23 Nisan 2020 Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

23 Nisan 2020 Boğa Burcunda Yeniay ve Etkileri

23 Nisan Perşembe günü, Türkiye saati ile 05:25’te, boğa burcunun 3 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Başlangıçları, yenilik ve girişimleri, yeni gündemleri simgeler yeniaylar.

Uranüsyen bir yeniay yaşayacağız bu kez. Sürpriz gelişmeler, hızlı değişimler geliyor Uranüs ile.

Hadi detaylara bakalım. Boğa yeniayının an haritası şöyle :

 

Yeniaya, yani Güneş ve Ay kavuşumuna, Uranüs’ün eşlik ettiğini görüyoruz. Yeniayın karakteristiğini bu kavuşum belirliyor. Uranüs yeniliktir, sürprizli değişimlerdir. Beklenmedik, ani gelişmeleri anlatır.

Boğa burcu ise para, maddesel değerler, sahip olduğumuz somut varlıklar demek. Dolayısıyla parasal konular üzerinden sürprizlere açık bir yeniay döngüsüne gireceğiz. Önümüzdeki 15 günlük süreçte alıyoruz bu etkiyi.

Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı söz konusu ayrıca. Satürn kısıtlardır, kısıtlanmalardır. Zorluklardır. Bu zorluklar bizi mecburi değişimlere götürebilir, Uranüs ile özgürleşmek isteyebiliriz. Yaratıcı fikirler bulabiliriz, uyanışlar yaşayabiliriz, çözümler üretebiliriz.

Para ile ilgili kısıtlı inanç kalıplarımızı fark edebiliriz, kırmak için yeni şeyler deneyebiliriz.

Satürn korkudur, kaygıdır. Uranüs ise geleceğe güvenle bakmak isteyen boğa burcunda. Maddi güvence için yeni şeyler yapacağımız bir yeniay döngüsüne giriyoruz.

Toplumsal konularda da değişimler, farkındalıklar, yeni uygulama ve düzenlemeler olası.

Bu arada önemli bir bilgiyi de eklemek isterim sevgili okuyucularım. Ay, boğa burcunda yücelir ve maksimum yücelme derecesi, boğanın 3 derecesidir. Yani yeniay, Ay’ın maksimum yücelme derecesinde meydana geliyor. Bu da iyicil bir etki ekleyecektir resme.

Şimdi yeniayın etkilerini, her zaman olduğu gibi burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Para evidir burası. Gelirler, harcamalar, yatırımlar ve maddesel varlıklarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabileceğiniz bir döngü. Parasal konularda önemli uyanışlar yaşayabilirsiniz. Paraya dair inanç kalıplarınızı fark edebilir, değişim yönünde adımlar atabiliriz.

Harcamalarınıza dikkat etmeniz  faydanıza olacaktır ayrıca. Bütçe kontrolüne özenmeniz gereken günlerdesiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Yeniay 1.evinizde gerçekleşiyor.

Bir süredir ev sahipliği yaptığınız Uranüs var yeniayın başrolünde. Değişim zamanı sizin için. Yenilenme ve adım atma zamanı.

Sizi kısıtlayan şeyleri fark edeceğiniz, özgürleşmek için yaratıcı çözümler üreteceğiniz bir yeniay döngüsüne giriyorsunuz. Önümüzdeki 15 günlük süreçte vurgulu olacak bu etki.

Kendiniz için yeni şeyler yapacağınız güzel bir yeniay döngüsü.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

12.evinizde meydana geliyor yeniay.

12.evin konuları öngörülemeyen şeylerdir. Üstü örtülü, gizli saklı işlerdir. Bilmediğiniz, şu ana kadar haberdar olmadığınız bazı konular görünür olabilir.

Diğer yandan iç dünyanızda, bilinçaltınızda büyük bir uyanış, bir değişim ve yenilenme getirecektir yeniay size. Spiritüel çalışmalardan fayda görebileceğiniz, inanç kalıplarınızı dönüştürerek hayatınızı iyileştirebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

11.evinizde bir yeniay meydana geliyor.

Arkadaş ve dost çevrelerinden, içinde bulunduğunuz gruplardan yana sürprizlere açık olacağınız 15 günlük bir süreç başlıyor.

Bir parçası olduğunuz takım çalışmalarında, gruplarda, ekip faaliyetlerinde değişimler, yenilikler de olası.

Tüm bunlar dışında, sosyal medya, internet, teknolojik aletler gibi konularda değişimler görünüyor.


Aslan ve Yükselen Aslan :

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İş ve kariyer alanında, yöneticiler ve patronlarla ilgili konularda yenilikler, sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bugünlerde üzerinizde otorite baskısı hissedebilirsiniz ayrıca. Özgürleşme arzunuz artabilir. Fevri kararlar almamaya özen gösterin. Sonradan pişman olacağınız davranışlardan uzak durun derim.

Devlet bağlantılı bir konunuz, resmi bir işleminiz varsa bir çözüm gelebilir bu arada. Bir yenilik olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

Yeniay, 9.evinizde meydana geliyor.

Eğitim hayatınızda, akademik alanda, uzak şehirlerle, başka ülkelerle ilgili konularda, eğer varsa basın, yayıncılık faaliyetlerinizde, hukuksal temalarda bazı gelişmeler meydana gelebilir. Salgın nedeniyle bu temalarda bir işinizde problemli durumlar doğduysa, yeniay bir çözüm getirebilir.

Eşin akrabalarını ve uzak akrabaları anlatır aynı zamanda 9.ev. Onlarla ilgili gelişmeler, yenilikler de mümkün.

Yukarıda saydığım konularda uğraşlarınız, çabalarınız varsa, yeniay ile özgürleşmeler olabilir ya da sorunlardan özgürleşmenizi sağlayacak bir şeylerin zemini oluşabilir. Bir başlangıç olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

8.evinizde gerçekleşen bir yeniay.

Parasal alanda meydana geliyor. Bir borç, bir ödeme konusuna çözüm gelebilir. Diğer yandan maddi konularda Uranüs etkisiyle sürprizlere açık ve değişken şartlar söz konusu olduğundan büyük adımlar atmamanız gereken bir yeniay döngüsü bu. Özellikle önümüzdeki 15 günlük süreçte bütçeyi iyi yönetmek, yeni borçlar oluşturmamak önemli.

Parasal konular dışında, bir kriz, bir kaos varsa bireysel yaşamınızda-halihazırda gündeminizde, yeniay ile buralarda bazı gelişmeler, özgürleşmeler olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

7.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İlişkiler ve ortaklıklar alanıdır burası. Danışmanlar, görüşüne başvurduğunuz uzmanlar da bu evin yönetiminde. Özgürleşme arzunuzu artıracaktır Uranüs. Hızlı kararlardan uzak durmak gerekiyor.

Yeni iş birlikleri doğabilir ayrıca. Sahip olduğunuz bağlantılar, insan ilişkileriniz işe ya da başka türlü bir projeye vesile olabilir. Güçleri birleştirme yönünde bir adım atılabilir. Hızlı, sürprizli ve daha önce denemediğiniz şeyler olası.


Yay ve Yükselen Yay : 

Yeniay, 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş, sağlık ve gündelik hayattır bu ev en temelde. Düzenli olarak yaptığımız şeyler, işimiz, görevlerimiz, rutinlerimiz 6.ev kapsamındadır.

İş üzerinden bir yenilik başlayabilir. Belki sanal bir çalışma sistemi başlayabilir işinizde. İş ile ilgili bir konuya çözüm gelebilir.

Sağlık sorunlarınız varsa, değişime ve özgürleşmeye işaret eden bir yeniay bu.

Evcil hayvanlar da 6.ev kapsamında. Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili sürprizli durumlar, değişimler de olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

5.evinizde gerçekleşiyor.

Evde olmaya özen gösterdiğimiz, vakit geçirmekte zorlandığımız bu süreçte yeni bir hobi iyi gelebilir size. 5.evin temalarındandır hobiler, ilgi alanları. Sanatsal konularda bir gelişme olabilir ayrıca.

Diğer yandan çocuklarınızla ilgili yeni başlangıçlar olası. Bir konuya çözüm doğabilir. Problem yaratan bir duruma çözüm bulabilirsiniz. Uranüs etkisiyle, yenilikçi, daha önce denemediğiniz, yaratıcı bir yöntem olabilir.


Kova ve Yükselen Kova :

4.evinizde gerçekleşiyor.

Eviniz, aileniz, yaşadığınız yer, emlak, arsa konuları, aile bireylerinize dair konular yeniaydan etki alıyor. Uranüs etkisiyle değişimler, sürprizli durumlar olası.

Yeni bir başlangıç yapabilirsiniz yeniay ile. Daha önce denemediğiniz şeyler deneyebilirsiniz. Sorun teşkil eden bir duruma, yaratıcı bir çözüm bulabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık : 

3.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Kardeşlerle ilgili hızlı, sürprizli, yeni gelişmeler yaşanabilir. Yakın akrabalar, kuzenler, komşular ve sık görüştüğünüz arkadaş çevreleri üzerinden de alıyorsunuz yeniay etkisini.

Sosyal medya alanı aynı zamanda 3.ev. Bugünlerde paylaşımlarınıza, yorumlarınıza daha fazla özenin derim, keyfinizi kaçıracak şeylerin olmaması adına.

İletişim ve haberleşme ağınız hareketleniyor. Artan bir iletişim hali getirecektir size yeniay.


Güneş, 19 Nisan itibariyle boğa burcuna geçti ve 1 ay süreyle boğada olacak. Transitin genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Nisan ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2020, Boğa Burcu Nisan 2020, İkizler Burcu Nisan 2020,

Yengeç Burcu Nisan 2020, Aslan Burcu Nisan 2020, Başak Burcu Nisan 2020,

Terazi Burcu Nisan 2020, Akrep Burcu Nisan 2020, Yay Burcu Nisan 2020,

Oğlak Burcu Nisan 2020, Kova Burcu Nisan 2020, Balık Burcu Nisan 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Yeniayın güzel gelişmeler getirmesini diliyorum hepimiz için.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!