20-26 Aralık 2021 Astroloji Gündemi

20-26 Aralık 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Güneş’in burç değiştireceği, Satürn Uranüs karelerinin sonuncusunun gerçekleşeceği bir haftaya adım atıyoruz. Yıl bitmek üzere artık. 2021’i oldukça hareketli gelişmelerle tamamlıyoruz. Aralık pek çok etkiyi bir arada barındıran bir ay.

19 Aralık itibariyle Venüs retrosu başlamış durumda. 30 Ocak’a kadar retroda olacak Venüs. Bu süreç Venüsyen konularda temkinli olmamız ve beklememiz gereken bir süreç. Diğer yandan fırsatlar da sunacak bize.

Nelere dikkat edelim, hangi konularda bekleyelim, retroyu nasıl değerlendirelim, hepsini anlattım. Burçlar üzerinden olasılıkları da paylaştım. Venüs retrosu yazımın linkini tıklayabilirsiniz ↓

Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022

Haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


20-26 Aralık haftasının başlıca gelişmeleri :

21 Aralık Salı günü 18:59’da Güneş oğlak burcuna geçiyor. Yeni bir Güneş dönemi başlıyor.

Oğlak temaları günlük hayatımızda daha çok yer bulacaktır bu değişim ile birlikte. Güneş’in oğlak transiti kimlere, neler getirebilir, aylık yorumlarınızda görebilirsiniz. Linkler aşağıda  yer alıyor ↓

Koç Burcu Aralık 2021, Boğa Burcu Aralık 2021, İkizler Burcu Aralık 2021,

Yengeç Burcu Aralık 2021, Aslan Burcu Aralık 2021, Başak Burcu Aralık 2021,

Terazi Burcu Aralık 2021, Akrep Burcu Aralık 2021, Yay Burcu Aralık 2021,

Oğlak Burcu Aralık 2021, Kova Burcu Aralık 2021, Balık Burcu Aralık 2021


20-26 Aralık haftasının gezegen açıları :

20 Aralık : Güneş Jüpiter altmışlığı : Güneş 28 Yay, Jüpiter 28 Kova

Oldukça parlak, şanslı bir görünüm. Kendimizi ifade etmek istediğimiz konular varsa, destekleneceğimizi söylüyor gökyüzü. Önemli konuşmalar, sunumlar, mülakatlar için güzel bir gün.

Finansal konularda da olumlu gelişmeler yaşayabiliriz.

Ayrıca Jüpiter, idrakı ve ehlileşmeyi simgeler. Önemli farkındalıklar elde edebileceğimiz bir zamanı anlatıyor bu uyumlu açı.

24 Aralık : Satürn Uranüs karesi : Satürn 11 Kova, Uranüs 11 Boğa

Bu yılın en büyük açısıydı bu kare. İlkini Şubat, ikincisini Haziran ayında yaşamıştık. Şimdi üçüncü ve sonuncu kez kesinleşiyor.

Alabileceğiniz etkileri Aralık ayı yorumlarınızda görebilirsiniz. Linkleri aşağıya bırakıyorum. İstediğiniz burcu tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu Aralık 2021, Boğa Burcu Aralık 2021, İkizler Burcu Aralık 2021,

Yengeç Burcu Aralık 2021, Aslan Burcu Aralık 2021, Başak Burcu Aralık 2021,

Terazi Burcu Aralık 2021, Akrep Burcu Aralık 2021, Yay Burcu Aralık 2021,

Oğlak Burcu Aralık 2021, Kova Burcu Aralık 2021, Balık Burcu Aralık 2021

25  Aralık : Mars Kiron üçgeni : Mars 8 Yay, Kiron 8 Koç

Memnun olmadığımız, mevcut haliyle iyi hissettirmeyen, sorun yaratan durumları çözmek için yeni adımlarımız olabilir bu hafta. Bir iyileştirme niyeti ile harekete geçebiliriz.

Ayrıca fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, tedaviye ve yardıma ihtiyaç duyanlar için güçlü bir şifalanma zamanını simgeliyor bu üçgen. Başlayacak olan tedaviler olabilir, tamamlanacak olan tedaviler olabilir. İyi hekimlerle tanışabilirsiniz, nasıl ilerleyeceğinizi netleştirebilirsiniz. Bir arayış halinde iseniz işinde başarılı, şifaya vesile olacak bir terapistle tanışabilirsiniz.

İç dünyamızda bir şeyleri şifalandıracak şeyler olabilir.

25 Aralık : Venüs Pluto kavuşumu : Venüs 25 Oğlak, Pluto 25 Oğlak

İlişkilerde birbirimize hatırlatmalar yapabileceğimiz, rahatsızlık duyduğumuz konuları ifade edebileceğimiz,  dönüşümlere gidebileceğimiz bir haftadayız.

Hangi bağın içinde yeterince iyi hissetmiyoruz, neler iyileştirilebilir, buralara bakacağız çeşitli vesileler ile. İlişkiler güçleniyor. Venüs’ün de retroda olduğu bir zamandayız. İlişkilerde geriye dönüp bakmak, zayıf yerleri güçlendirmek, yenilemek için fırsatlar sunuyor hayat.

Venüs retrosu için yazım burada, tıklayabilirsiniz ↓

Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

20 Aralık 2021 Pazartesi

Ay yengeç burcunda bugün. Günün ilk yarısında Ay Merkür karşıtlığını görüyoruz. İşimizle ilgili yaptığımız günlük planlarda çeşitli sebeplerle aksamalar olabilir. İletişimlerde de pürüzlü durumlara açık bir zaman. Bu anlamda da dikkatli olmak, keyfimizi, huzurumuzu korumak açısından iyi olabilir.

Öğle ve gündüz saatlerinde güzel bir açısını görüyoruz Ay’ın. Ay Uranüs altmışlığı etkinleşiyor. Aksaklıklar giderilebilir, sorunlu durumlar çözülebilir. Çok daha ferah hissedeceğimiz bir zaman.


21 Aralık 2021 Salı

Ay bugün de yengeç burcunda ilerliyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay Neptün üçgenini görüyoruz. Huzurlu, sakin bir sabah.

Gündüz saatlerinin ise biraz daha farklı bir enerjisi var. Ay, Venüs&Pluto kavuşumu ile karşıt açılar yapıyor. Duygusal olarak iyi hissetmeyeceğimiz durumlar olabilir. Bu karşıtlık yengeç-oğlak aksında olduğu için, özellikle iş ve aile içi konular üzerinden çalışabilir. Keyifsiz hissedebileceğimiz, belki güçsüz hissedeceğimiz bir zaman.

Ay 17:42 sonrasında boşlukta. Yengeç burcunda açısız ilerliyor.


22 Aralık 2021 Çarşamba

Ay 00:53’e kadar yengeç burcunda ve boşlukta. 00:53’te aslan burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında şahane bir Ay Mars üçgeni görüyoruz. Spor için, sportif aktivite ve etkinlikler için harika bir sabah. Ayrıca enerji, güç ve cesaret isteyen girişimler için, adım atmak ve başlatmak istediğimiz konular için oldukça destekleyici bir vakit.

Gündüz saatlerinde de uyumlu bir açısını görüyoruz Ay’ın. Kiron ile bir üçgen açısı var. Ailemizden, arkadaşlarımızdan güzel şeyler görebiliriz. Birbirimize iyi gelebiliriz, birbirimiz için çözüm olabiliriz, kolaylık yaratabiliriz.

Akşam saatlerinde ise Ay Satürn karşıtlığı ve Ay Uranüs karesi geliyor. Duygusal olarak dalgalı bir ruh haline işaret ediyor. E bazen olur öyle arada, değil mi ? Her zaman keyifli hissedemeyiz, her zaman umutlu ve iyimser olamayız. Biraz kendimizle kalalım bu akşam.


23 Aralık 2021 Perşembe

Ay aslan burcunda transit ediyor. Çocuklarla, bebeklerle ilgili konular ön planda olabilir bugün aslan etkisiyle. Hamilelik haberleri de gelebilir çevremizden 🙂

Ayrıca sanat ve spor da aslan temasıdır. Hobilerimize, ilgi alanlarımıza, keyif alanlarımıza vakit ayırabileceğimiz bir gündeyiz.


24 Aralık 2021 Cuma

Ay bugün 11:24’e kadar aslan burcunda.

Sabah saatlerinde Ay, Jüpiter ile karşı karşıya. Abartılı davranışlar, tutulamayacak sözler, büyük vaatler şeklinde anlatabileceğim bir karşıt açı. O yüzden ölçümüze dikkat edelim.

09:39-11:24 arasında Ay boşlukta. 11:24’te başak burcuna geçiyor. Geçer geçmez de oğlak burcundaki Güneş ile çok güzel bir üçgen açı yapıyor. Gündüz saatlerinde işimizle, yöneticilerimizle, görevlerimizle  ilgili konularda şanslıyız. Günlük işler kolayca akıyor. Destek veriyoruz, destek buluyoruz.


25 Aralık 2021 Cumartesi

Ay başak burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs üçgenini görüyoruz. Çok güzel bir sabah. Değişimlere gitmek, yaptıklarımızı yenilemek, yeni şeyler almak, yeni şeyler denemek için harika bir zaman.

Ay’ın başakta olduğu günler temizlik ve düzenleme işleri için çok uygundur ayrıca. Uranüs ise özgürleşmeyi anlatır. Bu sabah yaşam alanımızdan gereksiz şeyleri çıkarabiliriz, temizlikler yapabiliriz,  dağınıklıkları giderebiliriz ve çok daha iyi hissedeceğimiz bir düzenleme yaratabiliriz kendimiz için.

Çalışanlar için verimli bir gün. Başak üretmeyi, fayda sunmayı, çalışmayı simgeler çünkü.

Akşam saatlerinde Ay Merkür üçgeni iletişimlerde destekliyor bizi. Yapmak istediğimiz konuşmalar, görüşmeler için değerlendirebileceğimiz bir akşam.


26 Aralık 2021 Pazar

Ay günün tamamında başak burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, Venüs ve Pluto ile üçgen açılar yapıyor. Güçlü bir enerji bu. Güçlenmek, duygusal olarak toparlanmak, zihni yenilemek, hedefler için harekete geçebilmek gibi anlamlara geliyor. Parasal konularda da güzel bir sabah.

11:39-19:23 arasında Ay boşlukta. 19:23’te terazi burcuna geçiyor. Geçer geçmez uyumlu bir açısını görüyoruz. Ay kuzey Ay düğümü üçgeni oluşuyor. Çok akışkan bir akşam bu. Yapmak istediğimiz şeyler için kullanabiliriz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-21 Aralık 2021

Merkür Oğlak Burcunda 13 Aralık 2021-2 Ocak 2022

Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

Aralık ayı burç yorumlarınız aşağıda yer alıyor :

Koç Burcu Aralık 2021, Boğa Burcu Aralık 2021, İkizler Burcu Aralık 2021,

Yengeç Burcu Aralık 2021, Aslan Burcu Aralık 2021, Başak Burcu Aralık 2021,

Terazi Burcu Aralık 2021, Akrep Burcu Aralık 2021, Yay Burcu Aralık 2021,

Oğlak Burcu Aralık 2021, Kova Burcu Aralık 2021, Balık Burcu Aralık 2021

Güzel bir hafta diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!