Başak Burcu Haziran 2022

Başak Burcu Haziran 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz ? Bu yazımda anlattım.

Öncelikle Haziran ayının astroloji gündemini bırakıyorum buraya. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 10.evinizde.

İş konusunda parlak bir dönem. Sorumluluklarınızı layıkıyla yerine getirebileceğiniz, takdir görebileceğiniz, başarılı, verimli, şanslı bir dönem.

İşinizde bol iletişimli bir dönem. İş bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek güzel fikirler bulabilirsiniz.

10.ev iş ve kariyer dışında otoriteyi, devleti, resmi konuları simgeliyor sevgili okuyucularım. Devlet dairelerinde yapacağınız işler doğabilir Güneş 10.evinizde iken. Resmi işlemler yapabilirsiniz.

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Bu kez sosyal alana yerleşmiş oluyor. Arkadaşlarınızla bağlantılar, dialoglar artıyor o yüzden.

Özellikle yengeç temaları üzerinden paylaşımlarınız olabilir.

Örneğin ev arayan bir arkadaşınız olabilir, yardımcı olabilirsiniz. Ev tutan bir arkadaşınız olabilir, evi düzenlemesinde, yerleşmesinde destek verebilirsiniz.

Yakın çevre içinde yardımlaşmalarınız olabilir.


Merkür 3 Haziran’a kadar boğa burcunda ve retroda. 9.evinizde.

3 Haziran’da sonlanıyor Merkür retrosu. Merkür boğa burcunda ileri hareketine başlıyor.

13 Haziran’a kadar boğada ve 9.evinizde olacak.

9.ev başka şehirleri, başka ülkeleri, uzakta olanı, uzak olanı simgeler. Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, akrabalarınız varsa, onlarla irtibatlar artabilir. Yapmaları gereken evrak konuları, para transferleri, yasal işlemler olabilir. Yardımcı olabilirsiniz onlara. Göndereceğiniz şeyler olabilir. Onlardan size gelecek şeyler olabilir.

13 Haziran’da Merkür ikizler burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

İşinizde, eğitim hayatınızda, kişisel yaşamınızda resmi konular, imzalı işler, teslim etmeniz gereken evraklar olabilir. Devlet dairelerinde işleriniz olabilir.

Hayatınızda otorite figürü diyebileceğimiz kişilerle ilgili konular olabilir bu transitte. Kurallar, yönetmelikler, kurallar doğrultusunda yapmanız gerekenler, resmi konular öne çıkıyor.

İş hayatınızda otoritenin talepleri yorabilir biraz. Yetiştirmeniz gereken şeyler olabilir. Ağırlıklı olarak işe dair konuların önde olduğu bir zaman bu sizin için.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 28 Mayıs’ta boğa burcu transitine başlıyor. 23 Haziran’a kadar boğada olacak. Yani 9.evinizde.

Yolculuklar, uzaklardaki akrabalarla/dostlarla iletişimler, ayrıca eğitim konuları, hocalarla irtibatlar bu evin konuları arasında. Buralarda güzel gelişmeler olabilir.

Hukuksal konuları olanlar için olumlu, şanslı bir süreç.

Ayrıca dünya kültürlerine, gezi programlarına, başka ülkelerin kültürel bileşenlerine olan ilginiz artabilir. Yeni şeyler öğrenmekten keyif alabilirsiniz. Güzel keşifleriniz olabilir.

23 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor.

İş hayatınız açısından şanslı bir zaman. Keyifle yapacağınız güzel işleriniz olabilir. Otoriteden destekler gelebilir.

Kendi işinizi yapmakta iseniz işinizde var olan hali güzelleştirecek yeni fikirler bulabilirsiniz. Bu bir ikizler transiti çünkü. Zihinsel faaliyetleri, düşünmeyi, okumayı, araştırmayı, fikirleri, projeleri anlatır ikizler.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor. 8.evinizde. Haziran ayı boyunca aynı yerde olacak.

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık, hareketli bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Bir yatırım, bir alım satım konusu olanlar girişimde bulunabilirler Mars’ın girişkenliği ve cesareti ile.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Haziran 2022 Ay Döngüleri :

14 Haziran : Yay Burcunda Dolunay : Ay 23° Yay, Güneş 23° İkizler

4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Ev, yuva, aile, aile bireylerine dair konular, meşguliyetler varsa gündeminizde bu konularda bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Çabalarınızın sonucunu alabilirsiniz.

Bir süredir evinizde yapmak istediğiniz bir değişiklik ya da çözmeniz gereken bir durum varsa, bugünlerde konuyu ele alabilir ve tamamlayabilirsiniz. Planlar hayata geçebilir.

Taşınma gündemi olanlar için hareketli günler. Yer değişiklikleri, ev değişiklikleri de olası, şayet bu yönde niyetleriniz varsa. Konu hızlanabilir. Değişim gerçekleşebilir.

29 Haziran : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 7° Yengeç, Güneş 7° Yengeç

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Sosyal hayatınızda bir hareketlilik anlamına geliyor sizin için. Yeni ortamlara ve gruplara katılabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar doğabilir.

Dostlarınızla iletişimlerinizde, arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler olabilir.

Evinizle ilgili yapmak istediğiniz şeyler için kullanabileceğiniz bir yeniay ayrıca. Çünkü yengeç burcu evimizi temsil eder.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay olsun, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!