Terazi Burcu Haziran 2022

Terazi Burcu Haziran 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Haziran ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay genel olarak nasıl konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Haziran için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ? Hadi bakalım birlikte.

Öncelikle Haziran ayının astroloji gündemini bırakıyorum buraya. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 9.evinizde.

Uzağınızda yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle daha çok iletişim kurabileceğiniz, onlarla ilgili konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem. Yolculuklar, gidiş gelişler de olabilir.

Şehirler arası taşımacılık konularınız, kargolarınız, gönderileriniz olabilir. Yer değiştirmesi gereken şeyler olabilir.

Eğitim hayatınız varsa, okulunuzla ilgili konular ön planda olacaktır ayrıca. Sınavlar, proje teslimleri, ödev teslimleri, sunumlar gündeminizde olabilir.

Bir ilgi alanınızda eğitim almak istiyorsanız, Güneş burada iken bu konu gerçekleşebilir. Başarılı, donanımlı bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz. Bir öğrencilik başlayabilir hayatınızda 🙂

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Kendinizi güncel çerçeveniz içinde nasıl tanımlıyorsunuz, ne olarak adlandırıyorsunuz, yaptığınız işleri ne ölçüde sahipleniyorsunuz, donanımlarınızı nasıl kullanıyorsunuz, bunlarla ilgili bir alan 10.ev. Bulunduğumuz nokta, sıfatlarımız, işimiz, kariyerimiz bu evle bağlantılı.

İşinizi, donanımlarınızı parlatmaya ihtiyacınız varsa, iş konusunda güçlenmek ve yeni şeyler yapmak istiyorsanız, daha kuvvetli bir konumlandırma yapmak istiyorsanız kendiniz için, Güneş transiti yardımcı olacaktır size.

Herkesin farklı yetenekleri var. Farklı donanımları var. Her şey bir kenara, farklı bir ilahi planı, farklı bir yaşam amacı var her bir bireyin.

Bu dönemin önemli getirileri arasında, yolunuzu seçmek, yapmak istediklerinizi tespit etmek, yaşam yolunuzla ilgili kararlar almak olabilir.


Merkür 3 Haziran’a kadar boğa burcunda ve retroda. 8.evinizde.

3 Haziran’da sonlanıyor Merkür retrosu. Merkür boğa burcunda ileri hareketine başlıyor.

13 Haziran’a kadar boğada ve 8.evinizde olacak.

Paraya dair konularla ilgili bir yoğunluk var. Bir yatırım fikri, maddi güvence olarak söyleyebileceğiniz bir şey, bir birikim, bir sigorta konusu gündeme gelebilir.

Yakın çevreniz içinde alacak verecek konuları olabilir. Borç alma verme konuları olabilir.

Miras, nafaka, ortak kira geliri, ortak ticari faaliyetlerin geliri, mülklerin yönetimi, alım satım konuları gibi gündemleri olanlar için hareketli bir dönem. İletişimler artabilir. Gerekli irtibatlar, temaslar kurulabilir. Konular hızlanabilir, tamamlanabilir.

13 Haziran’da Merkür ikizler burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konular, şehirlerarası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konularda hareketlilik getirecektir size. En az biri üzerinden çalışır.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 28 Mayıs’ta boğa burcu transitine başlıyor. 23 Haziran’a kadar boğada olacak. Yani 8.evinizde.

Parasal konular, ödemeler, alım satım konuları, vergi, sigorta konuları, parayla ilgili yasal konular, krediler, kredi kartları, ortaklı mülk ve kazançlar, başkalarından gelen maddi kaynaklar bu evin konusu.

Boğada iken sizin için bu konular üzerinden çalışabilir Venüs 🙂 Bu konularda gündemleriniz, sorunlarınız, uğraşlarınız varsa bir şeyler kolaylaşabilir, güzelleşebilir. Bir ferahlık doğabilir Venüsyen bu dönemde.

23 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık, hukuksal konular gibi temaları var bu evin. Venüs’ün desteğini bu konular üzerinden alıyorsunuz bu kez.

Eğitim hayatınız, akademik çalışmalarınız varsa, bunlar kolayca ilerleyebilir. Güzelce ilerlemeler olabilir.

Uzakta yaşayan sevdiklerinizden iyi haberler alabilirsiniz. Onlarla ilgili keyifli gelişmeler olabilir.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir geziniz, bir seyahatiniz olabilir ayrıca. Gitmek istediğiniz bir yer varsa aklınızda, bu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor. 7.evinizde. Haziran ayı boyunca aynı yerde olacak.

Burası ilişkiler alanı. Mars ile burada bir hareketlilik başlıyor.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Bu ev kimleri ve hangi konuları temsil ediyor, tanıyalım. Evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri, ayrıca iş ortaklıklarını, iş birliklerini.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin temsil ettiği kişiler arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Üstelik koç burcu, Mars’ın kendi evi. Koç zodyakta burçların ilkidir. Yeni bir döngünün başlangıcını, yenilikleri temsil eder. Dolayısıyla yaşamınızda 7.ev  konularında yeni şeylerin başlayabileceği bir zamana giriyorsunuz.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Mutlulukla ilerleyen bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olabilir yaşamında herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, hareketli, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz 🙂

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız başlangıçlara vesile olabilirler sizin için.


Haziran 2022 Ay Döngüleri :

14 Haziran : Yay Burcunda Dolunay : Ay 23° Yay, Güneş 23° İkizler

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu evin temsil ettiği kişiler üzerinden alabilirsiniz dolunayın etkisini. Kardeşlerle, kuzenlerle, yakın akrabalarla ilgili sonuç beklenen konular varsa neticeye varılabilir, sonuç alınabilir.

Diğer yandan dolunay civarı birkaç gün, iletişim konularına dikkat edin derim. 3.ev yakın çevre ve iletişim alanıdır. Dolunay ise yüksek bir enerji. Duyguları daha yüksek ve yoğun yaşadığımız bir Ay evresi. Sonradan pişman olmamak adına sözlerinize, davranışlarınıza özenmenizi önereceğim.

29 Haziran : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 7° Yengeç, Güneş 7° Yengeç

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

10.ev iş ve kariyer alanımızdır. Ayrıca iş dışında da sahip olduğumuz sıfatlarımız, yetkilerimiz, sorumluluklarımız, yönettiğimiz, sorumlu olduğumuz şeyler 10.ev ile bağlantılıdır.

Bu konularda yeni güzel gelişmeleriniz, başlangıçlarınız olabilir. Bir yöneticinizle, patronunuzla iletişimlerinizde anlaşmazlıklar varsa çözülebilir.

İşinizde size yeni bir görev verilebilir. Yetki alanınız büyütülebilir. Yeni sorumluluklar gelebilir.

Resmi bir işleminiz olabilir bir devlet dairesinde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!