Oğlak Burcu Eylül 2022

Oğlak Burcu Eylül 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Eylül size neler getirebilir ? Bu ay nasıl gündemleriniz olabilir ? Detaylıca aktaracağım şimdi sizlere.

Öncelikle buraya ayın astrolojik takvimini bırakıyorum ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Eylül 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Eylül’e kadar başak burcunda. 9.evinizde.

9.ev konularında bir parlama, bir güçlenme, yeni gündemler, yeni gelişmeler..Böyle bir hareketlenme var. Peki 9.ev konuları neler ?

Uzağımızda olan sevdiklerimiz, başka şehirler, başka ülkeler, yurt dışı ile ilgili konular, yabancılar, yabancı paralar, uluslararası ticari faaliyetler, para transferleri, seyahatler, yabancı kültürler, başka kültürlerle ilgili keşifler, dünya dilleri, dünya mutfakları, dinler, ibadethaneler, ufkumuzu büyüten bilgiler, vizyonumuzu besleyen şeyler.

Eğitim, yüksek öğrenim, üniversite, kurslar, hocalar, bilgi kaynakları..

Güneş burada ilerlerken bir seyahatiniz olabilir. Yeni yerler, yeni şeyler keşfedeceğiniz güzel bir yolculuk deneyiminiz olabilir.

İlla ki bir başka şehre/ülkeye olmak zorunda değil bu yolculuk. Yakın yerler içinde de güzel gezileriniz olabilir. Göreceğiniz, keşfedeceğiniz yerler size çok iyi gelebilir.

Uzaklardan sevdikleriniz gelebilir. Siz onların yanına gidebilirsiniz. Başka bir ülkeden birileri ile bir ticari iş, bir para transferi olabilir.

Güneş 23 Eylül’de terazi transitine başlıyor. Burada iken 10.evinizde olacak.

Görevlerimizi, sorumluluklarımızı anlatır bu ev.  Güneş’in 10.ev dönemleri çoğunlukla yoğun geçer.

Diğer zamanlara nazaran daha hareketli geçer. Biraz da stresli, yorucu olur. Yapmamız gerekenlerle meşgul oluruz. İşimizde, kişisel yaşamımızda sorumluluklarımız artar. İlgilenmemiz gereken konular doğar. Sizin için de böyle bir zamanı anlatıyor bu transit.

Terazi burcu ilişkilerimizi, bağlantılarımızı temsil ediyor. 10.ev ise ünvan sahibi kişileri.

Güneş buradan geçerken konum/yetki sahibi kişilerle irtibatlarınız olabilir. Destekler gelebilir böyle kişilerden. Bir konunuz için yardım alabilirsiniz.

Devlet de bir 10.ev temasıdır. Kamu kurumları ile bağlantılı konularınız da olabilir. Bu yapılardan birileri ile birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Başvuracağınız şeyler olabilir.


Bu ay bir Merkür retrosu gündemimiz var ! Yılın üçüncü ve Merkür retrosu bu ayın içinde.

Retro 10 Eylül’de terazi burcunda başlayacak. 3 Ekim’de başak burcunda sonlanacak.

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak. Başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

İki ayrı burç üzerinden yaşayacağımız, farklı temalar üzerinden etki alacağımız bir retro.

Bu yılın diğer iki retrosu da iki farklı burçta gerçekleşmişti. Şimdi ayrı ayrı bu dönemleri konuşalım :

10 Eylül-23 Eylül arasında retro terazi burcunda, 10.evinizde.

Terazi adalet ve hukuk temalarını kapsar. 10.ev ise yasal konuları. Hakkınızı aradığınız bir konu, bir hukuki dava süreci varsa, bu retro sürecinde konu için eksikleri tamamlama, geçmişten birileri ile irtibata geçme, geçmişe yönelik evrakları beyan etme gibi gereklilikler olabilir.

Bir şeylerin derlenip toplanıp bir araya getirilmesi, hazırlanması gerekebilir. Bunlar dışında 10.ev otorite figürlerini temsil ediyor. İş yaşamınızda yöneticilerinizle uzlaşmakta zorlanabilirsiniz zaman zaman.

Farklı fikirlerde olacağınız işler, projeler olabilir. Geçmiş çalışmalara dönüp inceleyeceğiniz noktalar olabilir. Netleştirmek, şekillendirmek için uzun toplantılar yapacağınız konular olabilir. Biraz uğraştırıyor bizi Merkür retroları 🙂 Böyle bir özet yapabilirim.

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. Bu kez 9.evinizde.

Başak burcu üretimlerimizi, hizmet sunduğumuz alanları, işimizi simgeleyen bir burç.

9.ev ise uzakları. Yabancı ülkeleri. Başka şehirleri.

İşinizde yurt dışı ile irtibatınız varsa, şehirler arası faaliyetleriniz varsa, geçmişten bağlantılar canlanabilir yeniden.

Daha önce iş yaptığınız birileri ile tekrar çalışabilirsiniz.

9.ev eğitim demektir. Başak burcu ise detayları temsil eder. Merkür burada iken eğitimini aldığınız bir konuda geriye dönüp bakabileceğiniz, detaylarla meşgul olabileceğiniz, eksikleri tamamlayabileceğiniz, düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Çalışmalarınızı gözden geçirme zamanı.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Eylül’e kadar aslan burcunda, 8.evinizde.

Büyük harcamalar, ihtiyaç dışı tüketimler, büyük markalar/pahalı ürün alışverişleri bütçenizi zora sokabilir.

Aslan lüks sever. Görkemli, gösterişli şeyleri sever. Tabii ki hayatın içinde bunları yaşamak da hakkımızdır. Hepimizin hakkıdır. Ama akılcı olan her zaman paramızı doğru harcamak, bütçemizi iyi yönetmektir. Alışverişlerde ölçüye dikkat edin, olur mu ?

5 Eylül’de Venüs başak burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Bir seyahat niyetinde iseniz, belki başka bir şehre, belki başka bir ülkeye bir yolculuk planınız varsa, bu Venüs döneminde güzelce gerçekleşebilir bu seyahat.

Bulunduğunuz şehirde gezmek, keşfetmek, tarihi dokusunu yaşamak, kültürel anlamda beslenmek istediğiniz semtler, yapılar, mekanlar varsa kendinizi buralarda bulabilirsiniz Venüs ile 🙂

Sanatsal konular için de güzel bir dönem. Vizyonunuzu besleyecek kaynaklar keşfedebilirsiniz. Ufkunuzu büyütecek yeni bir şeylerin kapısından içeri giriyorsunuz sanırım 🙂

29 Eylül’de Venüs bir kez daha burç değiştiriyor. Yeni transitine başlıyor. Terazi burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Yaptığınız çalışmaları duyurmak, daha fazla insana ulaştırmak, onları daha görünür kılmak istiyorsanız güzel bir zaman. Sistem kurmak, sistemi düzenli hale getirmek, bir şeylerin şeklini/çerçevesini/kuralını/konseptini belirlemek istiyorsanız, bunlar için de güzel.

Eğitmenlik, rehberlik, danışmanlık yönünde faaliyetleri olanlar için bereketli, keyifli bir Venüs transiti.

Tüm bunlar dışında toplum içinde başkaları tarafından nasıl biri olarak algılandığınızı, hangi şey ile nasıl bir izlenim bıraktığınızı belki daha iyi görebileceğiniz ve kendinizi kimi noktalarda güncellemek isteyeceğiniz bir zaman. Güzel bir güncellenme, bir yenilenme ve bir değişim var.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Eylül 2022 Ay Döngüleri :

11 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 17° Balık, Güneş 17°  Başak

Dolunay 3.evinizde meydana geliyor.

Kardeşlerimiz, akrabalarımız, yakınlarımız, komşularımız, yakın çevremizi oluşturan kişiler var bu evde.

Balık zodyakta evlerin sonuncusunun, 12.evin sahibi ve döngülerin tamamlanmasını temsil ediyor.

Kardeşlerinizin, bir yakınınızın yaşamında kendisini meşgul eden bir konu tamamlanabilir. Bir dönemin sonuna gelmiş olabilir kendisi. Tamamlayacağı, kapatacağı, sonlandıracağı bir şey olabilir. Bir çabanın sonuna gelmiş olabilir.

3.evin çok sayıda teması var. İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler, online ticari faaliyetler, eğitim, danışmanlık gibi faaliyetler, içerik üretilen platformlar bu evin konusu.

Böyle bir işiniz varsa, internet üzerinden bilginizi paylaştığınız, eğitici içerikler ürettiğiniz, danışmanlık yaptığınız alanlar varsa, buralarda bir şeyleri yenilemenin vakti gelmiş olabilir.

Size böyle düşündürecek, böyle hissettirecek şeyler olabilir.

‘Bunu bunca zaman bu şekilde yaptım. İstediğim sonucu vermediğini gördüm. Bunu artık böyle yapmayacağım, şöyle şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Yeniye geçiş için eskimiş ve fayda yaratmayan şeyleri sonlandırabilirsiniz.

26 Eylül : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 2° Terazi, Güneş 2° Terazi

10.evinizde doğacak olan bir yeniay.

İşiniz, çalışmalarınız, faaliyetleriniz, görevleriniz, sorumlusu olduğunuz alanlar, yetki sahibi olduğunuz alanlar bu evin konusu.

Burada bir canlanma, yenilenme, yenileme enerjisi görüyorum. Yeniaylarda yeni şeyler başlar. Yeniye geçeriz. Mevcut düzende değiştirmek istediğimiz şeyler için yeni şeyler yaparız.

İşiniz ve iş dışında sorumluluk alanlarınızda bazı şeyleri şimdiye dek yaptığınızdan farklı yol ve yöntemlerle yapmak isteyebilirsiniz. Yeni girişimleriniz olabilir.

Bir süredir gidişatından memnun olmadığınız konuları iyileştirmek ve düzeltmek için yapacağımız şeyler olabilir. Bu yeniay sırasında Merkür retroda olacak. Jüpiter retro konumda.

Ayrıca Jüpiter yeniay resminde önemli bir konumda. Yeniaya karşıt açısı var.

Burada bir retro vurgusu olduğunu görüyoruz.

O yüzden akla birden gelen fikir ve uygulamalardan, sıfırdan başlayacak şeylerden, temeli olmayan konulardan, bütünüyle yeni bir şey sayılacak işlerden, parasal konulardan, imzalı girişimlerden kaçınalım.

Geriye dönüp bakmak, olanı daha iyi hale getirmek, dağınık gördüğümüz konuları düzene koymak için kullanalım bu yeniayı.

Terazi burcu eşi, 10.ev kariyeri simgeler. Eşinizin iş yaşamında bazı yenilikler de olabilir.

Ama dediğim gibi retro vurgusuyla, geçmişten gelen bir bağlantısı olabilir konunun.

Aynı zamanda iş birlikleri demektir terazi. İşinizde geçmişte birlikte işler yaptığınız, karşılıklı olarak kazandığınız kişi ve firmalarla yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Mis gibi bir ay olsun ! Yeni mevsimle birlikte adım atacağınız çok güzel şeyler olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!