Aslan Burcu Haziran 2022

Aslan Burcu Haziran 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Haziran ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bakalım ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri neler getirebilir ? Nasıl olasılıklar var ?

Öncelikle ne yapıyorum ? Haziran ayının astroloji gündemini bırakıyorum buraya. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 11.evinizde.

Sosyal çevreniz, iletişimlerimiz, arkadaşlık ilişkileriniz, iş bağlantılarınız, yakın çevre dialoglarınız açısından hareketli bir zaman bu. Bol bol konuşmalar, haberleşmeler olacaktır.  Buluşmalar, sohbetler artacaktır.

İşinizde müşteri ağınızı, hitap ettiğiniz kitleyi büyütecek yeni şeyler de yapabilirsiniz. Yeni bağlantılar doğabilir. Yeni projeler üretebilirsiniz.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olacaktır ayrıca. 11.ev takım ruhunu simgeler.

Ekip olarak üreteceğiniz güzel şeyler olabilir. Paylaşımlarınız, birbirinize destekleriniz olabilir. Birbirinizin yerine yapacağınız şeyler, karşılıklı yardımlaşmalar olabilir.

İşinizde içinde bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir. İş birimleri, görev alanları güncellenebilir.

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Bu kez daha çok kendinizle olacağınız, belki günlük işlerin azalacağı, belki iletişimlerin, şehrin içindeki gidiş gelişlerinizin azalacağı bir zaman. Temposu göreceli olarak daha aşağıda olan bir zaman.

Doktora gitmeyi ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bu ay onlarla ilgili gerekenleri yapmak isteyebilirsiniz.

Ufak tefek ateşlenmeler, üşütmeler, halsizlikler de olabilir. Sağlık ve şifa alanıdır burası.

Aile içinde doktor, muayene, tahlil konuları olabilir. Çünkü yengeç burcu, aileyi simgeler. Ev ve aile yengecin iki temel temasıdır.

Yaşamınızda bir terapi etkisi yaratacak yeni şeylere başlayabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek şeylere adım atabilirsiniz. Ruhsal anlamda bir dinlenme, bir güç toplama zamanı.


Merkür 3 Haziran’a kadar boğa burcunda ve retroda. 10.evinizde.

3 Haziran’da sonlanıyor Merkür retrosu. Merkür boğa burcunda ileri hareketine başlıyor.

13 Haziran’a kadar boğada ve 10.evinizde olacak.

İşiniz ve geliriniz konusunda daha fazla düşünebileceğiniz bir dönem. Çünkü Merkür nerede ise mental enerjimiz oradadır. Mental odağımız o evin ve o burcun konularıdır.

10.ev işi, boğa burcu ise parayı simgeler. Ana maddi kaynağınız neresi ? Maddi olanaklarınız nasıl bir yaşam sürmenize neden oluyor ? Daha iyi koşullarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Ek gelir kaynakları yaratmak için nelere sahipsiniz ? Kazanca dönüşebilecek nasıl donanımlarınız var ? İşte bu konulara odaklanabileceğiniz, yeni iş planlarının doğabileceği bir dönem.

13 Haziran’da Merkür ikizler burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Sosyal yaşamınızda daha çok dialog kuracağınız bir zaman başlıyor.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Yeni ortamlara girebilirsiniz. Hayatınızda değişiklikler yapmak, enerjinizi yenilemek, sosyalleşmek istiyorsanız, değerlendirin bu transiti.

11.ev kurslarla, grup çalışmalarıyla da ilgilidir. Yeni eğitimlere katılmak, ilgi alanlarınız içinde sosyalleşmek için harika bir zaman 🙂

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 28 Mayıs’ta boğa burcu transitine başlıyor. 23 Haziran’a kadar boğada olacak. Yani 10.evinizde.

10.ev işimizi, kariyerimizi simgeler. Boğa burcu ise parayı, kazanmayı, maddi güvencemizi.

İşinizi büyütmek, işinizde yükselmek, kazançlarınızı artırmak, geleceğiniz için bir maddi güvence başlatmak yönünde planlarınız ve hazırlıklarınız varsa, bu dönemde bunları hayata geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bazı şeyler düşündüğünüzden daha iyi ilerleyebilir. Daha kolay olabilir. Daha güzel olabilir.

Önemli bir alışverişiniz de olabilir bu dönemde.

23 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

11.ev sosyal hayatımızı anlatır. Arkadaşlık bağlarımız, yakın çevremiz, ayrıca amaç ile bir arada bulunduğumuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları 11.ev kapsamındadır.

İnsan ilişkilerinizden yana fayda bulabileceğiniz, güzel bağlantılar içinde olabileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, bol sohbetli, bol iletişimli bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor. 9.evinizde. Haziran ayı boyunca aynı yerde olacak.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Netleşebilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.


Haziran 2022 Ay Döngüleri :

14 Haziran : Yay Burcunda Dolunay : Ay 23° Yay, Güneş 23° İkizler

5.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, çocuklar, bebekler, ailenin küçükleri, gençler 5.ev kapsamında sayabileceğimiz temalar.

Bu konular hareketleniyor. İlgilenmeniz gereken durumlar olabilir bu temalarda. Örneğin çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularla uğraşabilirler.

Bir flörtünüz, bir ilişkiniz varsa, partnerinizle karşılıklı olarak çözmeniz gereken şeyler olabilir.

Sanatsal işler, yaratıcı işler içinde olanlar için güçlü bir üretim zamanı. Ayrıca duyurmak, tanıtmak istediğiniz işler için kullanabileceğiniz bir dolunay.

29 Haziran : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 7° Yengeç, Güneş 7° Yengeç

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

12.ev şifanın evidir. Konu bedensel sağlığımız olabilir, ruhsal sağlığımız olabilir, iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Ruhunuzda, içinizde, duygu dünyanızda değişimler yaratacak, güzel başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile. Bir şeylere adım atabilirsiniz ve o şeyler size çok iyi gelebilir. Yaşayabileceğiniz duygu değişimleri ve ruhsal ferahlık, yaşam bileşenlerinize çok güzel şekilde yansıyabilir daha uzun vadede.

Aile içinde bir sağlık konusunun çözümü gelebilir. Bir tahlilin, tetkikin sonucu istediğiniz gibi gelebilir. Sağlık konusunda bir mutluluk yaşayabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!