Aslan Burcu Ekim 2022

Aslan Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Ekim ayı önemli bir ay. Her şeyden evvel bir tutulma ayı. Bu ayın içinde bir Güneş tutulması var. Akrep burcunda gerçekleşecek.

Bu yılın önemli astrolojik gelişmelerinden biri olan Mars retrosu bu ay başlıyor. Jüpiter, retrosu içinde balık burcuna dönüyor. Birçok değişim bir arada. Her birine ayrı ayrı bakalım. Olasılıklarınızı inceleyelim.

Ama öncesinde ayın takvimini bırakayım buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda. 3.evinizde.

Son derece hareketli bir ev burası. Temaları itibariyle oldukça hareketli.

En temelde iletişim, ulaşım, eğitim ve yakın çevre konularını temsil ediyor. Şimdi detaylandırayım bu temalar üzerinden evin konularını.

İletişimler, iletişim araçları, iletişim platformları, bildirimler, duyurular, haberleşmeler. Araçlar, taşıtlar, arabalarla ilgili konular. Ehliyet, sürücülük sınavları/başvuruları/kursları.

Kardeşler, akrabalar, komşular, arkadaşlar, yakın çevre.

Eğitimler, kurslar, seminerler, kurs ortamları. Bilgi kaynakları. Eğitmenler, danışmanlar, uzmanlar.

Şehir içinde geziler, kısa seyahatler, yakın yerler.

Güneş 3.evinizden geçerken neler olur ? Daha çok iletişim kurarsınız. Yakın çevrenizle, akrabalarınızla, arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelirsiniz. Kardeşlerinizin yeni gündemleri olabilir. Yeni komşularınız olabilir. Yeni insanlar taşınabilir yakınınıza.

Aracınız varsa onun bakımı, sigortası, vb konuları olabilir. Ehliyet alacak olabilirsiniz. Bir araç alım satım konusu olabilir.

İşinizde daha çok iletişim kurabilirsiniz. Görüşmeleriniz, bağlantılarınız artabilir. Duyuracağınız şeyler olabilir. Haberini alacağınız şeyler olabilir.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Bir kursa katılabilirsiniz. Hem yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hem sosyalleşebileceğiniz, yeni bir ortam eklenebilir yaşamınıza.

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçiyor. 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler. Ev sahibiniz varsa, onunla iletişimleriniz artabilir.

Aile içinde parasal konular da gündeme gelebilir. Çünkü 4.ev aileyi, akrep burcu ise parayı simgeler. Borç alma verme konuları, ödemeler, kredi, kredi kartı konularınız olabilir. Birbirinize destek olabilirsiniz. Aile bütçesi ve anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir. 


Merkür retrosu 3 Ekim’de başak burcunda, 2.evinizde tamamlanıyor.

Son günlerde 2.ev konularında beklemeler, gecikmeler olmuş olabilir bu retro etkisiyle.

2.ev paramızı, gelirimizi, kişisel kazançlarımızı simgeler. Harcamalar, masraflar yine bu evle ilgilidir.

Retroda yaşanan aksaklıkların geride kalabileceğini söylüyor 2.evinizde ileri hareketine başlayan Merkür.

11 Ekim’de terazi burcuna yerleşiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

10 Eylül’de burada başlamıştı retrosuna. Bu evin konuları üzerinden keyfinizin kaçtığı, dengenizin şaştığı durumlar deneyimlemiş olabilirsiniz son haftalarda.

Yakın çevre (aile, akrabalar, arkadaşlar, komşular, vb) içinde iletişim problemleri yaşamış olabilirsiniz.

Şimdi retronun bitişi daha pozitif olasılıkları anlatıyor. Durumlar toparlanabilir. Anlaşmazlıklar, küslükler aşılabilir. Yanlış anlaşılmalar olduysa, şimdi çok daha doğru ifade edebilirsiniz kendinizi.

29 Ekim’de bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcuna geçiyor. 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu yeni transit evinize daha fazla odaklanacağınız bir dönemi anlatıyor. Ev içinde size iyi hissettirmeyen, yeterince konforlu/yeterince huzurlu/yeterince memnun hissettirmeyen şeyleri elden geçirmek, yeni düzenlemeler yapmak, eski eşyaları yenilemek, yaşam alanınızı daha ferah bir hale getirerek enerjinizi yenilemek isteyebilirsiniz.

Mekanın enerjisi çok önemli bir konu hayatımızda. Mekanımızın sembolize ettiği her şey, yaşam bileşenlerimize yansıyor. O yüzden evimizin temiz, düzenli ve iyi bir enerjide olmasına özen gösterelim.

Aile içi konular da öne çıkacaktır Merkür burada iken. Özellikle akrebin temsil ettiği yönde parasal konular, ödemeler, sigorta, maaş bağlanması gibi konular, resmi boyutu olan paralar, başkalarından gelen kaynaklar, alım satım konuları transitin olasılıkları arasında.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 23 Ekim tarihine kadar terazi burcunda. 3.evinizde.

Terazi burcu bize kılavuzluk eden, rehberlik eden, bilgisine başvurduğumuz uzmanları, hocaları, eğitmenleri, danışmanları temsil eder. 3.ev de eğitim ve danışmanlıkla ilgilidir.

Eğitim veya danışmanlık almak istediğiniz bir konu varsa, bu gerçekleşebilir Venüs terazide iken.

Çok güzel insanlar tanıyabilirsiniz. Fayda getirecek, güzellik getirecek yeni bağlantılar doğabilir.

Yakın çevre içinde, ahbaplıklar içinde güzel şeyler olabilir. Arkadaşlarınız vesilesi ile başlayacağınız şeyler olabilir.

İletişimler, yakın çevre bağlantıları şansın geleceği yerler bu olacaktır Venüs döneminde.

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 4.evinize geliyor.

Evinizi, evinizin şıklığını, konforunu, huzurunu, ailenizle iletişimlerinizi anlatıyor bu alan. Venüs’ün geçişi ile buralar renklenir, güzelleşir 🙂 Keyifli şeyler olur. Güzel değişimler olur.

Eşya yenilemek, dekorasyon yenilemek için iyi bir zaman.

Ev, arsa, arazi, vb alım satım konularınız varsa, bunlar da istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Aile bağlarınız, aile içindeki uyumunuz açısından da pozitif bir transit 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 11.evinizde.

Kimi ev görevleri, sorumlulukları, kimi ev zorlukları, kimi ev içe dönmeyi, sessizleşmeyi anlatır.

11.ev ise sosyal bir alan. Sosyalleşmeyi, sosyal hayatımızı sembolize ediyor.

Özellikle Güneş’in ve Mars’ın 11.ev transitlerinde yeni ortamlara giriyoruz.

Belki bir spor, bir etkinlik, belki bir kurs, grup çalışmalarına katılıyoruz. Kalabalıklara karışıyoruz, yeni insanlar tanıyoruz. Sizin için böyle bir transit.

Hele de bu bir ikizler geçişi 🙂 İletişim, sohbet, arkadaşlık, bağ, bağlantı demektir ikizler.

Bunlar dışında 11.ev hedeflerimizle, ideallerimizle de ilgili bir alan.

İkizler burcu ise eğitimleri, uzmanlık alanlarını, bilgiyi, bilgi kaynaklarını, öğrenmeyi temsil ediyor.

Eğitim almak istediğiniz ya da kendiniz araştırarak, internetten yararlanarak öğrenmek, geliştirmek istediğiniz konular için hızlı, akışkan bir dönem.

Güzel bir eğitime başlayabilirsiniz. Kendinize, donanımlarınıza ekleyeceğiniz yeni şeyler olabilir.

30 Ekim’de Mars retrosu başlıyor !! Bu önemli bir değişim.

Şöyle söyleyeyim ; Sadece bu ayın değil, bu yılın önemli astrolojik gündemlerinden biri bu. Ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Başlangıç 30 Ekim ama yaklaşırken başlıyor etkiler. Görünür olmaya başlıyor. 30 Ekim tarihine yaklaşırken günden güne retro etkisine giriyor olacağız. Öncesindeki birkaç günlük zamanı da retro içinde düşünebilirsiniz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yani yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 11.evinizde deneyimleyeceksiniz.

11.ev dostluklar alanı. Arkadaşlarınızla ilgili, geçmişten gelen, zamanında tatsızlık doğmasın diye tolere ettiğiniz, üzerinde durmadığınız ama unutmadığınız konular tekrar konuşulabilir bu retroda.

Zaman zaman kızgınlıklar, küslükler olabilir. İçinizde tuttuklarınızı konuşmak istiyorsunuz belki. Ama bunu yaparken kavga etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi sakince ifade edebilirsiniz. Anlaşılmayacağınızı, söylediklerinize hak verilmeyeceğini düşünüyorsanız mesafe koyabilirsiniz. Mars’ın agresyonuna, kontrolsüz harekete geçiren yüksek enerjisine kapılmayın derim.

Geçmişten bağlantılar yeniden canlanabilir ayrıca. Daha önce bulunduğunuz sosyal ortamlara yeniden girebilirsiniz.


Jüpiter bir süredir koç burcunda ve retrodaydı. Şimdi bu retro sürecinde balık burcuna dönüyor yeniden. 8.evinize dönüyor.

Bu yılın ilk 5 ayında da Jüpiter balık burcundaydı. O dönemde ileri hareketindeydi. Şimdi burada retro yapacak.

2022’nin ilk 5 aylık döneminde sizi uğraştırmış, belki üzmüş, yormuş, bir şekilde mesele olmuş ve gündeminizde yer almış konular bir kez daha önünüze gelebilir. Fakat bu kez değişebilir bir şeyler. Çözülebilir. Katı noktalar esneyebilir. Sorunlu durumlar iyileşebilir. Deneyimlerin, derslerin, tecrübelerin ardından bugünkü bilincinizle çok daha rahat aşıp bu kez çözerek geçebilirsiniz buraların içinden.

Bir değişim dönemi başlıyor retro Jüpiter ile. Geriye dönüp bakın. Objektif bir gözle bakın konulara. Kendinize objektif bakın. Çok daha iyi hale gelebilir bir şeyler. Değişim fırsatlarını görün ve değerlendirin.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

9.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunay Kiron ile kavuşumda. Ay ve Güneş, Satürn ile uyumlu açıda. Bir toparlanma, düzene girme, şekil alma hali gibi anlatabilirim.

Bir sonuç, çözüm ve netlik sembolü olarak tarif edebilirim.

Başka şehirler, ülkeler, uzak mesafeler, seyahatler bu evle ilgili. Sizin ya da bir yakınınızın bir yolculuğu, bir yer değişikliği gündeme gelebilir.

Yurt dışı bağlantılı bir konuda bekleme halinde olduğunuz bir gündeminiz varsa, örneğin vize başvurusu gibi, bunlar sonuçlanabilir.

Gümrük, ithalat, ihracat işleri olanlar, buralarda yeni şeyler yaşayabilirler. Belirsizlikler, beklemeler sonlanabilir.

Yüksek öğrenim hayatı olanlar, akademik çalışmaları olanlar için bir tamamlanma döngüsü. Bitireceğiniz çalışmalar olabilir.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

4.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma. Venüs ile kavuşumda gerçekleşecek. İyicil, Venüsyen olasılıklar var.

4.ev konuları üzerinden yeni bir dönemi başlatıyor tutulma sizin için. Nedir bu evin temaları ? Ev, yaşam alanı, emlak, konut konuları, aile, aile bireyleri, aile içi konular, yerleşim konuları, aile kökleri, aile büyükleri.

Ev değişikliği, çevre değişikliği, yeni bir muhite, yeni bir mahalleye taşınma, ev alma, ev satma gibi konular varsa gündeminizde, bu değişimler gerçekleşebilir. Bu yönde planlarınız, niyetleriniz varsa konular tutulmaya yakın günlerde hızlanabilir.

Aile içinde yeni başlangıçlar da olabilir. Aile bireylerinizin hayatında yeni şeyler başlayabilir. Akrep burcu maddi konularla ilgilidir. Aile içinde parasal konularda ve mülklerle ilgili konularda olumlu değişimler, yenilikler olabilir.

Yuva kurmakla ilgili bir ev burası. Evlilik hazırlığında olanlar, evlenebilirler.

Anne babanız için, onların konforu için yapacağınız şeyler olabilir. Ailenize daha iyi yaşam şartları sunmak için yapacağınız şeyler olabilir.

Ev, aile, yaşam alanı ve yerleşim konuları üzerinden alıyorsunuz bu tutulmanın etkilerini.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

 @anlatburcak


Hepimiz için güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!