Merkür Terazi Burcunda 11-29 Ekim 2022

Merkür Terazi Burcunda 11-29 Ekim 2022

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Merkür 11 Ekim Salı günü 02:50’de terazi burcuna geçiyor. Retrosunun ardından yeniden teraziye yerleşiyor.

10 Eylül’de bu yılın son Merkür retrosu, terazi burcuna başlamıştı. Retrosu içinde başak burcuna kadar gerilemişti Merkür. Retro dönemi başakta tamamlandı, Merkür hızlandı ve yeniden terazi burcunda.

Bu transiti doğrudan 11 Ekim sonrası için ve sadece kendi içinde anlatabilirdim ama hikayenin bir geçmişi var. Retro konusunu özellikle vurguluyorum.

Neden ? Çünkü retroda bir şeyler oldu muhtemelen 🙂

Terazi burcu ilişkilerimizi, hayatın içinde ‘biz’ olduğumuz halleri, ortaklıklarımızı, iş birliklerimizi, hoca-öğrenci, danışman-danışan bağlantılarını, başkaları ile birlikte yol aldığımız şeyleri simgeler.

Retroda ilişkiler üzerinden deneyimler yaşamış olabiliriz.

Kiminle nasıl bir bağımız var ? Kime ne kadar yakın hissediyoruz ? Nasıl ilişkilerimiz var ? İlişkilerimiz bizi besliyor mu, yoksa eksiltiyor mu ? İlişkiler içinde hangi sınırları çekemiyoruz ? Sınırlarımızı çekemediğimiz için neler oluyor ?

Kiminle bir arada olmak iyi hissettiriyor ? Kimlerden, nerelerden uzaklaşmamız gerekiyor ?

İlişkilerimize bakmamızı istedi son yaşadığımız Merkür retrosu.

Şimdi bu retronun ardından Merkür aynı yerde.

İlişkilerimiz içinde aldığımız kararlar daha sağlam bir zemine oturmaya başlıyor. Daha net düşüncelerdeyiz artık. Sınırlarımızı netleştirmenin bize iyi geldiğini göreceğimiz bir dönem.

Bunlar dışında işimizde, yaptığımız işlerde, ortaklı ilerlediğimiz, iş birlikleri içinde olduğumuz çalışmalar varsa buralar şekle girebilir. Yeni projeler başlayabilir. Sürmekte olanlar hızlanabilir.

Bir eğitmen, bir danışman ile irtibatımız, güzel bir başlangıcımız olabilir.

Danışmanlık faaliyetleri olanlar daha çok kişiye hizmet verebilir, ağını büyütebilirler.

Yakın çevremiz, ahbaplarımız aracılığı ile başlayacağımız şeyler, irtibat kuracağımız kişiler olabilir.

İlişkilerde iletişim trafiği yüksek bir zaman başlıyor ! 🙂

Şimdi her zamanki gibi burçlar için ayrı ayrı bakalım ihtimallere.

Bunu nasıl yapıyoruz ? Evler üzerinden yapıyoruz. Yükselen 1.evdir. Ev hesabı yükselenden başlar. O yüzden burç yorumlarınızı takip ederken her zaman yükseleninizi okuyun sevgili okuyucularım.

Bu arada danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Merkür 7.evinize geliyor.

İlişkileriniz, ortaklıklarınız, size eşlik eden kişiler, hocalarınız, öğrencisi ya da danışanı olduğunuz kişiler, eğitimler, danışmanlıklar bu evle ilgili.

Bu kişi ve konulardan yana beklemeler olmuş olabilir retroda, Eylül ayında.

İrtibatlarda, birlikte yapılacak şeylerde gecikmeler olmuş olabilir. Şimdi artık retrosunu tamamlamış, ileri hareketinde, hızlı bir Merkür var elimizde. Bu konularda bir hızlanma olabilir.  İşler yoluna girebilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Merkür 6.evinize geliyor.

6.ev çalışma hayatımızı, işimizi simgeler.

Eylül ayından bu yana  işinizde, iletişimlerinizde pürüzler yaşamış olabilirsiniz. İlişkileri yönetmekte zorlanmış olabilirsiniz. Bunun dışında bağlantılarınız aracılığıyla gelecek bir şeyler için beklemiş olabilirsiniz. İrtibat kurmayı beklediğiniz kişiler olabilir.

Şimdi buralar da canlanıyor retronun ardından.


İkizler ve Yükselen İkizler

Merkür 5.evinize geliyor.

Retro Eylül ayında, 10 Eylül’de burada başlamıştı. 5.ev temaları üzerinden retro etkisi aldınız. Neler olmuş olabilir ?

Çocuklarınızın günlük düzeni ile ilgili geçici aksaklıklar doğmuş olabilir. Rutinler yolunda devam edememiş olabilir. Etkinlikler, kurslar gibi konularda, sanat, spor alanlarında bekleyen konular olmuş olabilir. Şimdi girişimler için daha uygun bir zamandasınız, retro geride kaldığı için. İlerlemek daha kolay olabilir. Yeni başlangıçlar olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Merkür 4.evinize geliyor.

10 Eylül’de retrosuna burada başlamıştı. Ev ve aileyi simgeleyen alanda.

Aksayan, yarım kalan, beklemede kalan, bir yerine iki karede, üç kerede olan durumlar deneyimlemiş olabilirsiniz eviniz ve aileniz ile ilgili konularda.

Şimdi retro sonrasında hızını toplayan Merkür ile bu kez çok daha yolunda gidebilir işler.

Sorunlar aşılabilir. Eksikler tamamlanabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Merkür 3.evinize geliyor.

10 Eylül’de burada başlamıştı retrosuna. Bu evin konuları üzerinden keyfinizin kaçtığı, dengenizin şaştığı durumlar deneyimlemiş olabilirsiniz son haftalarda.

Yakın çevre (aile, akrabalar, arkadaşlar, komşular, vb) içinde iletişim problemleri yaşamış olabilirsiniz.

Şimdi retronun bitişi daha pozitif olasılıkları anlatıyor. Durumlar toparlanabilir. Anlaşmazlıklar, küslükler aşılabilir. Yanlış anlaşılmalar olduysa, şimdi çok daha doğru ifade edebilirsiniz kendinizi.


Başak ve Yükselen Başak

Merkür 2.evinize geliyor.

10 Eylül’de Merkür retrosu, tam burada başlamıştı. 2.ev konuları üzerinden retro etkisi aldınız. 2.ev para, kazanç, masraf, harcama demektir.

Son haftalarda parasal konularda zorlanmalar olduysa, belki alacaklarınız zamanında elinize geçmediyse şimdi para akışınız normal düzenine dönebilir.

Masrafların, harcamaların, gelirlerin dengesini kurmaya başlıyorsunuz.


Terazi ve Yükselen Terazi

Merkür 1.evinize geliyor.

10 Eylül’de retrosuna burada başlamıştı. 1.ev doğrudan bizi anlatan bir alan. Düşüncelerimiz, kararlarımız, seçimlerimiz, adımlarımız, günlük işlerimiz, ilişkilerimiz bu ev ile çok bağlantılı. Son haftalarda biraz karışmış olabilirsiniz. Bazı şeylerin dengesi şaşmış olabilir.

Şimdi durumları dengeleme zamanı. İletişim problemleri ya da birileri ile irtibata geçememek gibi durumlar olduysa bunlar da geride kalabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep

Merkür 12.evinize geliyor bu kez.

10 Eylül’de retro burada başlamıştı. Fiziksel ve ruhsal konular, sağlığımızla ilgili konular var bu evde. Retro size bu konular üzerinden farkındalıklar getirmiş olabilir. Sorunlu durumlar görünür hale gelmiş olabilir. Şimdi retronun ardından oraları çözme, düzeltme, iyileştirme zamanı. Bir sorun ya da sorunlar varsa, doğru bir rota belirlemek ve çözüm yönünde aksiyon almak bu dönemin sizden istediği şey.

Terapiler bu evin konuları arasında. Terazi burcu ise bize eşlik eden ve yol gösteren uzman/danışman kişileri temsil ediyor.

Bir tespit arayışında iseniz birlikte yol alabileceğiniz, işinde başarılı, iyi niyetli, güzel bir insanla bir araya gelebilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay

11 Ekim’de terazi transiti bir kez daha başlıyor Merkür’ün. 10 Eylül’de retrosuna terazi burcunda başlamıştı, retro içinde başak burcuna kadar gerilemişti. Şimdi yeniden terazide olacak.

11.evinizde ileri hareketinde olacak bu kez. Sosyal hayatınızı, arkadaş gruplarınızı, içinde bulunduğunuz grupları anlatan bir ev burası.

Terazi burcu da ilişkilerimizi ve bağlarımızı temsil eder. Merkür ise iletişim gezegeni.

Öyleyse bol bol iletişim, sohbet, muhabbet, haberleşme, görüşme anlamına geliyor bu transit sizin için 🙂

Eğitim grupları, sınıflar, kurslar yine 11.evin konusudur. Terazi burcu ise bize yol gösteren kişileri simgeliyor. Belki bir eğitim, bir kurs programı da getirebilir bu transit size.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

Merkür 10.evinize geliyor.

Retro 10 Eylül’de burada başlamıştı. İş düzeniniz, iş ortamınız, insan ilişkileriniz içinde dengeyi kurmakta zorlandığınız durumlar deneyimlemiş olabilirsiniz.

Şimdi konular çözülmeye, dengeye gelmeye başlıyor.

Bir toparlanma, bir değişim olacaktır Merkür’ün hız kazanması ile.


Kova ve Yükselen Kova

Merkür’ün terazi transiti başlıyor. Bu kez 9.evinizde olacak. 10 Eylül’de burada başlamıştı retrosu. Eylül ayında başlamış ama ilerlememiş konular şimdi şekil alabilir. 9.ev temalarında konular özellikle. Nedir onlar ?

Uzaklar, başka şehirlerdeki/ülkelerdeki sevdiklerinizle ilgili konular, belki bir seyahat/gezi planı, belki bir vize/pasaport konusu.

Eğitim, okul, hocalar, hocalarla iletişimler yine 9.evle ilgili konular. Eğitim hayatınızda da daha akışkan bir zaman başlıyor Merkür’ün hız kazanması ile.


Balık ve Yükselen Balık

Merkür 8.evinize geliyor.

Parasal alana geliyor. Özellikle ödemeler, krediler, kredi kartları, borç alma verme gibi konular bu evle ilgilidir. 10 Eylül’de retrosuna terazi burcunda, burada başlamıştı Merkür.

Son haftalarda parasal konularda gündemleriniz olduysa, neyi nasıl yapmanız gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşadıysanız, kararsız kaldıysanız, şimdi daha net bir resmin içinde olabilirsiniz.

Güzel fikirler, güzel çözümler bulabilirsiniz.

Bir mal paylaşımı, bir ortaklı para konusu, bir tazminat, yasal bir ödeme, devlet birimlerinden kazanılmış bir hak, emeklilik maaşı gibi konularda beklemeleriniz varsa sonlanabilir.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!