İkizler Burcu Ocak 2020

İkizler Burcu Ocak 2020

Merhaba sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Ocak ayı, birçok değişime zemin hazırlar nitelikte. Satürn-Pluto kavuşumu, Ay tutulması derken, epey hareketli geçeceğe benziyor.

Öncelikle, ayın genel etkilerini, transitlerini, Ay döngülerini ve Satürn-Pluto kavuşumunun etkilerini görebileceğiniz Ocak 2020 Astroloji Gündemi yazımı tıklayabilirsiniz.

Şimdi de burcunuzun alacağı etkileri konuşalım.

Tabii size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Çünkü burç yorumları geneldir ve tutarlı öngörüler bireysel haritalar üzerinden yapılabilmektedir.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Güneş, 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak, yani 8.evinizde.

Ödemeler bunaltabilir biraz 🙁

Başkalarından, örneğin eşten, sevgiliden, aileden ya da burs, kredi gibi kaynaklardan gelecek paralardır 8.ev. Ödemeler, borçlar, ortaklı kazançlar, mal paylaşımları, miras, nafaka gibi temaları vardır. Bu tür konularınız varsa, hareketlenebilir.

Ayrıca ölüm ve ötesi konular, gizemli derinlikli konular, sezgiler 8.ev yönetiminde. Güneş, buraları vurguluyor. Normalde izlediğiniz filmlerden, okuduğunuz kitaplardan başka türlere, 8.ev moduna geçebilirsiniz bu ara 🙂

20 Ocak sonrasında, kova burcuna, bu kez 9.evinize yerleşiyor Güneş.

İşte bu güzel ! 9.evin temaları çok daha aydınlıktır. 8.evin kaotik enerjisinden sonra, iyi gelecektir size 🙂

9.ev geçişi ile, eğitim, yolculuklar, uzak seyahatler, başka şehir de ya da başka ülkede yaşayan dostlarla ilgili konular, yabancı kültürler, yabancı diller, din, inanç, ibadethane ziyaretleri öne çıkıyor.


Merkür, 16 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 8.evinizde.

Parasal konular, kredi, kredi kartı ödemeleri, banka işlemleri ön planda.

Ayrıca zihinsel faaliyetlerimizdir Merkür. 8.evde iken konuları daha derinlikle ele almak, araştırmak isteyeceksiniz. Özellikle de bilinmeze olan, gizemli konulara olan merakınız artacaktır.

16 Ocak sonrasında, ayın geri kalanında kova burcunda, 9.evinizde olacak Merkür.

Eğitim, akademik çalışmalar, hocalar, ayrıca seyahatler, keşifler, yabancı kültürlerle ilgili konularda daha çok iletişim kuracağınız, daha çok okuyacağınız, öğreneceğiniz bir Merkür transiti.


Venüs, 13 Ocak’a kadar kova burcunda, 9.evinizde.

Yukarıda saydığım 9.ev temalarında (eğitim, akademik çalışmalar, hocalar, ayrıca seyahatler, keşifler, yabancı kültürlerle ilgili konular) rahat bir akış ve olumlu etkiler sunuyor.

13 Ocak’ta balık burcuna, 10.evinize geçiyor Venüs.

Venüs, balıkta yücelir. En sevdiği alandır burası 🙂 O yüzden, iyicil etkileri daha güçlü, daha belirgin olacak. Otorite ile iletişimler keyifli akacaktır. İşiniz ve kariyerinizde güzel etkiler alıyorsunuz.


Mars, ayın tamamında yay burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler vurgulanıyor. Hem özel, hem sosyal, hem ortaklık ilişkilerini kastediyorum. Çünkü 7.ev bunları kapsar.

Eşe, ilişkiye, evliliğe, partnere dair konularda, ortaklı işlerde, sözleşmelerde ve sosyal çevre alanında bir hareketlilik söz konusu.


Ocak 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

10 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 20° Yengeç, Güneş 20° Yengeç

2.evinizde gerçekleşiyor. Para evinizde. Büyük bir harcama, bir para çıkışı olabilir. Keyfinizi bir tık kaçırabilecek türden bir şey kastediyorum. Ama tutulma gününü düşünmeyin sadece. Etkiler önden başlıyor. Yaklaşık 1 aydır tutulmayı yaşıyoruz esasen.

25 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 4° kova, Güneş 4° kova

9.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Çok güzel bir etki.

Yeni bir eğitim, bir seyahat, uzaklardaki dostlarla ilgili yeni gelişmeler olası.


Satürn Pluto kavuşumu :

Oğlak burcunda, 8.evinizde gerçekleşiyor. Parasal konularda, borçlarda, ödemelerinizde zorlayıcı bir etki getirmiş olabilir.

Satürn-Pluto kavuşumu, (instagram hesabımda da anlattım) dibi gördükten sonra yukarı çıkmaktır.

Zorlayıcı bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Ama geride kalacak, emin olun. Hayat, aynı kalamaz. İsteseniz bile aynı kalamaz. Çünkü gezegenler, hareket etmeyi bırakamaz 🙂 Şimdi böyle diye, hep böyle olacağını sanmayın. Siz ikizlersiniz. Pozitif enerjinizle bilinirsiniz. İyi olun 🙂

Keyifli, huzurlu ve bereketli bir ay diliyorum !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!