Merkür Retrosu 16 Şubat – 11 Mart 2020

Merkür Retrosu 16 Şubat – 11 Mart 2020

Yılın ilk Merkür retrosu başlıyor sevgili okuyucularım.

Balık burcunda başlayacak, kova burcunda tamamlanacak olan bir Merkür retrosu yaşayacağız.

Merkür’ü normal şartlarda ileri yönlü görüyoruz Dünya’dan baktığımızda. Çünkü Dünya’dan daha hızlı hareket eden bir gezegen.

Dünya, Güneş’in etrafındaki turunu 365 günde tamamlıyor, Merkür ise 88 günde yapıyor bunu.

Aradaki bu hız farkından dolayı, 4 ayda bir, yani yılda 3 kez geride görüyoruz Merkür’ü.

Önden gitmiş, turunu tamamlamış oluyor, yeni turuna başlıyor tekrar. O sırada gerimizde kalmış gibi duruyor. İşin mantığı, doğrusu bu.

16 Şubat-4 Mart arası balık burcunda retroda olacak Merkür.

4-11 Mart arasında ise kova burcunda devam edecek retrosuna.

Retronun balık süreci ile ilgili şunları söyleyebilirim :

Merkür doğası itibariyle, su elementinde rahat değildir. Çünkü düşünceyi, rasyonelliği, analitik tarafımızı simgeliyor.

Su burçları ise duyguların daha ön planda olduğu bir gruptur.

Bu sebeple, duygu-düşünce dengesine daha fazla özenmemiz gereken bir dönem. Objektif şekilde ilerlememiz gerekiyor.

Balık etkisiyle, dalgınlıklar yaşanabilir bu süreçte. Yaptığınız işlemleri tekrar tekrar kontrol edin derim.

Gizliliğinizi, şifrelerinizi, bilgilerinizi koruyun. Sırlarınızı, özelinizi herkese açmamaya dikkat edin.

Arkadan çevrilebilecek işlere karşı daha uyanık olun. Gizli saklı konular açığa çıkabilir. Böyle bir etki de var bu arada.

Bunun dışında büyük alışverişlerden, büyük yatırımlardan uzak durmak gereken, büyük kararlar için beklemek gereken bir dönemdeyiz.

İletişime, sözlere, dialoglara her zamankinden daha fazla dikkat etmeliyiz ayrıca. Çünkü kendini ifade edememek, yanlış anlaşılmak, karşı tarafı yanlış anlamak, gibi etkiler verir Merkür retrosu.

Diğer yandan şunu da belirtmek isterim ki, korkutucu ve bütünüyle olumsuz bir süreç olarak görmemeliyiz Merkür retrolarını.

Doğru kullanırsak, iyiliğimize hizmet edecek bir etki.

Çünkü uyandıracak, fark ettirecek, nerelerde neyi yanlış-eksik yaptık, gösterecek. Düzeltmemizi, tamamlamızı sağlayacak.

Nerelerde yanlış düşündük, gerçeği farklı algıladık, hakikat nasılmış, biz ne zannettik, yanılgılarımızı fark ettirecek. Bu sebeple küslüklerin, dargınlıkların bitebileceği bir dönem.

Balıkta olduğu için bizi fazlalıklardan kurtaracak. Hem fiziksel, hem ruhsal açıdan söylüyorum bunu. Arınma, ferahlama sağlayacak. Ayrıca zararlı alışkanlıklardan, somut-soyut bağımlılıklardan kurtulma zamanıdır bu.

Retronun kova sürecinde ise, daha çok bilim, teknoloji, uzay, astronomi, astroloji gibi kova temaları vurgulanacaktır. Bu alanlarda yeni farkındalıklar olacaktır, geçmişten gelen konular önümüze tekrar gelecektir. Yanlışlar düzeltilecektir.

Bu arada kovanın yönetiminde olan grup çalışmaları, dernekler, vakıflar, toplumsal konular, internet, sosyal medya gibi platformlarda, retro  Merkür etkisiyle, yanlış bilgiler dolaşabilir. Spekülasyonlar yaratılabilir. Çöken, sorun yaşayan sosyal medya platformları olabilir. Aksilikler olası geçici bir süreç için. 


Şimdi bu retronun etkilerini, burçlar bazında konuşalım.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

16 Şubat-4 Mart arası balık burcunda, yani 12.evinizde yaşayacaksınız bu Merkür retrosunu.

Gizli kapaklı, üstü örtülü işlerin evidir bu ev. Retrolar da geçmişi önümüze getirdiğinden, bir süredir sizden gizlenmiş olan bir şeylerin bu dönemde ortaya çıkması mümkün. Bu sizi doğrudan ilgilendiren bir şey olabileceği gibi, yakın çevrenizden kişilerle ilgili de olabilir. Ama korkmayın, büyük olumsuzluklar olmak zorunda değil.

Ayrıca fazlalıklarınızdan arınıyorsunuz. Bir ruhsal şifalanma dönemi bu. Gücünüzü topluyorsunuz.

4-11 Mart arası, kova burcunda, yani 11.evinizde yaşanacak bu kez retro. Arkadaş çevrenizde yanlış anlaşılmalara dikkat edin. Grup çalışmalarında beklemeler, gecikmeler olabilir. Önemsemeyin, sorun yok, geçici bir etki bu 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Retro, 11.evinizde başlayacak. 16 Şubat-4 Mart arası, 11.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz.

Arkadaş ve dost çevrelerinde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, darılmalar olası. Sosyal anlamda bir tık yalnız hissedebilirsiniz. Ama kalıcı bir şey değil bu. İlişkiler retro sonrasında toparlanır, merak etmeyin 🙂

4-11 Mart arası, kova burcunda, yani 10.evinizde retroda olacak bu kez Merkür. Yöneticilerle, otorite figürleriyle dialoglarınızda kendinizi doğru ifade etmeye daha fazla özenin, olur mu ? Bir de evrak, resmi işlem, vb konular varsa bir tık gecikmeler yaşanabilir retro etkisiyle. Ama çözülecektir, rahat olun.


İkizler ve Yükselen İkizler :

16 Şubat-4 Mart arası balıkta, 10.evinizde bir Merkür retrosu yaşayacaksınız.

Üstlerle, yönetici ve patronlarla, yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek kişilerle, aile büyükleri ile iletişiminize, sözlerinize, tavırlarınıza, kendinizi ifade etme şeklinize daha çok özenmeniz gerekiyor bu süreçte.

Ayrıca devlet bağlantılı işlemlerde, evrak, onay, imza, prosedür gibi konularda, eksiklikler, çeşitli nedenlerle beklemeler mümkün. Her şeyinizi tekrar gözden geçirin, kurallar doğrultusunda eksiksiz oluşturmaya çalışı belgelerinizi.

4-11 Mart arasında kovada, 9.evinizde olacak bu kez retro. Akademik konularda eksiklerin üzerinden geçebilirsiniz, düzeltmeler yapabilirsiniz, çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Hukuksal konular varsa, geçmişten bir şeyler tekrar önünüze gelebilir.

Seyahatlerde valizlerinize, özel eşyalarınıza dikkat edin diyorum ayrıca. İptal olan yolculuklar, plan değişiklikleri, vb durumlar olursa da, canınızı sıkmayın. Retro etkisiyle olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 16 Şubat-4 Mart arasında balıkta, yani 9.evinizde retroda olacak.

Akademik konularınız, tez vb çalışmalarınız varsa oralardaki yarım kalmış işleri tamamlamanızı, pürüzleri gidermenizi, eksikleri fark etmenizi sağlayacak.

Bunun dışında seyahatlerde rezervasyon hataları, plan değişiklikleri, vb durumlara karşı daha dikkatli olun.

4-11 Mart arasında kovada devam edecek retro etkisini, 8.ev konuları üzerinden yaşayacaksınız bu kez.

Yapmayı unuttuğunuz ödemeler gündeme gelebilir. Ertelediğiniz ya da şu ana kadar tamamlanmamış olan parasal konular, ortaklaşa mülkler gibi konular önünüze gelebilir. Bu kez bir çözüm ve tamamlanma sağlanabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

16 Şubat-4 Mart arasında balıkta, yani 8.evinizde bir Merkür retrosu yaşayacaksınız.

Parasal alanda, kredi, kredi kartı, ödeme, vb durumlarda gecikmeler, aksilikler yaşanabilir. Gelir-gider dengesini kurmada zorlanabileceğiniz bir dönem. Ertelenmiş borçlar, unuttuğunuz ödemeler kendini hatırlatabilir.

4-11 Mart arasında kovada, bu kez 7.evinizde bir retro etkisi olacak. Özel ve sosyal ilişkilerinizde bir şeyleri gözden geçirme zamanı bu. Geçmişten gelen konular da konuşulabilir. Ayrıca yanlış anlamalara karşı, iletişimlerde daha özenli olmalısınız.

Geçmişte işbirliği yaptığınız, danışmanlık aldığınız kişiler de Merkür retrosunda tekrar karşınıza çıkabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

16 Şubat-4 Mart arasında balıkta, yani 7.evinizde yaşanacak Merkür retrosu.

Partnerinizle birbirinizi doğru anlamak adına daha özverili olmalısınız retro sürecinde.
Sosyal ilişkileriniz, varsa iş ortağınız, danışmanlık aldığınız kişilerle iletişimleriniz için de aynı etkiler geçerli.

4-11 Mart arasında kovada, 6.evinizde yaşanıyor retro bu kez. İş arkadaşları, iş ortamındaki iletişimler, yanınızda çalışan kişiler varsa onlarla ilgili konular öne çıkıyor. Aksilikler, gecikmeler ya da bilmediğiniz bir şeylerin dile getirilmesi gibi durumlar olası. Bir iş arkadaşınız, bir konusunu açabilir size örneğin. Bir sorunu için yardım edebilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

16 Şubat-4 Mart arasında, 6.evinizde deneyimleyeceksiniz Merkür retrosunu.

İş ve iş dışındaki günlük sorumlulukların sizi bir tık fazla yorabileceği, gündelik işlerinizde aksamaların olabileceği, plan değişikliklerine gidebileceğiniz bir süreç bu. Sağlığa da dikkat. Ufak tefek üşütmeler, soğuk algınlıkları olabilir.

4-11 Mart arasında ise kovada, 5.evinizde yaşanacak retro. Çocuklarınız, yeğenleriniz, hayatınızdaki çocuklarla ilgili sorunlar uğraştırabilir sizi biraz. Geçmişte meşgul olduğunuz hobiler, sanatsal etkinlikler de tekrar önünüze gelebilir, tekrar ilgilenebilirsiniz. Bunlar da 5.evin konuları çünkü.

Bu arada spekülatif yatırımlardan, borsa, döviz alım satım, vb konulardan uzak durmanız gereken, riskli bir dönem. Onu da belirtmiş olayım.


Akrep ve Yükselen Akrep :

16 Şubat-4 Mart arasında, 5.evinizde yaşayacaksınız Merkür retrosunu.

Aşk, hobiler, çocuklar bu evin yönetimindedir. Dolayısıyla iletişim aksilikleri ve beklemeler, gecikmeler bu temalarda yaşanabilir. Örneğin çeşitli sebeplerle hobilerinize, kurslarınıza gidemeyebilirsiniz. Bu tür durumlar olabilir.

4-11 Mart arasında kovada, 4.evinizde retro bir Merkür olacak. Evinizin eksikliklerini tamamlayabilirsiniz, tamir gerektiren şeyler için servis alabilirsiniz. Aile bireyleriyle ilgili meşguliyetleriniz olabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

16 Şubat-4 Mart arasında balıkta, 4.evinizde yaşayacaksınız Merkür retrosunu.

Aile bireyleriyle olan iletişimlerde geçmişten gelen problemler tekrar konu olabilir. Ayrıca evinizde bazı eşyaların bozulabileceği, tadilat, bakım gerektiren durumların oluşabileceği bir süreç bu..ya da bir süredir ertelediğiniz tamirat, tadilat işlerinizi yapabilirsiniz.

4-11 Mart arasında kovada, 3.evinizde retro bir Merkür olacak bu kez. İlkokul, lise arkadaşlarınız, eski komşularınız tekrar karşınıza çıkabilir 🙂

Diğer yandan maillere, mesajlara, sosyal medya paylaşımlarına, yazışmalara dikkat etmek gerektiren bir dönem. Çünkü 3.ev iletişim alanı.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

16 Şubat-4 Mart arasında balıkta, 3.evinizde yaşayacaksınız Merkür retrosunu.

3.ev her tür iletişimi, yazışmayı, görüşmeyi simgeler. Retro sürecinde yazdığınız, gönderdiğiniz maillere, mesajlara ekstra dikkat edin. Yanlış kişiye göndermek ya da yanlış şeyler yazmak olası.

Bu arada 3.ev olduğu için, geçmişten okul arkadaşlarıyla, komşularla tekrar bağlantı kurabilirsiniz 🙂

4-11 Mart arasında kovada, 2.evinizde retro bir Merkür olacak. Hesapta olmayan masraflar, harcamalar olabilir. Bir süredir ertelediğiniz şeyleri satın alabilirsiniz. Diğer yandan beklemekte olduğunuz paralar varsa, onlar da gelebilir retro sürecinde 🙂


Kova ve Yükselen Kova :

16 Şubat-4 Mart arasında balıkta, 2.evinizde yaşayacaksınız Merkür retrosunu.

İşiniz, kazancınız, maddi değerleriniz üzerinden önemli farkındalıklar getirecek bu retro size. Örneğin ne ölçüde yatırım yapıyorsunuz, kazancınızın bir miktarını biriktiriyor musunuz ? Daha fazla kazanmak için neler yapabilirsiniz ? gibi.

Onun dışında, büyük alışverişlerden uzak durun, olur mu ? Sonradan ‘neden aldım ki ben bunu’ diyebilirsiniz çünkü.

4-11 Mart arasında kovada, burcunuzda retro yapacak Merkür. Kafa karışıklıkları yaşayabilirsiniz. Bu çok normal bir etkidir. Bir süre önce aldığınız kararları sorgulayabilirsiniz. Bir gözden geçirme halinde olacaksınız.

Bu arada girişimler için beklemelisiniz. Adım atmak için uygun bir zaman değil. Dış görünüşünüzü güncellemek isteyebilirsiniz ayrıca. Memnun olmadığınız şeyleri değiştirebilirsiniz.

İletişimlere, sözlere dikkat diyorum ayrıca.


Balık ve Yükselen Balık :

16 Şubat-4 Mart arasında burcunuzda yaşayacaksınız Merkür retrosunu.

Geçmişten gelen konular, kişiler (iş olabilir, ilişki olabilir, başka bir mesele olabilir) önünüze gelebilir bu döngüde.

Önemli her tür başlangıçtan uzak durmanız, beklemeniz, kararlarınızı ve girişim isteklerinizi gözden geçirmeniz gereken bir dönem.

4-11 Mart arasında kovada, 12.evinizde retro yapacak Merkür. Ruhsal bir şifalanma dönemi.

Ayrıca size zarar veren somut-soyut alışkanlıklardan, düşünce ve davranış kalıplarından, fazlalıklardan arınacağınız bir süreç.


Merkür retrosunun etkileri, genel anlamda böyle kıymetli okuyucularım.

Temkinli olursak, şartlara göre ilerlersek, gözümüzde büyüteceğimiz bir şey yok aslında 🙂

Hayırlara vesile olsun diyorum 🙂

Bu arada Şubat ayı astroloji gündemi aşağıda :

Şubat 2020 Astroloji Gündemi

Şubat ayı burç yorumlarınız ise aşağıda :

Koç Burcu Şubat 2020, Boğa Burcu Şubat 2020, İkizler Burcu Şubat 2020,

Yengeç Burcu Şubat 2020, Aslan Burcu Şubat 2020, Başak Burcu Şubat 2020,

Terazi Burcu Şubat 2020, Akrep Burcu Şubat 2020, Yay Burcu Şubat 2020,

Oğlak Burcu Şubat 2020, Kova Burcu Şubat 2020, Balık Burcu Şubat 2020

Görüşmek üzere,

Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!