, yoluna arınmış olarak devam et.’
Mars’ın size mesajı bu olacaktır retrosu ile.


Jüpiter 28 Ekim günü balık burcuna dönüyor retrosunda. 20 Aralık’a kadar balıkta olacak. 9.evinize dönüyor.

Yılın ilk 5 ayında da buradaydı. 9.evinizde ve ileri hareketindeydi.

Şimdi aynı yerde bir retro yaşanacak.

Eğitim, üniversite, yüksek lisans, doktora, tez, makale, akademik çalışmalar bu evin konusu.

Seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular bu evin konusu.

Yılın ilk aylarında bu temalarda başlamış ama çeşitli nedenlerle yarım kalmış konular varsa, sonuç alamadığınız girişimler olduysa, retroda bu konular tekrar gündeminize yerleşebilir şimdi.

Bazı fırsatlar elinize şimdi geçebilir. Vaktiyle olmamış şeyler şimdi olabilir.

Sorunlar olduysa, durumları toparlayacak şeyler olabilir.

9.ev hayatı algılama şeklimizle, dünya görüşümüzle, dini anlamda inançlarımızla, ideolojimizle ilgili bir alan. Astroloji, felsefe gibi alanlar da bu evin yönetiminde. Jüpiter, farkındalıklar getirecektir size bu retrosunda. Hayatın işleyişine, evrene dair konularda farkındalıklar getirecektir. Spiritüel anlamda derinleşeceğiniz bir dönem diyebiliriz.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunay Kiron ile kavuşumda. Ay ve Güneş, Satürn’den uyumlu açı alıyor. Bir iyileşme, bir düzelme ve şekle girme, düzene girme, sonuçlanma, netleşme, bir şeyin belirsizlikten çıkıp şekil alması, onarılması gibi bir sembolü var.

10.ev dolunayı olduğu için işinizle, kariyerinizle, yapacağınız işlerle ilgili yeni gelişmeler olabilir.

İşinizde üstlerinizle ilgili konularınız netleşebilir. Şekil alabilir. Otoritenin yeni açıklamalarını duyabilirsiniz dolunaya yakın günlerde.

Bir şeyleri daha iyi hale getirmek ve düzenlemek için uygulanacak şeyler olabilir.

Bunun dışında resmi bir süreciniz, hukuksal bir konunuz, yasal bir işleminiz varsa, bu konuyla ilgili sonuç alabileceğiniz bir dolunay bu.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

Venüs ile kavuşumda gerçekleşiyor bu tutulma. Venüsyen etkiler var.

Venüs iyicil bir gezegen. Şansı, güzelliği, aşkı, sevgiyi, sanatı simgeliyor.

5.evin temaları üzerinden yeni sayfalar açılıyor hayatınızda.

Nedir 5.evin temaları ? Aşk, flörtler, keyifler, sanat, spor, yaratıcılık, yaratıcı işler, görünür olma hali, öne çıkma hali, yetenekler, ayrıca bebeklerle, çocuklarla ilgili konular, hamilelikler.

Bu konular üzerinden nasıl çalışabilir tutulma sizin için ?

Aşk hayatınızda yeni şeyler olabilir.

İşiniz yaratıcılık gerektiren bir şey ise, çok güzel üretimler çıkabilir ortaya. Sanatta aktif iseniz, işiniz sanatsa ya da hobi olarak meşgul olduğunuz alanlar varsa, yeni güzel şeyler geliyor olabilir tutulma ile.

Takdir toplayacak, parlak çalışmalarınız olabilir. İsminizi duyurabilirsiniz. Kendi alanınızda tanınır hale gelebilirsiniz. İstediğiniz bağlantıları elde edebilirsiniz.

Yeteneklerinizi, hünerlerinizi daha görünür kılabilirsiniz çeşitli şekillerde.

Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Hobilerinizde derinleşebilirsiniz. Bir hobinize işe dönüşebilir. Çünkü 5.ev hobi demektir, akrep burcu ise parasal konuları anlatır.

Hamile kalmak isteyenler için, bu konuyu da hareketlendirebilecek bir tutulma. Bu yönde bir planınız varsa, şanslı ve destekleyici etkiler alıyorsunuz.

Tabii ki her şey nasip. Gaybı Yaradan bilir. Ne istiyorsanız gönlünüze göre olsun.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Bir başka yazıda görüşmek üzere ! Hepimiz için güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!