Aslan Burcu Haziran 2020

Aslan Burcu Haziran 2020

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Önemli bir ay Haziran. İki tutulma yaşayacağız. Büyük bir devinim var gökyüzünde. Merkür ve Venüs retroları da ayın önemli gündemlerinden.

Öncelikle Haziran 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen aslanlara neler getirebileceğini konuşalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda, 11.evinizde.

Sosyal çevre alanında. Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artacaktır. Grup çalışmaları da gündeme gelebilir. Kurumlar, büyük yapılar demektir ayrıca 11.ev. Böyle bir çatı altında iseniz bir hareketlilik başlayabilir Güneş ile.

Güneş ikizler transiti için detaylar burada, tıklayınız :

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna, 12.evinize geçiyor. Bu biraz daha geri çekilmenin, dinlenmenin döngüsü. İnsan bazen saklanma ihtiyacı duyar, kabuğuna çekilmek ister. Böyle bir enerjisi var 12.evin. Mola verin bazı rutinlerinize. Bir yenilenme fırsatı olsun bu.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 12.ev konularını canlandırıyor.

Dedikodulara karşı dikkatli olun. Sırlarınızı, özelinizi açmayın yakın gördüğünüz kişilere de. Çünkü aldanma etkisidir buradan geçen bir Merkür. İnsanlar düşündüğünüzden, göründüklerinden farklı olabilirler. Kart, şifre, vb konularda da gizliliğinize dikkat edin ayrıca.

18 Haziran’da Merkür retrosu başlıyor. Şimdiye dek haberiniz olmadan yapılmış bir şeyleri öğrenebilirsiniz. Konu sizinle ilgili olmasa bile, bilmediğiniz bazı durumlar ortaya çıkabilir.

Kaybettiğiniz bir eşya, vb varsa bu süreçte bulabilirsiniz bu arada.

Dalgınlıklara, melankoliye dikkat diyeyim. 12.ev etkisiyle günlük yaşamda bazı aksamalar olabilir. Bir randevuyu unutmak gibi, bir işi geciktirmek gibi, bir evrak, vb kaybetmek gibi.


Venüs, 25 Haziran’a kadar 11.evinizde, retro harekette.

Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde kimin ne kadar sahici olduğunu, verdiğiniz değere ne ölçüde karşılık verdiğini gözden geçirebilirsiniz bugünlerde. Bazı küslükler de olabilir. Çünkü farkındalıklar getirecek Venüs retrosu. Düşüncelerinizi, tutumlarınızı yenileyecek. Önceden tolere ettiğiniz bir şeyi artık tolere etmek istemeyeceksiniz örneğin.

Venüs retrosu yazım burada : Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Ayrıca doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazı yazdım. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nedir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars, 28 Haziran’a kadar balık burcunda, 8.evinizde.

Borçların, ödemelerinizin sizi yorabileceği bir dönem bu. Oradan al, buraya öde, onun son ödeme tarihi, bunun faizi, diğerinin vergisi..biraz böyle bir alan 8.ev. Özellikle de ticari faaliyetleriniz varsa, bütçenize dikkat edin bu süreçte. Alışverişlerinizi mümkün olan ölçüde küçültmek, Mars transitinde işinize yarar. Bazı alacaklarınız gecikebilir ayrıca. Sadece elinizde olan paraya güvenin bu döngüde, olur mu ? Gelecek olan paralara değil.

Mars balık sürecinin detaylı etkileri için tıklayınız :

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020


Haziran 2020 Ay Döngüleri :

5 Haziran : Yay Burcunda Ay tutulması : Ay 15° yay, Güneş 15° ikizler

5.evinizde bir Ay tutulması.

Çocuklarınız  varsa, onlarla ilgili bekleyen konuların netleşebileceği bir tutulma döngüsü. Döngü derken, 1 hafta öncesi sonrası ile birlikte ortalama 15 günlük bir süreci kastediyorum.

Hobileriniz varsa, sanatla bağlantınız varsa, yeteneklerinizi sergilediğiniz platformlar varsa, buralarda gergin birkaç gün geçirebilirsiniz tutulma etkisiyle. Bir isteksizlik hali olabilir. İş yaptığınız kişilerle agresyona da dikkat edin.

21 Haziran : Yengeç Burcunda Güneş tutulması : Ay 0° yengeç, Güneş 0° yengeç

12.evinizde meydana gelen çok güçlü bir Güneş tutulması.

Bir kapalı alana, bir kişisel alana ihtiyaç duyuyorsanız, yani içinde sadece sizin vakit geçirebileceğiniz, home ofis çalışıyorsanız sakin, sessiz çalışabileceğiniz, istediğiniz zaman inzivaya çekilebileceğiniz bir yeriniz olsun istiyorsanız, tutulma bunu getirebilir size.

Ama sadece tutulmanın olduğu günü ve civarını düşünmeyin. Güneş tutulmalarının etkileri aylar öncesinden başlıyor ve tutulma sonrasındaki ortalama 6 ay boyunca da devam ediyor.


Sağlıklı, verimli, huzurlu bir ay diliyorum hepinize.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!