Mars Boğa Burcunda 5 Temmuz-20 Ağustos 2022

Mars Boğa Burcunda 5 Temmuz-20 Ağustos 2022

Mars 5 Temmuz Salı günü 09:04’te boğa burcuna geçiyor değerli okuyucularım. 20 Ağustos’a kadar sürecek Mars’ın boğa dönemi.

Mars boğada nasıl çalışır ? Süreç bize neler getirir ? Nasıl olasılıklara işaret eden bir transit bu, bakalım. Evvela Mars’ı tanıyarak başlayalım.

Mars hareketi simgeleyen gezegen. Eylemi, aksiyonu, atılımlarımızı, girişimlerimizi, girişken yanımızı, nasıl hareket etttğimizi, hareket etme/harekete geçme biçimimizi, bizi harekete geçiren şeyleri temsil ediyor.

Koç burcunda iken kendi evindeydi bir önceki transitinde. Güçlü bir konumdaydı.

Yüksek bir Marsiyen enerji yaşadık. Yeni şeyler başlattık. Planlarımız için aksiyon aldık. Değiştirdiğimiz, iyileştirdiğimiz, daha iyi bir versiyonuna dönüştürdüğümüz şeyler oldu.

”Bu konuyu yeterince beklettim. Artık ertelemeyeceğim. Gerekeni yapacağım. Yapmak istediğim şeyi yapacağım” dediğimiz şeyler oldu.

Koç transitinin gözü kara enerjisinin ardından daha temkinli hareket edeceğimiz, konuları daha fazla düşünüp tartarak harekete geçeceğimiz bir dönem başlıyor şimdi boğa geçişi ile.

Daha stratejik olacağız. Daha çok hesap yapacağız.

Boğanın doğasında durağanlık vardır. Sabretme, bekleme hali, koşulları hazır hale getirme, emin olma isteği vardır.

O yüzden hızlıca harekete geçmeyeceğiz. Yapacağımız şeylerde risk almak istemeyeceğiz.

Bunlar şahane şeyler tabii ki. Cesaretin fazlasına gerek yok. Akılcı olmak, tedbirli ve temkinli olmak, koşulları izleyerek/gözleyerek aksiyon almak iyidir.

Ama diğer yandan çok da atalet halinde kalmayalım tabii 🙂 İşleri bekleten, erteleyen bir modda olmayalım.

Böyle söylüyorum, çünkü boğa biraz üşengeçlikleri olan bir burç 🙂

Bununla birlikte mevcutu korumayı seven, yenilikten kaçınan bir doğası var. O yüzden hareket hali  biraz uzak ona.

Bu anlamda dengede tutalım hareket enerjimizi. Marsiyen enerjimiz ne çok, ne az olsun. Boğa süreci, bizi çok da yerimizde tutmasın yani.

Hemen harekete geçmeyelim. Düşünelim, temkinli olalım. Ama çok da beklemeyelim.

Evet, büyük riskler almayalım. Ama riski var diye yeniliklerden de korkmayalım.

Her konuda en önemli şey denge ! Dengede olalım 🙂 En güzeli bu, öyle değil mi ?

Ayrıca yazımın başında Mars’ın bizi harekete geçiren şeyleri simgelediğini söylemiştim.

Boğa burcu parayı, maddeyi, somut olanı, parasal konuları, dünyevi olanı, hayatın keyiflerini, gezileri, lüksleri, konforu, yeme içme konularını temsil eder.

Mars’ın bu alana gelişi ile daha iyi kazanmak, bütçemizi güçlendirmek, yaşam koşullarımızı iyileştirmek için yapacağımız şeyler olacaktır.

İşimizde, üretimlerimizde bu anlamda bir hareketlilik başlayabilir. Yeni girişimlerimiz olabilir.

Gelirlerimizi çoğaltacak stratejik şeyler de yapabiliriz. Yatırımlarımız olabilir.

Hayatın nimetlerinden daha çok almak, daha çok gezmek, sevdiğimiz şeyleri pişirip yemek, iyi mekanlarda olmak, bir süredir tatmadığımız/hiç tatmadığımız şeyleri tatmak isteyeceğimiz, keyif yapmak isteyeceğimiz bir zaman bu 🙂

Güzel şeyler yaşamak nasip olsun. Güzellikler yaratmak, güzelliklere varmak için niyetlerimiz ve eylemlerimiz olsun. Keyifli bir dönem olsun !


Şimdi transitin burçlar bazında olasılıklarını aktaracağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Mars 2.evinize geliyor.

Boğa paranın burcu, 2.ev paranın evi sevgili okuyucularım. Paraya dair her konuyu düşünebilirsiniz.

Kazançlar, gelirler, harcamalar, yatırım konuları, birikim hesapları, tasarruf planlarınız, satın almak istediğiniz şeyler, bütçeniz bütçenizle ilgili her tür konu bu evin konusu.

Boğa konfor içinde yaşamak ister. Keyiflerden, hazlardan almak, yüksek yaşam standartlarında olmak ister. Böyle bir doğası var.

Mars boğadan geçerken daha çok kazanmak, daha rahat harcamak, istediğiniz şeyleri satın alabilmek, maddi anlamda daha çok güvende hissetmek için yapacağınız şeyler olacaktır.

Maddi konularda bir girişim zamanı.

Fırsatları görün, değerlendirin, hareket halinde olun sevgili okuyucularım.

Yeteneklerinizi kazanca çevirmek, gelirlerinizi, birikimlerinizi büyütmek için aksiyon alabileceğiniz, rüzgarın istediğiniz yönden eseceği, destekleyici bir dönem.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars 1.evinize geliyor.

1.ev transitleri diğer zamanlardan farklıdır. Önemli bir ev burası. Başlangıçlar evi. Zaten Mars da başlangıçların gezegeni.

Zodyakta 1.evin sahibidir Mars. Dolayısıyla bir cümle ile anlatsam, bu dönem için ne derim ?

Yeni hedefler, yeni yeni niyetler için atılımlarınızın olacağı, yaşamınızda yeni başlangıçlar yapacağınız önemli bir dönem.

İşinizde, eviniz ile konularda, aşkta, ilişkilerde, bağlantılarınızda, parayla ilgili konularda, sporla ilgili konularda, dış görünüşünüzde, genel olarak pek çok konuda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Ama hevesi, iştahı, enerjisi yüksek bir dönem. Bu yüksek enerji de kontrol altında olmalı. Yeni şeyler denemek isteyeceğiniz bu süreçte dürtüsel davranmamanızı, üzerinde iyice düşündüğünüz konularda harekete geçmenizi, sabırsızlık ve acelecilik etmeden stratejik şekilde ilerlemenizi öneririm. Mühim olan nokta bu.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Mars 12.evinizde ilerlemeye başlıyor.

12.ev kapanışları anlatan bir evdir. Yeni döngüyü başlatan 1.ev sürecinin öncesindeki hazırlık ve bekleme evresidir.

Yaşamınız için mümkün olan noktalarda biraz geri çekilmenin, dinlenmenin, ara vermenin, güç toplamanın zamanı bu.

Hatta bir istirahat de olabilir. Ufak tefek rahatsızlıklar, ateşlenmeler, halsizlikler olabilir.

Hastahaneler, tedaviler, rehabilitasyon merkezleri, terapiler 12.ev yönetimindedir. Eğer bedensel ya da ruhsal anlamda uğraştığınız konular varsa, Mars’ın 12.evinizi hareketlendirdiği bu süreçte tedavinize başlayabilirsiniz. Konu doğrudan sizinle ilgili bir şey olabileceği gibi, bir yakınınızla ilgili de olabilir.

Spiritüel alanlarla daha fazla ilgilenebileceğiniz bir dönem ayrıca. Size ruhsal anlamda bir farkındalık, bir derinlik ve idrak kazandıracak, yaşamın içindeki sebep sonuç bağlantılarını okuyabilmenizi sağlayacak yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yeni bilgiler edinebilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars 11.evinize geliyor.

Dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi anlatan alan burası.

Mars ile sosyal, iletişim trafiği yüksek, renkli, hareketli bir zaman başlıyor yaşamınızda 🙂

Yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Özellikle yeni grup çalışmaları, sınıflar, eğitim grupları, spor ve sanat alanında etkinlikler, takım çalışmaları olabilir bunlar.

Arkadaşlarınızla güzel şeyler yapabilirsiniz ayrıca. Bir araya gelişler artabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars yeni transiti ile 10.evinize geliyor.

Bu ev işimizi, kariyerimizi, çalışma hayatımızla ilgili konuları, görev alanlarımızı, yetki alanlarımızı, sorumluluklarımızı, otoriteyi, otoritenin bizden beklentilerini simgeler.

Mars burada iken günlük görevleriniz ve iş yükünüz artabilir biraz. Normal temponuzdan daha fazla çalışabilirsiniz.

Yönetimin yeni kararları olabilir. Yapılacak yeni düzenlemelerle size yeni görevler verilebilir. Geçici bir durum da olabilir bu.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, Marsiyen enerjiyle hızlanacağınızı düşünebiliriz. Enerjisi yüksek bir girişim zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı. Yeni projeler, yeni girişimler için yapacağınız hazırlıklar olabilir. Atacağınız adımlar olabilir.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Özellikle parasal konularda, emlak, mülk gibi konularda. Çünkü bu bir boğa transiti.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde hızlanabilirsiniz. Yeni gelişmeler olabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

Mars 9.evinize geliyor.

9.ev neleri anlatıyor ? Akademik konular, üniversite, yüksek öğrenim, basın, yayıncılık faaliyetleri, seyahatler, yolculuklar, uzak şehirlerle ilgili konular, başka ülkelerle ilgili konular, yer değişiklikleri, transfer, taşımacılık işlemleri, hukuksal konular.

Bu konularda bir hareketlilik başlıyor Mars ile. Buralardan gelecek yeni gündem konularınız olacaktır.

Akademik hayatınız varsa biraz koşturmalı bir dönem. Yapmanız gereken bir şeyler olabilir. Tamamlanmanız, teslim etmeniz gereken şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle ilgili konular odağınızda, gündeminizde olabilir. Yurt dışından gelecek kişiler olabilir. Başka şehirlerden yanınıza gelecek yakınlarınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız olabilir. Sizin de yolculuklarınız, gidiş gelişleriniz olabilir aynı şekilde.

Yurt dışı/şehir dışı bağlantılı işlerden para kazanabilirsiniz. Halihazırda böyle bir para akışı varsa artabilir, büyüyebilir. Bir boğa transiti olduğu için parasal alanda da yeni gelişmelere açık bir zaman.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Mars 8.evinize geliyor.

Bu geçiş parasal konularda bir hareketlilik ve biraz da mücadele hali yaratabilir. Harcamalarınızı küçültmek, borca girmemeye çalışmak, kredi kartınızı daha kontrollü kullanmak faydanıza olacaktır. Bu anlamda dikkatli olmanızı öneririm.

Bununla birlikte eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda yeni gelişmelere açık bir süreç.

Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Mars 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında bir hareketlilik var. Mars ile başlangıçlar geliyor.

Bizi bilgisiyle yönlendiren kişiler, hocalar, eğitmenler, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar 7.evin konusudur. Bir alanda yeni bir hocanız olabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni yeni eğitmenlerle tanışabilirsiniz.

Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

Uyumla ilerleyen, güzel bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni atılımları, başlangıçları olabilir bu dönemde. Her konu için düşünebilirsiniz bunu. Yeni girişimleri olabilir ya da fırsatlar doğabilir, kendiliğinden açılacak kapıları olabilir.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz Mars’ın motivasyonuyla.

7.evin temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var. Güzel bir hareketlenme zamanı !


Yay ve Yükselen Yay :

Mars 6.evinize geçiyor.

Aktif ve üretken, verimli, temposu yüksek bir dönem başlıyor yaşamınızda.

6.ev en temelde işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize ettiği için, daha çok çalışacağınız, hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapacağınız, hareketli ve biraz da yorucu diyebileceğim bir Mars transiti geliyor.

İş arkadaşlarınızla iyi geçinmek, uyumlu ilişkiler içerisinde olmak, birbirinizi desteklemek, rekabet haline girmemek bu döngüde daha önemli. Siz, size verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışın. Yarışınız kendinizle olsun. En güzeli bu.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars 5.evinize geliyor.

Bu ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, sporla ilgili konular, eğlenceler, alışverişler, lüks tüketimler gibi temaları yönetiyor.

Mars size bu konularda yeni başlangıçlar getirecektir. Bu temalar hareketlenecektir.

Aşkta bir başlangıç olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler varsa, bu döngüde karar alabilirler. Tedavi ya da operasyon ihtiyacı varsa, süreçlerini gerçekleştirebilirler.

Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili temponuzun artacağı bir dönemde olduğunuzu da ekleyeyim.

Spora başlamak için harika bir zaman. Tam da sporla ilgili bir alandan, 5.evden etki alıyorsunuz. Mars da zaten hareketin, sporun burcudur. Değerlendirin bu yüksek enerjiyi 🙂


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars 4.evinize geliyor.

Mars’ın olduğu yer, ne için efor sarf ettiğimizi anlatır. Enerjinizi daha çok evinize, ailenize odaklıyor bu döngü.

Evimiz, evimizle ilgili planlarımız, tadilat, bakım, tamir, dekorasyon konularımız, evimizi ilgilendiren konular, ayrıca ailemiz, aile bireylerimiz 4.evin temaları arasında.

Mars ile buralarda neler olur ?

Yeni başlangıçlar olur. Planlarınız için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu adımı atabilirler.

Evinizde değişimler yapmak, yapılması gerekenleri ele almak için aktif, güzel bir dönem.

Bununla birlikte Mars bir çatışma enerjisidir. Zıtlaşmayı, uyumsuzluğu, agresyonu simgeler. Ev içinde tartışmalar olabilir bu transit içinde zaman zaman. Bu bir olasılık.

Bu olasılığı bertaraf etmek için Mars’ın tam da buradan geçtiğini, bu Marsiyen etkiyi kendinize hatırlatarak sakin ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm. Çok da mühim olmayan konuları büyütmeden, anlaşmak, uzlaşmak niyetiyle, huzurunuza odaklanarak geçirin derim süreci.

Huzur önceliğiniz olsun.

Bu bir boğa transiti. Boğa burcu parayı, maddi varlıkları, birikimleri, yatırımları, mülklerle ilgili konuları simgeler. 4.ev ise aileyi, evi.

Aile içinde parasal konularınız olabilir Mars ile. Mülklerle ilgili gündemleriniz olabilir. Ev alma hazırlığında olanlar bunu gerçekleştirebilirler.

Eviniz, aileniz ve parasal konularınız ön planda olacaktır bu süreçte.


Balık ve Yükselen Balık :

Mars 3.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde koşturmalar olabilir. Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. Gidip geleceğiniz yerler olabilir.

Yakın çevre ve iletişim alanında ağırlıyor olacaksınız çünkü Mars’ı. Ayrıca yukarıda saydığım kişileri Mars temsil ediyor.

3.ev bilgiyi yaydığımız platformları, websiteleri, sosyal medya platformlarını temsil eder.

Başlayacak olan bu Mars transiti ile sosyal medyada, dijital alanlarda içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paylaşmak için, hayatınızdan bir şeyler paylaşmak için açacağınız bir sayfa, kanal, website, blog olabilir.

Özellikle yeme içme konularında olabilir bu içerikler. Mutfak üzerine olabilir. Şık mekanlar, kafeler, restoranlar üzerine olabilir. Keyif ve konfor temalı şeyler olabilir. Çünkü bu bir boğa transiti 🙂


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!