Venüs Aslan Burcunda 11 Ağustos-5 Eylül 2022

Venüs Aslan Burcunda 11 Ağustos-5 Eylül 2022

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Gökyüzünden güzel bir haber getirdim size 🙂 Venüs’ün aslan transiti başlıyor !

Güzelliği, mutluluğu, keyfi, aşkı, ilişkileri, sevgiyi, bağ kurmayı, heyecanı, eğlenceyi anlatan Venüs tam da kendi doğasıyla uyumlu bir burca, aslan burcuna yerleşiyor.

Venüs ile aslanın temaları birbirine çok benzer.

Aslan yaşam coşkusu demektir. Yaşam coşkumuzu yükselten şeyleri simgeler. Bizi mutlu eden, keyif veren, eğlendiren şeyleri sembolize eder.

Eğlence, coşku, heyecan, macera, keyif demektir aslan.

Venüs burada döktürecek 🙂 ‘Eğlen, coş, hayatın tadını çıkar !’  diyecek.

‘Gül, güldür, sev, sevindir, hayat güzel !’ diyecek.

Aslan temalarında şanslı olacağımız bir zaman. Çünkü Venüs iyicil bir gezegen. Transit ettiği alanda güzel gelişmelerin olacağını söylüyor.

Hadi tanıyalım aslan temalarını ↓

Tatiller, geziler, alışverişler, keyfi tüketimler, kutlamalar, partiler, organizasyonlar, ayrıca sanatsal etkinlikler, gösteriler, konserler, sahne sanatları, hobiler, hayattan keyif aldığımız şeyler, çocuklar, bebekler, çocuklarla ilgili konular aslan burcu ile ilgilidir.

Yaz bitmeden mevsimin keyiflerinin tadını çıkaracağımız, eğlenceli bir Venüs transiti geliyor diyebiliriz o yüzden.

Tatile çıkmak, daha çok eğlenmek, keyifli şeyler denemek, sanatla daha fazla bağ kurmak, gösterilere, konserlere gitmek, gezmek, keyif alacağımız şeyler yapmak, yeni hobiler edinmek için güzel bir zaman.

Yeteneklerimizi parlatmak, geliştirmek, görünür kılmak, becerilerimizi göstermek için de iyi bir transit dönemi ayrıca.

Venüs aşkı, sevgiyi, uyumu, keyifleri simgeleyen bir gezegendir. Aslan burcu ise aşkı, eğlenceyi, hazları, mutlulukları, yaşam coşkusunu, hayattan keyif almayı anlatıyor. O yüzden ilişkiler açısından da renkli bir dönem 🙂

Bunlar dışında saçlarla ilgili konular, saç bakımı, güzellik, giyim kuşam alışverişleri, takılar, tokalar, süsler..hepsi aslan burcu ile ilgili 🙂

Venüs de güzellik demek. Kendine özenmek, kendine iyi bakmak, iyi görünmek için bir şeyler yapmak demek.

Venüs aslanda iken hayatın biraz bu taraflarına da odaklanacağız. Daha şık olmak isteyeceğiz, daha iyi giyinmek, alışverişler yapmak isteyeceğiz, saçlarımıza, nasıl göründüğümüze daha fazla özeneceğiz 🙂

Çocuklarla ilgili konularda da güzel gelişmelerimiz olur Allah’ın izniyle. Onlar için yeni şeyler başlatabiliriz. Onlara yeni şeyler satın alabiliriz. Özellikle yeteneklerini aktive edecek, becerilerini geliştirecek şeyler kastediyorum. Yeni yeni hobilere başlayabilirler. Sanatta ve sporda etkinliklere katılabilirler. Eğlenceli, neşeli, renkli bir dönem 🙂

Şimdi ne yapacağım ? Her zamanki gibi transitin burçlar bazında olasılıklarını aktaracağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Venüs 5.evinize geliyor.

5.ev transitleri keyfimizi yerine getiren, güzel şeyler yaptığımız, daha çok iletişim kurduğumuz, daha çok göz önünde olduğumuz, sosyalleştiğimiz zamanlardır. Hele de buradan geçen Venüs ise keyifler katlanır 🙂

Tatiller, günü birlik geziler, piknikler, eğlenceler, konserler, kutlamalar, güzel şeyler olabilir Venüsyen bu aslan enerjisiyle.

Bir süredir kendinizle kaldıysanız şimdi sosyalleşebilirsiniz, yakın çevrenizle daha çok bir arada olabilirsiniz.

Gezebilir, yeni güzel yerler keşfedebilirsiniz.

Yaz etkinliklerine katılabilirsiniz. Eğleneceğiniz bir transit geliyor.

Ayrıca sanatla bağı olanlar, profesyonel anlamda ya da hobi olarak sanatla meşgul olanlar için daha çok alkış zamanı ! Örneğin bir enstrüman çalıyorsunuzdur, sosyal medyada bir şeyler paylaşırsınız.

Yaptığınız güzel şeyleri gösterme vakti bu ! Yapabildiklerinizin üzerini örtmeyin. Sahne sizin !

Bu transit için bir uyarım da olsun. Lüks tüketimler, çok da gereği olmayan alışverişler, plansız harcamalar artabilir aslan etkisiyle. Giyim, kozmetik, parfüm, vb şeylerde, yeme içme konularında bütçenizi aşabilirsiniz.

Bir de şu vardır : Bazı şeyleri kendi için değil, göstermek için yapma eğilimi vardır aslanın. Bu anlamda da dikkat diyeyim. Ölçü ve denge, her şeyde en güzeli.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Venüs 4.evinize geliyor.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, eşyalarımızı, ev düzenimizi simgeleyen ev.

Aslan burcu ise gösterişli, ihtişamlı şeylerle ilgili. Aslanın aurası büyüktür 🙂

Dekorasyonunuzda yenileyeceğiniz şeyler olabilir Venüs ile. Evinizi güzelleştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Aile içinde de iyileştirmek istediğiniz, aile bağlarınız içinde güçlendirmek istediğiniz şeyler için çabanız olabilir. Sevginizi farklı şekillerde ifade etmek, göstermek isteyebilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler

Venüs 3.evinize geliyor.

Tam bir yaz enerjisi ! Aslan eğlence demektir çünkü 🙂

Yakın çevrenizle keyifli şeyler yapabilirsiniz, daha çok gezebilirsiniz Venüs burada iken. Alışverişleriniz artabilir. Giyim, kozmetik, parfüm, vb ürünlerde satın almak istediğiniz şeyleri alabilirsiniz. Tatile çıkabilirsiniz.

Sanatla bağınız, hobileriniz varsa, sosyal medyada yeteneklerinizi paylaşabilirsiniz, güzel performanslarınız olabilir.

Hayli güzel bir Venüs geçişi. Modunuzu, enerjinizi güncelleyecektir 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Venüs 2.evinize geliyor.

Parasal konularda hem şanslı, bereketli bir zaman, hem de biraz harcamaların artabileceği, gelen paranın gidebileceği bir zaman.

Kazançlarınız konusunda güzel şeyler olabilir. Bununla birlikte aslan lüks tüketimlerle, yüksek fiyatlı ürünlerle, büyük markalarla ilgilidir. Kıyafet, ayakkabı, çanta, parfüm, kozmetik, vb alışverişler abartılabilir biraz. Venüs ‘Hayatın keyiflerini yaşa !’ diyen bir gezegen. Ama tabii bütçemizi de düşünmeliyiz. Hele de bugünün ekonomik tablosu içinde. Harcamalarınızda ölçüyü korumanızı öneririm.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Venüs aslan burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor. Bu transite ev sahipliği yapacaksınız.

Kendinizi, özellikle dış görünüşünüzü güncellemek isteyeceğinizi düşünüyorum Venüs buradan geçerken.

‘Ben niye özenmiyorum kendime ? Daha iyi giyinebilirim, neden bunu yapmıyorum ? Bir yere giderken neden saçımı şekillendirmiyorum, neden makyaj yapmıyorum ? Cildime daha iyi bakabilirim. Neden cilt bakımı yapmıyorum ? diyecek sanırım iç sesiniz. Şimdiden buradan duyuyorum :))

Aynı zamanda yazın, güneşin, denizin, yaz akşamlarının tadını çıkarmak için çok güzel bir zaman.

Bir gösteriye, bir konsere gidebilirsiniz. Bir tatiliniz olabilir. Günü birlik güzel programlarınız olabilir. Parti, kutlama, eğlence, gezi, keyif demektir aslan zamanları 🙂


Başak ve Yükselen Başak

Venüs 12.evinize geliyor.

Özgüven, aura, kendine inanma, donanım, yetenek, hüner demektir aslan burcu. 12.ev ise özgüvensizlik hissi ile bağlantılı.

Venüs buradan geçerken size sizi gösterecek, size bir ayna tutacak deneyimler getirebilir.

‘Sen düşündüğünden çok daha fazlasısın ! Kendine artık güven, artık inan ! Hünerlerini alıp bir köşeye saklanma. Önde ol. Görünür ol. Alkışları kabul et. Takdirleri kabul et. Kendine inan ve hünerlerinle parla artık. Işığını söndürme !’ diyebilir.

Böyle özetleyeceğim bu transiti.


Terazi ve Yükselen Terazi

Venüs 11.evinize geliyor.

Dostlar evi burası 🙂 Arkadaşlarımızı, dostlarımızı, sosyal ilişkilerimizi, ahbaplarımızı temsil ediyor.

Venüs ise güzellik, sevgi demek. Sevinç, mutluluk demek. Keyif, eğlence, huzur demek.

Arkadaş çevrenizle daha çok iletişimde olacağınız, eğleneceğiniz, birlikte gezeceğiniz, birlikte güzel şeyler yapabileceğiniz bir dönem.

Mesela birlikte sofralar. Birlikte yapılacak piknikler. Aktiviteler, etkinlikler. Birlikte tatiller. Kutlamalar, keyifli eğlenceler.

Tatlı tatlı günler görüyorum bu Venüs’e bakınca 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep

Venüs 10.evinize geliyor.

İş hayatınızda bir parlama, bir öne çıkma hali gibi bir şey olarak göründü gözüme bu transit.

Yapacağınız işlerle, sunumlarla, belki kuracağınız müşteri bağlantılarıyla, satışlarla takdir toplayabilirsiniz. Güzel bir şeyler olabilir.

Kendinize olan inancınızı, güveninizi tazeleyecek, sizi yeniden motive edecek şeyler olabilir.

İş dışında da yaşamınızın diğer alanlarında donanımlarınızı, bilgilerinizi, yapabildiklerinizi göstermek isteyebilirsiniz Venüs 10.evinizde ve aslanda iken.

Toplum önündeki imajınızı yenileyeceğiniz şeyler yapabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay

Venüs 9.evinize geliyor.

Kültürel donanımlarınızı besleyecek, yeni güzel ilgi alanları, bilgi kaynakları getirebilir size 9.evden, aslandan geçecek bir Venüs.

Hem keyif verecek, hem vizyonunuzu büyütecek şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Özellikle yabancı kültürlerle ve sanatsal konularla. Çünkü 9.ev başka ülkeleri, başka kültürleri anlatır. Aslan ve Venüs ise sanatı simgeler.

Örneğin klasik müzikte yeni şeyler öğrenmek. Örneğin dünya mutfakları ile ilgilenmek. Böyle şeyler kastediyorum 🙂 Ufkunuzu besleyecek bir transit.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

Venüs 8.evinize geliyor.

Büyük harcamalar, ihtiyaç dışı tüketimler, büyük markalar/pahalı ürün alışverişleri bütçenizi zora sokabilir.

Aslan lüks sever. Görkemli, gösterişli şeyleri sever. Tabii ki hayatın içinde bunları yaşamak da hakkımızdır. Hepimizin hakkıdır. Ama akılcı olan her zaman paramızı doğru harcamak, bütçemizi iyi yönetmektir. Alışverişlerde ölçüye dikkat edin, olur mu ?


Kova ve Yükselen Kova

Venüs aslan burcuna geçiyor, 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında aşkı, sevgiyi anlatan bir Venüs 🙂 Evliliğinizde, ilişkinizde güzel şeyler yaşayabileceğiniz, tatlı, mutlu bir dönem 🙂

Partnerinizle daha çok eğlenebileceğiniz, daha çok gezebileceğiniz bir dönem.

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılığa dayalı üretimler için de güzel.


Balık ve Yükselen Balık

Venüs 6.evinize geliyor.

İş hayatınızda, günlük temponuzda, kişisel yaşamınızda bir düzen ihtiyacı, düzene koyacağınız şeyler, yeni rutinler görüyorum burada.

İşte, bireysel yaşamınızda, evinizde, çalışma alanınızda pek çok şeyi düzenleyerek, sadeleştirerek, sistematize ederek rahatlayabileceğiniz bir zaman. Daha verimli, daha  üretken olmak için yapacağınız şeyler var.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!