20-26 Nisan 2020 Astroloji Gündemi

20-26 Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Nasılsınız ? Karantinada neler yapıyorsunuz ?

Sürece büyük oranda alıştık, değil mi ? Artık ne yapmamız, ne yapmamamız gerektiğini biliyoruz. Virüsün diğer ülkelerdeki seyrini, yaşam döngüsünü görüyoruz.

Mümkün olduğunca izole olarak bekleyeceğiz, sabırlı olacağız ve salgını bir noktada kontrol altına alacağız. O günler de tabii ki gelecek 🙂

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, meclisimizin kuruluşunun 100. yılını kutlayacağız bu hafta 🙂 Karantinada da olsak, 23 Nisan neşesini elimizden geldiğince çoğaltabiliriz 🙂 Kutlayabiliriz bu özel günü.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Ninelerimiz, dedelerimiz bu vatan için imkansızlıklar içinde imkanlar yarattılar, yoksulluklar içinde mücadele ettiler. Ruhları şad olsun ! Cumhuriyetimiz, bayrağımız, meclisimiz ilelebet var olsun !

Bu hafta mübarek Ramazan ayını yaşamaya başlıyoruz ayrıca. Sevgiyle, hoşgörüyle, farkındalıkla, en güzel şekilde idrak edelim inşallah. Esenlik olsun, ferahlık getirsin bize !

Yeni haftanın detaylarına bakalım şimdi.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


20-26 Nisan 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

–23 Nisan’da boğa burcunun 3 derecesinde, Uranüs ile kavuşumda bir yeniay meydana geliyor. Uranüs’ün başrolde olması, sürprizli gelişmelerin yaşanacağı bir yeniay döngüsünde olacağımızı gösteriyor.

Değişimdir, yeniliktir Uranüs. Beklenmedik, ani gelişmeleri de anlatır. Güzel olasılıkların çalışmasını diliyorum. İnşallah bize iyi gelecek değişimler olur.

–25 Nisan’da Pluto retro hareketine başlıyor. Krizleri, kaosları simgelediğinden, göreceli olarak daha güçsüz olacağı bir sürecin başlıyor olması güzel. Toplu ölümleri, kaosu, güvenliği tehdit eden konuları anlatıyor çünkü Pluto.


20-26 Nisan 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları

21 Nisan : Güneş Satürn karesi : Güneş 1° Boğa, Satürn 1° Kova

Güneş tanınmış kişileri, makam sahibi kişileri simgeler. Satürn’ün kare açısı zorlanmalar yaratabilir. Tanınmış kişilerle ilgili problemler görebiliriz.

Satürn bazı kısıtlamalara, mecburiyetlere de işaret ediyor. Otoritenin yeni kararları, uygulamaları olabilir bu hafta.


25 Nisan : Merkür Pluto karesi : Merkür 24° Koç, Pluto 24° Oğlak

Pluto krizi, kaotik durumları, mecburi dönüşümleri, mücadele gerektiren konuları anlattığı için, Merkür’e kare açısı iletişimde problemler yaratabilir. Sorun olabilecek bilgi paylaşımları, gizliliğin korunmadığı durumlar olası. Merkür iletişim, bilgi, haber gibi temaları yönetiyor çünkü. Ayrıca ulaşım demek. Pluto tatsız bir açı yapıyor buraya. Ülke bazında problemler yaşanabilir.

Bireysel anlamda da, dialoglarda temkinli olmak, gizliliği korumak, sert çıkışlardan uzak durmak önemli bu hafta.


26 Nisan : Güneş Uranüs kavuşumu : Güneş 6° Boğa, Uranüs 6° Boğa

Uranüs sürprizleri, değişimleri, reformları, yenilikleri, sıradışı olanı simgeler. Beklenmedik, ani gelişmeleri de anlatıyor. Önemli kişilerle, makam ya da şöhret sahibi kişilerle ilgili sürprizlere açık bir haftadayız.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

20 Nisan 2020 Pazartesi

Ay, 10:00’da koç burcuna geçiyor. Günün ilk yarısına baktığımız zaman Ay’ın, kuzey-güney ay düğümleri ile uyumsuz olduğunu görüyoruz. Gergin hissedebilirsiniz. Bir şeyler artık olsun diye sabırsız bir modda olabilirsiniz.

Öğle saatlerinde Ay-Satürn altmışlığı kesinleşiyor. Hocalarla, eğitmenlerle güzel dialoglar olabilir. Günün ikinci yarısında bu olumlu etkiler devam ediyor. İşimiz için yenilikçi ve mantıklı fikirler bulabiliriz ayrıca bugün.

Gün boyunca Güneş, ay düğümleri ile uyumlu açılarda. Kadersel güzel değişimler yaşayabiliriz. Yeteneklerimizi gösterebiliriz, kendimizi ifade edebiliriz, takdir görebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde etkiler güçlü.

21 Nisan 2020 Salı

Ay, gün boyunca koç burcunda.

Günün ilk yarısında Venüs ile altmışlık açısı var. Hayatın keyifli yanlarıdır, sevgidir, uyumdur Venüs. Güzel bir sabah 🙂

Günün ikinci yarısında Ay bu kez, Mars ile altmışlık açı yapıyor. Hareket etmek, spor yapmak, evde efor gerektiren işleri halletmek için iyi bir zaman dilimi.

Akşam saatlerinde Ay, Merkür ile kavuşuyor. İletişimler, bilgi paylaşımları, haberler vurgu kazanıyor. İletişime dayalı faaliyetler, sosyal medya paylaşımları için de destekleyici bir görünüm.


22 Nisan 2020 Çarşamba

Ay, 22:35’e kadar koç burcunda bugün.

Öğle saatlerine kadar olan dilimde Ay, Pluto ile kare açıda 🙁 Duygusal zorlanmalar olası. Yaşamınızdaki otorite figürlerinden yana stres yaşayabilirsiniz.

Günün ikinci yarısında Ay-Jüpiter karesi ile abartılı davranışlara müsait bir atmosfer oluşuyor. Büyük konuşmak, büyük vaatlerde bulunmak, abartılı sözler vermek, müsriflik yapmak gibi aşırılıklardan uzak duralım.

15:31-22:35 arasında boşlukta olan Ay, 22:35’te boğa burcuna geçiyor, Satürn ile karesi var bu akşam. Yetersizlik duygusu, kısıtlanmış hissetmek, ilerlemek için gereken kaynaklara sahip olmadığını düşünmek, bu açının getirebileceği ruh halleri. Aslında evren bize sınırsız, sonsuz olasılıklar sunuyor. Titreştiğimiz frekansı yükseltmek, bolluk bilincinde olmak, var olanı görmek gerekiyor.


23 Nisan 2020 Perşembe

23 Nisaannnn kutluuu olsuunnnn !!!!! :)))) Türkiye Büyük Millet Meclisimiz 100 yaşında ! İlelebet var olsun !

Ay, gün boyunca boğa burcunda. Ay boğada yücelir sevgili dostlarım. Çok güzel, rahat bir yerleşim Ay için burası. Harika bir gün geçirelim inşallah. En güzel şekilde kutlayalım bu kıymetli günü.

Sabahın ilk saatlerinde boğa burcunda Uranüsyen bir yeniay meydana geliyor. Önümüzdeki 15 günlük süreçte sürpriz değişimlere açığız.

Günün ilk yarısında Ay-Uranüs kavuşumu vurgulu. Uranüs bağımsızlığı anlatır. Ulusal egemenliğin kutlandığı bir güne de Ay-Uranüs kavuşumu yakışır, tevafuk 🙂 Dünyanın tüm çocuklarının bayramı kutlu mutlu olsunnn 🙂


24 Nisan 2020 Cuma

Ay, boğa burcunda olacak bugün.

Günün ilk yarısı bir tık gergin görünüyor. Tartışmalara açık. Çünkü Ay-Mars karesi var.

Öğle saatleri ve sonrasında Ay-Neptün üçgeni ile huzur buluyoruz. Oldukça dingin, sakin bir zaman. Keyifli şeyler yapmak isteyeceğiz.

Akşam saatlerinde Ay, Pluto ile üçgen açıya yaklaşıyor. Krizlerden yaratılan fırsatların tadını çıkarabileceğimiz bir akşam. Ruhen daha iyi, daha güçlü hissedeceğiz. İş ve maddi konular için de destekleyici.


25 Nisan 2020 Cumartesi

Ay, 10:19’a kadar boğa burcunda ve boşlukta, 10:19’da ikizler burcuna geçiyor.

İletişim artıyor. Yazışıyoruz, konuşuyoruz, hatta ikizler etkisiyle biraz fazla konuşuyoruz 🙂

Günün ikinci yarısında Ay ve Satürn üçgen açıda ! Hocalardan, deneyim sahibi kişilerden yana şanslı olacağız. Danışabiliriz, güzel iletişimler kurabiliriz.

Öğrenme niyetinde olduğumuz bir konu varsa, internet ile kendi kendimize nasıl ilerleyeceğimize karar verebiliriz, güzel kaynaklar bulabiliriz. Kendimizi geliştirebileceğimiz online platformlar, videolar, kitaplar keşfedeceğiz bugün.

Akşam saatlerinde Ay, Kiron ile uyumlu açıya ilerliyor. Şifa demektir Kiron. Ay ise haberleri anlatan ikizler burcunda. İnşallah iyileşenlerin sayısı artar, iyi haberler alırız. Tedavi ile ilgili yeni bir şeyler de konuşulabilir.


26 Nisan 2020 Pazar

Ay, bugün ikizler burcunda ilerleyecek. Yeni şeyler öğreneceğiz, ilgi alanlarımıza vakit ayıracağız. Bol bol iletişim kuracağız bugün yine.

Akşam saatleri çok güzel görünüyor. Çünkü Ay, Venüs ile kavuşuyor ve Mars ile üçgen açı yapıyor. Aşk ve ilişkilerde güzel bir akşam. Online sanatsal faaliyetler için de harika !


Güneş, 19 Nisan itibariyle boğa burcuna geçti ve 1 ay süreyle boğada olacak. Transitin genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Nisan ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2020, Boğa Burcu Nisan 2020, İkizler Burcu Nisan 2020,

Yengeç Burcu Nisan 2020, Aslan Burcu Nisan 2020, Başak Burcu Nisan 2020,

Terazi Burcu Nisan 2020, Akrep Burcu Nisan 2020, Yay Burcu Nisan 2020,

Oğlak Burcu Nisan 2020, Kova Burcu Nisan 2020, Balık Burcu Nisan 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

İyi haftalar diliyorum herkese !

Sağlıklı, verimli, keyifli, güzel gelişmeler yaşayacağımız bir hafta olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!