Akrep Burcu Ekim 2022

Akrep Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Ekim ayı içindeki gezegen transitlerine ve yeniay-dolunay döngülerine bakacağız bu kez.

Ekim bir tutulma ayı. Bu yılın ikinci ve son Güneş tutulması gerçekleşecek bu ay. 25 Ekim’de akrep burcunda gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması var.

Bir Mars retrosu var. Bu sadece bu ayın değil, yılın önemli astrolojik gündemlerinden biri. 2 yılda bir kez deneyimliyoruz Mars retrolarını ortalama olarak.

Bir değişim daha var. Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna dönüyor. Bir süredir koç burcunda, retro konumdaydı. Şimdi bu retro içinde yeniden balığa dönüyor.

Her biri için ayrı ayrı bakacağız olasılıklarınıza.

Öncelikle buraya ayın astrolojik takvimini bırakıyorum ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda. 12.evinizde.

Bir durma, bir dinlenme hali görüyorum burada. Dinlenme hali değilse bile dinlenme ihtiyacı. Bir mola ihtiyacı.

Güncel yaşamınızın nerelerinde bir şeylere ara vermeniz ya da işlerinizi rölantiye almanız mümkünse, belki bunu yapmayı seçeceğiniz bir dönem.

‘Biraz yavaşlayayım, biraz soluklanayım, devam etmek için güç toplayayım’ diyebileceğiniz bir dönem.

Bunlar dışında terazi burcu ilişkileri temsil eder.  12.ev transitinde neler olabilir ? İnsan ilişkileriniz içinde köklenemediğiniz yerleri görebilirsiniz. Arkadaşlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Kendinizi ait hissedemediğiniz ortamlardan, dialoglardan, bağlantılardan uzaklaşmayı seçebilirsiniz.

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçiyor. 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği zamanlar özeldir bizim için. Çünkü önemli bir yenilenme ve başlangıç dönemidir bu. Güneş ile ruh halimiz değişir. Motivasyonumuz yükselir. Gücümüzü toplarız. Yeni hedefler koyarız kendimiz için. Yaşamımızı güzelleştirmek, daha iyi hale getirmek için aldığımız kararlar olur. Attığımız adımlar olur.

Bu da sizin için öyle bir zaman. Pek çok konuda yeni girişimlerinizin olabileceği bir Güneş transiti. Yeni sayfalar açılıyor.


Merkür 11.evinizde, başak burcunda retrosunu tamamlıyor 3 Ekim günü. Sosyal çevreniz, ahbaplıklarınız, iletişimleriniz üzerinden bir retro etkisi aldınız.

Aynı zamanda işinizde departmanınızı, ekibinizi, çalışma arkadaşlarınızı temsil ediyor bu alan. Son günlerde buralardan yana düzenin dışına çıkan durumlar, aksaklıklar, iletişim problemleri olduysa, şimdi retronun bitişi ile durumların toparlanabileceğini düşünebiliriz.

Beklemeler, belirsizlikler sonlanabilir. Yanlış anlaşılmalar çözülebilir. Uzlaşmakta zorlandığınız konular tatlıya bağlanabilir. Tabii siz de üzerinize düşeni yaparsanız.

Hayat edilgen bir bekleyiş içinde olmanız gereken bir platform değil. Her zaman sorumluluklarımızın, yapabileceklerimizin farkında olalım ve yapalım bu şeyleri.

11 Ekim’de terazi burcuna yerleşiyor Merkür. 12.evinize geliyor bu kez.

10 Eylül’de retro burada başlamıştı. Fiziksel ve ruhsal konular, sağlığımızla ilgili konular var bu evde. Retro size bu konular üzerinden farkındalıklar getirmiş olabilir. Sorunlu durumlar görünür hale gelmiş olabilir. Şimdi retronun ardından oraları çözme, düzeltme, iyileştirme zamanı. Bir sorun ya da sorunlar varsa, doğru bir rota belirlemek ve çözüm yönünde aksiyon almak bu dönemin sizden istediği şey.

Terapiler bu evin konuları arasında. Terazi burcu ise bize eşlik eden ve yol gösteren uzman/danışman kişileri temsil ediyor.

Bir tespit arayışında iseniz birlikte yol alabileceğiniz, işinde başarılı, iyi niyetli, güzel bir insanla bir araya gelebilirsiniz.

29 Ekim’de bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 1.evinizde olacak akrepte iken.

İnsan ilişkileriniz, iletişimleriniz açısından dolu dolu, aktif, yoğun, hareketli bir zaman.

Görüşüyorsunuz, danışıyorsunuz, bağlantılarınızla bir araya geliyorsunuz. Fikir alışverişleri içinde olacağınız, organizasyonlar, programlar yapacağınız, hareketli bir dönem.

Merkür eğitimi de simgeler. Belki de yeni bir eğitim getirir bu dönem size. Niyetleriniz varsa, adım atınız. Şanslı bir zamandasınız.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs terazi burcunda. 12.evinizde.

Misler gibi bir Venüs geçişi. Çok güzel, çok dingin, çok huzurlu.

Çünkü bu ev ruhumuzu, duygularımızı, içimizi, içimizdekileri simgeliyor.

Ruhsal alanda bir temizlik hali var. Bir iyileşme, bir huzura varma hali var bu Venüs geçişinde.

Yaşananlar içindeki hayırları görme, bugünkü bilinç seviyenizle ve farkındalığınızla geçmişe dönüp bakma, ilahi mantığı, ilahi matematiği idrak etme vakti. Bunun huzuruyla hafifleme vakti. Bir kertenkelenin kuyruğunu bırakışı gibi, geçmiş deneyimleri bırakma vakti.

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Çok güzel bir yere iyicil bir gezegen geliyor 🙂 Aşk, sevgi, uyum demektir Venüs. Bağ kurmayı, insan ilişkilerimizi anlatır. İlişkiler içinde keyifli şeyler yaşayabileceğiniz, bağlantılarınız içinde samimiyetinizin artabileceği, keyifli bir zaman.

Dış görüşünüzü, saçlarınızı, giyiminizi, imajınızı yenilemek isteyebilirsiniz ayrıca Venüs 1.evinizden geçerken.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 8.evinizde.

Bu evden Mars’ın geçecek olması şahane bir şey değil açıkçası. Çünkü zaten 8.ev temaları itibariyle biraz zorlu bir alan.

Mars ise mücadele etmek demek. Çabalamak demek. Yoluna koymaya çalışmak, çözmeye çalışmak gibi şeyleri temsil ediyor.

Anlıyoruz ki 8.ev konularında bir mücadele ihtimaliniz var.

Borçları, ödemeleri, başkalarından gelen, beslendiğiniz maddi kaynakları, kenarda duran birikimlerinizi anlatan bir ev burası.

Yapmanız gereken ödemeler bu transit sürecinde biraz zorlayabilir sizi.

Belki elden çıkaracağınız şeyler olabilir. Örneğin bir ödeme için altın bozdurmak gibi.

Bunun dışında ortaklı bütçelerde anlaşmazlıklar olabilir biraz.

Bütçenizi dengeleyebilmek, gelirlerinizi çoğaltabilmek, ödemelerinizi düzenli yapabilmek..Enerji buralara akacak sanırım.

30 Ekim’de önemli bir şey başlıyor ! Nedir o ? Mars retrosu !!

Sadece bu ayın değil, bu yılın önemli astrolojik gündemlerinden biri bu. Ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 8.evinizde deneyimleyeceksiniz. 8.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Bu dönemde borçlanmamaya çalışın. Borçlarınızı büyütmemeye çalışın. Kredi kartınız ile yaptığınız alışverişlere dikkat edin derim. Kredi çekmek gibi bir planınız varsa, retronun bitişini beklemenizi öneririm.

Ruhsal anlamda bir bunalma enerjisi taşıyor 8.ev. Mars retrosu döneminde içsel kargaşanız artabilir, düşünmekten kendinizi alamadığınız, girdapta hissettiğiniz konular zorlayabilir sizi. Konuyu artık çözmeniz için yapabilir evren bunu. Bir şeyler tavan yaptıktan sonra düşüşe geçer ya hani, öyle düşünün. Psikolojik anlamda kendi kendinize yarattığınız sorunlar, kaygılar, takıntılı düşünceler, korkular ‘Artık bunu hallet, böyle ilerleyemiyorsun’ diyebilir size. Şifa ve dönüşüm mecburiyetten gelebilir.

Ruhunuzu hafifletmek, zihninizi sakinleştirmek, iç sesinizi dinginleştirmek için yararlanın elinizdeki tüm kaynaklardan. Videolar izleyin, kitaplar okuyun, bir dönüşüm süreci planlayın kendinize.

Esasen iyi kullanılırsa içsel anlamda bir temizlenme ve hafifleme zamanı.


Jüpiter 28 Ekim günü balık burcuna dönüyor. Bir süredir koç burcunda ve retro konumdaydı. Şimdi bu retro süreci içinde balığa uğruyor bir kez daha.

Burası sizin 5.eviniz. Jüpiter ile 5.ev konuları yeniden canlanıyor, gündeminiz oluyor.

Jüpiter bu yılın ilk 5 ayında da balık burcundaydı. 5.evinizdeydi.

5.ev çocukları, ailenin küçüklerini, onların yaşamı ile ilgili konuları temsil eder. 2022’nin ilk aylarında başlamış ama devamı gelememiş konular bu retroda ilerleyebilir, neticeye varabilir. Tamamlanabilir. Jüpiter söz konusu olduğu için özellikle eğitimle ilgili konular, yurt dışı bağlantılı konular olabilir bunlar.

Bunun dışında sanat, spor, hobiler, hobilerden para kazanmak gibi konular yeniden gündeminizde olabilir çeşitli biçimlerde. Bu bir balık dönemi olduğu için spiritüel alanlar da öne çıkabilir.

Retrolar farkındalık, fark etme, çözme, düzeltme, iyileştirme zamanıdır. İhtiyacınız olan noktalarda çözüme varmanızı dilerim. Niyet ve eylem bu noktada önemli. Niyetlerimiz olsun, niyetlerimiz doğrultusunda eylemlerimiz olsun her zaman.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

6.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Dolunay sırasında Ay, Kiron ile kavuşumda. Ay’ın ve Güneş’in Satürn’den uyumlu açısı var.

Burası sağlık evidir. Aile ya da yakın çevre içinde bir sağlık gündemi varsa, şifa yönünde, çözüm yönünde gelişmeler olabilir. Bir sorun varsa çözülsün inşallah.

Günlük hayatınız, iş düzeniniz, çalışma hayatınız, kişisel yaşamınızda rutinleriniz de bu evle ilgili.

Gündelik sorumluluklarınız öne çıkıyor dolunay ile. Günlük olarak yapmanız gereken şeyler, iş yükünüz, kişisel hayatınızda ilgilenmeniz gereken şeyler artabilir dolunaya yakın günlerde. Bu sizi biraz yoracak bir tempo olabilir. Bedensel enerjinizi yükseltecek şeyler yapın o yüzden. Bağışıklığınız düşmesin.

İş ortamınızda yeni düzenlemeler yapılabilir ayrıca.

İş arkadaşlarınızla ekip içinde alacağınız kararlar olabilir.

Temizlik, düzenleme, sadeleşme 6.evin anlattığı şeyler arasında. Evinizde, ofisinizde, iş ortamınızda temizlikler, düzenlemeler yapabilirsiniz ayrıca. Bu da sadece fiziksel değil, aynı zamanda bir enerji temizliği anlamına gelir. Yaşamınızda pek çok tıkalı noktanın açılmasına vesile olabilir. Hayatınızdan, yaşam alanınızdan neleri çıkarmanız ve sadeleşmeniz faydanıza olur ? Bir bakın. Bu dolunayı bu anlamda değerlendirin mutlaka.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

Güneş tutulmaları hayatımızda yeni şeylerin, yeni bir dönemin başlayacağına işaret ederler.

Bir tohum, bir başlangıç enerjisidir Güneş tutulmaları. Bunun yanı sıra 1.evinizde gerçekleşecek olması da yeni sayfalara işaret ediyor. Bu ev başlangıçları simgeleyen bir alan.

1.ev başlayacağımız, başlatacağımız şeyleri, hayatımızda ilk defa yapacağımız şeyleri, atılımları, yeni fikirleri, yeni niyetleri ve girişimleri simgeler. Her konuda olabilecek yenilikleri sembolize eder.

Bu tutulma ile işinizde, kariyerinizde, ilişkilerinizde, kişisel hayatınızda, sosyal hayatınızda, yaşamınızın pek çok alanında bir yenilenme yaşayabilirsiniz.

İşinizde bir başarı elde edebilirsiniz. Bir iş arayışında iseniz, güzel bir fırsatla karşılaşabilirsiniz.

Parasal konularda gücünüzü artıracak yeni atılımlarınız olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni ortamlara girebilirsiniz.

Hayatınızda değişim yaratacak bir ilgi alanı doğabilir. Bir heves doğabilir içinizde. Eğitimini almak isteyeceğiniz yeni alanlar olabilir.

Niyetleriniz ve planlarınız için aksiyon alabilirsiniz.

Tutulma Venüs ile kavuşumda gerçekleşiyor ayrıca. İyicil olasılıklar var.

Hayatınızda nerelerde beklediğinizi ya da yavaşladığınızı düşünüyorsanız, işte oralarda, o konularda hızlanma ve ilerleme zamanı.

 Fırsatları görün. Potansiyelleri iyi değerlendirin ve bekletmeyin kendinizi !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Bir başka yazıda görüşmek üzere ! Hepimiz için güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!