13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi

13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi

13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Birçok şeyin eş zamanlı olarak başlayabileceği özel bir haftaya giriyoruz.

Bir türlü olamamış şeylerin olabileceği, yapılamamış şeylerin yapılabileceği bir hafta. Çok sayıda gösterge bir arada. Her biri kendi içinde majör göstergeler.

Bazı haftalar çok daha stabil geçebiliyor. Mevcut düzenin devam ettiği, çok daha durağan zamanlar da yaşıyoruz. Bu hafta aksine çok hareketli bir hafta.

Hem fiziksel anlamda, hem mental anlamda, hem ruhsal anlamda. Bir sürü yeni şey olabilir. Tam bir uyanış ve açılım zamandayız.

Uranüsyen & Jüpiteryen etkiler var. Bunlar bilinçte bir yükselişi anlatıyorlar. Uyanmak, uyandığın gerçekliğe göre yeni ve daha iyi bir şekil almak. Kendini yükseltmek.

Tam böyle bir zamandan geçiyoruz. Güneş boğa burcunda Uranüs ve Jüpiter ile kavuşacak.

Mars kuzey ay düğümü ile temas ediyor. Orada da kadersel bir sıçrayış var. Yükseliyoruz.

Bilimden ve ilmi alanların bilgisinden çokça fayda bulabileceğimiz, kendimize yeni kapılar açabileceğiniz bir zaman.

Böyle vakitlerde hayatımızı düzenleriz. Günlerimizi, günlerin içinde yaptıklarımızı düzenleriz. Düşüncelerimizi, bakış açılarımızı, davranışlarımızı düzenleriz. Değişimler yaşarız.

Öncekilerden çok daha iyi olacak, bizim için daha doğru olacak yeni seçimler yaparız. Bu zamanın enerjisi böyle.

Aşağıda açılar başlığında detayları göreceksiniz.

Merkür boğa burcuna geçiyor 15 Mayıs’ta. Yeni başlayacak bir transit de var yani.

Bu haftanın içinde başka çok önemli bir şey daha var. Bayramımız var 🙂 !

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımız. Atamız gençliğin, dinamizmin, hareketin, sporun, kendimizi iyi ve sağlıklı tutmanın önemini bir bayramla vurgulamak istemiş.

Kendimize her zaman iyi bakmamız gerekiyor. En başta kendimiz için yapalım bunu. Elbette ülkemiz, memleketimiz için de yapacağımız çok şey var. Yapılacak çok iş var. Sağlığımız, sporumuz, enerjimiz önemli 🙂

Haftanın detaylarına geçeceğiz. Öncesinde ; danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Instagram hesabım : @anlatburcak

Burayı tıklayabilirsiniz ↑ ↑ ↑ ↑13-19 Mayıs haftasının gezegen açıları :

13 Mayıs : Güneş Uranüs kavuşumu : Güneş 23° Boğada, Uranüs 23° Boğada

Uranüs etkisinin olduğu yerde uyanışlar yaşanır. Hakikate uyanış. Yaşamın hakikatlerine, yaradılışa, ilahi düzene uyanış. Bunu sağlayacak deneyimlere ve vesilelere işaret ediyor Uranüs.

Başka ne var bu kavuşumda ? Toprak elementi konusu var.

İyi biriysen hayata güvenmek. Bizi iyiliklerin koruduğunun farkındalığı. Hayatın bizim için planlarının olduğu farkındalığı. Boğa maddi dünyayla ilgilidir. Bir rızk planımızın, nasiplerimizin olduğunun farkındalığı.

Ümitsizliğe, karamsarlığa kapıldıysak oradan çıkmak. Emeklerin karşılığının en güzel şekilde geleceğini bilmek. Uyanmak. Güvenmek. Köklenmek.

13 Mayıs : Venüs Satürn altmışlığı : Venüs 17° Boğada, Satürn 17° Balıkta

Sanat, müzik, dans, eğlence, eğlenceli aktiviteler..Bunlar Venüsyen şeyler. Ruhumuza iyi gelecek keyifli şeyler yapabiliriz. Ben sporda dans etmeye (aerodans) başladım mesela. Çok keyifli yeni bir aktivitem oldu. Herkese öneririm. Müzik de, dans da ruhun şifa araçlarından.

17 Mayıs : Merkür Pluto karesi : Merkür 2° Koçta, Plüto 2° Kovada

Manipülatif davranışlar, kurnazlıklar, hakkaniyetsizlikler olabilir. Aynı seviyeye düşmeden gereğini yapmak, sınırları çekmek gerekiyor.

Kurnazlık, aklın ve zekanın olmadığı yerde olur. Aklı olan kişi ; kendine zaten karma yaratmaz.

Kurnazlık bir zeka yanılgısıdır. Karanlık, Plütonik taraftır.

Erdemler (Jüpiteryen yanımız) ne kadar güçlüyse, aklın kapıları o kadar açılır kişiye. Hava ve su elementi o kadar açılır. Akıl, erdemli olandadır.

18 Mayıs : Venüs Uranüs kavuşumu : Venüs 23° Boğada, Uranüs 23° Boğada

Maddi tarafta bir açılım yaşamak, parasal anlamda rahatlamak ve iyi kazançlar elde etmek mümkün.

Akıllıca hareket etmek ve ihtiyaçları tespit etmek gerekiyor. Uranüs etkisiyle farkındalıklarımız olacaktır.

İş hacmimizi, gelirlerimizi büyütecek iyi fikirler bulabilir, güzel şeyler yapabiliriz. Maddi anlamda tatmin yaratacak iyi kazançlarımız olabilir.

18 Mayıs : Güneş Jüpiter kavuşumu : Güneş 28° Boğada, Jüpiter 28° Boğada

Eğitimler görüyorum burada. Başlayacak eğitimler, kurslar olabilir.

Bunun ötesinde kişisel olarak bir öğrenme yoluna çıkacağımız konular olabilir.

Ben kendime eğitim programları oluştururum mesela. ‘Bu konu için bu bu bu kitapları okuyacağım, şu şu şu içerikleri izleyeceğim, şu noktaları araştıracağım’ diye eğitimler tasarlarım kendime. Böyle şeyler yapabiliriz.

Jüpiter özellikle ilmi tarafı çalıştırır. Hakikatin bilgisine varmak, bilgiye yaklaşmak, hayata dair yeni farkındalıklar kazanmak. Bu hafta böyle özel bir hafta.

19 Mayıs : Güneş Neptün altmışlığı : Güneş 29° Boğada, Neptün 29° Balıkta

Bizi kızdıran, üzen şeylerin duygusundan arınmayı anlatan bir uyum açısı.

Neptün balıkta, duyguları anlatan su elementinde. Güneş boğada, köklerimizi ve gücümüzü anlatan toprak elementinde.

Burada konu topraktaki fazla suyu kurutmak. Toprağı çürüten o suyu (olumsuz duygular) kurutarak kökleri güçlendirmek. Toprağı dengelemek.

Duygusal gücü oluşturmak. Bu güç de hayatımızda her şeye yansır tabii. İşimize, gücümüze daha çok odaklanırız. Kendimize daha iyi bakarız. Kendimiz için daha iyi şeyler yaparız.

Kişisel gelişimine emek verenler en güzel şekilde yararlanacaklar hayatın verdiği gelişim araçlarından, vesilelerden.

Bunun dışında parasal konularda iyi çalışır bu açı, toprak etkisi olduğu için. Elimizi rahatlatacak güzel kazançlarımız olabilir.

19 Mayıs : Mars kuzey Ay düğümü kavuşumu : Mars 14° Koçta, Kuzey Ay Düğümü 14° Koçta

Ateş elementinin gücü 🙂 Başlangıçlar. Bir türlü başlamamış şeylerin ilk adımları. Atılımlar. Başlamak. Yola çıkmak. Başlatmak.

Önemli planlarımız için kullanalım bu enerjiyi.

Kuzey Ay düğümü kadersel vakitlerle, nasibin vaktinin gelmiş olmasıyla ilgilidir. Bir şeyler bugüne kadar türlü sebeplerle olamadıysa, beklemede kaldıysa, şimdi oluyorsa ; neden şimdi olduğunun idrakına varabiliriz. Durumun, halin içindeki hayırları görebiliriz. ‘Vakti şimdiymiş, şimdi oldu. İyi ki şimdi oldu’ diyeceğimiz bir şey gerçekleşebilir.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

13 Mayıs Pazartesi

Ay bugün 13:36’ya kadar yengeç burcunda.

Sabah saatlerinde bir Ay Jüpiter altmışlığı çalışıyor. İyi, doğru, güzel, yararlı şeyler yapmaktır Jüpiter. Kendimiz için yaşamımızı düzenleyecek ve yaşam kalitemizi yükseltecek şeyler başlatabiliriz.

Sabahın ilerleyen saatlerinde bir Ay Merkür karesi var. Dialoglar içinde bir şeylere sinirlenmek mümkün. Sinirlenmek, kendine, bedenine, sağlığına zarar vermektir. Frekansını düşürmektir. Nimetlerinin, nasiplerinin önünü kesmektir.

Duygusal stabilite konusu iyi bir yaşam için önemli, bunu öğrenmemiz lazım.

Ay 12:12-13:36 arasında boşlukta. 13:36’da aslan burcuna geçiyor. Geçince Pluto’nun karşısına gelecek. Gündüz saatleri Plutonik biraz. Kalitesi, saygısı, değeri olmayan davranışlarla karşılaşmak mümkün. Kim ne yaparsa kendi defterine yazdırıyor. Biz enerji alanımızı temiz tutalım. Sinirlenmek, üzülmek..Bunlar aşağı çeker enerjimizi.


13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


14 Mayıs Salı

Ay aslan burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Mars üçgeni ile hareketliyiz. Tempo yüksek. Yeni bir şeye başlamak için, girişimler için de destekleyici bir vakit.

Öğle vaktinde Ay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda. Yeni bir şeye başlıyor olabiliriz. Bu şey çok fayda getirebilir bize. Çok faydasını göreceğimiz bir şeyin ilk adımında olabiliriz bugün.

Akşam vaktinde Ay, Venüs ile kare açıda. Aslanda bir Ay, Venüs’ten bu uyumsuz açıyı alıyor. Gereksiz alışverişler olabilir. Paramızı iyi kullanalım.


13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


15 Mayıs Çarşamba

Ay gün boyunca aslan burcunda.

Sabah erken vakitte Ay Kiron üçgeni var. Güne güzel bir başlangıç var. Sabah erkenden yapılacak işler için güzel bir Kiron enerjisi.

Sabah saatlerinde aynı zamanda Ay Uranüs karesi çalışıyor. Farkındalık problemlerini anlatır Uranüs’ün uyumsuz açıları. Fark etmeden yaptığımız bir şeyden ya da yapmamız gerekirken düşünemeyip yapmadığımız bir şeyden sorun doğabilir. Bir ders alabiliriz bir deneyimle.

Öğle vaktinde Ay, Güneş ile kare açıda. Kendimizle ilgili bir farkındalığımız olabilir. Hatalı bir davranışımızı düzeltebiliriz.

Akşam vaktinde Ay Jüpiter karesi geliyor bu kez. Birinin egosantrik bir davranışı kızdırabilir bizi.

19:41 sonrasında Ay boşlukta.


13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


16 Mayıs Perşembe

Ay 00:32’de başak burcuna geçiyor.

İşimizde, kişisel hayatımızda düzene koymamız gereken yerleri düzenleyebiliriz bugün.


13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


17 Mayıs Cuma

Ay başak burcunda.

Günün ilk yarısında Ay ve Satürn karşı karşıya. İşlerimiz içinde sistemsel aksaklıklar olabilir. Bu tür sebeplerle beklemeler olabilir. İlerlemek çok kolay olmuyor böyle Satürnyen etkilerde.

Akşam saatlerinde Ay, boğa burcundaki Venüs Uranüs kavuşumunu çalıştırıyor. Üçgen açılar yapacak bu kavuşumla. Çok güzel görünümler var. Boğa burcu etkisi var. Parasal konularda şanslarımız olabilir.

Bunun ötesinde, daha büyük resimde ‘köklenmek’ buradaki konu. Konforsuz hissettiğimiz, güven duygumuzu geliştirmeye ihtiyaç duyduğumuz bir konuyu çözebiliriz.


13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


18 Mayıs Cumartesi

Ay 13:22’ye kadar başak burcunda.

Sabah saatlerinde Ay, Güneş ve Jüpiter ile çok güzel üçgen açılarda. İşimizde, iş düzenimizde, parasal konularda, kazançlarda şanslıyız.

Günlerimize yeni şeyler eklemek, kendimize faydalı yeni rutinler oluşturmak istiyorsak, bu yönde güzel bir başlangıç yapabiliriz.

Öğle vaktinde Ay, Neptün ile karşıt açıda. Kendimizden fazla emin olduğumuz bir konuda işin aslının, mantığının farklı olduğunu görebiliriz.

12:08-13:22’de Ay boşlukta. Başak burcunda başka bir açısı olmayacak. 13:22’de terazi burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve Pluto arasında güzel bir üçgen oluşuyor.

Bir hava üçgeni. Fayda bulacağımız çok güzel bilgiler çıkabilir karşımıza. İyi şeyler öğrenebiliriz. İletişimlerde güzel şeyler olabilir.


13-19 Mayıs 2024 Astroloji Gündemi


19 Mayıs Pazar

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Terazi zamanlarında bireysel olarak değil, başkalarıyla birlikte yapıyoruz bir şeyleri. Yine öyle şeyler olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay ve Mars karşı karşıya. Anlaşmazlıklar olabilir. Ortaklıklar içinde, başkalarıyla birlikte hareket ettiğimiz noktalarda nelerin bize uymadığını görebiliriz. ‘Ben bundan sonra bunu kendim yapayım, tek başıma yapayım’ diyebiliriz.


13-19 Mayıs 2024 Astroloji GündemiGüzel bir hafta diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!