Merkür Aslan Burcunda 19 Temmuz-4 Ağustos 2022

Merkür Aslan Burcunda 19 Temmuz-4 Ağustos 2022

Merkür 19 Temmuz Salı günü 15:34’te aslan burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

4 Ağustos’a kadar sürecek olan bir aslan transiti başladı.

Aslan dönemi yıl içinde keyifli zamanlardır. O yüzden Merkür’ün buraya gelerek aslan enerjisini çalıştırmaya başlamış olmasına seviniyorum 🙂

22 Temmuz’da Güneş de aslan burcuna geçecek. Merkür’ün yanına gelecek.

Aslan temalarını daha kuvvetli şekilde yaşamaya başlayacağız.

Bu yazımda Merkür’e bakalım. Merkür’ün burada nasıl çalışacağını ve bize nasıl ihtimalleri anlattığını anlamaya çalışalım. Merkür aslanda iken neler olabilir detaylıca bakalım.

Şöyle başlayalım sevgili okuyucularım ↓ Bir transitte genel olarak şu olur :

Transit eden gezegenin temaları bulunduğu burcun doğasında yaşanır

Söz konusu burcun konularında transiti yapan gezegenin temsil ettiği yönde şeyler yaşanır.

Öyleyse bu dönemde neler olacak ?

Merküryen temalar aslan doğasında yaşanacak.

Aslan burcunun simgelediği konularda Merküryen şeyler olacak.

Mesela neler olacak ? Üretelim olasılıklarımızı !

Merkür, iletişimin gezegeni. Bununla birlikte günlük hayatımızla, planlarımızla, düşüncelerimizle, fikirlerimizle bağlantılı bir gezegen.

Merkür aslan burcunda iken aslan temalarında daha çok iletişim kuracağız. Düşünce bazında odağımız aslan burcunun simgelediği şeyler olacak. Zihinsel enerjimiz, aslanın konularına akacak.

Aslan burcunun sembolize ettiği konularda fikirlerimiz, niyetlerimiz olacak. Fikirlerimiz doğrultusunda araştırmalarımız olacak. Bilgi toplayacağız. Danışacağız.

Günlük hayatımızda aslan temaları daha çok yer bulacak.

Peki o zaman bakalım, aslan temaları nelerdir ? Aslan burcu neleri simgeler ?

Aslan burcu demek, eğlenmek demektir.

Eğlenceli şeyler yapmak, hayattan keyif almak, gezmek, tatile çıkmak, arkadaşlarla programlar yapmak, hobilere zaman ayırmak, sanatla meşgul olmak, spor yapmak aslan burcu ile ilgili şeyler.

Merkür bunları getirecektir günlük hayatımıza. Günlük hayatımızla bu temalar zaten aktif ise, artacaktır, çoğalacaktır, daha eğlenceli bir hal alacaktır 🙂

Tatile çıkabiliriz. Gezilerimiz artabilir. Gösterilere, sanatsal etkinliklere katılabiliriz.

Sanatın herhangi bir dalında bir eğitim alma fikri gündeme gelebilir. Sanatla bağlantısı güçlü kişilerle iletişimde olabiliriz.

Hobilerimize daha fazla zaman ayırmak ve ilerlemek adına daha çok araştırmak, daha çok öğrenmek isteyebiliriz. İlgi alanlarımızda kitap alışverişlerimiz olabilir.

Çocuklar, bebekler ve hamilelik temaları da aslan burcunun yönetiminde. Çevremizden hamilelik haberleri de alabiliriz o yüzden.

Çocuk sahibi iseniz onlarla ilgili sorumluluklar ön planda olacaktır. Okul kayıtları, okul alışverişleri gibi. Merkür eğitimi simgeliyor aynı zamanda. O yüzden çocukların eğitim konusu ve hazırlıkları ile meşgul olabileceğiniz bir dönem.

Bu sürecin önemli bir avantajını da söylemek isterim. Merkür hangi burçta ise, o burcun doğasında iletişim kurarız. İletişimdeki halimiz, tavrımız, enerjimiz o burcun tabiatına bürünür.

Merkür aslanda iken, iletişimlerde özgüvenimiz yükselecektir. Kendimize olan inancımız, kendimizi, donanımlarımızı ortaya koyma şeklimiz, cesaretimiz kuvvetlenecektir. Parlak bir dönem 🙂

Ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibata geçebileceğimiz, kendimizi ifade edebileceğimiz, hünerlerimizi gösterebileceğimiz, becerilerimizle ön planda olabileceğimiz, ışıklı bir Merkür transiti 🙂

Sosyal medya platformlarında yeteneklerini göstermek isteyenler için iyi bir dönem !


Şimdi transitin burçlar bazında olasılıklarını aktaracağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Merkür 5.evinize geliyor.

Eğlence, keyif, gezi, tatil, alışveriş, haz, neşe, canlılık..Tam olarak böyle bir ev burası 🙂 Aslanın doğası, enerjisi de bu.

Merkür buradan geçerken ‘Bana keyif verecek neler yapabilirim ? Nereleri gezebilirim ? Nerelere gidebilirim ?’ diyor olacak zihniniz. Odağınız eğlence ve keyif olacak.

Bir tatil planı yapabilirsiniz, tatile gidebilirsiniz. Günübirlik gezilerle küçük küçük, keyifli tatiller yaratabilirsiniz kendinize. Günlerinizi güzelleştirecek şeyler olabilir.

Şehrin içinde festivallere, konserlere, etkinliklere katılabilirsiniz.

Çocuklar yine aslanın ve 5.evin konusudur. Çocuklarınızı göndereceğiniz sportif faaliyetler, yaz kursları olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Merkür 4.evinize geliyor.

Ev içinde düzenlemek, güzelleştirmek, yeniden dekore etmek istediğiniz alanlar olabilir. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. 4.ev yaşam alanımızı simgeler. Aslan burcu ise güzelliktir, şıklıktır. Hatta ihtişamdır 🙂 Lüks tüketimler de aslan burcunun konusudur.

Aynı zamanda çocuklar, aslan burcu temasıdır. Aile içinde onlarla ilgili konularınız artabilir. Çocuklarınızla ilgili yeni meşguliyetleriniz olabilir. Onlar için düşündüğünüz, araştırmasını yaptığınız şeyleri satın alabilirsiniz. Onlar için planladığınız şeyleri yapabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler

Merkür 3.evinize geliyor.

3.ev yakın çevremizi, iletişimlerimizi, arkadaşlık bağlarımızı, komşularımızla ilişkilerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi temsil eden bir alan.

Aslan burcu ise eğlenceyi, keyifleri, gezileri, organizasyonları, kutlamaları simgeliyor.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebilirsiniz Merkür aslandan geçerken. Kutlamalarınız olabilir. Doğum günleri olabilir.

Bebekler, çocuklar aslan temasıdır. Komşularınızın, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın çocuklarının doğum günlerine gidebilirsiniz örneğin. Sevdiklerinizden, yakınlarınızdan bebek müjdeleri gelebilir.

Sosyalleşmek için harika bir zaman. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Birlikte gezeceğiniz yerler, birlikte katılacağınız etkinlikler, aktiviteler olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Merkür 2.evinize geliyor.

Daha çok kazanmak, daha doğru harcamak, birikim yapabilmek gibi konulara çekecektir mental enerjinizi bu kez. Parasal konulara odaklanmak, mevcut maddi durumunuzu iyileştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Merkür’ün aslan transitinde aynı zamanda keyifler, eğlenceler, tatiller, geziler için harcamalarınız da olabilir. Güzel alışverişleriniz olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Merkür 1.evinize geliyor.

Bir ortaya çıkış hali var burada ! 🙂 Bir görünür olma hali ! Bir şeyi duyurma, bir şeyi tanıtma, haber verme, göz önünde olma hali. Yaptıklarınızla, söylediklerinizle ön planda olacağınız bir dönem.

Bir iletişim trafiği doğacaktır. Merkür dialoglar, görüşmeler getirecektir size.

Aynı zamanda yeni fikirleriniz, yeni planlarınız, yeni yeni projeleriniz, üretimleriniz olacaktır. Zihinsel anlamda hareketli, verimli bir süreç.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda aktif olanlar, bu yönde işleri olanlar için şanslı, keyifli, güzel bir Venüs geçişi. Yaratıcı işlerinizle ortaya çıkmak, yeteneklerinizi göstermek istiyorsanız bu dönemde karşılaşacağınız fırsatları değerlendirin 🙂

Arkadaşlık ilişkileriniz, iletişimleriniz canlanıyor ayrıca. Sosyalleşiyorsunuz. Arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Birlikte tatilleriniz, gezileriniz, kutlamalarınız olabilir.


Başak ve Yükselen Başak

Merkür 12.evinize geliyor.

12.ev şifalanmayı, dönüşümü, iyileşmeyi, arınmayı anlatır. Duygusal anlamda arınmak, hafiflemek, fiziksel anlamda iyileşmek, güç toplamak, yenilenmek şeklinde tarif edebilirim 12.ev dönemlerini.

Aslan burcu ise sanatsal konuları, hobileri, ayrıca sporu simgeliyor. Bu transit ile ne olabilir ?

Ruhsal boyutu olan, spiritüel anlamda derinliği olan ya da bir şekilde ruhunuza iyi gelecek olan, hayatınızda/iç dünyanızda bir değişim yaratacak olan güzel bir spor dalına, bir sanat dalına adım atabilirsiniz. Size iyi gelecek bir hobi edinebilirsiniz.

Kendiniz için keyifler yaratabilirsiniz. Meditasyon yapmaya, yoga yapmaya başlayabilirsiniz.

Güçlü bir şifalanma dönemi.


Terazi ve Yükselen Terazi

Merkür 11.evinize yerleşiyor.

Dialoglar, görüşmeler getirecektir size. Yeni fikirler getirecektir. Yeni planlarınız olacaktır.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenme zamanı zamanı (Çünkü bu bir aslan transiti). Başlangıçlar zamanı.

Eğitimler, kurslar da gündeme gelebilir Merkür ile.

Sosyal çevre içinde buluşmalar, sohbetler, iletişimler artıyor 🙂 Eğlenceli bir dönem bekliyor sizi 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep

Merkür 10.evinize geliyor.

10.ev hayat çerçevemizle, hayatta bulunduğumuz nokta ile, sorumluluk alanlarımız ve görevlerimiz ile ilgili bir alandır. Dolayısıyla işinizde, kişisel yaşamınızda yapılması gerekenleri öne çıkabileceği bir dönem bu.

Ünvan sahibi kişilerle, yöneticilerle, yönetimle dialoglarınız artacaktır ayrıca. İçinde bulunduğunuz sistemlerde işleyiş ile ilgili yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Yönetimin yeni planları, yeni uygulamaları olabilir. Mevcut düzende değişen bir şeyler olabilir.


Yay ve Yükselen Yay

Merkür 9.evinizde transit etmeye başlıyor.

Seyahat planları olanlar için harika bir transit ! Uzaklara gitmek, tatil yapmak, gezmek, eğlenmek, başka bir şehirde olmak istiyorsanız, bunu bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

9.ev başka şehirlerde/başka ülkelerde yaşayan yakınlarımızla ilgili bir ev aynı zamanda. Aslan burcu ise çocukları sembolize ediyor. Uzakta olan sevdiklerinizden bebek müjdeleri gelebilir 🙂 Çocukları ile ilgili yeni başlayan güzel şeyler olabilir. Haberlerini alabilirsiniz. Onlarla olan iletişimlerinizin artacağı bir zaman.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

Merkür 8.evinize geliyor.

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden, gereğinden fazla sayılabilecek harcamalardan uzak durmanızı önereceğim. Aslan burcu keyifleri, keyif için harcamayı, lüks, ihtişamlı, gösterişli şeyler satın almayı simgeler. 8.ev ise borçları 🙂 Bütçeye dikkat diyeyim o yüzden 🙂

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde işler, işlemler de getirebilir size.


Kova ve Yükselen Kova

Merkür 7.evinize geçiyor.

İlişkiler alanına iletişim gezegeni yerleşiyor.

Evli iseniz eşinizle, bir ilişkiniz varsa partnerinizle ilgili konular öne çıkabilir. Ortaklaşa alacağınız kararlar olabilir. Birlikte yapacağınız seçimler olabilir. Çocuklarınız için yapacağınız planlamalar olabilir.

Evli iseniz çocuk sahibi olma konusu konuşulabilir. Çünkü aslan burcu bebekleri, çocukları, hamilelik konusunu simgeliyor.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde yeni adımlarınız olabilir.

İşinizde anlaşmaların, iş birliklerinin artabileceği, danışmanlıkların olabileceği, fikir alacağınız, fikir vereceğiniz, bol iletişimli bir dönem.


Balık ve Yükselen Balık

Merkür 6.evinize geliyor.

Günlük yaşamınızı renklendirecek, yeni eğlenceli şeyler başlayabilir Merkür burada iken.

Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz, bir rutin haline getireceğiniz şeyler olabilir. Aslan burcu sporla bağlantılıdır. Spor yapmaya başlayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler yine bir aslan temasıdır. Bir hobinize düzenli olarak vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. 


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!