Boğa Burcu Ocak 2020

Merhaba sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yeni yıl, hızlı başlıyor ! Satürn-Pluto kavuşumu, Ay tutulması derken, Ocak epey hareketli geçeceğe benziyor.

Öncelikle, ayın genel etkilerini, transitlerini, Ay döngülerini ve Satürn-Pluto kavuşumunun etkilerini görebileceğiniz Ocak 2020 Astroloji Gündemi yazımı tıklayabilirsiniz.

Şimdi de burcunuzun alacağı etkileri konuşalım.

Tabii size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Çünkü burç yorumları geneldir ve tutarlı öngörüler bireysel haritalar üzerinden yapılabilmektedir.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Güneş, 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak, yani 9.evinizde.

Güzel bir alan burası. Çok sayıda da teması var. Eğitim, seyahatler, uzak şehirler, yabancı ülkeler, basın, yayıncılık, medya işleri, hukuksal konular, dinler, inançlar ve ibadethanelerle ilgili konular, bu evin yönetiminde. Dolayısıyla Güneş, buralardan yana gündemler getiriyor günlük yaşantınıza.

20 Ocak sonrasında, kova burcuna, bu kez 10.evinize yerleşiyor Güneş.

Otorite figürleri (yönetici, patron, amir,  hoca, öğretmen, aile büyükleri gibi) ile ilgili konular doğacaktır. Ayrıca devlet bağlantılı işlemler, evrak, başvuru, dilekçe konuları olabilir.

10.ev etkisiyle, görevler, yapılacak işler, sorumluluklar artıyor. Diğer zamanlara kıyasla, bir tık yoğun bir dönem.


Merkür, 16 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 9.evinizde.

Yukarıda saydığım 9.ev konularında (eğitim, akademi, seyahatler, uzak şehirler, yabancı ülkeler, basın, yayıncılık, medya işleri, hukuksal konular, dinler, inançlar ve ibadethaneler) iletişimler, görüşmeler, yazışmalar getiriyor size. Uzakta yaşayan dostlarınızla dialoglar da artabilir.

16 Ocak sonrasında, ayın geri kalanında kova burcunda, 10.evinizde olacak Merkür.

Otorite diyebileceğimiz, yönetici, patron, hoca, öğretmen gibi kişilerle, ayrıca aile büyükleri ile iletişiminiz artıyor. Bunun dışında devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir, imza, onay, evrak teslimi gibi konular doğabilir gündelik yaşamınızda.

10.ev sıkı çalıştırır, sorumlulukları artırır. Güneş ve Merkür etkisiyle, biraz yoğun bir süreç diyebilirim sizin için.


Venüs, 13 Ocak’a kadar kova burcunda, 10.evinizde.

Bakın, bu güzel 🙂 Otorite destekleri getirebilir, iş ve kariyer yaşamınıza iyicil etkiler getirebilir, devlet bağlantılı işlerinizde rahat bir akış sağlayabilir. Venüs’ün geçtiği yer, güzelleşir çünkü 🙂

13 Ocak’ta balık burcuna, 11.evinize geçiyor Venüs.

Sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla, dostlarınızla, kalabalık gruplar içerisinde keyifli zamanlar geçireceğiniz bir Venüs geçişi. Üstelik Venüs balıkta yüceldiği için, bu alanda rahat ettiği için, güçlü çalışacak ve olumlu etkilerini en üst seviyede sunacak. Dostlarınızdan güzel destekler gelebilir. Yoğunlukların içinde sosyalleşmek size iyi gelecektir ayrıca 🙂 Arkadaş ortamlarında bir flört ihtimali de getirir Venüs-11.ev yerleşimi 😉


Mars, ayın tamamında yay burcunda. 8.evinizde.

8.ev biraz kaotik bir alandır. Psikolojik sorunlar, öfkeler, içsel huzursuzluklar, kıskançlık, fesatlık gibi kirli enerjiler bu evdedir. Mars-8.ev transiti ile iyi niyetinden, güler yüzünden emin olamayacağınız kişilerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi güzel insanların arasında tutun.

Ölüm ve ötesi konular, sezgisellik, medyumik kabiliyetler 8.evdedir ayrıca. Bu konulara da ilginizi artırabilir Mars. Bilinçaltınız hareketlenebilir, garip rüyalar görebilirsiniz.

Meditasyon yapmak, zihni pozitif tarafta tutmak, iyi enerjilerle beslenmek, negatif etkileri bertaraf edecektir.


Ocak 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

10 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay + Ay tutulması : Ay 20° Yengeç, Güneş 20° Yengeç

3.evinizde gerçekleşiyor. Yakın çevre iletişimleriniz etki alıyor bu tutulmadan. Yaklaşık 1-1,5 aydır hissediyor olabilirsiniz bu etkileri.

Kardeşlerle, kuzenlerle, yakın akraba ve komşularla gerginlikler doğabilir. Bir süredir güçlükle sürdürülen iletişimler varsa, sonlanabilir. Bu kişilerin yaşamında bazı konular tamamlanabilir, bazı bitişler, kararlar, değişimler olabilir ayrıca.

25 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 4° kova, Güneş 4° kova

10.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Haritanın tepe noktası, yeniay ile ışıldıyor 🙂 İşiniz, kariyeriniz, sahip olduğunuz sıfatlarınız, nasıl bilindiğiniz, görevleriniz, tanınırlığınızdır bu ev. Yeni başlangıçlar geliyor. İşinizi ve bulunduğunuz noktayı güncelleyecek, mevcut duruma iyi gelecek yenilik ve başlangıçlar 🙂 Hayırlı olsun !


Satürn-Pluto kavuşumu :

Oğlak burcunda, 9.evinizde gerçekleşiyor. Eğitim hayatınızda bir tamamlanma yaşanabilir, uzaklarla, yurt dışıyla, başka şehirlerle bağlantılı konularda bir dönüşüm olabilir. Hukuksal meseleler 9.evde ayrıca. Satürn ve Pluto, burada bir konuyu, bir döngüyü tamamlayabilir.

Yer değişiklikleri ve yaşam çerçevenizle ilgili majör kararlar alabileceğiniz zamanlardan geçiyorsunuz.

Özellikle eğitim, yolculuklar, uzaklar, basın, medya işleri ve hukuksal alanda etki alıyorsunuz.


Yılın ilk ayını, en verimli, en keyifli, en huzurlu şekilde geçirmenizi diliyorum. Boğalar en çok huzuru ve keyfi önemser 🙂 Güzel bir Ocak olsun !

Sevgiler,

Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!