Başak Burcu Haziran 2020

Başak Burcu Haziran 2020

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Haziran ayının gündemi yoğun. Gerçekleşecek olan Güneş tutulması, Ay tutulması, Merkür ve Venüs retroları bu ayı özel kılıyor. Yılın önemli aylarından birini yaşayacağız.

Öncelikle Haziran 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen başaklara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda, 10.evinizde.

10.ev en yukarıda olan evdir, buraya haritanın tepe noktası nedir.

Otorite vardır 10.evde. Yöneticiler, patronlar, sorumluluklar, iş yükü, görevler, yetkiler, sıfatlar vardır. Ayrıca aile büyükleri de yine bu evin konularından.

Güneş buradan geçerken, sorumluluklarınızı artırabilir, daha fazla çalışmanız gerekebilir. Kimi zaman gerginlikler yaşanabilir. Yöneticilerinizle dialoglarınızda kontrollü olun. Biraz yoğun bir dönem olacak gibi görünüyor sizin için. Sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerekiyor.

Güneş ikizler transiti için detaylar burada, tıklayınız :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna, 11.evinize geçiyor. Bakın, bu çok daha keyifli bir dönem 🙂 Her zorluğun ardından bir şekilde ferahlık  geliyor. Sosyalleşeceksiniz Güneş buradan geçerken, arkadaşlarınızla hasret giderceksiniz. Ama sosyal mesafeyi koruyalım lütfen 🙂 Moralinizin yükseleceği, eğlenceli bir Güneş geçişi.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 11.ev konularını canlandırıyor.

Dostlarınızla bol bol iletişim anlamına geliyor bu transit sizler için. Yazın, görüşün, konuşun. İletişim temel ihtiyacımız, öyle değil mi ? İnsan sosyal bir varlık.

Gruplar halinde bir şeyler yapmanız da mümkün.

18 Haziran’da Merkür retrosu başlıyor. Bu retroda ne yapacağız ? İletişimde daha dikkatli olacağız. Kendimizi doğru ifade edeceğiz, sözlerimize daha fazla özeneceğiz. Yoksa yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu arada bir süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınız varsa, retroda yeniden irtibat doğabilir 🙂

Bir uyarım da olsun. Bu hepimiz için ortak bir etki : Retro öncesinde aklınızda olmayan, retroda aklınıza gelen şeylerden uzak durun, ani başlangıçlar yapmayın. Çünkü yaptığınız girişimler, başlattığınız konular, kalıcı olmayabilir ya da istediğiniz sonucu getirmeyebilir.

Mevcut konuları gözden geçirmek için kullanın bu döngüyü. Eksikleri tamamlayın, düzeltmeler yapın. Hataları, pürüzleri fark etmemizi sağlıyor çünkü Merkür retroları.


Venüs, 25 Haziran’a kadar 10.evinizde, retro harekette.

Kadın yöneticilerle iletişimleri düzeltmek, birbirinizi daha iyi tanımak, empati kurmak için iyi bir dönem. Bağınız kuvvetlenebilir.

Kadınlarla ilgili bir işiniz varsa, bir süredir kapalı olan bir iş yeriniz varsa, retroda açılabilir.

Bunlar dışında işinizle ilgili düşüneceksiniz sıkça. İşinizde neleri seviyorsunuz, nelerin değişmesi size iyi gelir, neleri yaparsanız bunun hayata değerli bir katkı olduğu hissini yakalayabilirsiniz, nasıl yenilikler yapabilirsiniz, bunları fark ettirecek retro Venüs size.

Venüs retrosu yazım burada : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Ayrıca doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazı yazdım. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nedir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars, 28 Haziran’a kadar balık burcunda, 7.evinizde.

İlişkiler hareketli. Bağlantılarınız artıyor, görüşmeleriniz hız kazanıyor ama gerginliklere de açık bir zaman dilimi.

Sosyal ilişkilerinizde, içinde bulunduğunuz çevrelerde zaman zaman anlaşmazlıklar doğabilir, dikkatli olun.

Evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, iş ortağınız varsa, iş birliği yaptığınız kişiler varsa, Mars-7.ev transitinde onlarla olan diloglarınızda da daha sakin ve uzlaşmacı bir tavırda olmanız önemli. Haklı çıkmaya çalışmak yerine anlaşmak ve ortak bir noktada buluşmak en güzeli.

Mars 7.ev geçişi rekabeti de artırır. Kimseyle yarışmayın. Kendi yolunuza bakın, yarışınız kendinizle olsun.

Mars balık sürecinin detaylı etkileri için tıklayınız :

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020


Haziran 2020 Ay Döngüleri :

5 Haziran : Yay Burcunda Ay tutulması : Ay 15° yay, Güneş 15° ikizler

4.evinizde bir Ay tutulması. Ev ve aile temaları üzerinden etki alacaksınız.

Aile içi anlaşmazlıklar yaşanabilir. Anlaşamadığınız konular kendini tekrar edebilir, her zamankinden daha büyük görünebilir gözünüze.

Yaşadığınız yer ile ilgili sorunlarınız varsa, onlar da öne çıkıyor. Yeni bir eve, yer değiştirmeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Her şey en doğru zamanda olur ve Mars karesi ile gerçekleşen bu tutulma pek doğru bir zaman değil. Aceleci kararlar almayın. Bulunduğunuz yerde huzurunuzu, keyfinizi artırmaya odaklanın. Şimdilik sakince beklemek gerekiyor.

21 Haziran : Yengeç Burcunda Güneş tutulması : Ay 0° yengeç, Güneş 0° yengeç

11.evinizde meydana geliyor. Özel bir tutulma bu. Çünkü öncü burçların sıfır dereceleri büyük değişimleri ve başlangıçları anlatır.

Yeni sosyal çevreler getirebilir bu tutulma size. Yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni ekiplere dahil olabilirsiniz. Büyük kurumları, kamu yapılarını, marka değeri yüksek büyük şirketleri de anlatır 11.ev. Bu yönde bir isteğiniz varsa, güzel bir işe başlayabilirsiniz.

Havacılık sektörü, telekomünikasyon sektörü, ayrıca sosyal hizmetler, dernekler, vakıflar 11.ev kapsamında. Size buralardan yeni sayfalar da açabilir tutulma.

Dijital alanda, internet, teknoloji gibi konularda yeni girişimleriniz olabilir.

Güneş tutulmalarının etkileri aylar öncesinden başlıyor bu arada. Tutulma sonrasındaki ortalama 6 ay boyunca da devam ettiğini gözlemliyoruz.


Sağlıklı, verimli, keyifli bir ay diliyorum hepinize.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!