3-9 Ekim 2022 Astroloji Gündemi

 3-9 Ekim 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir müjdeyle başlayayım haftanın gündemine 🙂 Bu haftanın hemen başında Merkür retrosu bitiyor.

10 Eylül’de terazi burcunda başlamıştı. Başak burcunda tamamlanıyor 3 Ekim günü.

Son haftalarda günlük işlerimiz, günlük düzenimiz, iş hayatımız, ilişkilerimiz üzerinden sorunlu durumlar deneyimlemiş olabiliriz. Hatta sağlık konusunda gündemlerimiz olmuş olabilir.

Şimdi Merkür’ün hız kazanması ile neyi nasıl çözebileceğimiz, dengeye getirebileceğimiz, nasıl ilerleyebileceğimiz konusunda daha net olabiliriz. Daha rasyonel bakış açılarında olabiliriz. Beklemeler sonlanabilir. Aksaklık yaratan durumlar geride kalabilir.

Haftanın bir başka gelişmesi : Koç dolunayı !

9 Ekim günü 23:55’te koç burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Aylık yorumlarınız içinde dolunay olasılıklarınızı görebilirsiniz.

Aşağıya Ekim ayı yorumlarınızın linklerini bırakıyorum ↓↓ İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz. Doğru şekilde yararlanabilmek için yükselen burcunuzu okuyunuz.

Koç Burcu Ekim 2022Boğa Burcu Ekim 2022İkizler Burcu Ekim 2022

Yengeç Burcu Ekim 2022Aslan Burcu Ekim 2022Başak Burcu Ekim 2022

Terazi Burcu Ekim 2022

(Devamı geliyor, diğer burçları da yayınlayacağım inşallah)

Haftanın detaylarına geçmeden evvel Instagram hesabımı da ekleyeyim buraya.

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


3-9 Ekim haftasının gezegen açıları :

7 Ekim : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 26° Başakta, Pluto 26° Oğlakta

Artık Merkür retrosunu geride bırakıyoruz. Merkür eski hızına dönecek günden güne.

O yüzden burada Pluto’nun gücünün yanında, böyle bir Merküryen güç de var.

İyi iletişimler olabilir böyle bir görünüm altında. Konum sahibi kişilerle, ulaşmak istediğimiz kişilerle iletişime geçebiliriz. Destek ve yardım alabiliriz. İşimizde yöneticilerimizden yana güzel şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı resmi işler, işlemler rahatça ilerleyebilir. Sonuç beklediğimiz konular istediğimiz yönde neticelenebilir.

İletişimler, anlaşmalar, sözleşmeler, iş bağlantıları, ticari faaliyetler açısından güzel bir üçgen.

Yapmak istediğiniz bir duyuru, bir bildirim, bir sunum, bir projenin tanıtımı gibi bir gündeminiz varsa, Pluto desteğinden yararlanabilirsiniz. Mülakatlar, toplantılar, görüşmeler güzel geçebilir.

7 Ekim : Güneş Kiron karşıtlığı : Güneş 14° Terazide, Kiron 14° Koçta

Otorite figürlerinden yana bazı şeyler iyi hissettirmeyebilir. Sizin için önemli olan eril figürlerden yana bir şeylere kırılabilirsiniz. Her şeyi çok içselleştirip duygu üretmemek gerekiyor aslında. Kırılmak yerine kızmak daha iyi kimi zaman. Kırılmayın. Kızın ve geçin. O öfke de bir noktada sönümlensin tabii 🙂

Bunun dışında kendinize bedensel anlamda zarar verebileceğiniz durumlara, sakarlıklara karşı daha çok dikkat edin derim.


Her bir gün için detaylar şöyle :

3 Ekim Pazartesi

Ay oğlak burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay Kiron karesini görüyoruz. Fiziksel ya da ruhsal olarak şifalandırılması gereken şeyler görünür durumda bu sabah.

Ay oğlaktan geçtiği için bir iş yoğunluğumuz da olabilir bugün. Diğer günlere nazaran yapmamız gereken daha çok şey olabilir.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Neptün uyumunu görüyoruz. Arada altmışlık, güzel bir açı var.

Huzurlu bir vakti, bir rahatlığı anlatıyor. Bir gündem konumuzda güzel şeyler olabilir. Bir ferahlık yaşayabiliriz.


4 Ekim Salı

Ay bugün 13:20’ye kadar oğlak burcunda. 06:48-13:20 arasında boşlukta, yani açısız. 13:20’de kova burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter altmışlığını görüyoruz. Çok güzel bir görünüm. Jüpiteryen, şanslı bir vakit. Bir kolaylık, bir sevinç, bir fırsat şeklinde tarif edebilirim bu vakti.

Ay kova burcunda olduğu için sosyal çevreler içinde iletişimlerimiz artabilir. Arkadaşlarımızla haberleşmelerimiz olabilir.

Gece saatlerinde Ay Venüs üçgeni geliyor. Bu da uyumlu bir açı. İlişkilerimiz, dostluklarımız içinde güzel şeyler olabilir. Kendimizle güzel bir vakit ayırabiliriz. Keyif aldığımız şeyleri yapabiliriz.


5 Ekim Çarşamba

Ay kova burcunda olacak gün boyunca.

Sabah saatlerinde Ay Güneş üçgeni ile günlük işler yolunda gidiyor. Bir akışkanlık var. Görüşmeler için de iyi bir vakit.

Öğle saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü kare açıda. Şartları biraz zorlamak gerekebilir yapılacak işler için.

Akşam saatlerinde Ay, Satürn ve Uranüs ile kare açıda. Bir farkındalık yaşayabiliriz bir deneyimin vesilesi ile. Kendi içimizde de fark edeceğimiz, karar değişikliğine gideceğimiz şeyler olabilir.

Gece saatlerinde Ay Mars üçgeni yeni niyetlerimizin olabileceğini söylüyor. İşimizle ilgili güzel fikirler bulabiliriz. Yeni girişim niyetleri doğabilir. Yeni fırsat alanları fark edebiliriz.


6 Ekim Perşembe

Ay bugün 15:46’ya kadar kova burcunda.

01:45-15:46 arasında boşlukta. Bir açısı yok. 15:46’da balık burcuna geçiyor.

Sağlık konularında gündemlerimiz olabilir bugün. Tedaviler, ilaçlar, muayeneler balık temaları arasındadır. Bu tür konularımız olabilir.


7 Ekim Cuma

Ay balık burcunda ilerliyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü uyumlu açıda. Altmışlık, uyumlu bir açı var. Yapmak istediğimiz şeyler için kullanabiliriz bu vakti.

Akşam saatlerinde Ay’ın yine uyumlu bir açısını  görüyoruz. Ay Uranüs üçgeni geliyor. Farkındalık, değişim, değişiklik, uyanış, yeni, yenilik anlamlarına geliyor bu görünüm.


8 Ekim Cumartesi

Ay bugün 18:56’ya kadar balık burcunda.

Sabah saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor + Mars ile kare açı yapıyor. Bir mücadele, bir çaba, bir halsizlik, yorgunluk, bir şeyi yapabilmek için uğraşmak, bir agresyon.. Böyle olasılıkları var bu sabahın.

Yapmamız gerekenler olabilir. Buna enerjimiz olmayabilir. Bir şeye sinirlenebiliriz. Tatsız bir durum enerjimizi alabilir. Kendi işimize bakalım. Kendi günümüze bakalım. Bazen sadece boşver deyip geçmek gerekiyor.

Öğle saatlerinde Ay ve Merkür karşı karşıya. İletişimler istediğimiz gibi olmayabilir. Dialogları azaltalım derim.

14:10-18:56 arasında boşlukta. 18:56’da koç burcuna geçiyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Jüpiter ile kavuşuma doğru ilerliyor olacak. Çok güzel bir zaman. Bir fikir, bir çözüm, bir niyet, bir başlangıç, bir değişim ve yenilik..Hepsi olabilir. Yeni bir ışık sanıyor sanki zihnimizde.


9 Ekim Pazar

Ay koç burcunda. Dolunay günündeyiz.

Akşam saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşumda + Venüs ile karşıt açıda. İlişkiler içinde iyi hissetmeyeceğimiz durumlar olabilir. Birilerini daha doğru tanımamıza vesile olacak şeyler olabilir.

23:55’te koç burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!