Ay Düğümleri-İkizler ve Yay Burçlarında Gezegenleri Olanlar

Ay Düğümleri-İkizler ve Yay Burçlarında Gezegenleri Olanlar

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

5 Mayıs itibariyle Ay düğümleri, ikizler-yay aksına geçti ve yeni bir dönemi başlattı hepimiz için.

18 aylık yeni bir döngü başladı, çünkü Ay düğümleri bir aks üzerinde ortalama olarak 18 ay süreyle kalır.

Bu yazımda, doğum haritasında ikizler ve yay burçlarında gezegen yerleşimleri olanlar, genel anlamda nasıl etkiler alabilirler, kuzey ve güney düğümlerinin bu gezegenlerle teması nasıl etkiler ortaya çıkarabilir, bunu anlatacağım.

Ama tabii haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kuzey ay düğümü iyicil ve şanslı kabul edilen taraftır.

Kadersel olarak olumlu gelişmeler yaşayacağımız, fırsatlar elde edeceğimiz, yaşam resmimizin büyüyeceği, açılımların olacağı, güzel gelişmelerin, değişimlerin olacağı taraftır.

Dolayısıyla kuzey ay düğümünün ikizlerde olacağı bu yeni döngüde, ikizler burcunda gezegenleri olanlar, özellikle de iyicil gezegenleri olanlar daha şanslı olacaklar.

Örneğin ikizler burcunda, Güneş, Venüs, Jüpiter gibi yerleşimleriniz varsa, göreceli olarak daha pozitif olasılıklardan bahsedebiliriz. Fakat çok önemli bir şey ekleyeyim tam bu noktada. Şanslı ve güzel ihtimallerin gerçekleşmesinde, bu gezegenlerin haritadaki durumu da çok önemli.

Söz konusu gezegenin zararda ya da düşüşte olduğu bir burçta olmaması, sert açılar almıyor olması mühim.

Güney ay düğümü nedir, nasıl bir şeydir, nasıl etkiler ortaya çıkarır peki ?

Yönelmemiz ve ısrar etmemiz halinde tekrara düşebileceğimiz, olumsuzlukların ve kayıpların meydana gelebileceği, bize yeni açılımlar, faydalar getirmeyecek olan (o döngü içinde, o süreçte), uzaklaşmamız gereken taraftır.

Fakat uzaklaşmak, uzak durmak derken kasttettiğim şey, bütünüyle terk etmek olarak anlaşılmasın.

O burcun, o alanın gölge yanlarından özgürleşmektir gerekli olan. Oranın tuzaklarına düşmemektir.

Güney ay düğümünün yayda olacağı bu süreçte yayın gölgesine dikkat etmemiz gerekiyor o yüzden.

Neler vardır yayın gölgesinde ? Kibir, böbürlenmek, inançlarda aşırıya kaçma, fanatizm, dogmatizm.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kuzey ay düğümü ikizlerde, ‘Bilgiyi yay, bildiklerini aktar, yaz, konuş, bilgiyi paylaş’ derken,

Güney ay düğüm ise ‘Bunu yaparken kibre kapılma, böbürlenme. Kendi inançlarını ‘tek doğru’ kabul edip başka inançları yargılama’ diyor.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Güney ay düğümün tuzaklarına düşmememiz gerekiyor yani. Ayrıca haritamızda yay burcu hangi ev ise, o evin konularında ısrarcı olmamalı, o alanları arkamızda bırakmalıyız genel anlamda.

Yükselen burcunuza göre Ay düğümleri hangi evinizden geçiyor, ne tarafa yönelmelisiniz, bırakmanız, arınmanız, özgürleşmeniz gerekenler neler, hepsini anlattığım yazım burada, tıklayınız :

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor 5 Mayıs 2020-18 Ocak 2022


Şimdi kuzey-güney ay düğümlerinin gezegenlerle kavuşması halinde, nasıl etkiler ortaya çıkabilir, ayrı ayrı ele alacağım.

Kavuşması derken örneğin, Güneş’iniz ikizler burcunda ise, kuzey ay düğümü Güneş’iniz ile kavuşacak demektir.

İkizler ve yay burcunda gezegenleriniz (şayet varsa) hangi derecede ise, kuzey ve güney ay düğümü aynı dereceye geldiğinde, bir kavuşum ortaya çıkacak demektir.


Kuzey Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Güneş ile kavuşumu :

Güneş’iniz ikizler burcundaysa, yani burcunuz ikizler ise bu kavuşumu yaşayacaksınız bu döngüde.

Çok büyük bir yenilenmedir bu. Güneş haritanın kalbidir, bir doğum haritasındaki en önemli göstergedir. Nasıl biri olduğumuzu, donanımlarımızı, düşüncelerimizi, tavırlarımızı, eylemlerimizi, yaşam şeklimizi, yani bizi anlatır Güneş.

Kuzey ay düğümünün, Güneş’iniz ile kavuştuğu dönemde birçok açıdan değişim yaşayabilirsiniz. Bakış açılarınız, dolayısıyla davranışlarınız değişebilir. Sizi aşağı çeken düşünce ve davranışlardan arınabilirsiniz. Özgüven sorununuz varsa, burayı da iyileştirecek, geliştirecek bir dönemdir bu.

Nasıl biri olarak bilindiğinizi pek çok açıdan değiştirecek, büyük bir yeniden yapılanma etkisi yaratır bu kavuşum.


Kuzey Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Ay ile kavuşumu :

Ruhsal ve psikolojik konularda açılımlar yaşayabileceğiniz, psikolojinizi ve ruh halinizi çok daha pozitif bir tarafa taşıyabileceğiniz, bilinçaltınızı, inanç kalıplarınızı, inançlarınız ile yarattıklarınızı fark edebileceğiniz, kendinizi dönüştürme gücü bulabileceğiniz, oldukça iyicil bir etki.

Ev, yuva, yaşam alanı gibi konularda şanslı gelişmeler ve değişimler olabilir ayrıca.

Ay doğurganlığı, üremeyi de anlatır. Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir kavuşumdur.


Kuzey Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Merkür ile kavuşumu :

İletişimlerinizin artacağı, kadersel fırsat diyebileceğimiz şanslı dialoglar, görüşmeler yaşayabileceğiniz, güzel anlaşmalar, sözleşmeler, kontratlar imzalayabileceğiniz, ayrıca iletişime dayalı faaliyetlere başlayabileceğiniz bir etki.

Yaşam çerçevenizde bir website, blog, sosyal medya faaliyeti varsa büyüyebilir bu etkiyle. Yoksa bu yönde bir başlangıç olabilir.

Küçük kardeşleri anlatır ayrıca Merkür. Kardeşlerinizle ilgili şanslı gelişmeler de olabilir bu kavuşumun getirileri arasında.


Kuzey Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Venüs ile kavuşumu :

Venüs’ünüz ikizler burcunda ise, Ay düğümlerinin bu yeni döngüsünde bu kavuşumu yaşayacaksınız demektir.

Kadersel olarak bir aşk çalabilir kapınızı 🙂 Bir ilişki başlayabilir. Aynı zamanda sosyal çevrenizin genişleyeceği, insan ilişkilerinizin, sevgi bağlarınızın kuvvetleneceği bir döngüyü de anlatır bu kavuşum. Dişil enerjinin, üretim ve yaratım enerjisinin yükselişidir ayrıca.

Sanatla ilgilenmek, kendinizi sanatla ifade etmek isteyeceğiniz etkiler ortaya çıkabilir.

Hayatın keyifleri, lüks tüketimler, alışverişler, tatiller açısından da güzel bir dönemdir.


Kuzey Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Mars ile kavuşumu :

Bu kavuşum biraz dikkat gerektiriyor. İkizler burcunda yerleşmiş bir Mars’ınız varsa, kuzey ay düğümünün ikizlerde olacağı bu yeni süreçte, bu kavuşumu deneyimleyeceksiniz.

Sürat ve acelecilikten uzak durmanız, sakarlıklara karşı daha dikkatli olmanız, temkinli hareket etmeniz, öfkenizi yönetmeniz faydanıza olacaktır.

Ama bunlar dışında kadersel büyük girişimler, başlangıçlar da olabilir. Bir işi başlatabilirsiniz, yeni bir konuya adım atabilirsiniz.


 Kuzey Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Jüpiter ile kavuşumu :

Jüpiter’iniz ikizler burcunda ise, Ay düğümlerinin ikizler-yay döngüsünde, bu kavuşumu yaşayacaksınız.

Eğer doğum haritanızda Jüpiter’iniz iyi bir konumdaysa, zorlu bir yerleşimde değilse, çok şanslı bir dönem olabilir bu kavuşum süreci. Esasen Jüpiter yay burcunun yöneticisi olduğundan, ikizler burcunda zararda kabul edilir. Yine de iyi açılar almışsa, parlak bir evdeyse (1,2,3,4,5,7,9,10,11), retro değilse göreceli olarak iyi bir Jüpiter olduğu söylenebilir.

Yüksek öğrenim, akademik konularda önemli gelişmeler, başlangıçlar olabilir bu kavuşum ile.

Yurt dışına ya da uzak bir şehre yerleşmek için de iyi bir dönemdir. Kadersel olarak yeni fırsatlar doğabilir.

Hukuksal konular için şanslı bir etkidir.

Ayrıca finansal açıdan da bolluğu, bereketi getirebilir bu kavuşum. Yüksek kazançlar, büyük maddi olanaklar elde edebileceğiniz bir döngüdür.

ve bilgeliktir Jüpiter. Dolayısıyla Jüpiter kuzey ay düğümü kavuşumu, hayata bakışınızı, dünya görüşünüzü yenileyecek, deneyimler üzerinden inançlarınızı, değerlerinizi değiştirecek bir dönem olabilir.


 Kuzey Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Satürn ile kavuşumu :

Yeni kalıcı başlangıçlar doğabilir, yeni bir düzen kurabilirsiniz. Kalıcı olacak güzel şeyler başlayabilir. Konunun ne olacağı, doğum haritanızda ikizler burcunun kaçıncı evinizde olduğuna ve Satürn’ün hangi evinizin yöneticisi olduğuna bağlı. İlgili konularında düzen kurabileceğiniz şanslı bir kavuşum bu.

Diğer yandan sorumluluk almanızı gerektirecektir bu değişimler. Gerekeni yapmanız halinde gerçekleşecektir. Çünkü Satürn, emeğin karşılığını anlatır.


Şimdi de Güney Ay düğümünün kavuşumlarına bakalım :

Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Güneş ile kavuşumu : 

Kendinize dair pek çok konuda farkındalık kazanacağınız, size fayda getirmeyen taraflarınızı deneyimler üzerinden fark edeceğiniz bir dönem olabilir bu. Yayın gölgesinde kibir vardır, kesin olarak haklı olduğunu düşünmek vardır, inançlarda fanatizm vardır.

Güney ay düğümünün Güneş’iniz ile kavuştuğu süreçte, bu tutumlardan zarar görebilir, kendi gölgenizle yüzleşebilirsiniz.

Bir değişim gerçekleşiyorsa, hayat bunu getiriyorsa, gerekli olduğu içindir. Evren ve yaratılmış olan bu kusursuz sistem, her zaman iyiliğimizi istiyor. Değişmesi gereken şeyleri fark ettiriyor.

Gölgenizle yüzleşeceğiniz bir dönem olarak tanımlayabiliriz bu kavuşum sürecini.


Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Ay ile kavuşumu : 

Psikolojik açıdan zorlayabilecek bir kavuşum. Duygusal zorlanmalar yaşatabilir. Takıntılı, tekrar eden düşünceler, psikolojinize etki edebilir bu kavuşum döneminde. Keyifsiz hissedeceğiniz bazı yaşam deneyimleri olabilir. Duygusal anlamda güvende hissedemeyebilirsiniz kendinizi, duygusal ihtiyaçlarınız yükselebilir.

Bunun dışında evinizin, yaşam alanınızın değişebileceği bir etkidir.

Ruhsal tarafta nelerden arınmanız gerektiğini gösterir size en temelde.


Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Merkür ile kavuşumu : 

Merkür anlaşmaları, sözleşmeleri simgeler. Güney ay düğümü ise bütünüyle olmasa bile bize fayda getirmeyen şeyleri bırakmayı anlattığından, bazı sözleşmelerin sonlanabileceği bir dönemdir. Bazı anlaşmalar, kontratlar bitebilir. Sizi aşağı çeken bazı arkadaşlıklar, iletişimler sonlanabilir. Yakın çevrenizden bazı kişileri eleyebilirsiniz.

Merkür eğitimi de anlatır. Özellikle ilkokul ve lisedir Merkür’ün sembolize ettiği eğitimler. Yüksek öğrenim değildir. Kişinin liseyi tamamladığı bir döneme denk gelebilir mesela bu kavuşum.


Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Venüs ile kavuşumu : 

Güney ay düğümü tuzaklara düşülmemesi gereken taraf olduğu için burada yer alan bir Venüs ile kavuşumu, kadersel anlamda etkisinde kalmamanız, hayatınıza alırken dikkat etmeniz, iyi tanımanız gereken kişileri, problemli ilişkileri anlatabilir.

Yeterince tanımadan bir ilişkiye başlamak, kişiyi olduğundan farklı hayal etmek, düzeltmeye çalışmak, ‘düzelir, değişir’ diye düşünmek, tatsız deneyimlere neden olabilir.

Hata diyebileceğimiz durumları tekrar etmek, örneğin tekrar tekrar affetmek, bir şeyleri görmezden gelmek ve aynı yerde durmakta ısrar etmek, mutsuzluklar yaratabilir.

Terk edilmesi gereken duyguların ve bağların geride bırakılması gerekiyor.

Bunun dışında lüks tüketimlerin ölçülü olması gerektiğini söyleyen bir dönemi işaret eder böyle bir kavuşum. Aksi takdirde bütçe yönetimi açısından problemler oluşabilir.


Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Mars ile kavuşumu : 

Hızlı hareket etmemeye, hızlı karar almamaya özen göstermeniz gereken bir dönem. Üzerinde yeterince düşünülmeden yapılmış girişimler fayda getirmeyebilir. Önemli başlangıçlardan uzak durmak faydanıza olacaktır böyle bir kavuşum sürecinde.

Bunun dışında trafikte daha temkinli olmak, aceleci olmamak gerekiyor. Tedbirle ilerlediğiniz sürece, negatif olasılıkları bertaraf etmiş olursunuz. Dikkatli davranıyorsanız, korkmanız gereken bir şey yok tabii.


Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Jüpiter ile kavuşumu : 

Bu dönemde başvurulan bir yüksek öğrenim programı (yüksek lisans, doktora gibi) sizin için doğru karar olmayabilir.

Finansal açıdan bir durgunluk süreci yaşanabilir. Elinizdeki kaynakları iyi yönetmelisiniz.

Uzaklara seyahatlerde problemler yaşamak da olası. Yurt dışı bağlantılı her tür konuda beklemek gerekiyor ayrıca.


Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Satürn ile kavuşumu : 

Satürn’ü yay burcunda olanlar, mevcut düzenlerinde neleri değiştirmeleri, neleri yenilemeleri gerektiğini fark edebilirler böyle bir kavuşum etkisiyle. Konu iş olabilir, çalışma şekli olabilir, yaşanılan yer olabilir, düzen değişikliklerine gidebilirler. Kendilerine iyi gelmeyen bir yerden başka bir yere geçiş yapabilirler örneğin.

Herkes, bireysel haritasına göre etki alacaktır. Ne tür değişimlerin olabileceği doğum haritanıza bağlıdır.


Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Uranüs ile kavuşumu : 

Uranüs’ü yay burcunda olanlar, ay düğümlerinin ikizler-yay sürecinde, Güney ay düğümü-Uranüs kavuşumu yaşayacaklar.

Ani, hızlı her tür girişimden uzak durmalısınız. Sabırsızca başlatılan şeyler fayda getirmeyeceği gibi sorun da yaratabilir, zarar verebilir size.

Ayrıca mantıksal yanınızın, bilimsel tarafınızın yanında spiritüelliğin ve maneviyatın da önemli olduğunu, kendinize bu açıdan da derinlikler oluşturmanız gerektiğini gösterebilir bu kavuşum çeşitli deneyimler ile.

Özgürleşme isteğiniz artabilir, isyankar davranışlar olabilir. Bu enerjiyi dizginlemek gerekiyor. Her şey en doğru zamanda olur. Sıradışı, ekstrem sayılabilecek şeylerden uzak durun ayrıca. Uranüs şaşırtma isteğini de anlatır. Fakat güney ay düğümü kavuşumu kayıplar getirebilir. Çizginizde kalmaya çalışın.


Güney Ay Düğümünün doğum haritanızdaki Neptün ile kavuşumu :

Neptün’ü yay burcunda olanlar ay düğümlerinin ikizler-yay sürecinde, Güney ay düğümü-Neptün kavuşumu yaşayacaklar.

İnaçlarındaki, dünya görüşlerindeki yanılgıları çeşitli deneyimler aracılığı ile fark edebilirler bu etkiyle birlikte. Yapmaları gereken fark ettikleri her bir pürüzü, yanlış sayılabilecek her bir şeyi düzeltmek ve değiştirmek yönünde adım atmaktır.

Dinler, inançlar, ideolojiler konusunda başkalarından ne ölçüde etki alıyorlar, gerçek düşünceleri doğrultusunda mı yaşıyorlar, yoksa bu konuda yönetilen bir konumdalar mı ? Fikir sahibi oldukları konularda yeterince bilgiye sahipler mi ? Bilmeden bir yargılama hali mi var ? Bilmeden bir inanma ve doğru kabul etme hali mi var ?

Hayat ne söylüyor ? Sistemin işleyişi nasıl ? Evrenin prensipleri ne ? Daha çok okumak, öğrenmek, idrak etmek, farkındalık kazanmak, hayata dair bakış açılarını yenilemek gereken bir kavuşum dönemi yaşanacaktır.

Ehlileşmenizi, derinleşmenizi, hatalı yargılardan arınmanızı, yanılgılarınızı düzeltmenizi isteyecek hayat sizden bu kavuşum ile.


Ay düğümlerinin gezegenlerle kavuşumları, genel olarak böyle etkileri açığa çıkarabilirler sevgili okuyucularım.

Her bir Ay düğümü döngüsü, yeni gelişim alanları getirir bize.

Deneyimler yoluyla öğreneceğimiz, derinleşeceğimiz, yenileneceğimiz konular, yeni sayfalar getirir.

Diliyorum ki hepimize güzel fırsatlar, başlangıçlar, açılımlar getirsin ikizler-yay döngüsü.

Bu arada Instagram sayfamı da hatırlatayım. Takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 


Günceldeki transitler ve etkileri yer alıyor aşağıdaki linklerde :

Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!