Yay Burcu Eylül 2022

Yay Burcu Eylül 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Eylül ayı olasılıklarınız için ayın detaylarına bakacağız şimdi birlikte.

Öncelikle buraya ayın astrolojik takvimini bırakıyorum ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Eylül 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Eylül’e kadar başak burcunda. 10.evinizde.

Kariyerinizi, ünvanlarınızı, görev alanlarınızı, yetkilerinizi, başarılarınızı, yaptığınız şeyleri, iş çevrelerinizi temsil ediyor bu ev.

Güneş ise güç demektir. Parlamak demektir. Kariyerinizde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Yay burcu uzakları, yurt dışı bağlantı konuları temsil eder. 10.ev ise resmi işlemleri.

Vize, pasaport, seyahat, yer değişikliği gündemleriniz varsa konuların hızlı ilerleyebileceği ve sonuç alabileceğiniz bir zaman. Planlar gerçekleşebilir.

Güneş 23 Eylül’de terazi transitine başlıyor. 11.evinizde olacak bu kez.

Sosyal hayatımızı, arkadaş çevremizi, içinde olduğumuz grupları temsil ediyor bu ev. Buradan geçen bir Güneş ile çoğunlukla ne oluyor ? Kalabalıklaşıyoruz. İnsanlar arasında oluyoruz. Gruplar içinde oluyoruz. Grup çalışmalarına, etkinliklere, kurslara, eğitim sınıflarına katılıyoruz.

Sosyal yaşamımız canlanıyor. Dialoglarımız artıyor. Daha çok iletişim kuruyor, daha çok hareket ediyoruz. Bu Güneş transiti böyle güzel olasılıkları anlatıyor sizin için.


Bu ay bir Merkür retrosu gündemimiz var ! Yılın üçüncü ve Merkür retrosu bu ayın içinde.

Retro 10 Eylül’de terazi burcunda başlayacak. 3 Ekim’de başak burcunda sonlanacak.

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak. Başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

İki ayrı burç üzerinden yaşayacağımız, farklı temalar üzerinden etki alacağımız bir retro.

Bu yılın diğer iki retrosu da iki farklı burçta gerçekleşmişti. Şimdi ayrı ayrı bu dönemleri konuşalım :

10 Eylül-23 Eylül arasında retro terazi burcunda, 11.evinizde.

Arkadaşlarımız, dostlarımız, ahbap çevremiz, içinde olduğumuz ekipler ve iş arkadaşlarımız, sosyal hayatımız var bu evde.

Merkür retrosunun terazi kısmını sosyal çevreniz, sosyal hayatınız üzerinden deneyimliyorsunuz.

Arkadaşlarınızla ufak tefek iletişim sorunlarının olabileceği bir retro süreci.

Kendinizi eksik ifade ettiğiniz, farkında olmadan eksik bıraktığınız noktalar olabilir. Karşı taraf sizden destek bekliyorken, yardımcı olmanızı bekliyorken siz o ihtiyacı fark etmeyebilirsiniz. Bazı şeyleri kötü niyet olmadan, aklınıza gelmediği için yapmayabilirsiniz ya da siz alamayabilirsiniz karşı taraftan gelmesini beklediğiniz şeyleri.

İşinizde ekip içinde iş bölümü yaparken anlaşmazlıklar olabilir.

Küslükler, mesafeler, uzaklaşmalar olabilir. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Empati, sevgi, anlayış bu dönemin olasılıklarını küçültmenizi sağlayacaktır.

Yumuşak, uyumlu, hoşgörülü bir tutum, yaşamda çok şeyin anahtarı esasen, öyle değil mi ?

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. Bu kez 10.evinizde.

Bu evde nasıl konular, nasıl temalar, kimler var peki ?

İş yaşamınız, kariyerinizi ilgilendiren şeyler, işinizde sorumluluk ve yetki alanlarınız, yöneticileriniz, yöneticilerinizin talepleri, ayrıca resmi konular, yönetmelikler gereği yapılması gerekenler, evrak/başvuru/kayıt, vb işlemler bu evin konusu.

İşinizde sorumluluklar artabilir. Geçmişten gelen konularla meşgul olmanız gerekebilir. Geçmişe dönük inceleme yapmanız gereken çalışmalar, raporlar, kayıtlar olabilir.

Başvuru yaptığınız bir resmi konunun sonucu gelebilir. Bir resmi süreç içinde tamamlamanız, yeniden beyan etmeniz gereken evraklar olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Eylül’e kadar aslan burcunda, 9.evinizde.

Kültürel donanımlarınızı besleyecek, yeni güzel ilgi alanları, bilgi kaynakları getirebilir size 9.evden, aslandan geçecek bir Venüs.

Hem keyif verecek, hem vizyonunuzu büyütecek şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Özellikle yabancı kültürlerle ve sanatsal konularla. Çünkü 9.ev başka ülkeleri, başka kültürleri anlatır. Aslan ve Venüs ise sanatı simgeler.

Örneğin klasik müzikte yeni şeyler öğrenmek. Örneğin dünya mutfakları ile ilgilenmek. Böyle şeyler kastediyorum 🙂 Ufkunuzu besleyecek bir transit.

5 Eylül’de Venüs başak burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

İşinizde keyifle yapacağınız yeni görevler verilebilir size. Yeni sezonla birlikte başlayacak olan güzel çalışmalar olabilir ve yapmak istediğiniz, iş bölümünde üstlenmek istediğiniz işler, görevler size verilebilir ve başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanacağınız farklı şeyler yapabilirsiniz. Daha özgür hissedebilirsiniz.

Yöneticilerinizle ilgili güzel şeyler olabilir. İşinizde ilişkiler içinde daha köklenmiş hissedebileceğiniz, yaptığınız şeylerden, iş ortamınızdan yana daha iyi hissedebileceğiniz bir zaman.

Memnuniyet, keyif, üretim, başarı. Böyle özetleyebilirim bu dönemi sizin için.

29 Eylül’de Venüs bir kez daha burç değiştiriyor. Yeni transitine başlıyor. Terazi burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Bu Venüs transiti tam ihtiyaç olan noktada gerçekleşecek. Evrende tesadüf yok 🙂

Her şey muazzam bir matematiğin parçası.

Merkür retrosunun terazi döneminde sosyal çevreniz, arkadaşlıklar içinde iletişim problemleri, ufak tefek dargınlıkları olabileceği bir zaman. Venüs işte tam bu retronun ardından ihtiyaç alanından destek veriyor size.

Venüs iyicil bir gezegen. Transit ettiği ev konularında iyileşen, güzelleşen, pozitif yönde değişen şeyler oluyor. Bu Venüs geçişi sosyal yaşamınız, arkadaşlıklarımızda, ahbaplıklarımızda bir onarım ve ilişkileri güçlendirme dönemi. Karşılıklı oturup kendinizi, nerede neyi nasıl anladığınızı, o ahbaplık içinde hangi durumda nasıl hissettiğinizi ifade edebileceğiniz, birbirinizi daha doğru anlayabileceğiniz, ilişkilerin zeminini daha sağlam oturtabileceğiniz bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


20 Ağustos’ta Mars’ın yeni transiti başladı. İkizler burcuna geçti Mars. Eylül ayı boyunca ikizlerde. 7.evinizde.

Mars’ın geçtiği yerde yeni şeyler başlıyor. O yüzden bu transitte 7.ev konularında yeni başlangıç ihtimalleriniz var.

İlişkiler, irtibatlar, tanışmalar, anlaşmalar, birlikte hareket etmek diyebileceğimiz şeyler, hoca öğrenci bağlantıları, kontratlar, imzalar, iş ortaklıkları, ortaklı işler gibi temaları var bu evin.

Evlilik, özel ilişkiler, partner, partnerle ilgili konular yine bu ev kapsamında.

Mars’ın bu transit döneminde yeni çevrelere girebilirsiniz, yeni insanlar arasında bulabilirsiniz kendinizi. İşinizde, sosyal hayatınızda tanışmalar yaşayabilirsiniz.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Hocalarınız olabilir. Bir alanda özel ders alabilirsiniz. Birebir çalışabilirsiniz bir eğitmen ile. Zaten bu bir ikizler transiti. İkizler burcu eğitimi, bilgiyi, öğrenmeyi simgeler.

İş hayatınızda yeni anlaşmalar açık, kalabalık bir dönem.

Eşinizle, sevgilinizle ilgili konularınız olabilir. Partnerinizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Hayatınızda biri yoksa bir flört başlayabilir. Bir flört, bir ilişkiye dönebilir. Bir ilişki içinde evlilik kararı alınabilir. Kimileri evlilik için hazırlıklarına başlayacak bu dönemde.


Eylül 2022 Ay Döngüleri :

11 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 17° Balık, Güneş 17°  Başak

Dolunay 4.evinizde meydana geliyor.

4.ev dolunayları aile içi huzursuzluklara, ev içinde ilgilenmeniz gereken durumlara, ailenizle ya da evinizin kendisi ile ilgili ihtiyaçlara işaret eder çoğunlukla.

Bir konuyu ailece ortak karar alarak çözmeniz gerekebilir.

Evinizde bir tamirat, bakım ihtiyacı doğabilir. Balık burcu suları temsil eder. Su tesisatınız ile ilgili kaçaklar olabilir özellikle. Böyle bir konuyla ilgilenmeniz, durumu çözmeniz gerekebilir.

Bir eşyanın yenilenmesi, yenisinin alınması gerekebilir.

Aile büyüklerinizle ilgili destek vermeniz gereken konular olabilir. Onlara yardımcı olmanız gerekebilir.

Memleketinizde, köyünüzde yaptırdığınız bir şey varsa, bir şeyin inşa sürecinde iseniz buralarda ihtiyaçlar doğabilir, yeni gündemler olabilir.

Aile, aile büyükleri, kökler, ev, ev yaşamı, ev düzeni. Bu dolunayın böyle bir çatısı var sizin için.

26 Eylül : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 2° Terazi, Güneş 2° Terazi

11.evinizde doğacak olan bir yeniay. Güzel bir evde, güzel bir yenilik enerjisi.

11.ev demek ahbaplıklar, arkadaşlar, sosyal yaşam, ekip çalışmaları, takım olma hali, birlik duygusu, grup çalışmaları, eğitimler, sınıflar, kurslar, etkinlikler demektir.

Bu temalar üzerinden yeni şeyler yaşayabilirsiniz.

Bir arkadaş grubunuz içinde güzel şeyler olabilir. İşinizde ekip içinde birlik duygunuzu pekiştirecek şeyler olabilir. Uyumla, güzel bir iş bölümüyle yapacağınız iyi işler olabilir.

Jüpiter’in yeniaya karşıt açısı var. Jüpiter şu anda retrosunda. Merkür de yeniay zamanında retroda.

Geçmişte bulunduğunuz bir sosyal ortama yeniden katılabilirsiniz. Bir kurs, bir sınıf, bir eğitim ortamı olabilir bu. Güzel bir etkinlik olabilir. Yeniden sosyalleşme, yeni bir hareketlilik var.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum. Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!