30 Mart-5 Nisan 2020 Astroloji Gündemi

30 Mart-5 Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Sabır ve tedbir gerektiren bir dönemden geçiyoruz. Nisan ayı çok belirleyici olacak bizim için.

Bu ayı, iyi yönetmek zorundayız. Önlemlerimiz maksimum düzeyde olmalı. Her birimiz hem kendimiz, hem başkalarının iyiliği için hijyenimize en üst seviyede özen göstermeliyiz.

Devlet büyüklerimizin çağrılarına uyalım. Sosyal mesafeyi koruyalım ve lütfen kalabalık ortamlar oluşturmayalım.

Bu hafta kolay bir hafta değil ne yazık ki.

Aşağıda detaylıca anlatacağım zorlu kavuşumlar söz konusu. İnşallah müjdeler verdiğim zamanlar da gelecek. Ama bu hafta, kritik bir hafta.

Bu arada gökyüzünde çok önemli bir değişim yaşandı geçtiğimiz günlerde. Satürn, kova burcuna geçti. Kova burcuna gelir gelmez de etkilerini gösterdi kova temaları üzerinden.

Bu geçişin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Şimdi haftanın detaylarına geçelim.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


30 Mart-5 Nisan 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

30 Mart’ta Mars kova burcuna geçiyor.

Bir süredir oğlak burcundaydı. Ne yazık ki burada Satürn ve Pluto gibi malefik enerjilerle kavuşum yaptı. Zor bir transitti bu.

Mars kova transitine baktığımızda ise, 31 Mart’ta 0 derece kovada Satürn ile kavuşacağını görüyoruz.

Bu kavuşumun etkileri, öne çıkan gezegen açıları başlığında yer alıyor.

Mars kova transitinde bilim dünyasındaki hareketliliğin, çabanın, salgına çözüm için yürütülen çalışmaların artacağını belirtmek isterim ayrıca.

3 Nisan’da Venüs ikizler burcuna geçiyor.

Normal şartlar altında güzel bir transit bu. Çünkü ikizler sosyalleşmektir, Venüs keyif almaktır. Ama salgın ortamında bunlar mümkün olmayacak. Venüs’ün yaratacağı sosyalleşme isteğini dizginleyelim lütfen.

İkizler burcu interneti, sosyal medyayı da anlatır. Buralarda keyifli şeyler göreceğiz. Süreci kolaylaştırmak için bütüne yapılacak katkının artacağını, sanatsal faaliyetlerin, konserlerin daha fazla olacağını, birbirimizden güç bulacağımızı anlıyoruz bu transitten.

Venüs aşktır, ilişkilerdir ayrıca. Hem özel, hem sosyal ilişkiler Venüs’ün yönetiminde. İkizlerde olduğu bu süreçte, internete, sosyal medyaya, dijital platformlara taşınacak sevgi bağlarımız. Bir süre için olması gereken bu.


30 Mart-5 Nisan 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları :

Zorlu kavuşumlar görüyoruz bu hafta maalesef.

31 Mart : Mars Satürn kavuşumu : Mars 0° Kova, Satürn 0° Kova

İki malefik (kötücül) enerji bir araya geliyor. Mücadelenin hat safhaya ulaşacağını, zorlanmaların artabileceğini, maalesef vaka ve kaybedilen hasta sayılarının da artabileceğini gösteren bir kavuşum. Çünkü Türkiye haritasının 8.evinde meydana geliyor. Kaos, kriz, ölümler bu evin yönetiminde ne yazık ki.


4 Nisan : Venüs Satürn üçgeni : Venüs 0° İkizler, Satürn 0° Kova

İlişkiler sağlamlaşacak, sevgi bağları kuvvetlenecek diyor Venüs Satürn üçgeni.

Ayrıca ikizler de, kova da internet ile, dijital platformlar ile ilgili olan burçlar. Zaten tam da bunu yapıyoruz, değil mi ? İnternet üzerinden bağlanıyoruz birbirimize. İnternet ile bir araya geliyoruz.

Bu hafta görüşmeler, yazışmalar, karşılıklı destekler, motivasyonlar artacaktır ama, onu söyleyebilirim. Güzel bir üçgen bu 🙂


4 Nisan : Merkür Neptün kavuşumu : Merkür 19° Balık, Neptün 19° Balık

Merkür zihni, aklı, mıhakemeyi, rasyonel değerlendirmeyi, analiz etmeyi anlattığından Neptün ile kavuşacak olması, dalgınlık, yeterince iyi düşünememe, rehavet, melankoli, bunalım enerjisi getirebilir.

Neptün’ün doğası biraz böyledir çünkü. Yeterince sağlıklı düşünemeyebiliriz, yanlış uygulamalar yapılabilir ayrıca. Yanlış kararlar alınabilir. Yanıltıcı bilgiler dolaşabilir ortalıkta.

Diğer yandan manevi enerjilerin güçleneceğini anlatıyor bu kavuşum bize. İnancımızı koruyalım. Hepimiz aynı gemideyiz. Bekleyip göreceğiz gidişatı.


5 Nisan : Jüpiter Pluto kavuşumu : Jüpiter 24° Oğlak, Pluto 24° Oğlak

İşte bu, uzun zamandır konuşulan, majör bir kavuşum. Mevcutu sıfırlayan, yeni döngüler başlatan büyük etkilerden biri.

Bir süredir etkisindeyiz. Çünkü ikisi de ağır hareket eden gezegenler ve birkaç haftadır çok yakın duruyorlar birbirlerine zaten.

Jüpiter finansal bir göstergedir. Tüm dünyada büyük bir kriz yaşanıyor.

Uluslarası işler, seyahatler, akademi, kongreler, ithalat-ihracat faaliyetleri de Jüpiter’in yönetimindedir. Bütün bu temalarda durum, bir kabus gibi.

Büyük krizleri, maalesef kayıpları, krizlerle dönüşmeyi, devrildikten sonra doğrulmayı anlatan bir kavuşum. Özellikle önümüzdeki 2 hafta çok yoğun şekilde hissedeceğiz bu etkiyi.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

30 Mart 2020 Pazartesi

Ay, gün boyunca ikizler burcunda.

Günün ilk yarısında Ay-Merkür karesini görüyoruz. Spekülatif bilgi akışları, iletişim problemleri olası.

Günün ikinci yarısında ise Ay-Neptün karesi var. Yanıltıcı ve hataya düşüren bilgiler, yanlış haberler duyabiliriz. Kişisel bazda ise dialoglarda hayal kırıklıkları getirebilir Neptün’ün Ay’a yaptığı bu kare.

Ay, 18:10 sonrası boşlukta.


31 Mart 2020 Salı

Ay, 14:43’e kadar ikizler burcunda ve boşlukta, 14:43’te yengeç burcuna geçiyor.

Yengeç birliktir, beraberliktir. Halkı anlatır, milletçe bütünlüğümüzü, beraberliğimizi anlatır.

Akşam saatlerinde kuzey ay düğümü ile kavuşan Ay, seferberliğimizin, birlikte ortaya koyacağımız çabanın vurgulanacağını gösteriyor. Bize iyi hissettirecek güzel, küçük sürprizler de olabilir. Çünkü Ay-Uranüs altmışlığı etkinleşecek bu akşam.


1 Nisan 2020 Çarşamba

Ay, günün tamamında yengeç burcunda.

Sabah saatlerinde Ay ve Güneş arasında bir kare açı var. Önemli kişilerle görüşmeler açısından pek olumlu bir zaman sayılmaz. İlişkilerde ufak tefek gerginlikler doğabilir.

Günün ikinci yarısında ise Ay-Merkür üçgeni etkinleşiyor 🙂 Merkür salgınla, hastalıkla, hastanelerle ilgili olan bir alanda, balıkta. Ay, halkı simgeleyen yengeç burcunda. Umarım güzel haberler getirir bize Merkür’ün bu uyumlu açısı.

Günü Ay-Neptün üçgeni ile kapatıyoruz. Maneviyat enerjisi, dualar, birliğimiz, inancımız güçleniyor.

Bugünleri de aşacağız. Hem kendimizi, hem başkalarını düşünerek davranalım. Önlemlere uyalım. Biraz sabredeceğiz, sonra gün gelecek geride kaldığını göreceğiz bu sınavın da.


2 Nisan 2020 Perşembe

Ay, 21:26’ya kadar yengeç burcunda.

Öğle civarı saatlerde Ay, Jüpiter-Pluto kavuşumu ile zıt açı yapıyor. Duygusal zorlanmalar olası. Kaygıları yükseltebilecek bir etki bu.

Günün ikinci yarısında Ay, bu kez olumlu bir açıda. Güzel bir Ay-Venüs altmışlığı görüyoruz. İlişkiler açısından pozitif bir etki. Ruhsal anlamda da daha iyicil bir zaman dilimi.

Ay, 19:48-21:26 arasında boşlukta, 21:26’da aslan burcuna geçiyor. Satürn ile bir karşıtlık yapıyor. Biraz karamsar bir akşam.


3 Nisan 2020 Cuma

Ay, gün boyunca aslan burcunda.

Günün ilk yarısında Ay-Uranüs karesinin etkileri altındayız. Beklenmeyen gelişmeler olabilir, plan değişikliklerine gidilebilir.

Günün ikinci kısmında ise Ay-Güneş üçgeni var 🙂 Moralimizi yükseltecek şeyler olabilir. Keyifli vakit geçireceğimiz bir şeyler bulabiliriz. İlişkiler açısından da oldukça iyicil bir görünüm 🙂

Ünlü, tanınmış kişilerle ilgili güzel haberler alabiliriz ayrıca. Spor dünyasından isimler olabilir bunlar. Çünkü koç ve aslan arasında oluşuyor bu üçgen açı.


4 Nisan 2020 Cumartesi

Ay, bugün de aslan burcunda ve tüm gün boşlukta.

Açısız ilerliyor. Tabii olumsuz bir açı yapmasına kıyasla, açısız olması daha iyi bir durum.

Ay-boşluk etkisiyle konular beklemede kalabilir bugün. Netleştirmek istediğiniz, haber beklediğiniz bir şeyler varsa, bugün sonuçlanmayabilir.

Verimli olmuyoruz ayrıca Ay’ın boşlukta olduğu zaman dilimlerinde. Ama zaten her an üretmek, kesintisiz olarak verimli olmak zorunda değiliz. Kendimize izin verelim. Dinlenmek, durmak, akışı izlemek zamanı boşa harcamak değildir.


5 Nisan 2020 Pazar

Ay, günün ilk dakikalarında başak burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay-Uranüs üçgen açısı devrede, güzel sürprizlere açık bir zaman dilimindeyiz.

Verimli olabileceğimiz, pratik çözümler bulabileceğimiz, destekleyici bir gün. Başak böyle bir enerjidir. Sağlığı da sembolize ettiğinden, umarım salgın konusunda pozitif gelişmeler yaşanır.


İyi haftalar diliyorum herkese !

Önlemlere, çağrılara uyalım. Bu da bir dönem, bu da bir döngü. Biteceğinden şüpheniz olmasın. Ama kısa sürede sonlanması için var gücümüzle tedbirli olmak zorundayız.

Sağlıklı, verimli, güzel haberler alacağımız bir hafta olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!