Doğum Haritasında Retro Mars

Doğum Haritasında Retro Mars

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Gökyüzü gündeminin dışında, özel bir yazı ile geldim bu kez.

Daha önce retro Merkür ve Venüs için yazılar yayınlamıştım.

Doğum haritasında retro olmalarının kişinin yaşamına nasıl etkileri vardır, bu etkiler nasıl minimize edilebilir, bunların retro olması neleri anlatır ve retro etkileri nasıl iyileştirilebilir, bunları anlattığım yazılar yayınlamıştım.

Linklerini ekliyorum buraya. Onlara da bakabilirsiniz ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür

Doğum Haritasında Retro Venüs

Şimdi aynı şeyi Mars için yapıyorum.

Bir doğum haritasında Mars’ın retro olması nasıl anlamlara gelir, kişinin yaşamına nasıl yansımaları olabilir, retro Mars nasıl güçlendirilir, bu yazımda anlatacağım.

En başından bir şeyin altını çizmek isterim :

Doğum haritamızda hangi gezegen nerede, ne konumda ise haritamız odur. Haritamız doğduğumuz andaki gökyüzü resmidir. Dolayısıyla haritamızı değiştiremeyiz. Haritamız sabittir.

Ama her bir gezegen yerleşiminin yaşamımıza etkileri vardır ve o etkileri dönüştürebiliriz !

Ruh tekamül için dünyadadır. Her doğum haritasında, yani her ilahi planda pürüz diyebileceğimiz, sorun diyebileceğimiz görünümler vardır ve hayat bizden bunların etkilerini dönüştürmemizi, bu yolla tekamül etmemizi ister.

Doğum haritamızı bilmek işte tam da bu noktada işimizi kolaylaştırır. Yaşam yolumuzda aşmamız, değiştirmemiz, geliştirmemiz, güçlendirmemiz gereken yönlerimizi öğreniriz.

Hadi şimdi gelelim Mars’a.

Bir doğum haritasında Mars’ın retro olması neleri anlatır, retro bir Mars’ın etkileri nasıl dönüştürülebilir ? Neler yapılabilir ? Konuşalım.

Bunun için önce Mars’ın temsil ettiği temalara bakalım sevgili okuyucularım. Mars neleri simgeleyen bir gezegen, öncelikle etraflıca Mars’ı tanıyalım.

Mars en temelde hareketin gezegenidir. Enerjimiz, hareket isteğimiz, ne ölçüde hareketli biri olduğumuz, girişim ve başlatma gücümüz, cesaretimiz, motivasyonumuz Mars ile ilgilidir. Aynı zamanda bedensel kuvvetimizi ve bağışıklığımızı da simgeler Mars.

Adım atmak, başlamak, başlatmak, harekete geçmek Mars ile ilgilidir.

Hırslı bir gezegendir Mars. Yarışmayı sever. Rekabeti sever. Kazanmak, öne geçmek ister. Hedef belirler. Hedefleri için mücadele eder. Çabasını ortaya koyar.

Aynı zamanda acelecidir.

Bazen gereğinden fazla risk aldırır kişiye. Etraflıca düşünmeden, sonrasını hesap etmeden harekete geçmek Marsiyen bir tavırdır. Gözükaradır. Yani kontrol edilmesi gereken bir güçtür.

Dürtüsel ve agresif bir enerjidir Mars. Kavgadan geri durmaz. Hakkını korumak için tartışmaktan çekinmez. Korkusuzdur. Gider ve alır !

Mars bunları sembolize eden bir gezegen sevgili okuyucularım.

Peki retrolarda ne oluyor ? → Söz konusu gezegenin gücü kırılıyor biraz.

Gezegenin temsil konular, kişide göreceli olarak güçsüz olabiliyor. O gezegenin simgelediği özellikler, kişinin güçlendirmesi gereken tarafları olabiliyor.

Doğum haritasında Mars’ı retro olan kişi hangi konularda ve nasıl alabilir bu retronun etkisini ? Bu kişide neler görürüz ?

Hedef belirlemekte zorlanmak.

Motive olmakta zorlanmak.

Harekete geçmekte ve başlatmakta zorlanmak. Harekete geçmekten korkmak. Geri durmak. Korkular ve çekinceler ile beklemek. Atalet halinde kalmak.

Hırslanamamak, hedefe fokuslanmakta zorlanmak.

Yön belirlemekte, aksiyon planı oluşturmakta güçlük çekmek

İstikrar göstermekte zorlanmak.

Hareket enerjisinin, bedensel enerjinin göreceli olarak düşük olması. Çabuk yorulmak.

Hayır diyememek. İnsan ilişkilerinde sınır çizememek. İnsanları kaybetmekten korkmak. Hayır demeye cesaret edememek, hayır demenin yaratabileceği sonuçlardan korkmak.

Öfkeleri içeride yaşamak, dışarıya yansıtamamak. Kızgınlık yaratan şeyleri ifade edememek.

Tam bu noktada şunu söylemek isterim sevgili okuyucularım : Tabii ki kavgacı ve kaba biri olmayacağız ama öfkenin dozunda olacak şekilde ve doğru bir üslupla ifade edilmesi çok önemli.

Mars retro konumda olunca, Marsiyen enerji içe dönük çalışıyor. Kişi öfkelerini, kızgınlıklarını kendi içinde yaşıyor. Kendi içinde tutuyor.

Hem ruhsal, hem fiziksel sağlık için, yapılmaması gereken bir şey bu. Kişinin kendisini yerinde ve ölçüsünde ifade etmesi, kızgınlıkları biriktirmemesi gerekiyor.

Diğer olasılıkları da gördünüz. Mars retrosunun böyle yansımaları olabiliyor kişinin yaşamına.

Peki bu etkileri küçültmek, iyileştirmek, retro Mars’ı güçlendirmek için neler yapılabilir ?

Şimdi de onlara bakalım :

Harekete geçmemize engel olan, bizi atalet halinde tutan korkuları doğru tespit etmek.

Korkuların altına bakmak. Geri planında hangi deneyimin, hangi düşüncenin, hangi bakış açısının olduğunu fark etmek. Analizini yapmak.

Tespit ettiğimiz nedenlerin mantıklı olup olmadığını sorgulamak. Söz konusu şey gerçekten korkutucu mu ? Geçmiş zamanlarda korktuğumuz bir şeyden, şimdiki bilincimizle korkuyor muyuz ? Rasyonel şekilde ele almak ve sorgulamak. Belki de o korkunun bizim için hiçbir anlamı kalmadı artık. Belki de o şey bizde eskisi kadar korku yaratan bir şey değil ama otomatize olduk ve hala korktuğumuzu sanıyoruz. Bir bakın buralara, olur mu 😉

 Korkuları şifalandırmak için gerekirse yazmak, çizmek. Duyguları kağıda dökmek (yazınca daha net şekilde fark ederiz bir şeyleri).

Hedef belirlerken potansiyellerimizi küçümsememek. Kendimize daha fazlasını layık görebilmek.

Şimdiye dek yapabildiklerimizi kendimize hatırlatmak.

Motivasyonumuzu yükselten şeyleri, bize iyi gelen, iyi hissettiren şeyleri fark etmek, tespit etmek, bunları artırmak.

Başkalarının motivasyon yöntemlerinden, bir planı hayata geçirirken izlediği yoldan, spesifik bir konu varsa o şeyi nasıl yaptığından ilham almak.

Kendimize ulaşılabilir hedefler koyarak motivasyonumuzu yükseltmek. Kendimize planlarımızı hayata geçirebileceğimizi göstermek.

Hareket etmek, bol bol hareket etmek. Durağan halden, atalet halinden çıkmak.

Spor yapmak. Düzenli olarak spor yapmak ! Bedensel enerjiyi, bedensel kuvveti, bağışıklığı güçlendirmek.

İnsan ilişkilerimizde hayır demeyi öğrenmek. Kişisel sınırları çizmeyi öğrenmek. Sevdiğimiz, sevmediğimiz şeyleri iletişimler içinde ifade edebilme becerimizi geliştirmek.

Bizi kızdıran şeyleri nezaket sınırları dışına çıkmadan, üslubunca ifade etmek. Kızgınlıkları içeride tutmamak.

Marsiyen enerjiyi güçlendirecek bu şeyleri kendimize ödev vermek. Kendimiz için davranış ödevleri oluşturmak.


Merak edilen önemli konulardan birine de açıklık getirerek tamamlayayım yazımı.

Doğum haritasında Mars’ı retro olan kişiler, transit Mars retro yaptığında daha mı şanslı olurlar ? Mars’ın retroda olduğu zamanlar onlar için daha avantajlı mıdır ?

Böyle bir şey yok sevgili okucularım ! Retro Merkür için de, retro Venüs için de, hiçbir gezegen için yok.

Astrolojide temel prensiplerden biri şudur :

Gökyüzünde doğum haritamıza benzer bir görünüm oluştuğunda, haritanın (olumlu ya da olumsuz) vadettiği, işaret ettiği şeyin gerçekleşme olasılığı güçlenir.

Dolayısıyla doğum haritasında Mars’ı retro olanlar, Mars retrolarında tam tersi daha belirgin şekilde deneyimleyebilirler retro etkilerini. Böyle bir avantaj durumu söz konusu değil.

Fakat diğer yandan şu da var ki, bu etkiler başkalarına kıyasla onlar için daha tanıdık olduğundan, başkaları kadar etkilenmeyebilirler. Bağışıklık kazanmak gibi düşünebiliriz yani bunu 🙂

 

En başta doğum haritasında Mars’ı retro olanlar için, sonra da astroloji öğrenmek gayretinde olanlar için bu içeriği sunmak istedim.

Güçlü dönüşümlere ve güzelliklere vesile olmasını dilerim.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak

Sevgiler ! Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!