23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay

23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay

23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay

23 Mayıs Perşembe günü 16:53’te yay burcunun 2 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek sevgili okuyucularım. Çok güzel bir dolunay. Birçok açıdan güzel bir dolunay 🙂

Yoluna şekil vermek isteyenler için çok fırsatlar var. Somut, soyut, birçok tema üzerinden anlatacağım.

Dolunay, evreleri içinde Ay’ın, Güneş’in karşısına geldiği fazdır. Güneş ve Ay tam karşılıklı durduklarında olur dolunay.

Bu dolunayda Güneş 2 derece ikizlerde, Ay 2 derece yayda.

Her şeyden önce ikizler & yay aksında olması ‘değeri yüksek’ temaları çalıştıracak.

Bilgiyle yücelmiş ruhu, ruhun gelişmişliğini, yüksek bir bilinci simgeler bu burçlar. Bilginin hattıdır. Aklı, zekayı, farkındalığı, değerli bilgiyi, öğrenmeyi, gelişmeyi simgeler.

Biz bu dolunayda ‘akıllıca’ şeyler yapacağız 🙂

Elbette güzel şeyler, iyiyi hak etmekle gelir. İyi şeyler erdemli olana, aydınlık olana gelir. Hak edilmiş uyanışlar yaşanacak bu dolunayda.

Yay yüksek bilinçtir. Bilgeliktir. Ustalıktır. Anlamak, anlamlandırmaktır.

Akıl ile, eldeki bilginin ötesine geçmektir. Daha fazlasını fark etmektir. Keşfetmek, uyanmak, idrak etmektir. Kendi yolunu kendi aklınla bulabilmektir.

Gelişmiş akıldır. Aklın, bilincin, ruhun gelişmişliğidir.

Dinler. İnançlar. İdeolojiler yay burcunun konusu. Biz bu dolunayda hurafe ve safsata diyebileceğimiz, akıl zemine oturmayan düşüncelerden arınacağız.

Hakikatin bilgisine ulaşmamızı engelleyen hatalı bakış açılarından arınacağız.

Konulara daha geniş perspektiflerden bakıp göremediklerimizi göreceğiz. İnançlar ve ideolojiler tarafında bir açılım var.

Dolunay, uyanış etkisi yaratacak şeyler verir bize. Birileri, bir şeyler vesile olur ve daha yüksek bir bilince varırız. Aklını işletenler kendini yükseltecek.

Dolunaylarda netleşmeler olur. Netlik kazanırız. Kararsız kaldığımız konularda bir karara varırız. Belirsizlik yaşadığımız noktalarda netleşme yaşarız. Sorularımıza cevaplar buluruz.

Uyanmak, aydınlanmaktır dolunay.

Analiz, muhasebe ve değerlendirme zamanıdır. Çünkü dolunaylarda çıktı alırız. Sonuç alırız. Yaptığımız şeylerin sonuçlarını önümüze seren şeyler olur ve çok daha net görürüz neyin ne yarattığını. Hangi seçimimizin nasıl bir sonuç getirdiğini.

Hele de yayda bir dolunay ise bu, çok daha ‘bilge’ce değerlendirmeler yapacağız demektir. Olanın muhasebesini daha ustaca yapacağız.

Neyi artık gerçekten bırakmamız gerekiyor, ne yöne gitmemiz gerekiyor ? Hangi şey bizi yükseltiyor ? Hangi şey aşağı çekiyor ? Çok daha net biçimde görüp gereğini yapacağız bu dolunayda. Yapanlar yol alacak. Fayda bulacak.

Yay dolunayı, zemini ‘bilgi’ olan alanlarda çok güzel çalışır.

Bilgi. Bilgiyi paylaşmak. İletişim. Anlatmak. Öğretmek. Eğitimler. Akademi. Akademik çalışmalar.

Basın. Yayıncılık. Kitaplar. Yayınevleri. Dijital alanlarda bilgiyi paylaştığımız platformlar. Kütüphaneler.

İletişim kurmak. Bildiklerini paylaşmak. Değerli olan bilgiyi, ufku açacak bilgiyi yaymak. Bilgiyle yükselmek, başkalarını da yükseltmek.

Muazzam temaları var yay burcunun.

Saydığım alanlarda işleri, konuları olanlar için güzel bir düzene girme zamanındayız. Verimimizi yükseltecek, üretimlerimizi artıracak iyi değişimler yapabiliriz.

Plüto’dan desteğimiz var. Plüto’nun dolunaya uyumlu bir açısı var. Kova burcunun 2 derecesinden, yay burcunun 2 derecesine güzel bir altmışlık açı yapıyor Plüto.

Kova burcu kalabalıkları, toplulukları simgeler. Hitap ettiğimiz kalabalıklara yeni şeyler sunmak isteyebiliriz. Bilgi birikimlerimizi daha kuvvetli şekilde ortaya koymak isteyebiliriz.

Hem kendini gerçekleştirmektir, hem de bütüne katkı sunmaktır bu.

Bu yönde yeni yeni fikirler, projeler, üretimler olacaktır. Bilgi birikimlerimizi daha güçlü şekilde paylaşmak üzere, yeni şeyler yapmaya başlayacağımız bir açılım enerjisindeyiz.

Bu bir dolunay. Bir tamamlanma vakti. Ama girişimler, başlangıçlar için de çok güzel bir zemin yaratıyor bize.

Esasen başlangıçlar için yeniaylar daha uygundur. Fakat bu dolunayda büyük bir uyanış etkisi var. Yönümüzü, yolumuzu bulacağımız bir zamandayız. Öyleyse çıkalım yola. Adım atalım. Planlarımızı bekletmeyelim. Kendimizi bekletmeyelim.

Plüto’nun uyumlu açısı çok destekleyici bir ateş sembolü ayrıca. Ateş elementi enerjisi.

Ateş yeniliktir, başlangıçtır. Çok güzel bir dolunay var elimizde.

Şunu da söyleyeyim. İkizler & yay aksı çalışıyor. Uzun zamanlar boyu tek düze gitmiş, aynı haliyle devam etmiş konularda bu hava & ateş enerjisiyle çok güzel yenilikler yapabiliriz.

Yapamadıklarımızı yapabilir, bilgi birikimlerimizi yeterince ortaya koymadığımız noktalarda yeni şeyler üretebiliriz.

Bilgi. İletişim. Anlatım. Tanıtım. Öğrenme. Öğretme. Buralar çok aktif.

Akademik çalışmalar için çok güzel bir dolunay.

Yurt dışı konuları, başka ülkelerle bağlantılı konular, vize, pasaport, oturum, yerleşim hakkı, çalışma izni gibi konular için şanslı bir dolunay.

Başka bir şehre yerleşme hazırlığında olanlar da hareket alabilir yay dolunayı ile.

Burçlar üzerinden ihtimallere geçmeden önce, danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım :

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz.

Burayı tıklayabilirsiniz :  @anlatburcak

↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

Dolunay 9.evinizde olacak.

Plüto ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor yay dolunayı. Bu çok iyi bir şey.

Nisan ayının dolunayı zorluydu biraz. Akrep dolunayı kaotik, problematik bir dolunaydı. Bu ayın dolunayı güzel görünüyor 🙂

9.ev konularında pozitif anlamda dönüştürücü, yenileyici bir dolunay etkisi alacaksınız.

Bu evin birçok teması var. Temalar üzerinden ihtimallere bakacağız.

Ama en temelde hayatla ilişkimizde olduğumuz yeri, bilinç seviyemizi, bakış açılarımızın kalitesini simgeliyor yay. Olgunluğumuzu. Hayatı yüksek bir bilinçle, kaliteli bakış açılarıyla yaşamayı. Erdemleri. Değerleri. Bilgeliği.

Bu dolunay vaktinde yaşayacağınız bazı deneyimler, sizin için ruhsal anlamda yükseltici bir etki olabilir. Bir üst basamağa, birkaç basamak yukarıya çıkmak, erdemli, olgun bir davranış göstermek, kendinle gurur duymak, kendinden memnun olmak..Böyle bir hal geliyor gözümün önüne.

Olgunlaşmak hayatı kolaylaştıran bir şey. Bu anlamda bir yükseliş var. Bu zamana kadar önemsediğiniz, zihninizde olmayı hak etmediği halde kendinize mesele ettiğiniz bir şeylerin yükünden özgürleşmek, daha üst bir bilince, daha yukarıda bakış açılarına varmak, oradan bakınca  o şeylerin aslında ne kadar küçük ve önemsiz olduğunu görmek..Böyle bir değişim var.

Bunlar dışında neler söyleyeceğim ? Eğitim bir yay teması. Okul, yüksek öğrenim konuları, akademi, akademik çalışmalar, tez, makale konuları, akademik sınavlar, yabancı dil kursları, yabancı dil sınavları. Bunlar yay teması. Bu yönde konuları, gayretleri, gündemleri olanlar güzel şeyler yaşayabilirler. Bir süreç mutlu edecek biçimde tamamlanabilir. Emekler karşılık bulabilir.

Yurt dışında bağlantılı ticari işlerde, vize, pasaport, konsolosluk, mülakat, oturum, yerleşim konularında iyi şeyler olabilir. Yapılacak işler, işlemler güzelce tamamlanabilir.

İstediğiniz bir seyahati yapabilirsiniz ayrıca. Gönlünüzde olan, görmek istediğiniz bir yere gidiyor olabilirsiniz bu dolunayda.

Uzağınızda olan sevdiklerinizden güzel şeyler gelebilir. Onlar yeni bir şeylere başlıyor olabilirler. Müjdeler, iyi haberler verebilirler size. Bir araya gelişler de olabilir. Belki siz yanlarına gidiyorsunuz, belki onlar geliyorlar 🙂


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Boğalar :

Dolunay 8.evinizde olacak. Plüto ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor yay dolunayı.

8.ev temaları biraz zorlu bir ev. Ama dolunay güzel bir dolunay 🙂 Oradan kurtarıyor durum kendini 🙂

Bu ev borçları, ödemeleri, parasal konuları, resmi paraları, yasal & parasal konuları simgeler.

Plüto’nun Güneş’e ve Ay’a uyumlu açıları bir kuvvet, kuvvet kazanma göstergesi.

Bir borcunuzu bitirebilirsiniz. Bir parasal konuyu tamamlayabilirsiniz. Devlet birimlerine ödemeleriniz varsa (vergi olabilir, sigorta primi olabilir) burada bir rahatlama yaşayabilir, bu ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir para iadesi, alınmış bir paranın geri verilmesi konusu tamamlanabilir.

Bir bankacılık işlemi tamamlanabilir.

Birinden aldığınız borcu ödeyebilirsiniz. Biri size borcunu ödeyebilir.

İş hayatınızda tahsilatı uzun sürmüş, sürüncemede kalmış alacaklarınızı alabilirsiniz.

Bir yasal kazanım olarak beklediğiniz, hukuksal olarak kazandığınız bir para elinize geçebilir. Örneğin bir tazminat. Örneğin nafaka. Örneğin mal/hisse paylaşımlarında payınız.

Yay burcu eğitim demektir. Bir eğitim için gerekli bütçeyi oluşturabilirsiniz. Bir burs imkanı doğabilir.

Seyahatleri anlatır yay. Bir seyahat için harcamalarınız olabilir.

Uzaktan gelecek bir para, bir para transferi konusu olabilir.

Akademik konular, akademik çalışmalar yay burcunun konusudur. Bir araştırmanız, bir projeniz için devlet desteği alabilirsiniz. Başvurduğunuz bir kurumdan olumlu yanıt alabilirsiniz, bir ödenek çıkabilir projeniz için.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

7.evinizde olacak yay dolunayı.

Mayıs ayının yeniayı da, dolunayı da çok güzel görünüyor.

Yay dolunayı Plüto’nun uyumlu açılarıyla gerçekleşecek. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Yay burcu akademiyi, akademik konuları, yüksek öğrenimi, tez, makale, araştırma, proje çalışmalarını simgeler. 7.ev ise danışmanları, danışman hocaları.

Yüksek lisans ya da doktora yapıyorsanız çalışmalarınıza danışman hocanızla/hocalarınızla güzel bir şekil verebilirsiniz.

Bir belirsizlik varsa aşabilirsiniz. Tıkandığınız bir noktayı çözebilirsiniz. Bundan sonrası için güzergahımızı oluşturabilirsiniz.

Bir araştırma projeniz için devlet desteği, bir burs, bir ödenek alabilirsiniz.

Yay burcu yurt dışı bağlantılı işleri, yabancı ülkeleri, vize, pasaport, oturum, yerleşim konularını simgeliyor. 7.ev ise mülakatları, görüşmeleri. Böyle bir konunuz, resmi bir başvurunuz varsa kabul alabilirsiniz. Onay alabilirsiniz. İstediğiniz yanıtı alabilirsiniz resmi birimlerden.

7.ev eşi, sevgiliyi temsil ediyor. Eşinizin, sevgilinizin bir seyahati olabilir. Yurtdışı bağlantılı işler yapıyorsa, uluslararası alanda ticari faaliyetleri varsa güzel bir bağlantı kurabilir. Bir konusuna istediği gibi şekil verebilir.

Bir yabancı dil eğitimi almak istiyorsanız, bu yönde araştırmalarınız varsa işinde başarılı uzman kişilerle, iyi hocalarla karşılaşabilirsiniz.

Güzel bir dolunay. Konularımız içinde istediğimiz sonuçları alabileceğimiz bir vakit.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Yengeçler :

6.evinizde bir dolunay.

Yay dolunayı Plüto’nun uyumlu açılarıyla gerçekleşecek. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda. Bu ayın yeniayı da, dolunayı da çok güzel olasılıklar taşıyor.

6.ev iş hayatınızı, iş düzeninizi, iş ortamınızla ilgili konuları, günlük düzeninizi, görev tanımınızı, rutinlerinizi simgeliyor. İşinizde bir şey düzenlenebilir. Sizin için daha kolay, daha konforlu bir hale gelebilir bir şey.

Uzmanlık alanınız olmadığı halde sizden beklenmiş bir iş, uzmanına verilebilir. Görev tanımınız içinde sizi zorlayan bir şey sonlanabilir. Bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Yay burcu uzakları, uzak şehirleri ve yabancı ülkeleri simgeliyor. Uzaklarla bağlantılı ticari işleriniz varsa, bu alanlarda bir açılım yaşayabilirsiniz dolunay ile.

Gümrük, ithalat & ihracat yönetmelikleri, lojistik, nakliye, ve benzeri konularda düzene oturtacağız şeyler olabilir.

Başka bir şehirle, ülkeyle bağlantılı bir iş teklifi alabilirsiniz. Bu yönde bir konu netleşebilir.

Uzaklardan önceki yerine dönmek isteyenler de istedikleri sonucu alabilirler. Güzel bir tamamlanma yaşayabilirler. Konu istediğiniz gibi şekil alabilir. İşinizde yurt dışından önceki yerinize, eski yerinize dönüyor da olabilirsiniz.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

Yay dolunayı 5.evinizde gerçekleşecek. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

5.evinizde, Plüto’nun uyumlu açılarıyla güzel bir dolunay gerçekleşecek. 5.ev konularında iyi şeyler olacak.

Sayayım size. Nasıl temaları, konuları var bu evin ?

Yaratıcılık. Yaratıcılıkla yapılan şeyler.

Reklam. Tanıtım. Görünürlük. Görünmek. Görünür bir alana çıkmak.

Sanat. Sanatsal işler. Yetenekleri göstermek. Kendini tanıtmak. Bir performans.

Hobiler. Hobilerin işe dönüşmesi.

Spor. Aktiviteler. Etkinlikler.

Kutlamalar. Organizasyonlar.

Bebekler, çocuklar. Hamilelikler. Çocuklarla ilgili konular.

Böyle bir ev 5.ev.

Bu temalar içinde hazırlandığınız şeyleri görünür alana çıkarabileceğiniz, duyurabileceğiniz, gösterebileceğiniz bir zaman.

Yaratıcı, renkli, orijinal bir üretiminiz olabilir. Dikkat çekebilir. Takdir toplayacak güzel işleriniz olabilir.

Doğrudan kendiniz olarak ya da yaptığınız işlerle daha görünür olmanızı sağlayacak bir şey yapabilirsiniz. Böyle bir şey başlatabilirsiniz.

Bir aktivite katabilirsiniz günlerinize. Heyecanınızı, yaşam enerjinizi besleyecek yeni bir şeye başlayabilirsiniz. Dans mesela. Sporda dans etmek mesela. Spor ve sanat bu evin iki temel teması olduğu için ikisinin birleşeceği zumbalar, aero danslar tam bu konseptte olur 🙂

İlgi duyduğunuz bir alanda yapmak istediğiniz bir şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Yakın çevreden bir hamilelik haberi gelebilir.

Doğum günü kutlamaları olabilir. Bir sevincin, bir mutluluğun kutlaması yapılabilir. Güzel şeyler var bu dolunayda.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Başaklar :

Dolunay 4.evinizde gerçekleşecek. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Yerleşim konularınız var gibi bu ay. Yer değiştirmek, taşınmak, başka bir yere yerleşmek, yeni bir yerde düzen kurmak..Bu temalar çok hareketli.

Evimizi, yerimizi yurdumuzu, ikametimizi simgeliyor 4.ev.

Taşıma hazırlığında olabilirsiniz. Yer değiştirmenin, başka bir yerde yeni bir düzen kurmanın hazırlığında olabilirsiniz. Böyle bir gündeminiz varsa bu yay dolunayı ile çok güzel olabilir bu değişim.

Evinizi temsil ediyor 4.ev. Evden ayrılacak biri de olabilir. Yer değiştirme konusu doğrudan sizin olmayabilir. Aileden biri, bir yakınınız yanınızdan ayrılacak, kendi düzenini kuracak olabilir.

Eğitimler de yay temasıdır. Aileden birinin bir eğitimi tamamlanabilir. Bir mezuniyet, bir okul başarısı, bir sınav başarısı, akademik bir kabul, akademik bir kazanım..Böyle bir mutluluk görüyorum yay dolunayına baktığım zaman.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

Dolunay 3.evinizde olacak. Pluto’dan dolunaya iyi açılar var. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda. Kuvvet kazanmak, başarı kazanmak, güç, yükseliş..Böyle bir sembol burada Pluto.

Bir mezuniyeti, bir okul başarısını, bir eğitimin tamamlanmasını anlatıyor olabilir.

3.evde de, yay burcunda da eğitimler var. Yay burcu zodyakta 9.evin sahibi. 3-9 aksı bilgiyi, eğitimleri simgeliyor.

Yabancı diller ve dil yabancı dil eğitimleri, yabancı dil sınavları aynı şekilde bu burçların/evlerin konuları içinde. Böyle bir sınav başarınız da olabilir.

Yabancı dilde almak istediğiniz bir sertifika, bir sınav belgesi varsa bunu başarabilirsiniz. Güzel bir puan alabilirsiniz.

Danışmanlık vardır ayrıca 3.evde. Bir konuda, bir alanda danışmanlık alabilirsiniz. Hem işinin uzmanı, hem iyi insan diyeceğiniz biriyle karşılaştırabilir sizi hayat.

Bu ayın yeniayı da, dolunayı da çok güzel olasılıklar taşıyor.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Akrepler : 

Dolunay 2.evinizde olacak. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda. Pluto ile kuvvet kazanıyoruz.

2.ev boğanın evi. Bir toprak evi. Toprak elementi konularıyla ilgili.

Yerleşim, ev, ikamet, oturum konuları vardır toprakta. Yay ise uzak şehirler demek, başka ülkeler demek.

Yerinden ayrılacak, yeni bir düzen kuracak olanlar bu değişimi güzelce, kolayca yapabilirler.

İşler yolunda gidebilir. Değişim süreçleri iyi geçebilir.

Dolunay tamamlanmalarla ilgilidir. Uzaklardan dönecek olanlar da olabilir. Yurt dışından kesin dönüş yapacak olanlar, belki bir eğitimi, bir iş sürecini tamamlayıp dönecek olanlar olabilir. Bir başka şehirden kendi memleketine dönecek olanlar olabilir.

Parasal konular açısından da güzel bir dolunay. Mutlulukla, keyifle satın alacağınız şeyler görüyorum. Para faydalı bir şeye, iyi bir şeye kullanılabilir (ben harcamak yerine kullanmak kelimesini seçiyorum parayı konuşurken).

Yay burcunda seyahatler, geziler vardır. Eğitimler, kurslar vardır. Bir süredir istediğiniz, gönlünüzde olan bir şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Güzel bir yere kullanabilirsiniz paranızı.

Bir şey daha görüyorum. İlmi ve felsefi alanlar, öğretiler, yaşam biçimleri..Bunlar da yay burcunun konusu. Kendinizi böyle alanların bilgisiyle besleyeceğiniz yeni bir yolculuğa çıkıyorsunuz gibi geldi bana 🙂


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

1.evinizde güzel bir dolunay olacak. Plüto’nun Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarıyla gerçekleşecek yay dolunayı.

1.ev başlangıçları, dolunay tamamlamaları ifade ediyor.

Bu yay dolunayı ; hem başlatacağınız şeyler için destekleyici, hem hayatınızda kapatmak istediğiniz konular için.

Uzun zamanlar hazırlandığınız, bir türlü hayata geçiremediğiniz, fırsat bulup başlayamadığınız bir şey varsa planları hayata geçirmek için iyi bir zaman.

Atacağınız bir adımla, iyi bir girişimle’ artık bu tamamlansın’ dediğiniz bir şeyi de bitirebilirsiniz. ‘Yapayım, olsun, bitsin, tamamlansın artık bu konu’ diyebilirsiniz.

Erdemleri, öz saygıyı, öz değeri simgeler yay. 1.evse ben demektir, kendim demektir.

Değerlerinizle örtüşmeyen bir şeye ‘hayır’ diyebilirsiniz. ‘Kendime bunu yapamam, bunu yakıştıramam’ dediğiniz bir şeye set çekebilirsiniz. Geri çevirebilirsiniz.

Hayatın bir yerlerinde farkındalıklar getirir ayrıca yay dolunayı size. Yay Jüpiter’in burcu. Kişisel gelişimi, ruhsal gelişimi ehlileşmeyi, gelişmeyi temsil ediyor.

Çok güzel bir eğitim başlangıcı da olabilir. Bilgilerinden, paylaştıklarından çokça beslenebileceğiniz uzman kişiler keşfedebilirsiniz. Çok güzel sayfalar, kanallar, kitaplar çıkabilir karşınıza.

Hayatı sorguladığınız ve henüz anlamlandıramadığınız, zihninizde net bir yere oturtamadığınız  konularda (özellikle inançlar konusu ve yaradılış konusu) aydınlanmanıza vesile olacak, ruhsal anlamda bir açılım yaratacak rehber kişiler çıkarabilir bu dolunay karşınıza.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Oğlaklar : 

Yay dolunayı 12.evinizde olacak. Bu dolunayda Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

12.ev tamamlanmak demek. Kapanış demek. Bir şeyin nihayetine varmasını temsil ediyor.

Hayatınızda tamamlamak, bitirmek istediğiniz bir şeyi bitirebilirsiniz bu dolunaya doğru giderken. Bir kapanış yapabilirsiniz ve bu kapanış size çok iyi hissettirebilir.

Yay burcunda akademik konular var. Bir akademik çalışmayı (tez, makale, proje vb) tamamlayabilirsiniz.

Yay burcunda yurt dışı konuları var. Uzaklar var. Yurt dışından memleketinize kesin dönüş yapacak olabilirsiniz. Uzaklardan yerinize dönecek olabilirsiniz. Yeni bir yere yerleşiyor, şimdi gidiyor da olabilirsiniz.

İlmi ve felsefi alanlar vardır ayrıca yayda. 12.ev ise bilinmeyenin bilinir hale gelmesini anlatıyor. Fark etmekle ilgili bir ev. İlmi bir alanın bilgisi önemli uyanışlar getirebiliriz bu dolunayda size. Plüto ile dönüşümler olacak.

Özellikle astroloji geliyor aklıma. Astroloji yay & kova temasıdır. Bu iki burçla bağlantılıdır.

Dolunay yayda gerçekleşiyor. Plüto kovadan yapıyor iyi açısını. Astrolojide bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir eğitim alabilirsiniz. Belki bir kitap. Belki bir kanal, sayfa, bir uzman kişi.

Önemli farkındalıklar yaratacak bir şeyler var. Güzel hediyeleri olur dolunayın size.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

11.evinizde olacak yay dolunayı. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

11.ev konularında şanslarınız var bu kez. Dolunay ile neler olabilir ?

Tamamlanmalar olabilir. Netleşmeler olabilir. Farkındalıklar olabilir. Belirsizlikler aşılabilir. Konular şekil alabilir. Gayretler karşılık bulabilir. Bir şeyler bitebilir, geride kalabilir.

10.evde sosyal hayatımız var. Arkadaşlarımız, dostlarımız var.

Bir parçası olduğumuz gruplar, ekipler, takımlar, sınıflar, grup çalışmaları ve grup aktiviteleri var.

Bir ekip çalışması tamamlanabilir. Yay burcu eğitimleri sembolize ediyor. Bir eğitim sürecinizi tamamlıyor olabilirsiniz. Bir eğitim programının sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir mezuniyet olabilir. Bir sertifika programının sonuna gelmiş olabilirsiniz. Sınavınızı geçip belgenizi alabilirsiniz.

İşinizde bir proje, bir ekip çalışması tamamlanabilir. Plüto’nun olduğu yerde dönüşüm ve güçlenme vardır.

Yay ise idrak etmek, fark etmek, anlamak, ruhsal anlamda gelişmek demektir. Dost çevreleri içinde bir şeyler bir ders, bir öğreti olabilir size. Bir arkadaşlık içinde yaşayacağınız bir şey önemli farkındalıklar getirebilir.


23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay


Yükselen Balıklar :

Yay dolunayı 10.evinizde olacak. Pluto’nun uyumlu açıları var. Dolunay sırasında Plüto, Güneş’e ve Ay’a iyi açılarda.

İşinizde istediğiniz yönde bir sonuçlanma, bir tamamlanma olabilir. 10.ev iş hayatınızı anlatan bir alan.

Yay burcunda uzaklar var. Uzak şehirler, yabancı ülkeler var.

Yurt dışı bağlantılı ya da ülke içinde bir başka şehirle bağlantılı ticari işleriniz varsa bu konuda güzel bir netice alabilirsiniz istediğiniz yönde.

Taşıma, transfer, nakliye, lojistik konularda güzel bir düzen içinde gerçekleştirebilirsiniz yapılacak şeyleri. Göndereceğiniz şeyler olabilir, uzaklardan gelecek şeyler olabilir.

Bir başka şehirle/ülkeyle bağlantılı bir iş teklifi konusu da olabilir.

Yay burcu üniversiteyi, yüksek öğrenimi, akademiyi simgeliyor. 10.ev ise ünvan kazanmayı.

Bir eğitimi tamamlıyor olabilirsiniz. Mezun oluyor olabilirsiniz. Bir sertifika programını tamamlıyor, belgenizi alıyor olabilirsiniz. Bir sınavdan iyi bir sonuç alabilirsiniz. Yüksek lisansınızı, doktoranı tamamlıyor olabilirsiniz.


Görüşmek üzere

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!