27 Haziran-3 Temmuz 2022 Astroloji Gündemi

27 Haziran-3 Temmuz 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

29 Haziran günü yengeç burcunun 7 derecesinde bir yeniay meydana geliyor bu hafta.

Bir yenilik enerjisi, bir başlangıç noktası sunuyor hayat yine bize 🙂

Yeniay 05:52’de yengeç burcunun 7 derecesinde gerçekleşiyor.

Jüpiter’in kare açısını görüyoruz bu yeniayda. Yeniaylar birer başlangıç noktasını, yeni şeyleri, yeni başlayacak şeyleri temsil ederler. Bu anlamda değerlendirelim yeniayı.

Bununla birlikte Jüpiter’in uyumsuz açısı, abartılardan, gereğinden büyük hamlelerden kaçınmamız gerektiğini söylüyor.

Yeniay için ayrıca bir yazı gelecek. Yayınlayacağım inşallah.

Haftayı detaylıca ele alalım şimdi. Gün gün gökyüzüne bakalım !

Bu arada → Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak

Esasen Instagram hesabımda buraya nazaran çok daha fazla şey paylaşıyorum.


27 Haziran-3 Temmuz haftasının gezegen açıları :

27 Haziran : Merkür Kiron altmışlığı : Merkür 16° İkizlerde, Kiron 16° Koçta

Birbirimize güzel önerilerimiz olabilir. Yardımcı olmak, destek olmak niyetiyle tavsiyeler verebiliriz birbirimize. Özellikle bir şeyin iyileştirilmesi, düzeltilmesi, çözüm bulması yönünde.

Konu somut-soyut her şey olabilir.

İletişimlerde bir şifalanma işareti bu ayrıca. Dialoglar, bağlantılar içinde sorunları gidermek için karşılıklı olarak yapacağımız güzel şeyler olabilir.

28 Haziran : Güneş Jüpiter karesi : Güneş 7° Yengeçte, Jüpiter 7° Koçta

Farklı bakış açılarına, farklı perspektiflere açık olalım. Kendi bildiğimizde ısrarcı olmayalım.  Kendimizden fazla emin olduğumuz noktaları gözden geçirmemiz gerekiyordur belki de. Bugünlerde bu yönde deneyimler yaşayabiliriz. Düşüncelerde, fikirlerde esnemeyi öğrenelim.

28 Haziran : Mars Satürn altmışlığı : Mars 24° Koçta, Satürn 24° Kovada

Mars = Başlangıç

Satürn = İstikrar, devamlılık, kalıcılık, uzun vade, düzen.

Şimdi bu iki bilgiyi birleştirelim 🙂

Bu hafta başlatacağımız şeyler olabilir ve bu şeyler disiplinle, istikrarla yapacağımız, bir düzen içinde devam ettireceğimiz şeyler olabilir.

Yapacağımız başlangıçları memnuniyet ve devamlılık içinde sürdürebiliriz. Fayda bulabiliriz bu şeylerden.

Düzene koymak istediğimiz konular için hareketi başlatalım bu hafta.

29 Haziran : Venüs Jüpiter altmışlığı : Venüs 7° İkizlerde, Jüpiter 7° Koçta

Haftanın güzel açılarından ! İki iyicil gezegen arasında çok güzel bir altmışlık oluşuyor.

İlişkiler, sevgi, uyum, anlaşma, yardım, kolaylık, hayatın keyifleri, güzellikler, hazlar, alışverişler, ayrıca sanatla ilgili konular Venüs ile ilgilidir. Bu temalarda şanslı gelişmeler yaşayabileceğimizi söylüyor Jüpiter 🙂

2 Temmuz : Mars Pluto karesi : Mars 27° Koçta, Pluto 27° Oğlakta

Saygısı eksik davranışları, tartışmaları, öfkeyi, hakkaniyetsiz şeyleri simgeler böyle bir görünüm. Enerji alanımızı ve karmamızı temiz tutalım. Kötü ve yanlış olan sözlerden, tutumlardan, davranışlardan uzak duralım.

Kaba kişilerden, sağlıklı iletişim kurulamayacak kişilerden uzaklaşalım. Bizi kızdıracak bir şeyler olursa evrene, Yaradan’ın muazzam sistemine havale edelim ve kavgalardan kaçınalım derim sevgili okuyucularım.

2 Temmuz : Merkür Satürn üçgeni : Merkür 24° İkizlerde, Satürn 24° Kovada

Bağımızı, bağlantılarımızı, insan ilişkilerimizi güçlendirecek şeyler olabilir. İlişkiler içinde köklendiğimizi daha güçlü hissedeceğimiz, güzel şeyler yaşayabiliriz.  Satürn temeli sağlam şeyleri anlatır çünkü.

İşimizde yeni bağlantılar doğabilir. Satürn’ün uyumlu bir açısı olduğu için bu bağlantılar uzun vadeli olabilir.

Ayrıca çok güzel fikirler de bulabileceğimizi söylüyor bu altmışlık.

Mantıklı, akılcı kararlarımız olabilir.

Araştırmasını yaptığımız bir konu varsa işimize yarayacak, işimizi kolaylaştıracak tavsiyeler alabiliriz konu ile ilgili deneyim sahibi kişilerden. Çok güzel bir üçgen.

2 Temmuz : Merkür Neptün karesi : Merkür 25° İkizlerde, Neptün 25° Balıkta

Alacağımız kararlarda, atacağımız adımlarda enine boyuna düşünelim konuların detaylarını. Göremediğimiz başka olasılıklar olabilir mi, görmeye çalışalım. Etraflıca düşünmeye çalışalım. Çünkü Neptün’ün Merkür’e uyumsuz açıları yanılgılara ve hatalı analizlere işaret ediyor.

Para hesaplarında rakamlara, aldığımız/verdiğimiz paraya dikkat edelim ayrıca. Dalgınlıklar olabilir, gözümüzü daha çok açalım derim.


Her bir gün için detaylar şöyle :

27 Haziran 2022 Pazartesi

Ay ikizler burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Merkür ile kavuşumda + Kiron ile uyumlu açıda !

Bu temaslar ile ne yapıyor  Ay ? Merkür Kiron altmışlığını çalıştırıyor 🙂 Aktive ediyor bu güzel açıyı. Etkileri güçlendiriyor.

Güzel haberler alabileceğimiz, tatlı tatlı iletişimlerin olabileceği, günlük işlerde kolaylıkların doğabileceği, güzel bir sabah 🙂

Ay’ın ikizlerde olduğu, daha çok iletişim kuracağımız, hareketli bir gün. Bildirimler alabiliriz. Bildireceğimiz şeyler olabilir. Mailler, mesajlar, konuşmalar, yazışmalar var bugün 🙂


28 Haziran 2022 Salı

Bugün Ay 14:53’e kadar ikizler burcunda. 05:38-14:53 arasında boşlukta. Herhangi bir açısı yok. 14:53’te yengeç burcuna geçiyor.

Yeniay öncesindeyiz. Ay’ın ışığı küçülüyor. Bir kapanış günü bu esasen.

İşleri tamamlama, bitmesi gereken şeyleri sonlandırma günü. Ay yengeçte olduğu için özellikle evimiz üzerinden çalışıyor bu olasılık. Yaşam alanımızdan çıkarmamız gereken, kırık/bozuk/görevini tamamlamış olan, gereksiz olan, negatif enerji yaratan şeyleri çıkaralım.


29 Haziran 2022 Çarşamba

Ay yengeç burcunda ilerliyor. Yeniay günündeyiz. 05:52’de yengeç burcunun 7 derecesinde bir yeniay doğuyor.

Jüpiter’in kare açısını görüyoruz yeniayda. Bir büyüme hevesi var. Başlangıçlar için hevesliyiz. Sadece ne yapalım ? Yapabileceğimizden fazlasını üstlenmeyelim. Kendimizi iyi tutacak bir yere kuralım çıtayı. Ölçüyü tutturalım sevgili okuyucularım.

Akşam saatlerinde Ay Kiron karesi etkin. Ev içinde sakarlıklar olabilir. Dikkat edelim. Aile içi iletişimlerde kalp kırmamaya gayret edelim. Her iletişim içinde toleransın gerektiği durumlar olabiliyor.


30 Haziran 2022 Perşembe

Ay yengeç burcunda bugün de. Sabah saatlerinde Ay, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılarda.

İşlerimiz, irtibatlarımız için değerlendirebileceğimiz, güzel bir sabah. Evimiz için yapmak istediğimiz, yapmakla meşgul olduğumuz şeyler varsa destekleyici bir vakit. Tadilat, bakım, boya, badana, eşya değişimleri gibi şeyler kastediyorum.

Akşam saatlerinde Ay ve Neptün üçgen açıda. Mis bir su enerjisi bu. Uyum, kabul, akış, anlayış, hoşgörü, birlik, dayanışma, yardımlaşma anlamına geliyor. Sevdiklerimizden güzel şeyler gelebilir bu akşam. Bizim onlar için yapacağımız şeyler olabilir.

Akşamın ilerleyen vakitlerinde Ay, Mars Pluto karesini çalıştırıyor. Mars ile kare, Pluto ile karşıt açıya doğru ilerliyor. Ev içinde, aile içinde iletişimlere dikkat diyeyim. Sakin olalım. Tepkilerimizde ölçüyü koruyalım.

Bir yanlışı ifade edebiliriz. Yanlış olan bir şeye yanlış diyebiliriz ama üslup önemli tabii ki. Sağlıklı bir iletişim çözüm getirir. Sözlerimizde, davranışlarımızda özenli olalım.

23:13 sonrasında Ay boşlukta. Yengeçte iken alacağı bir açı kalmamış durumda.


1 Temmuz 2022 Cuma

Ay 03:39’a kadar yengeç burcunda ve boşlukta. Yani açısız. 03:39’da aslan burcuna geçiyor.

Çok güzel bir gündeyiz. Ay’ın Jüpiter ve Venüs ile uyumlu açıları olacak gün içinde.

Önce gündüz saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni geliyor. İşlerimiz, günlük akışımız için harika bir görünüm. Güzel şeyler olabilir.

Para akışları olabilir. Yeni iş bağlantıları doğabilir. Ticari faaliyetlerde şanslıyız. Yolculuklar için destekleyici. Yurt dışı ve başka şehirlerle ilgili konular için destekleyici.

Uzaklardan güzel haberler alabiliriz.

Başka bir şehirde ya da ülkede yaşayan sevdiklerimizden yana güzel şeyler olabilir.

Her işimiz için değerlendirebileceğimiz, yararlanabileceğimiz, şahane bir Jüpiter uyumu !

Akşam saatlerinde Ay Venüs altmışlığı geliyor bu kez. Venüs sanatın gezegenidir. Aslan da sanatın burcudur. Ay’ın aslan burcundan geçtiği ve Venüs’ten uyumlu açı aldığı şahane bir akşamdayız. Sanatsal performanslar, sahne sanatları, gösteriler, konserler için harika bir akşam. Güzel etkinliklerin, organizasyonların, kutlamaların içinde yer alabiliriz.

Aslan aşk demektir ayrıca. İlişki ilişkiler açısından da özel, güzel bir gün 🙂


2 Temmuz 2022 Cumartesi

Ay aslan burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında Ay ve Kiron arasında çok güzel bir üçgen açı görüyoruz.

Mutlu hissedeceğimiz güzel şeyler olabilir. Onaracağımız, iyileştireceğimiz, güzelleştireceğimiz şeyler olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay Uranüs karesi, Ay kuzey Ay düğümü karesi gibi açılar geliyor bu kez. Planlarımızda, niyetlerimizde değişikliğe gidebiliriz. Ama her şey her an olması gerektiği gibi oluyor esasen. Her şeyde hayırlar var. Akışa müdahale etmemeye çalışalım.

Gece saatlerinde bir Ay Satürn karşıtlığı geliyor. Biraz yorucu bir gün geçirmiş olabiliriz. Yapılması gerekenler, sorumluluklarımız yormuş olabilir bugün bizi. Örneğin ev işleri, örneğin çocuklarla ilgili konular.


3 Temmuz 2022 Pazar

Ay bugün 15:31’e kadar aslan burcunda.

Sabah saatlerinin ferah, keyifli, huzurlu bir atmosferi var. Bir Ay Merkür altmışlığı görüyoruz. İletişimler için şanslı bir vakit. Kahvaltı sofralarında sevdiklerimizle bir araya gelebilir, güzel bir Pazar yaşayabiliriz 🙂

Öğle saatlerinde Ay Mars üçgeni geliyor 🙂 Sportif faaliyetler, spor amaçlı yapılacak şeyler için şahane bir zaman. Bu yönde bir başlangıcımız da olabilir. Doğada vakit geçirmek, hareket etmek için güzel bir gün !

Ay 12:58-15:31 arasında boşlukta. 15:31’de başak burcuna geçiyor. Günün geri kalan kısmında evimizle ilgilenmek, evimizi temizlemek, odaları/dolapları/çekmeceleri, vb düzenlemek isteyebiliriz. Başak burcunun tam böyle bir doğası var. Bu tür işlerimizi yapabiliriz günün ikinci kısmında.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Mars koç burcunda ilerliyor. Bu transiti anlattığım bir yazım da var. Ona da bakabilirsiniz güncel atmosferi anlamak adına. Linkini bırakıyorum ↓↓

Mars Koç Burcunda 25 Mayıs-5 Temmuz 2022

Büyük iyicil Jüpiter 28 Ekim tarihine kadar koç burcunda olacak. Kimler hangi konularda şanslı olacak bu süreçte ? Bu yazım da aşağıda yer alıyor, linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Jüpiter Koç Burcunda 11 Mayıs-28 Ekim 2022

Yeniay ile yeniye adım atacağımız, güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!