4-10 Nisan 2022 Astroloji Gündemi

4-10 Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım !

Nasılsınız ? İlkbahar yüzünü iyiden iyiye gösterdi artık 🙂 Güzel günler yaşıyoruz. Güneşli günlere çok ihtiyacımız varmış, değil mi ?

Kapalı, gri, soğuk havaları uzun uzun yaşadık. Şimdi yeni mevsimin, bu tazeliğin tadını çıkaralım inşallah.

Bir yandan Ramazan ayı içerisinde ilerliyoruz. Huzuru, bereketi üzerimizde olsun.

Nisan için astrolojik gündemi ve aylık yorumlarınızı ekleyeyim buraya öncelikle.

Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2022,  Boğa Burcu Nisan 2022,  İkizler Burcu Nisan 2022,

Yengeç Burcu Nisan 2022,  Aslan Burcu Nisan 2022, Başak Burcu Nisan 2022

Terazi Burcu Nisan 2022,  Akrep Burcu Nisan 2022,  Yay Burcu Nisan 2022,

Oğlak Burcu Nisan 2022,  Kova Burcu Nisan 2022,  Balık Burcu Nisan 2022

İçinde olduğumuz güncel döneme dair bilgi sahibi olmak için, şu anda hangi gezegen nerede, bize neler getiriyor, neler için uygun zamanlardayız, nelere dikkat edelim, görmek için aşağıdaki yazılarıma da bakabilirsiniz.

Merkür Koç Burcunda 27 Mart-11 Nisan 2022

Güneş Koç Burcunda 20 Mart-20 Nisan 2022

↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Şimdi yeni haftayı incelemeye başlayalım.

Bizi nasıl bir hafta bekliyor ? Gün gün bakalım, her bir günü konuşalım yine.

Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


4-10 Nisan haftasının başlıca gelişmeleri :

Venüs 5 Nisan Salı günü balık burcuna geçiyor. Yüceldiği, çok güçlü olduğu, dolayısıyla çok iyi çalıştığı bir konum burası. Venüs’ten yana harika bir transit başlıyor.

Sevgi, sevecenlik, naiflik, yumuşak başlılık, uyum, anlaşma, birlik, bağlılık, ayrıca sanat, ilham, yaratıcılık, güçlü bir hayal gücü demektir balıkta bir Venüs. Tüm bu temalarda şanslı olacağımız bir zaman başlıyor.

Kimler, nasıl etki alabilir ? Hangi konular üzerinden yaşayabilir Venüs’ün şansını ? Nisan ayı yorumlarınızda görebilirsiniz.

Aşağıda linkler yer alıyor. İstediğiniz burcu tıklayınız ↓↓

Koç Burcu Nisan 2022,  Boğa Burcu Nisan 2022,  İkizler Burcu Nisan 2022,

Yengeç Burcu Nisan 2022,  Aslan Burcu Nisan 2022, Başak Burcu Nisan 2022

Terazi Burcu Nisan 2022,  Akrep Burcu Nisan 2022,  Yay Burcu Nisan 2022,

Oğlak Burcu Nisan 2022,  Kova Burcu Nisan 2022

Balık burcu da geliyor !!


4-10 Nisan haftasının gezegen açıları :

5 Nisan : Mars Kuzey Ay Düğümü karesi : Mars 22° Kova, Kuzey Ay Düğümü 22° Boğa

Stratejik olmak, ilişkileri korumak, bakmaya devam edeceğimiz yüzlere kötü söz söylememek, nezaketi korumak böyle bir görünüm altında daha önemli hale geliyor. Sözlerimizde, tavırlarımızda mantıklı olalım, ölçülü olalım. Anlaşmazlıklar olabilir. Ama bir konuda anlaşamamak başka bir şey, kötü cümleler sarf etmek başka bir şey. Gerekirse uzaklaşalım. Kavgalara, münakaşalara girmeyelim. Dikkat edelim sevgili okuyucularım.

5 Nisan : Mars Satürn kavuşumu : Mars 22° Kova, Satürn 22° Kova

Biraz karmik bir görünüm bu. Marsiyen konularda vaktiyle yaratılmış karmaların, yapılmış hataların karşılığı gelebilir hayattan. Satürn karmayı ve yaşam derslerimizi simgeler çünkü.

Mars’ın gölgesinde ise öfke, agresyon, kabalık, nezaketsizlik, sertlik, kontrolsüzlük var. Böyle enerjilerle yapılmış yanlış şeylere karşılık verebilir hayat bu hafta. Ders verebilir. Ektiğini biçmek bir görünüm esasen.

Bunların yanlış olduğunu gösterecek şeyler olabilir. Ama bunları bir ceza olarak almıyoruz yaşamdan. Yaradan hep iyiliğimizi istiyor. En iyi versiyonumuza dönüşmemizi istiyor. Bunun için de yanlışlarımızdan arınmamız, sivri yanlarımızı törpülememiz gerekiyor. Tecrübeler veriyor yaşam bize.

7 Nisan : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 22° Koç, Satürn 22° Kova

Satürn düzeni, istikrarı, devamlılığı, sistemleri, sistemli hareket etmeyi sembolize eder.

Merkür ise günlük işlerimizle, günlük düzenimizle, ürettiklerimizle, yaptıklarımızla ilgilidir.

İşimizde, hayatımızın herhangi bir yerinde bazı şeyler için yeni bir çerçeve kurabiliriz, bir düzen belirlemek isteyebiliriz bu hafta.

Daha sistemli ilerlemek, daha düzenli üretmek istediğimiz alanlar varsa, bu yönde girişimlerimiz, yeniliklerimiz olabilir.

Satürn hocaları, Merkür ise iletişimi sembolize eden bir gezegen aynı zamanda.

Eğitmenlerle, hocalarla, alanında uzman kişilerle çok güzel iletişimlerimiz de olabilir. Hocalarımızla güzel şeyler paylaşabiliriz. Övgüler alabiliriz onlardan. Dersler içinde keyifli şeyler olabilir. Başaracağımız şeyler olabilir.

Almak istediğimiz eğitimler, katılmak istediğimiz kurslar varsa, araştırmalarımız, irtibatlarımız, kayıt işlemlerimiz olabilir.

8 Nisan : Merkür Mars altmışlığı : Merkür 25° Koç, Mars 25° Kova

Merkür kararlarımızı, fikirlerimizi, düşüncelerimizi, niyetlerimizi simgeler sevgili okuyucularım. Mars ise yenilik, başlangıç, cesaret ve motivasyon demektir.

Bu hafta çok güzel yeni girişimlerimiz olabilir. Güzel fikirler bulabiliriz. Başlatacağımız yeni işler olabilir.

Spora başlamak için de harika bir hafta !! Merkür, sporu simgeleyen koç burcunda ilerliyor. Mars ise zaten sporu, enerjiyi, bedensel hareketliliği simgeleyen gezegen. Spor yapmak, sporu hayatımızın bir parçası haline getirmek, her şeyi o kadar değiştiriyor ki..Hayatımızın içinde her şeye yansıyor bedenimiz için yapacağımız şeyler. Spor yapmıyorsak bu hafta bir yerinden başlayalım bence 🙂 Örneğin bu bahar havasında yürüyüşlerle başlayalım 🙂

8 Nisan : Jüpiter Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Jüpiter 23° Balık, Kuzey Ay Düğümü 23° Boğa

Kadersel olarak gerçekleşebilecek güzellikleri, destekleri, kolaylıkları, olumlu gelişmeleri simgeliyor bu açı. Güncel gündemimiz içinde konu olan şeyler ya da kendimize mesele ettiğimiz şeyler çözülebilir. Düşündüğümüzden daha güzel ilerleyebilir. Sorunlu durumlar iyileşebilir.

Çok güzel destekler, yardımlar alabiliriz. Bizim yardımcı olacağımız, çözüm yaratacağımız konular olabilir. Özel bir açı.

10 Nisan : Merkür Pluto karesi : Merkür 28° Koç, Pluto 28° Oğlak

İletişimler içinde kurnazlık diyebileceğimiz şeylerle, niyeti temiz olmayan, art niyetli düşünceleri, merakları olan kişilerle karşılaşabiliriz. Bazı şeyler iyi niyetle söylenmeyebilir. İyi niyetler suistimal edilebilir.

Bunu önden bilerek kişisel sınırlarımızı koruyalım. Gereken noktada gereken tavrı ve mesafeyi koyalım.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

4 Nisan 2022 Pazartesi

Ay boğa burcunda bugün. Günün ilk yarısında Mars Satürn kavuşumu ile kare açılar yapıyor. Ay Mars karesi, Ay Satürn karesi gibi açılar görüyoruz.

Agresyona açık bir zemin var. Bazı durumlar, yapmak istediğimiz şeyler için bir engel oluşturabilir. Planladığımız bazı şeyleri yapamayabiliriz. Kısıtlı durumlar oluşabilir. Öfke yaratan durumlar olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Neptün altmışlığı ile atmosfer yumuşuyor. Çok daha huzurlu bir vakit.

Akşamın ilerleyen saatlerinde, gece vaktinde çok güzel bir Ay Pluto üçgeni de geliyor. Duygusal anlamda, manevi anlamda çok iyi hissedebileceğimiz bir zaman. Kendi içimizde dengeye gelebiliriz ya da bize iyi hissettirecek güzel şeyler olabilir.


5 Nisan 2022 Salı

Ay bugün 06:04’e kadar boğa burcunda. 04:52-06:04 arasında açısız, boşlukta. 06:04’te ikizler burcuna geçiyor.

İkizler burcu iletişim, irtibat, haberleşme, bilgi paylaşımları, telefon konuşmaları, görüşmeler, mailler, mesajlar demektir. İletişim trafiği yüksek bir gün başlıyor. Önümüzdeki 2,5 gün devam edecek bu Ay transiti de, Ay’ın her geçişi gibi.

Mars’ın Satürn ile kavuşumu ve kuzey Ay düğümü karesi bugün kesinleşiyor. Sakin ve kontrollü olalım günlük akışımız içinde. Telaş, acelecilik, hızlı yapılacak hareketler sorun yaratabilir bugün. Mars’ın yüksek enerjisini dizginleyelim.


6 Nisan 2022 Çarşamba

Ay ikizler burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Kiron arasında çok güzel bir altmışlık açı var. İletişimler içinde onarılacak, iyileştirilecek şeyler olabilir. Karşılıklı olarak birbirimizi daha iyi anlayabileceğimiz, empati kurabileceğimiz, arkadaşlıklarımızı güçlendirebileceğimiz, güzel bir sabah.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Güneş altmışlığı geliyor bu kez. Yine uyumlu bir açı geliyor. İkili ilişkiler, iş bağlantılarımız, arkadaşlıklar, yapmak istediklerimiz, hepsi için güzel bir açı. Yaptığımız şeyler çok beğenilebilir, işimizde başarılı sunumlarımız olabilir. Toplantılardan güzel kararlarla çıkabiliriz.

İlişkiler içinde keyifli şeyler olabilir.

Gün içinde yapmak istediklerimizi, en güzel şekilde yapabiliriz. Sonuçlardan memnun kalabiliriz. Gittiğimiz yerlerden keyif alabiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay hem Merkür, hem Satürn ile çok güzel altmışlık açılar yapıyor.

İletişimler açısından çok güzel bir akşam. Satürn hocaları simgeler. Hocalarımızla, eğitmenlerimizle irtibatlar olabilir. Bildirim alacağımız, bildirim yapacağımız konular olabilir.

Eğitim almak istediğimiz konularda, alanında uzman kişilerle iletişime geçebiliriz ya da bir eğitim programı içinde isek, online derslerimiz varsa, bu akşam çok güzel geçebilir. Satürn kova burcundan yapıyor uyumlu açısını. Kova burcu, online-dijital platformları simgeler. Böyle bir eğitimin başlangıcı da olabilir bu akşam.


7 Nisan 2022 Perşembe

Sabah erken saatlerde Ay Mars üçgeni ile başlıyoruz güne. Hareketli başlıyoruz. Ama günün devamında Ay boşlukta olacak.

Ay 06:14-18:30 arasında boşlukta. O yüzden günlük konular daha yavaş akabilir. İşimizde durgun bir gün geçirebiliriz. Konular çeşitli ihtiyaçlar/sebepler ile beklemede kalabilir. Örneğin bir konunun tepe yönetimden onay alması, imzalanması gerekiyordur. O onay gelmeden aksiyon alma şansınız yoktur. Bunun gibi şeyler kastediyorum.

18:30’da yengeç burcuna geçiyor Ay. Önümüzdeki 2,5 günlük süreçte yengeçte olacak. Yengeç temaları daha ön planda olacak gün içinde. Evimiz ve ailemizle ilgili konular, öne çıkacak.

Akşam saatlerinde Ay Venüs üçgeni ile hayli şanslıyız. İlişkiler, aşk, uyum, sevgi demektir Venüs. Hem de yüceldiği balık burcundan yapıyor bu güzel açısını. Hem ikili ilişkilerimizde, hem aile içi bağlarımızda, hem arkadaşlıklar içinde kendimizi çok iyi hissedeceğimiz güzel şeyler olabilir bu akşam.

Sanatsal çalışmalar, ilham ve yaratılıkla ilgili işler açısından da harika bir zaman.

Spiritüel bir enerjisi var bu vaktin. Manevi, ruhsal konular, Yaradan ile ilişkimiz, iç huzurumuz su elementi ile ilgilidir. Ay yengeçte, Venüs balıkta, bir su üçgeni yaşıyoruz. Manevi bir derinliği var bu akşamın.


8 Nisan 2022 Cuma

Ay günün tamamında yengeç burcunda.

Jüpiter ile kuzey Ay düğümü arasında oluşacak altmışlık açı, bugün kesinleşiyor. Kadersel fırsatlar, güzellikler, şanslar anlamına geliyor bu uyumlu, güzel açı. Bereketli işlerimiz olabilir, yeni bağlantılar doğabilir hayatımızda.

Merkür Mars altmışlığı da bugün kesinleşiyor. Güzel başlangıçlar, cesaret, hareket, girişim, motivasyon, yenilik ve iletişim şeklinde özetleyebilirim bu günün atmosferini.

Akşam saatlerinde Ay, Kiron ile uyumsuz, ama Uranüs ile uyumlu açıda. Değişimler için, rutin dışına çıkmak için güzel bir akşam.

Bununla birlikte Kiron karesi, iletişimlerde dikkat gerektiriyor. Kalp kırmayalım. Gücendirmeyelim kimseyi.


9 Nisan 2022 Cumartesi

Ay yengeç burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay Güneş karesini görüyoruz. İletişimler ve ilişkiler içinde bir çatışma, uzlaşamama, farklı fikirlerde olma, bir anlaşmazlık işareti bu. Bunu bilerek, didişme ve kavga enerjisine girmeden yaşayalım sabahı.

Günün devamında atmosfer olumlu yönde değişiyor 🙂

Özellikle de akşam saatlerinde şahane açılar görüyoruz. Ay hem Jüpiter, hem Neptün ile üçgen açılar yapıyor. Mis gibi bir vakit !

Stres yaratan konular geride kalabilir. Bir iç huzuruna varabiliriz. Soru işaretleri içindeysek, bunları aşabilir, cevaplara ulaşabiliriz. Güzel farkındalıklar yaşayabiliriz.

Yakın çevremiz içinde yardımlaşmalarımız olabilir. Birbirimize desteğimizi sunabiliriz.

Ruhsal konular, enerji çalışmaları, ibadetler, ritüeller, manevi konular için de çok güzel bir vakit.


10 Nisan 2022 Pazar

Ay bugün 06:59’a kadar yengeç burcunda. 04:01-06:59 arasında boşlukta, yani açısız.

06:59’da aslan burcuna geçiyor.

Çocuklarla ilgili konular, eğlenceler, kutlamalar, eğlenceli aktiviteler, etkinlikler, sanatsal gösteriler aslan burcu temasıdır. Günümüzün içinde böyle keyifler olabilir bugün !

Çocukları eğlence mekanlarına, oyun alanlarına götürebiliriz. Sanatsal faaliyetlere katılabiliriz. Renkli bir Pazar 🙂


Çok güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!