Eylül 2022 Astroloji Gündemi

Eylül 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Sıradaki ayın astroloji gündemi ile geldim.

Eylül ayının gezegen transitlerini paylaşacağım +  Yeniay ve dolunay, hangi tarihlerde hangi burçlarda gerçekleşecek aktaracağım.

Başlayalım hadi !

↓ ↓ ↓ ↓

Güneş 23 Ağustos’a kadar başak burcunda.

Yavaş yavaş yazı geride bırakmaya, yaz modundan çıkmaya başlıyoruz.

Başak burcu iş yapmak, çalışmak, üretmek, fayda ve hizmet yaratmak, hazırlık yapmak, planlama yapmak, düzenlemek demektir. Tam olarak bu şeyleri temsil ediyor.

O yüzden pek çok konu için artık yeni sezon hazırlıklarının başlayacağı bir zaman olacaktır bu Güneş transiti.

23 Ağustos’ta Güneş’in yeni dönemi başlıyor. Terazi burcuna yerleşiyor. 1 ay boyunca terazi burcunda olacak bu kez.

Hayatımıza bize eşlik edecek, yol gösterecek kişiler geliyor. Hocalar, rehber kişiler, eğitmenler, birlikte çalışmalar yapacağımız kişiler, sporda/sanatta/bir uzmanlık alanında birlikte yol alacağımız kişiler dahil oluyor günlük yaşamımıza.

İkili ilişkiler, evlilikler, yakın ilişkiler, bağlar, iş ortaklıkları demektir terazi. İnsan ilişkilerimiz içinde bir hareketlilik olacaktır Güneş ile. Kalabalıklaşmak, iletişim kurmak, ilişki kurmak, ağımızın büyümesi, bağlantılarımızın çoğalması anlamına geliyor bu transit bizim için.


Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna yerlemişti. Ay boyunca terazi burcunda.

İlişkiler, ikili ilişkiler, iş bağlantıları, iş birlikleri, başkaları ile birlikte yaptığımız, birlikte yol aldığımız şeyler, ortaklıklar, imzalar, anlaşmalar terazi burcu ile ilgilidir. Buralarda iletişimleri artırıyor, buralardan yana yeni gelişmeler getirmeye başlıyor Merkür.

Bu ay Merkür ile ilgili normal seyrin dışında bir durum var. Retrosu olacak Merkür’ün. Yılın son Merkür retrosu terazi burcunda başlayacak, başak burcunda tamamlanacak.

Tarihleri de vereyim :

10 Eylül’de retro terazi burcunun 8 derecesinde başlıyor. 23 Eylül’de Merkür başak burcuna dönüyor. 3 Ekim’de başak burcunun 24 derecesinde retro sonlanıyor.

Yani retro :

10 Eylül-23 Eylül arası dönem terazi burcunda,

23 Eylül-3 Ekim arası dönem başak burcunda.

İki burçta deneyimleyeceğimiz bir Merkür retrosu bu da. Bu yılın üç Merkür retrosu da böyle oldu.

Terazi burcu dönemini insan ilişkilerimiz, başak burcu dönemini ise işimiz, günlük yaşam düzenimiz gibi konular üzerinden deneyimleyeceğiz. Buralarda bir şeyler yeniden şekle girecek, olması gereken forma varacak. Yeni bir şekil kazanacak deneyimler ve farkındalıklar ile.


Venüs 5 Eylül’e kadar aslan burcunda. İlişkiler, özellikle ikili ilişkiler açısından canlı heyecanlı bir zaman 🙂

Genel anlamda hayatın nimetlerini, güzelliklerini, keyfini, neşesini yaşamak için yeni şeyler yapacağımız bir dönem bu. Yüksek bir enerji, yaşam sevinci, yaşam coşkusu anlamına geliyor.

5 Eylül’de başak burcuna geçiyor Venüs. Başak temalarında pozitif gelişmeler geliyor.

İşimiz, düzenimiz, rutinlerimiz, günlük yaşamımız, disiplinimiz, çalışmalarımız, üretimlerimiz başak burcunun konusudur. Yaşam düzenimizi oluşturan konularda daha disiplinli, daha çalışkan bir enerjide olacağımız, yazın rehavetinin ardından düzene gireceğimiz bir zaman başlıyor Venüs ile.

29 Eylül’de Venüs terazi burcuna geçiyor. İlişkiler, bağlar, dostluklar, ikili ilişkiler, hoca öğretmen bağlantıları, iş ortaklıkları, birlikte yapılan şeyler, ‘biz’ dediğimiz şeyler terazi burcu ile ilgilidir. Venüs ile güzelleşiyor bu konular. Hayatımızda bu alanlar hareketlenmeye başlıyor.


20 Ağustos’ta bir sonraki burca geçiyor Mars. İkizler dönemi başlıyor.

Oldukça hareketli bir iletişim zamanı olacaktır bu. İrtibatlarımız, yakın çevre iletişimlerimiz, iş bağlantılarımız artacaktır. Şehrin içinde düzenli olarak gitmeye başlayacağımız yerler de olabilir. Özellikle bir kurs ortamı, bir eğitim ortamı olabilir örneğin. Çünkü ikizler burcu eğitimi temsil eder.

Çocukları olanlar onların eğitim hayatı ile meşgul olacaklar. Yapılması gereken işler, işlemler yapılacak.

Sosyal anlamda da renkli, bol dialoglu bir zaman. Arkadaş edinmek, sosyalleşmek isteyenler için iyi bir zaman.

Temposu yüksek bir zaman. Mars burada uzun bir süre kalacak ayrıca. Çünkü burada retrosu olacak. İnşallah hepsini konuşacağız vakti geldikçe.


Eylül 2022 Ay Döngüleri

10 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 17° Başak, Güneş 17° Balık

26 Eylül : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 2° Terazi, Güneş 2° Terazi


İyi bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!