30 Mayıs-5 Haziran 2022 Astroloji Gündemi

30 Mayıs-5 Haziran 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Haziran ayına adım atıyoruz bu hafta.

Ayın astrolojik gündemini, gezegen transitlerini, yeniay/dolunay döngülerini görmek için bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astrolojik Gündemi

Bu hafta Merkür retrosu sonlanıyor !!

3 Haziran günü boğa burcunda tamamlanıyor retro. Merkür hız kazanıyor. Artık Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü, normal seyrinde göreceğiz onu 🙂

Merkür retrosunun bitmesiyle günlük yaşam içinde deneyimlediğimiz aksilikler, bekleme yaratan durumlar, gecikmelere neden olan pürüzler geride kalmaya başlıyor.

Yaşamımızı yavaşlatan şeyleri aşmaya başlıyoruz. Biz de Merkür gibi hızlanıyoruz 🙂

Ayrıca retro döneminde iletişim sorunları olduysa şimdi o durumlar içinde de değişen, daha iyi hale gelen şeyler olacaktır.

Geçtiğimiz hafta iki yeni transit başlamıştı. Venüs’ün boğada, Mars’ın koçta olduğu günlerden geçiyoruz. İkisi de kendi evinde, kendi tahtındalar ve dolayısıyla güçlü çalışıyorlar !!

İyi değerlendirmeliyiz bu zamanları. Değerlendirebilmek için de potansiyellerden, olasılıklardan haberdar olmalıyız.

Venüs’ün boğa transiti neler getirebilir ? Mars koçta nasıl ihtimallere işaret ediyor ?

Genel etkileri ve burçlar bazında olasılıkları aşağıdaki yazılarımdan görebilirsiniz. Linkleri bırakıyorum ↓↓

Venüs Boğa Burcunda 28 Mayıs-23 Haziran 2022

Mars Koç Burcunda 25 Mayıs-5 Temmuz 2022

Güneş’in ikizler dönemindeyiz ayrıca. İkizler zamanını yaşıyoruz. Bu dönem bize neler getirebilir ?

Bu transiti de anlattım. Tıklayabilirsiniz ↓↓

Güneş İkizler Burcunda 21 Mayıs-21 Haziran 2022


Ayrıca yazımın son bölümünde önemli notlar yer alıyor. O kısma da bakmayı unutmayınız sevgili okuyucularım.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her bir gün için detaylar şöyle :

30 Mayıs 2022 Pazartesi

Ay bugün ikizler burcunda. Yeniay günündeyiz. 14:30’da ikizler burcunun 9 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor.

Ay sabah saatlerinde Mars ve Jüpiter ile uyumlu açılarda. Hareketli bir sabah. Özgüvenimizle, cesaretimizle yeni şeyler yapmak istiyoruz. Enerjimiz ve motivasyonumuzla yeniliyoruz bir şeyleri.

Yeniay ile yeni niyetler doğuyor içimizde.


31 Mayıs 2022 Salı

Ay gün boyunca ikizler burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Kiron altmışlığı ile iletişimler yumuşacık akıyor. Yardım alacağımız, yardım edeceğimiz, birbirimize destek olacağımız konular olabilir. Birbirimize iyi gelebiliriz. Birbirimizi yönlendirebiliriz, önerilerimiz olabilir.

Akşam saatlerinde önce Ay Neptün karesini, ardından Ay Satürn üçgenini görüyoruz.

Ay Neptün karesi durumları yanlış değerlendirmeyi, yanlış anlamayı, kafa karışıklıklarını anlatır. Ama hemen peşinden gelen Ay Satürn üçgeni ile mantıklı düşüncelere varıyoruz, dengeye geliyoruz. Doğru değerlendirmeler yapıyoruz.

23:10 sonrasında Ay boşlukta. İkizler burcunda iken alacağı bir açı bulunmuyor artık. İkizlerin geri kalan kısmını açısız şekilde ilerleyecek.


1 Haziran 2022 Çarşamba

Ay 08:48’e kadar yengeç burcunda ve boşlukta. Ay 08:48’de yengeç burcuna geçiyor.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter karesi aktif.

Ay duygularımızı, duygu dünyamızı, duygusal yanımızı simgeleyen yengeç burcunda ve Jüpiter’den uyumsuz bir açı alıyor. Duyguları abartmak, abartılı yaşamak demektir bu.

Alınganlıklar olabilir, fazla hassas, güçsüz ve çaresiz hissetmek gibi ruh halleri olabilir. Günlük işlere kaptıralım kendimizi 🙂 Yüzümüzü bizi güldürecek, keyiflendirecek şeylere çevirelim.

Gündüz ve akşam saatlerinde Ay ve Venüs arasında uyumlu bir altmışlık açı var. Çok güzel bir zaman. Neşesi, enerjisi olan bir zaman. Sevdiklerimizle güzel bir akşam yaşayabiliriz. Yapmaktan keyif aldığımız şeylerle vakit geçirebiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Mars karesi de geliyor. Aceleci, hızlı, dikkatsiz davranışlardan kaçınalım. Ev içinde sakarlıklar, ufak tefek aksilikler olabilir. Dikkatli olalım.


2 Haziran 2022 Perşembe

Ay yengeç burcunda ilerliyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve Kiron kare açıda. Uyumsuz bir açı. Duygusal olarak incinmeyi, yalnız hissetmeyi, desteksiz hissetmeyi anlatan bir görünüm. Sevdiklerimizden tam olarak beklediğimiz cümleler, destekler gelmeyebilir. Bazı şeyleri düşünemeyebilir, devreye giremeyebilirler. Kendi kendimizi iyi tutalım.

Aile içi konularda vaktiyle dargınlığa, küslüğe neden olmuş şeyler konuşulabilir ayrıca. İçimizde tuttuğunuz şeyleri ifade edebiliriz. Biraz böyle bir gün.

Ama akşam saatlerinde modumuz değişiyor. Harika bir Ay Uranüs altmışlığı geliyor 🙂

Rutinlerimizin dışına çıkabilir, keyif alacağımız şeyler yapabiliriz. Ev içinde değiştireceğimiz şeyler olabilir. Çünkü Ay, evimizi simgeleyen yengeç burcunda. Uranüs’ün uyumlu açıları ise güzel değişimlere işaret ediyor.

Keşfetmek, fark etmek, farkına varmak, aranan şeyi bulmak gibi bir sembolizmi var ayrıca Uranüs’ün. İşimize yarayacak şeyler keşfedebileceğimiz bir akşam. Örneğin işimizi görecek, pratik, kullanışlı bir aparat, bir eşya, bir ürün. Örneğin bir bilgi, bir bilgi kaynağı. Somut ya da soyut her şey olabilir bu.


3 Haziran 2022 Cuma

Ay bugün 21:37’ye kadar yengeç burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Neptün üçgeni var. Sakin ve huzurlu bir zaman. Anlayış, hoşgörü, sevgi, uyum, destek, yardım demektir Neptün’ün uyumlu açıları.

Öğle saatlerinde Ay Merkür altmışlığı ile iletişimler mis gibi akıyor. Gidiş gelişler, şehir içi hareketler, günlük işler, toplantılar, konuşmalar için çok güzel bir zaman.

Akşam saatlerinde Ay Pluto karşıtlığı ile duygusallaşıyoruz biraz. Ay yengeçte olduğu için zihnimiz geçmişe gidiyor. Yaşananları tekrar tekrar düşünüyoruz.

Boş yere kızdırıyoruz, üzüyoruz, yoruyoruz kendimizi. Evet, yengeç günlerinde böyle şeyler oluyor. Özellikle Ay burada iken Pluto’dan uyumsuz açı aldığı için daha kolay tetikleniyoruz.

Ay 18:14-21:37 arasında boşlukta. Yengeç burcunun geri kalan kısmını açısız şekilde ilerliyor.

21:37’de ise aslan burcuna geçiyor. Eğlenceli, enerjisi yüksek, özgüvenli, parlak bir yere geliyor.


4 Haziran 2022 Cumartesi

Ay günün tamamında aslan burcunda.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni ile çok güzel görünüyor. Her konumuz, her işimiz, yapmak istediğimiz her tür şey için kullanabileceğimiz bir zaman. Çocuklarla ilgili konular, etkinlikler, kurs ortamları, sanat, spor eğitimler, aktiviteler için harika bir sabah. Bunlar aslan temalarıdır çünkü. Jüpiter ise şansın, güzelliklerin gezegeni.

Günün ilk yarısında Ay Mars üçgeni de aktif. Çocuklarınızın sportif faaliyetleri varsa çok güzel geçebilir bugün. Mars sporu, hareketi simgeler.

Gündüz saatlerinde Ay Venüs karesi etkin. Kadın figürlerle anlaşmazlıklar olabilir. Uyumsuz gördüğümüz noktalarda zıtlaşmak yerine uzaklaşalım derim. Herkesle, her konuda uzlaşmaya varmak zorunda değiliz. Haklı isek haklılığımızı ispatlamak zorunda değiliz. Huzurumuza bakalım.

Gece saatlerinde Ay Güneş altmışlığı ile ilişkilerde şanslıyız. Ay kadını, Güneş erkeği temsil eder. Evlilikler, ikili ilişkiler içinde uyumlu keyifli bir vakit.

İşimiz, kişisel yaşamımız için, kendi üzerimizde çalıştığımız bir konu yapacağımız şeyler olabilir ayrıca. Güneş’in Ay’a uyumlu açılarımda güçlü kararlar gelir. Netlik gelir. Özgüvenimizi toparlar, gücümüzü hatırlarız.


5 Haziran 2022 Pazar

Ay aslan burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karesi ile ani farkındalıklar yaşanabilir çeşitli vesileler ile.

Bunun dışında ev içinde elektrikli aletlerle, elektroniklerle çok uğraşmamak, yüksek kapasitede çalıştırmamak faydamıza olacaktır. Uranüs bu aletleri temsil ediyor ve burada uyumsuz bir açı görüyoruz.

Ay aslanda olduğu için çocuklarla, bebeklerle ilgili konular önde olacaktır bugün.

Sanat ve spor da aslan temaları arasındadır. Bu konularda yeni niyetlerimiz olabilir. Başlayacağımız şeyler olabilir.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Jüpiter 11 Mayıs günü koç burcuna geçti ! Büyük bir değişim bu hepimiz için.

Büyük iyicil, şansın, güzelliklerin gezegeni artık koç burcunda. 28 Ekim tarihine kadar sürecek olan bu transit genel olarak neler getirebilir, nasıl anlamlara geliyor, kimler nasıl etkiler alıyor, Jüpiter yazımdan bütün detayları görebilirsiniz ↓↓

Jüpiter Koç Burcunda 11 Mayıs-28 Ekim 2022

Güzel bir hafta diliyorum hepimiz adına ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!