Yay Burcu Haziran 2022

Yay Burcu Haziran 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Haziran nasıl bir ay olabilir sizin için ? Nasıl etkiler var, bunlar nasıl olasılıkları anlatıyor, detaylıca ele alalım bu yazımda.

Öncelikle ne yapıyorum ? Haziran ayının astroloji gündemini bırakıyorum buraya. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 7.evinizde.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular, ortaklar, ortaklıklar, birlikte yapılan şeyler, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar bu evin konuları arasında. Ayrıca rehberlerimiz, danıştığımız kişiler, hocalarımız, sözüne güvendiğimiz ve tavsiyeleri ile ilerlediğimiz kişiler yine 7.ev ile bağlantılı.

Hem ikili ilişkiler, hem iş bağlantıları anlamında hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Hayatınızın herhangi bir alanında yenilemeniz gereken taahhütler, yıllık anlaşmalar, kontratlar olabilir. Örneğin internet sağlayıcınız, örneğin bir dijital platform, örneğin kira sözleşmeniz. Her tür konu olabilir bu.

Eşiniz/partneriniz yeni başlangıçlar yapabilir bu dönemde. İlişkiniz içinde güzel gelişmeler olabilir.

Online faaliyetler, sosyal medya, website, blog, e-ticaret, vb konular için iyi bir dönem. Bunlar ikizler burcu temasıdır. Bu yönde çalışmalarınız varsa iş birlikleri ile faaliyetlerinizi büyütebilirsiniz. Destekler, yönlendirmeler gelebilir. Uzman kişilerden tavsiyeler alabilirsiniz.

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Bu süreçte bankacılık işlemleriniz, alacak verecek konularınız, ödemeleriniz olabilir. Kredi çekmek istiyorsanız, Güneş yengeçte iken yapabilirsiniz bunu. Bir alım satım konusu, bir mal paylaşımı konusu varsa, bu gerçekleşebilir.

Ev alma hazırlığında olanlar, özellikle bu konu için kredi çekebilirler. Çünkü yengeç burcu, ev demektir. Yaşam alanımız demektir.

Aile içinde de parasal konular öne çıkabilir bu transit sürecinde.

Aile içi ortak gelirler, ortak mülkler, memleketinizde arsa, arazi, tarla, vb gibi konular ele alınabilir. 


Merkür 3 Haziran’a kadar boğa burcunda ve retroda. 6.evinizde.

3 Haziran’da sonlanıyor Merkür retrosu. Merkür boğa burcunda ileri hareketine başlıyor.

13 Haziran’a kadar boğada ve 6.evinizde olacak.

İşinizi, çalışma hayatınızı, kişisel yaşamınızı, günlük yaşamınızı gözden geçirme zamanı.

Çünkü Merkür’ün olduğu yerde analizler, değerlendirmeler vardır.

Hayatınızda çekidüzen vermek istediğiniz konular için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Düzene koymak istediğiniz konular için değerlendirin bu dönemi.

13 Haziran’da Merkür ikizler burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Burası Merkür’ün kendi evi.

Merkür de, ikizler de eğitimi simgeler. Kursları, eğitim ortamlarını, hocaları simgeler. Bilginin paylaşılmasını anlatır Merkür ve ikizler burcu.

Aynı zamanda arkadaş edinmeyi, yeni insanlar tanımayı, iletişimleri.

Merkür 7.evinizde ilerlerken önemli eğitimler başlayabilir hayatınızda. Bunlar size çok iyi gelebilir.

Hem ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hem güzel insanlar tanıyabileceğiniz bir dönem. Hocalarınızdan yana çok şanslı hissedebilirsiniz kendinizi. Keyif alacağınız ortamlar içinde yer alabilirsiniz.

Evlilik, ikili ilişkiler, eş/partner, ortaklıklar, imzalı konular da bu evin temaları arasında.

Eşinizin/partneriniz yeni atılımları olabilir bu dönemde. İmza atacağı, sözleşme yapacağı anlaşmaları, başlangıçları olabilir.

Sizin de böyle bir konunuz, bir imzalı işiniz, bir kontrat gündeminiz olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 28 Mayıs’ta boğa burcu transitine başlıyor. 23 Haziran’a kadar boğada olacak. Yani 6.evinizde.

Çalışma hayatımız, işimizle ilgili tüm konular, ürettiklerimiz, hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, günlük yaşam düzenimiz, rutinlerimiz, görev ve sorumluluklarımız bu evle ilgili. Venüs’ün iyicil etkisini bu kez bu konular üzerinden almaya başlıyorsunuz.

İş ortamınızda güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Günlük düzeniniz istediğiniz yönde değişebilir. Rutinlerinize keyifli şeyler eklenebilir ya da siz ekleyebilirsiniz.

Yaşamınızı renklendirmek ve düzenlemek için çok güzel bir zaman. 360 derece, her yönüyle bakın hayatınıza. Büyük resme bakın. Olmak istediğiniz kişiye dönüşmek, hayatınızı güzelleştirmek için yeni şeyler yapın.

23 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor.

İlişkiler evi burası. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu temalarda şanslı, güzel bir dönem. Çünkü Venüs iyicil bir gezegen.

Hayatınızda biri varsa, evli iseniz bu süreçte daha çok keyif alabilirsiniz birlikteliğinizden. Sorunlar varsa aşabilirsiniz. Kararsız olduğunuz noktalarda netleşebilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin meşgul olduğu, çabalamakta olduğu durumlar varsa, bu konular güzel bir şekil alabilir. İstenilen yönde sonuçlanabilir.

Genel anlamda tüm insan ilişkileriniz içinde keyifli bir dönem. Desteklenmek, ihtiyaç duyduğumuzda birilerinin devreye girdiğini görmek, işimizi kolaylaştıran dostlarımızın olduğunu görmek, gerektiğinde yardım almak, fikir almak, danışmak çok güzel şeyler. Venüsyen bu dönem bunları getirebilir size.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor. 5.evinizde. Haziran ayı boyunca aynı yerde olacak.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenebilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Yeni etkinlikler, oyunlar, aktiviteler, takım çalışmaları içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Onlar için eğitimler, kurslar, etkinlikler planlayabilirsiniz. Hem eğitim alacakları, hem sosyalleşecekleri ortamlara dahil olabilirler.


Haziran 2022 Ay Döngüleri :

14 Haziran : Yay Burcunda Dolunay : Ay 23° Yay, Güneş 23° İkizler

1.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Dolunayın ev sahibi sizsiniz.

Bazı sonlanmalar yaşayabilirsiniz dolunay ile. Bir süredir uğraştığınız, hazırlamakta olduğunuz şeyleri tamamlayabilirsiniz. Hayatınızda emek verdiğiniz konularda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.

Kararsızlık yaşadığınız, hazır hissetmediğiniz için adım atamadığınız konularda kararlarınız olabilir. Net adımlarınız olabilir. Her konu için geçerli bu söylediğim şey.

Net kararlarla kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz hayatınızın bazı alanlarında.

Fark edeceğiniz şeyler olabilir. Deneyimler aracılığı ile ‘Bu aslında böyleymiş şimdi fark ettim’, ‘Bu kişiyi şimdi tanıdım’ ya da ‘İşin mantığını şimdi anladım’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

29 Haziran : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 7° Yengeç, Güneş 7° Yengeç

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Bir borç gündeminiz, sizi ruhsal anlamda zorlayan bir maddi konunuz varsa, sizi rahatlatacak yeni gelişmeler olabilir. Konuya çözüm bulabilirsiniz. Yapmanız gereken ödemeleri yapabilirsiniz.

Paylaşımını yapmaya çalıştığınız ortaklı bir mülk, bir gelir kapısı, bir parasal konu, aile içinde miras konusu varsa, aile büyükleri mal paylaşımı yapacaksa, bu tür konularınız ilerleyebilir.

8.ev sağlık sorunları ve cerrahi müdahalelerle de ilgili bir alan. Yengeç burcu ise ailemizi simgeliyor.

Aile içinde bir ameliyat konusu, aile bireylerinden birinin geçirmesi gereken bir operasyon varsa, bu gerçekleşebilir. Şifaya vesile olsun.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!