Başak Burcu Ekim 2022

Başak Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Bu ay nasıl bir ay ? Gökyüzünde neler oluyor ? Sizin için nasıl olasılıklar var, anlatacağım.

Öncelikle aşağıya ayın astrolojik takvimini bırakıyorum ↓↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda. 2.evinizde.

Parayı, kazançları, geliri, maddi imkanları simgeliyor bu ev. Güneş transitleri ise güç kazanmayı, güçlenmeyi, toparlanmayı temsil ediyor.

Dolayısıyla bu dönem sizin için maddi anlamda şanslı bir dönem olabilir.

Kişisel kazançlarımızı anlatan bir alan burası. Çalışarak elde ettiğimiz geliri anlatan alan. Özellikle terazi temalarında bir işiniz varsa daha çok kazanabileceğiniz bir dönem diyebiliriz. Neler var terazi temaları arasında ?

Danışmanlık, rehberlik, koçluk, yol gösterici konumda diyebileceğimiz kişiler ve işler.

Bilginizle yön gösterdiğiniz bir işiniz varsa, müşteri bağlantılarınızın artabileceği bir zaman.

Eş, partner, yol arkadaşı demektir aynı zamanda terazi. Eşinizin/partnerinizin de maddi konularda pozitif gelişmeleri olabilir.

Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bu yönde bir ödemeniz, bir harcamanız olabilir.

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçiyor. 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İletişim alanına Güneş’in gelişi ile temponuz yükselecektir. Haberleşmelerinizin, yazışmalarınızın, görüşmelerinizin artacağı bir dönem bu. İnsan ilişkileriniz hareketleniyor. Şehrin içinde bir yerlere geliş gidişler başlıyor. Yeni fikirleriniz, niyetleriniz, planlarınız da olacaktır Güneş burada iken.

Kardeşleriniz, akrabalarınız, yakın çevreniz, günlük hayatınızın bir parçası olan kişiler, komşularınız bu evin konusu. Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz, akrabalarınızla irtibatlarınızın artabileceği bir dönem bu.

İletişim, yakın çevre alanı hareketleniyor.


Merkür başak burcunda ve retrodaydı bir süredir.  1.evinizde bir retro deneyimlediniz. 3 Ekim’de retro sonlanıyor.

Son günlerde retro sürecinde günlük aksaklıklar, iletişim sorunları, teknolojik sorunlar deneyimlemiş olabilirsiniz. Bir şeyler normal düzeninin dışında yaşanmış olabilir. İlgilenmeniz gereken arızalar, teknik sorunlar olmuş olabilir. Şimdi retro sonlanıyor, durumlar toparlanmaya başlıyor.

Esasen bu retro sizin için çok kıymetliydi. Özellikle farkındalık anlamında. Geçmişe dönüp bugünün aklıyla, bilinciyle baktınız belki. Bir şeyleri şimdi anladınız, şimdi anlamlandırabildiniz, ‘Şimdi görebiliyorum’ dediniz belki. Bu anlamda önemliydi.

Bunun dışında günlük yaşamınızda aksaklıklar, bir yerine birkaç kerede olan şeyler yaşadıysanız, şimdi buralar yoluna girmeye başlıyor.

11 Ekim’de terazi burcuna yerleşiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

10 Eylül’de Merkür retrosu, tam burada başlamıştı. 2.ev konuları üzerinden retro etkisi aldınız. 2.ev para, kazanç, masraf, harcama demektir.

Son haftalarda parasal konularda zorlanmalar olduysa, belki alacaklarınız zamanında elinize geçmediyse şimdi para akışınız normal düzenine dönebilir.

Masrafların, harcamaların, gelirlerin dengesini kurmaya başlıyorsunuz.

29 Ekim’de bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 3.evinizde olacak akrepte iken.

3.ev en temelde iletişimin evi. Yakın çevremizi, arkadaşlarımızı ve de iletişimlerimizi anlatan bir alan. Kardeşler ve akrabalar yine bu evin konusu.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebileceğiniz, birlikte programlar yapabileceğiniz bir zaman.

Kardeşlerinizin hayatını hızlandıracak yeni şeyler olacaktır. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir ayrıca. Onlardan yeni haberler alabilirsiniz.

3.ev internet üzerinden yapılan işlerle, e-ticaretle, online faaliyetlerle, temeli eğitim ve danışmanlık olan/bilgiyi yaymakla ilgili olan işlerle bağlantılı. Bu tür faaliyetleriniz, çalışmalarınız varsa, yeni projeler üretip sunabileceğiniz bir dönem.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs terazi burcunda. 2.evinizde.

Parayı, kazançları, geliri, maddi imkanları simgeliyor bu ev. Güneş transitleri ise güç kazanmayı, güçlenmeyi, toparlanmayı temsil ediyor.

Dolayısıyla bu dönem sizin için maddi anlamda şanslı bir dönem olabilir.

Kişisel kazançlarımızı anlatan bir alan burası. Çalışarak elde ettiğimiz geliri anlatan alan. Özellikle terazi temalarında bir işiniz varsa daha çok kazanabileceğiniz bir dönem diyebiliriz. Neler var terazi temaları arasında ?

Danışmanlık, rehberlik, koçluk, yol gösterici konumda diyebileceğimiz kişiler ve işler.

Bilginizle yön gösterdiğiniz bir işiniz varsa, müşteri bağlantılarınızın artabileceği bir zaman.

Eş, partner, yol arkadaşı demektir aynı zamanda terazi. Eşinizin/partnerinizin de maddi konularda pozitif gelişmeleri olabilir.

Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bu yönde bir ödemeniz, bir harcamanız olabilir.

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 3.evinize geliyor.

Venüs için esasen akrep yerleşimi biraz zorlu bir yerleşim sevgili okuyucularım. Venüs akrepte rahat değil. Çünkü karşıt alanın, boğanın yöneticisi. Akrebin doğası ile Venüs’ün doğası birbirine pek benzemiyor.

3.ev yakınlarımızı, yakın çevremiz diyebileceğimiz kişileri gösterir. Bu kişilerle iletişimlerde Venüs etkisi alıyor olmanız esasen güzel. İyicil, şanslı bir gezegendir Venüs. İlişkileri, uyumu, güzellikleri anlatır. Ama akrep transiti olduğu için insan ilişkileriniz içinde çözmeniz gereken yerleri, nerelerde tıkandığınızı gösterebilir size. Sevdiğiniz, sevmediğiniz şeyler konusunda netleşebileceğiniz, kişisel sınırlarınızı daha net vurgulamak isteyeceğiniz bir zaman olabilir bu.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 10.evinizde.

İş hayatınızda hareketli bir dönem. Yeni projeler, tanıtımlar, yönetimin talepleri, yönetimin bildirimleri, yeni kararlar, yeni kararlar üzerine yapılması gereken şeyler..Biraz böyle görünüyor sizin için bu dönem. İşinizde temposu yüksek bir zaman olacağa benziyor.

Mars diğer gezegenlerden uyumsuz açılar aldığında ya da günlük akışlarda Ay’a uyumsuz açı yaptığı zamanlarda agresyon da yaratabilir burada.

O yüzden iş arkadaşlarınızla, yöneticilerinizle iletişimlerde nezaketinizi koruyun diyeceğim. Yerine göre de menfaatiniz doğrultusunda stratejik olun tabii. İş hayatı kimi zaman da bunu gerektiriyor.

Bir iş kurma hazırlığında olanlar için hızlı, akışkan bir ilerleme dönemi olabilir bu Mars transiti.

Bu anlamda değerlendirmenizi öneririm. İkizler burcu iletişimi, bilgiyi, bilgi kaynaklarını simgelediğinden, özellikle pek çok öneri alabilirsiniz. Tavsiyeler gelebilir.

Yakın çevrenize danışacağınız şeyler olabilir. İnternetten araştırıp yol bulacağınız şeyler olabilir. Güzergah belirlemek ve ilerlemek için iyi bir dönem.

30 Ekim’de Mars retrosu başlıyor ! Bu önemli bir gelişme.

Sadece bu ayın değil, 2022’nin önemli astrolojik gündemlerinden biri. Mars retrolarını ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Şuranın altını da çizeyim : Başlangıcı tam olarak 30 Ekim gibi düşünmeyin. Yaklaştıkça etkiler görünür olmaya başlıyor. 30 Ekim tarihine yaklaşırken günden güne retro etkisine giriyor olacağız. Öncesindeki birkaç günlük zamanı da retro içinde düşünebilirsiniz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 10.evinizde deneyimleyeceksiniz.

İş hayatınızda bazı girişimlerin istenen sonuçları hızlıca vermeyeceği bir dönem olabilir bu. Her zamankinden daha fazla efor sarfetmeniz gerekebilir. Daha fazla deneme yapmanız gerekebilir.

Mars hareket demektir. Retrolarında bir yavaşlama yaşıyoruz. Biraz sabır gerekecek. Hepimiz için geçerli bu.

Bunun dışında otorite ile iletişimlerde kimi zaman zorlanmalar olabilir. Yönetimin biraz agresyon yaratabilecek yeni kararları olabilir. Bu kararlar üzerine konuşmak istediğiniz şeyler olabilir. Değişim istediğiniz şeyler olabilir. Bireysel olarak ya da ekip olarak bunları ifade etmek isteyebilirsiniz. Doğru üslup önemli. Buraya dikkat edin. Mars’ın yüksek enerjisine kapılmayın derim.


Jüpiter bir süredir koç burcunda ve retro konumda. Şimdi bu retro sürecinde balığa bir kez daha uğrayacak. 28 Ekim itibariyle balık burcuna dönecek Jüpiter. 20 Aralık’a kadar balıkta ve retro konumda olacak.

Burası sizin 7.eviniz. Bu evin temsil ettiği temalarda neler değişebilir, göstermeye başlıyor Jüpiter, retrosu ile.

Bu yılın başından Mayıs ayına kadar olan 5 aylık dönemde Jüpiter yine balıkta ve 7.evinizdeydi. O dönem ileri hareketindeydi. Şimdi aynı yerde retroda olacak.

Geriye dönüp bakmayı, düzeltmeyi, onarmayı anlatır retrolar. Hele de balıkta bir retro bu. ‘İyileştir, şifalandır, yenile, güçlendir’ diyen bir retro.

7.ev konuları üzerinden çalışacak. Nedir bu evin konuları ?

Evlilik, eş, ilişki, partner, evliliğe dair konular, ilişki ile ilgili konular, eşin/sevgilinin yaşamı ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalı birliktelikler, anlaşmalar, sözleşme ve taahhütler, kontratlar.

Bu konularda yılın ilk döneminde sorun olmuş, mesele olmuş durumların iyileşebileceği bir retro başlıyor.

Yılın geri kalanında bu retro sürecinde olacağız.

Buralarda bir şifalanma, toparlanma olası. Ama siz de üzerinize düşeni yapın, olur mu ?

Nerelerde bir katılık var ? Nereler aslında esneyebilir ? Empati kuramadığınız noktalar var mı ? Empatiyle baksanız fikriniz değişir mi ? Buralara bakın.

Anlayış, uyum, hoşgörü, empati, kabul, huzur, şifa demektir balık. Onarılabilecek yerlerin üzerinden geçin derim.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

8.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunay Kiron ile kavuşumda. Ay’ın ve Güneş’in Satürn’den uyumlu açısı var.

Bir ödeme, bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek, bir borç meselesi gündeminizde ise buralara çözüm gelebilir. Bir ödeme tamamlanabilir. Ailenizden destek olacak kişiler olabilir.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi konuları olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Konu sonuçlanabilir. İlerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir.

8.ev sağlık sorunları ile ilgilidir ayrıca. Kiron şifayı, Satürn yaşça olgun kişileri temsil eder. Bir aile büyüğünüzün, bir yakınınızın bir sağlık gündemi varsa, şifa yönünde yeni şeyler yapılabilir. Ne yapılması gerektiği netleşebilir. İhtiyaç duyan şifası ile buluşsun.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

Venüsyen bir tutulma. Venüs ile kavuşumda gerçekleşiyor. 3.ev konularında yeni başlangıçlar getirecektir size. Resmin içinde Venüs olduğu için pozitif olasılıklardan bahsetmek mümkün.

Güneş tutulmaları ortalama olarak 6 aylık süreçte, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar etkilidirler. Zamana yayılır etkiler. O yüzden Güneş tutulmalarını, yeni dönem başlangıcı olarak düşünebilirsiniz.

3.evin temaları arasında en temelde kardeşler var. Yakın akrabalar, yakın arkadaş çevreleri, komşular, günlük hayatınızda sıkça bir arada olduğunuz, iletişim halinde olduğunuz kişiler var. Bu kişilerle ilgili konularda değişimler ve yeni gelişmeler olası.

Kardeşlerinizin hayatında yeni başlangıçlar olabilir. Akrepte bir tutulma olduğu için özellikle maddi konular üzerinden güzel gelişmeler olabilir.

Kuzenlerinizden, akrabalarınızdan güzel haberler gelebilir. Onlarla birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Evinize yakın bir noktada hayatınız için önemli olacak, size iyi gelecek, mutlu olacağınız bir eğitim, bir etkinlik, bir aktivite başlayabilir. Oraya düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz.

Satış, pazarlama, internet üzerinden yapılan işler, website, blog, sosyal medya, e-ticaret gibi konular da 3.ev temasıdır. Tutulma, buralarda yeni başlangıçlar yapabileceğinizi söylüyor. İnternetle ilgili alanlarda yeni iş planları gündeme gelebilir. Bilgi birikiminizi aktaracağınız, içerik üreteceğiniz bir sayfa, bir kanal, bir website açabilirsiniz.

Bu yönde faaliyetleriniz varsa, yeni projeler üretebilirsiniz. Sayfanızı büyütebilirsiniz. Daha fazla insana hitap etmeye başlayabilir, daha büyük kalabalıklara ulaşabilirsiniz. Online işler, e-ticaret faaliyetleri gündeme gelebilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

 @anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!