25-31 Temmuz 2022 Astroloji Gündemi

25-31 Temmuz 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Bir yeniay haftasına giriş yapıyoruz. 28 Temmuz Perşembe günü aslan burcunda bir yeniay gerçekleşiyor.

Aslan burcunun 5 derecesinde meydana gelecek olan, Jüpiter’den uyumlu açısı olan, güzel bir yeniay.

Bununla birlikte hafta içinde pek çok gezegen açısı görüyoruz. Uyumsuz açıların ağırlıkta olduğunu görüyoruz.

Biraz dürtüsel bir enerji görüyorum haftanın geneline bakınca. İyi yönetmek gereken bir hafta.

Detaylıca düşünmeden adım atmamak, aceleci davranmamak, anlık fikirlerle girişimler yapmamak, dialoglarda nezaketi korumak, sakinliği korumak bu hafta daha bir önemli diyebilirim.

Yaşamımızın herhangi bir alanında sınırlarımızı genişletmek, özgürlüğümüzü elde etmek, değişim yaratmak, yeni bir yaşam düzenine geçmek istiyor olabiliriz. Bunun için yapacağımız, yapmamız gereken şeyler olabilir.

Tabii ki yapalım. Ama temkinli biçimde, büyük ve hızlı hamlelerden kaçınarak, stratejik şekilde yapalım bunu.

Şimdi detaylara bakacağız.

Bu arada → Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak

Instagram hesabımda buraya kıyasla çok daha fazla şey paylaşıyorum.


25-31 Temmuz haftasının başlıca gelişmeleri :

Jüpiter bu hafta 29 Temmuz itibariyle retrosuna başlıyor sevgili okuyucularım.

11 Mayıs’tan bu yana koç burcunda ilerliyor. Şimdi bir retro dönemi olacak.

Bu retro süreci ile ilgili bir takvim yazacağım şimdi. Tarihler vereceğim ↓↓

29 Temmuz-24 Kasım 2022 dönemi Jüpiter’in bu yıl içindeki retro dönemi.

Bu retronun bir kısmı koç burcunda, bir kısmı ise balık burcunda yaşanacak.

29 Temmuz-28 Ekim arasında retro koç burcunda.

28 Ekim-24 Kasım arasında retro balıkta.

24 Kasım’da balık burcunda ileri hareketine başlıyor Jüpiter. 20 Aralık günü yeniden koçta ilerlemeye başlıyor.

24 Kasım’a kadar sürecek olan bu retro döneminde geriye dönüp bakacağız. Yaşamımızı düzenlemek için hangi fırsatları daha iyi değerlendirmemiz gerektiğini göreceğiz.

Şimdiye dek yeterince değerlendiremediğimiz şansları daha güçlü şekilde değerlendirmeye başlayacağımız, bir muhasebe ve düzenleme zamanı diyebilirim.

25-31 Temmuz haftasının başlıca gelişmeleri :

25 Temmuz : Venüs Jüpiter karesi : Venüs 8° Yengeç, Jüpiter 8° Koç

Keyiflerde, harcamalarda, keyfi tüketimlerde, giyim ve kozmetik alışverişlerinde, yeme içme konularında biraz ölçüden taşabileceğimizi söylüyor bu Jüpiter karesi. Buna dikkat diyeyim.

26 Temmuz : Merkür Mars karesi : Merkür 14° Aslan, Mars 14° Boğa

Mars agresyonu, Merkür ise iletişimleri simgeliyor. Dolayısıyla iletişimlerde bir agresyon etkisidir bu, dikkat edelim. Kimseyi kırmadan, incitmeden, güzelce ifade edelim kendimizi.
Mars aceleciliktir ayrıca. Günlük işlerde aceleci davranmayalım. Sakarlıklar olabilir çünkü. Ona dikkat.

27 Temmuz : Merkür Kiron üçgeni : Merkür 16° Aslan, Kiron 16° Koç

İletişimlerde bir şeyler onarılıyor bu hafta. Dargınlıklar geride kalabilir. Barışmalar olabilir.

Ayrıca söylediklerimizle, yazdıklarımızla, paylaştıklarımızla başkalarının şifasına vesile olabiliriz bu hafta. Merkür yazılı-sözlü iletişimlerimizi simgeler çünkü. Başkalarının söylediği şeyler de bizde bir şifa etkisi yaratabilir.

Bize iyi gelecek websiteler, youtube kanalları, sosyal medya sayfaları keşfedebiliriz.

29 Temmuz : Merkür Uranüs karesi : Merkür 18° Aslan, Uranüs 18° Boğa

Fikir ve plan değişiklikleri, ani haberler, yeniden karar almak gereken durumlar, hızlı gelişen bir şeyler olabilir bu hafta. Planlanan şeylerin değiştirilmesi gerekebilir. Hızlıca yeni durumlara adapte olmak ve çözüm üretmek gerekebilir. Çözüm odaklı ve serinkanlı olalım. Planlarımızın dışında yeni durumlar oluşursa, ne yapabileceğimize, neyin fayda getireceğine odaklanalım.

31 Temmuz : Merkür Satürn karşıtlığı : Merkür 22° Aslan, Satürn 22° Kova

Merkür iletişim ve haberleşme demektir. Satürn ise kısıtları, kısıtlı durumları, engelleri simgeler.

İletişimler içinde kendimizi yeterince ifade edemediğimiz durumlar deneyimleyebileceğimize işaret ediyor bu karşıt açı o yüzden.

Duygularımızı, düşüncelerimizi tam olarak istediğimiz gibi anlatamayabiliriz. Doğru anlaşılmadığımızı düşündürecek şeyler olabilir.

Bunun dışında ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibat kurmakta zorlanabiliriz. Çeşitli sebeplerle beklemeler olabilir.

Aynı zamanda karmik bir görünüm bu. Sözlerimizle vaktiyle kalp kırdıysak, benzer cümleleri başkalarından duyabiliriz. Karmanın gezegenidir Satürn.

31 Temmuz : Uranüs Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Uranüs 18° Boğa, Kuzey Ay Düğümü 18° Boğa

Kadersel değişimler, özgürlük, çözüm, farkındalık, büyük uyanışlar, tıkanmış noktalarda açılımlar, değişim için atılacak adımlar anlamına gelen, çok güçlü bir gösterge. Her konu için düşünebiliriz bu büyük kavuşumu.

31 Temmuz : Venüs Kiron karesi : Venüs 16° Yengeç, Kiron 16° Koç

Venüs ilişkileri, sevgiyi, sevgiyle bağlı olduğumuz şeyleri simgeliyor.

Kiron ise hem yarayı, hem yaranın şifasını sembolize eden bir astreoid. Venüs’e uyumsuz bir açı yapıyor. O yüzden ilişkilerimizde (genel olarak tüm ilişkilerimizde) bizi incitebilecek, gücenebileceğimiz şeyler olabilir biraz ya da biz bunu karşı tarafa yapabiliriz.

Kadın figürlerden yana darıldığımız şeyler olabilir. Venüs kadınları anlatır. Kimseyi üzmemek adına daha dikkatli olmamız gerekiyor.


Her bir gün için detaylar şöyle :

25 Temmuz 2022 Pazartesi

Ay bugün 20:53’e kadar ikizler burcunda sevgili okuyucularım. Ama uzun bir boşluk süresi var gün içinde.

Sabah saatlerinde Ay Satürn üçgeni ile başlıyoruz güne. Planlamak, programlamak, gününü, vaktini, şeklini belirlemek istediğimiz konular için kullanabiliriz bu vakti. Toplantılardan güzel kararlar çıkabilir.

Ardından bir Ay Neptün karesi geliyor. O da günün ilk yarısında etkili. Hesap kitap işlerinde  ve dialoglarda kendimizi doğru ifade etmeye gayret edelim. Bilgi paylaşımları, bildirimler yaparken söylediğimiz şeyler tam olarak anlaşılmayabilir. Doğru anlaşılmayabilir. Bilgilendirme yaparken yazdığımız, söylediğimiz şeylere dikkat edelim.

11:14-20:53 arasında Ay boşlukta.

Gün içinde Ay’ın bir açısını göremiyoruz. İşimizde durağan, durgun geçebilecek bir gün. Beklemelerin olabileceği bir gün. Biraz rölantide bir enerji var. İkizler burcu iletişimleri, haberleşmeleri temsil eder. Beklediğimiz bildirimler, mailler varsa bugün gelmeyebilir belki.

Ay 20:53’te yengeç burcuna geçiyor. Evimizle ilgileneceğimiz 2,5 günlük bir Ay transiti başlıyor. Ev içinde bir şeylerin yerini değiştirebiliriz. Dip bucak temizlikler yapabiliriz 🙂 Evle ilgili konular önde olacaktır.


26 Temmuz 2022 Salı

Ay yengeç burcunda ilerliyor günün tamamında.

Ailemizle, anne babamızla ilgili konularımız olabilir. Onlar için yapmamız gereken şeyler olabilir. Onlarla iletişimler olabilir. Evimiz için bir şeyler satın alabiliriz. Evimizin düzenini yenilemek isteyebiliriz. Ev ve aile temaları vurgulanıyor Ay’ın yengeç transiti ile.

Ay bugün Venüs Jüpiter karesini çalıştırıyor. Günün ilk yarısında Jüpiter ile kare açı yapıyor. Gündüz saatlerinde Venüs ile kavuşuyor.

Şu an için çok gerekli olmayan, elzem olmayan, sonraya erteleyebileceğimiz alışverişleri erteleyelim derim.

Bilhassa ev için yapacağımız alışverişlerde bir abartı olasılığı var. Bir şeyi acele ile alabiliriz, sonradan daha iyi, daha uygun fiyatlı seçeneklerimizin olduğunu görebiliriz. O yüzden acele etmeyelim. Bu hafta dürtüsel bir atmosfer var. Eşya alışverişleri için de beklemede kalmanızı öneririm.


27 Temmuz 2022 Çarşamba

Ay günün tamamında yengeç burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı etkin. Bir keşfi anlatıyor bu açı. Yeni yerler keşfedebiliriz. Yaptığımız işlerde yeni metodlar keşfedebiliriz. Dijital konularda fark edeceğimiz, yararlanmaya başlayacağımız şeyler olabilir. Stres yaratan bir konuyu çözüme kavuşturabiliriz. Bir özgürlük işareti bu uyumlu açı.

Akşam saatlerinde de güzel bir açısını görüyoruz Ay’ın. Ay Neptün üçgeni geliyor. Bir su üçgeni oluşuyor. Bir konuda duygularınızı paylaşmak, kendinizi anlatmak istediğiniz kişiler varsa güzel bir akşam.

Bir kızgınlıktan özgürleşmek gibi bir görünüm bu ayrıca. Öfkelendiğimiz bazı şeylerin aslında ne kadar önemsiz, ne kadar anlamsız olduğunu fark edebiliriz. Bu farkındalığı yaratacak şeyler olabilir.


28 Temmuz 2022 Perşembe

Ay 03:54-07:29 arasında boşlukta. Yengeçte ve açısız. 07:29’da aslan burcu transitine başlıyor.

Burada bir yeniay gerçekleşecek bugün. Bu akşam 20:54’te aslan burcunun 5 derecesinde bir yeniay meydana gelecek.

Jüpiter ile çok güzel bir açısı var yeniayın. Hareketlenmek, beklettiğimiz işleri ele almak, niyet ettiğimiz şeyler için adım atmak, planları gerçekleştirmek için güzel bir yeniay. Sadece dürtüsel davranmamak önemli. Buraya dikkat. Üzerinde enine boyuna düşündüğümüz şeyler için değerlendirebiliriz.


29 Temmuz Cuma

Ay bugün aslan burcunda gün boyunca.

Merkür Mars karesini ve Merkür Uranüs karesini çalıştıran temasları olacak. Biraz dikkat ve kontrol isteyen bir gün. Mümkün olduğunca durağan, stabil, temkinli geçirelim her anlamda. Acelecilikten, fevri davranışlardan kaçınalım.

Gündüz saatlerinde Ay Mars karesi var. Akşam ise Ay Uranüs karesi ve Ay Merkür kavuşumu geliyor.

İletişimler, önemli konuşmalar, önemli işler için önermeyeceğim bir gün.


30 Temmuz Cumartesi

Ay bugün 21:10’a kadar aslan burcunda.

07:29-21:10 arasında boşlukta. 21:10’da başak burcuna geçiyor.

Uzun bir boşluk süresi olduğu için bir şeylere odaklanmak zor olabilir. Mümkün olan şekillerde dinlenelim, kendimizi dinleyelim bugün.


31 Temmuz 2022 Pazar

Ay gün boyunca başak burcunda. Temizlik yapmak isteyebiliriz bugün. Evimizi, çalışma alanımızı, ofisimizi temizlemek, düzenlemek, sadeleştirmek isteyebiliriz.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


İyi haftalar ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!