Terazi Burcu Haziran 2020

Terazi Burcu Haziran 2020

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Haziran, yılın önemli aylarından biri. Gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması var, Ay tutulması var. Merkür ve Venüs retroda olacak ayrıca. Gündemlerin hızlı değişeceği, hareketli bir ay geliyor. Ama aynı zamanda adımlarımızda temkinli olmamız gerekiyor.

Öncelikle Haziran 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen terazilere neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda, 9.evinizde.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, sınavlar, proje teslim konuları, tez, makale çalışmaları gündeminizde olabilir.

Uzak yerlere seyahatler yapabilirsiniz ya da yakınlarınızın yolculuk konuları olabilir. Yurt dışı ile bağlantılı işleriniz varsa, bir süredir beklemede olan konularla ilgili gelişmeler olabilir.

Güneş ikizler transiti için detaylar burada, tıklayınız :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna, 10.evinize geçiyor. İşlerinizin yoğunlaşabileceği bir dönem. Şayet çalışmıyorsanız, hayatınızdaki başka sorumluluklar artabilir, örneğin aile büyükleriniz ile ilgili konular meşgul edebilir sizi.

Resmi işlemleriniz olabilir ayrıca bu yeni döngüde. Devlet dairelerinde imza, evrak teslim, onay, başvuru, vb işleriniz olabilir.

İş kurma niyeti olanların bu yönde araştırmaları, hazırlıkları artabilir. Bu ay içinde girişimde bulunmamanızı öneriyorum. Hazırlığınızı yapın ama adım atmak için gökyüzünün biraz durulmasını bekleyin. Merkür ve Venüs retroları da geçsin. Temmuz göreceli olarak daha sakin görünüyor.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 10.ev konularını aktif tutuyor.

İş, kariyer yaşamınız, terfi, zam gibi konular, görevler, yetkiler, sorumluluklar, yönetici ve patronlarla ilgili konular bu evin yönetiminde. Merkür bu temalarda çokça iletişim getiriyor size. Yeni haberler, gelişmeler de olabilir.

Merkür burada iken resmi işlemleriniz olabilir ayrıca.

18 Haziran’da Merkür retrosu başlıyor. İş, kariyer, otorite figürleri ve aile büyükleri ile ilgili konularda bir süredir beklemede olan durumlar hareketlenebilir. Geçmişten gelen sorunlu konular  çözüme kavuşabilir.

İletişimlerde kendinizi doğru kelimelerle ifade etmeniz bu retroda oldukça önemli.


Venüs, 25 Haziran’a kadar 9.evinizde, retro harekette.

Uzak şehirlerde ya da yurt dışında yaşayan sevdiklerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Seyahat ve yer değişiklikleri konusunda bekleme haliniz devam edebilir.

Eğitim hayatınız varsa, okuldan arkadaşlarla iletişimlerde sorunlar olabilir. İlişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Retrolar çokça farkındalık getiriyor bize.

Venüs retrosu yazım burada : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Ayrıca doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazı yazdım. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nedir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars, 28 Haziran’a kadar balık burcunda, 6.evinizde.

Günlük tempomuz, işimiz, çalışma şeklimiz, iş ve iş dışındaki günlük sorumluluklarımız bu evin anlattığı şeyler. Mars buradan geçerken bir yoğunluk getirebilir. Günlük işleriniz normalden daha fazla olabilir, yorucu ve biraz da sıkıcı, işler, görevler olabilir.

Bedensel enerjinize, sağlığınıza dikkat edin ayrıca.

Temizlik ve düzenleme işlerinizi yapabilirsiniz bol bol bu süreçte. Mars’ın enerjisi ve motivasyonuyla, gözünüzde büyüyen şeyleri halledebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz ayrıca.

Mars balık sürecinin detaylı etkileri için tıklayınız :

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020


Haziran 2020 Ay Döngüleri :

5 Haziran : Yay Burcunda Ay tutulması : Ay 15° yay, Güneş 15° ikizler

3.evinizde bir Ay tutulması.

Yakın çevre iletişimlerinde gerginlikler olabilir. İletişimleri biraz azaltın derim bu ara.

Kardeşlerle, yakın akraba ve komşularla zaman zaman agresyonlu durumlar yaşanabilir. Bunu son 10-15 günlük süreçte yaşamış da olabilirsiniz. Çünkü tutulmalar bir süre öncesinde başlıyor etkilerini göstermeye.

Bir araba alım satım konusu olabilir ayrıca. Acele etmeyin derim.

21 Haziran : Yengeç Burcunda Güneş tutulması : Ay 0° yengeç, Güneş 0° yengeç

10.evinizde meydana geliyor. Önemli bir başlangıç getirebilir bu tutulma size. Yaşamınızda büyük bir değişime işaret ediyor olabilir. Ama tutulma gününü düşünmeyin sadece. Önümüzdeki aylara yayılacak bir etki bu.

İş ve kariyer evinizde gerçekleşiyor. İşinizde bir görev değişikliği olabilir. Terfi olabilir. İş değişikliği yapabilirsiniz. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlara bir yenisi eklenebilir.

Aile büyükleri ile ilgili konularda başlangıçlarınız, yenilikleriniz olabilir.

Öncü bir burcun sıfır derecesinde gerçekleştiği için özel ve önemli bir tutulma. Hepimiz için yeni sayfalar açacaktır.


Sağlıklı, verimli, keyifli bir ay diliyorum hepinize.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!