19 Aralık 2021 İkizler Burcunda Dolunay

19 Aralık 2021 İkizler Burcunda Dolunay

19 Aralık Pazar günü 07:35’te ikizler burcunun 27 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Yılın son dolunayını ikizler burcunda deneyimliyoruz.

Tam da Venüs retrosu başlarken meydana geliyor dolunay.

Yaradan’ın ilahi kurgusu ve hayatın muazzam matematiği içinde hiçbir şey öylesine, rastgele ya da tesadüfen gerçekleşmiyor.

Dolunayın Venüs retrosu başlarken meydana geliyor olması da tesadüf değil.

Bir ‘retro Venüs’ sembolizmi ile yaşıyoruz dolunayı. Dolunayın işaret ettiği olasılıklar, retro Venüs olasılıkları birleşiyor ve bu doğrultuda şekilleniyor.

Özellikle geçmişte yaşanmış, geçmişten gelen, bir süredir var olan, zemini olan konular üzerinden alacağız dolunay etkisini. Çünkü retrolar geçmişi anlatır.

Neler olabilir örneğin ?

Şimdiye dek saklı tutulmuş, paylaşılmamış olan şeyler görünür hale gelebilir dolunay ile. Konuşulmamış şeyler konuşulabilir. Sessizce ilerlemiş şeyler duyurulabilir.

Güçlü farkındalıklar yaşayabiliriz. Daha iyi bir yaşam sürmemize vesile olacak yeni şeyler öğrenebiliriz. İkizler bilgiyi sembolize eder. Değişim yaratacak bilgiler edinebiliriz.

Konforumuzu, huzurumuzu eksilten konulara çözümler olabiliriz.

Tıkanıklık yaratan durumların kök nedenlerini idrak edebiliriz. Bu uyanışlar, güncellemelere taşıyabilir bizi.

Planlanmış, niyet edilmiş ama şimdiye dek bir türlü yapılamamış, çeşitli sebeplerle ertelenmiş olan konular gerçekleşebilir, tamamlanabilir.

Aşağıda dolunayın an haritasını görmektesiniz :

Bu bir dolunay olduğu için Güneş ve Ay karşı karşıya. Güneş yay burcunun 27 derecesinde, Ay ikizler burcunun 27 derecesinde.

Jüpiter, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılar yapıyor. Harika görünümler bunlar ! Başrolde bu kez en sevdiğimiz gezegen var 🙂

Jüpiter fırsatları, mutlulukları, bolluğu, bereketi, konforu, başarıyı, hayatın güzelliklerini anlatır. Şans gezegenidir. Dolunayın resmini bu pozitif açılarıyla güzelleştiriyor.

Ayrıca iki önemli sabit yıldız etkisi var bu dolunayda.

Dolunay Betelgeuse ve Polaris sabit yıldızları ile kavuşumda gerçekleşiyor.

Betelgeuse başarı, ödül, mutluluk, takdir, şöhret gibi anlamlara geliyor.

Polaris ise aslında pek çoğumuzun yakından tanıdığı ‘Kutup yıldızı’ ! Dolayısıyla nasıl bir sembolizmi var Polaris’in ? Rehberlik, kılavuzluk, yol gösteren kişi olma, yönlendiren kişi olma.

İkizler burcu bilgiyi ve eğitimi simgeler. Bilgiyi sunan, aktaran kişi olmayı, öğreten kişi konumunda olmayı, bilgiyi paylaşmayı ve bilginin paylaşıldığı platformları sembolize eder.

Bu güzel sabit yıldızlarla kavuşan dolunay, bize bilgiyi aktardığımız platformlarda şanslı, başarılı gelişmeler getirebilir. İnternet üzerinden yaptığımız işler, çalışmalar varsa, bilgi birikimimizi paylaştığımız alanlar varsa, buralarda bir şeyler yenilenip güzelleşecektir.

Bilgimizle çevremizi aydınlatacak, farkındalık yaratacak şeyler yapabiliriz. Birileri için yol gösterici konumda olabiliriz.  Danışmanlık verdiğimiz bir işimiz varsa, bunlar çok güzel şekilde artabilir. Keyifli, bereketli danışmanlıklar olabilir.

Yaşamımızı değiştirecek bir kitapla karşılaşabiliriz ya da bir sayfayla ya da bir websiteyle.

Sosyal medyada içerik üretiyorsak, bulunduğumuz platformda daha iyi hissetmemizi sağlayacak özellikler keşfedebiliriz. İnternet üzerinden yaptığımız işlerde ya da iş dışında kişisel amaçlı kullandığımız dijital platformlarda bu zamana dek kullanmadığımız özellikler fark edebiliriz.

İletişim, iletişim araçları, internet, sosyal medya gibi temalarda değişen, güzelleşen, şeyler olacaktır dolunay ile.

Eğitimler, seminerler, eğitimle ve iletişimle ilgili konular, ayrıca ulaşım, ulaşım araçları, arabalar, taşıtlar ikizler burcunun temsil ettiği konulardır.

İstediğimiz bir eğitim için harika bir eğitmen ile tanışabiliriz.

Yapmak istediğimiz bir görüşmeyi gerçekleştirebiliriz.

Bir araba alım satım konusu, bir ehliyet konusu tamamlanabilir. İstenilen şeyi elde etmek mümkün.

Dolunay 1-7 aksında gerçekleşiyor an haritasının. Bu hat, ilişkileri sembolize ettiğinden insan ilişkilerimiz ve bağlantılarımız içinde çok güzel şeyler yaşayabiliriz.

Yolumuza kılavuzluk edecek birileri geliyor gibi sanki 🙂

Şimdi de burçlar için olasılıklara geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Dolunay ile onlarla ilgili bir konu tamamlanabilir. Belirsizlik yaratan bir durum netleşebilir.

Kardeşlerinizle ilgili konuların gündeme gelebileceği bir zaman.

Akrabalar arasında agresyonlar da olası. Şimdiye dek sabredilmiş bir şeyler konuşulabilir.

Komşularınızla, apartmanınızda, yaşadığınız yerde çeşitli durumlar ve ihtiyaçlar üzerine yeni kararlarınız olabilir. Bir şekle sokmak, kural belirlemek gereken konular olabilir.

İletişim evi aynı zamanda burası. İnternet üzerinden yapılan işler, e-ticaret faaliyetleri, website, sosyal medya işleri bu evle ilgili. Bu alanlarda üretimleriniz varsa, yeni kararlarınız olabilir. ‘Artık bunu böyle değil, şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

2.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Bu ev paranın evidir.

Kişisel kazançlarımız, maddi kaynaklarımız, harcamalarımız bu evle ilgilidir.

Bir masraf, bir harcama, yapılması gereken bir ödeme gündeme gelebilir dolunay ile.

Bunlar dışında bir alacak verecek konusunda beklemede iseniz bu konuda netleşmeler, tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Sürüncemede kalmış bir durum neticeye varabilir. Bir konuda ihtiyaç duyduğunuz bütçeyi elde edebilirsiniz. Önemli bir alışverişiniz olabilir.

Yeni bir alandan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Verdiğiniz bir emeğin karşılığını alabilirsiniz. İkizler burcu website, blog, sosyal medya işleri ile ilgilidir. İçerik ürettiğiniz alanlar varsa, buralardan kazanmaya başlayabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

1.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Dolunayın ev sahibi sizsiniz.

Bazı bitişler, sonlanmalar yaşayabilirsiniz dolunay ile. Bir süredir uğraştığınız, hazırlamakta olduğunuz şeyleri tamamlayabilirsiniz. Hayatınızda emek verdiğiniz konularda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.

Kararsızlık yaşadığınız, hazır hissetmediğiniz için adım atamadığınız konularda kararlarınız olabilir. Net adımlarınız olabilir. Her konuda olabilir bunlar. Kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz hayatınızın bazı alanlarında. Bir güzergah oluşturabilirsiniz.

Fark edeceğiniz şeyler olabilir. Deneyimler aracılığı ile ‘Bu aslında böyleymiş şimdi fark ettim’, ‘Bu kişiyi şimdi tanıdım’ ya da ‘İşin mantığını şimdi anladım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Taşların yerine oturma zamanı.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

12.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Sağlık konusunda bir gündeminiz varsa, konu fiziksel de olabilir, ruhsal da olabilir, çözmeye çabaladığınız bir durum varsa, parlak bir destek alıyorsunuz dolunaydan.

Şifa yönünde güzel değişimler olabilir.

Bu ev ruhsal yanımızı, iç dünyamızı da anlatan ev.

İçinizde büyük bir uyanış ve değişim zamanı. Şimdiye dek nerelerde ezdiniz, ezdirdiniz kendinizi, fark etmenin zamanı. Kendi değerinizi fark etmenin, sınırlarınızı çizmenin, geçmişten arınmanın, yenilenmenin zamanı. Bir ruhsal temizlik etkisi bu dolunay sizin için. Bilin ve en güzel değişimler için değerlendirin.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bu ev dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi, işimizde ekip arkadaşlarımızı, sporda takım arkadaşlarımızı anlatan bir alan.

Arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir dolunayda. Ekip içinde ufak tefek huzursuzluklar olabilir. İletişimlerde sakin kalmak önemli. Belirsizlikte kaldığınız konular varsa, iş bölümü açısından geçici süreyle üstlendiğiniz görevler varsa, bunlar tamamlanabilir.

Dijital platformları, aplikasyonları, interneti, internet üzerinde kullandığımız uygulamaları, online konuları da anlatır 11.ev. Buralarda yeni kararlarınız olabilir. Bir üyelikten çıkabilirsiniz. Bir üyelik satın almaya karar verebilirsiniz.

Sosyal medyada duyuracağınız şeyler de olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

Dolunay 10.evinizde meydana geliyor.

İşinizle ilgili konularda belirsizlik yaşadığınız, beklemede olduğunuz durumlar netlik kazanabilir dolunay ile. Sonuçlanan şeyler olabilir.

İş hayatınızda hazırlığını yapmakta olduğunuz projeler, çalışmalar varsa, bunlar tamamlanabilir.

Yöneticilerle ilgili konular size iyi hissettirecek yönde sonuçlanabilir.

Devlet bağlantılı süreçleriniz varsa, buralarda rahatlamalar olabilir. Tamamlanan konular olabilir.

Güzel bir dolunay. İşinizde, yöneticilerle ilgili konularda ve resmi konularda güzel sonuçlar, istediğiniz yönde bildirimler getirebilir size.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Yüksek öğrenim hayatınızda, eğer varsa akademik çalışmalarınızda bir projenizi tamamlayabilirsiniz. Eğitim hayatınızla ilgili beklemede olduğunuz bir konu sonuçlanabilir. Sizi mutlu edecek şekilde sonuçlanabilir bazı şeyler.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle, dostlarınızla ilgili konularınız olabilir.

İlimler de 9.evin konusudur. Astroloji de bu evle bağlantılı. Bu tür alanlarda danışmanlık alabilirsiniz. Bu danışmanlık bir derinlik kazandırabilir size. Bilgiyle şifalanma zamanı.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Yapmanız gereken bir ödeme varsa, birikmiş ve büyümüş olan bir borç varsa, konu ruhen sizi yıpratan bir hal aldıysa, bir yakınınızın devreye girmesiyle konu çözülebilir.

Beklediğiniz bir para, şu ana kadar tahsil edemediğiniz bir alacağınız da elinize geçebilir.

Vaktiyle borç verdiğiniz bir para dönebilir ayrıca. Bu da bir olasılık.

Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz. Parasal konular yoluna girebilir.

Ortaklı paralar, para ve mülk paylaşım konuları, yasal boyutu olan parasal meseleler varsa hayatınızda, buralarda da neticelere işaret ediyor dolunay.


Yay ve Yükselen Yay :

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkiler aksı aktive oluyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde kararlar alabileceğiniz bir zamandasınız.

Dolunaya yakın günlerde farkındalığımızı güçlendiren deneyimler içinde buluruz kendimizi. İlişkilerinizle ilgili bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin beklediği bir konu da sonuçlanabilir.

Bir ortaklı çalışma tamamlanabilir.

7.ev anlaşmalar ile, iş ve iş dışında her konuda olabilecek kontratlarla da ilgili bir alan. Bitirmek istediğiniz bir kontrat varsa bunu da gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetle ilgili şeylerin, aplikasyonların, ücretli dijital platformların ikizler burcu ile bağlantısı var. Bu tür bir şey de hayatınızdan çıkabilir. Artık bir şeyi kullanmayı bırakabilirsiniz ya da bir kontratı, bir aboneliği yenileme zamanı olabilir bu dolunay sizin için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Dolunay 6.evinizde gerçekleşiyor.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız bu ev kapsamında.

İşinizde günlük düzeniniz değişebilir bu döngüde.

Yöneticilerinizin yeni kararları ile görev alanınız değişebilir. İş yapma şekliniz değişebilir. Çalışma saatleriniz güncellenebilir.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bir tedavi sürecinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sorununuz için adım atabilirsiniz. Bir konunun şifalanma zamanı.

Ayrıca evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. 6.ev onları da kapsıyor. Onlarla ilgili bir sorunlu gündem varsa, yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz, konuyu çözebileceğiniz bir zamandasınız.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Sanatsal konular, hobilerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler bu evle ilgili.

Sanatsal alanda ürettikleriniz varsa, bunları sosyal medya platformlarında paylaşabilir, hünerlerinizi gösterebilirsiniz. İkizler burcu sosyal medyayla bağlantılı çünkü. İşiniz sanat ise, yeni irtibatlar, yeni iş bağlantıları da doğabilir.

Evinize yakın bir noktada, bir sanatsal etkinliğe, bir kursa katılabilirsiniz ayrıca. İkizler yine yakın çevreyi de simgeliyor.

Çocuklar da 5.evin konusu. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili konularda araştırma halinde olduğunuz şeyler varsa, netleşebilirsiniz. Çözeceğiniz, şekil vereceğiniz, seçim yapacağınız konular olabilir. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

4.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Evimizi, yuvamızı, ailemizi, anne-babamızı, aile içi konuları, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temaları simgeliyor bu ev.

Bu temalarda çözmeye, şekil vermeye, sonuçlandırmaya, değiştirmeye çalıştığınız konular varsa, bunlar neticeye varabilir. Hatta düşündüğünüzden daha kolay olabilir bir şeyler. Çünkü güzel bir sabit yıldız etkisi var bu dolunayda.

Taşınmak isteyenler, bu dolunayı değerlendirebilirler.

Ev, arazi, mülk alım satım, kiralama konularında da süreçlerin tamamlanabileceği bir dolunay zamanı. Bir satış istediğiniz fiyatla gerçekleşebilir. Ev alma ya da kiralama hazırlığında iseniz, bu yönde bir arayışınız varsa, çok içinize sinecek, istediğiniz gibi bir ev bulabilirsiniz.


Dolunayın güzelliklere vesile olmasını diliyorum. En parlak, en güzel olasılıklar gerçek olsun.

Sevgiler,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!