Yengeç Burcu Haziran 2024

Yengeç Burcu Haziran 2024

Yengeç Burcu Haziran 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın ortalıyoruz, Haziran’a vardık. Birlikte inceleyelim yazın ilk ayını. Bu ay için nasıl olasılıklarınız var, birlikte bakalım.

İlk olarak hatırlatmamı yapıyorum her zamanki gibi 🙂 Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 12.evinizde.

Bu transit sizin için spiritüel alanlarda bir kişisel gelişim dönemi. 12.ev ruhsal/spiritüel alanları simgeler. İkizler ise bilgi demektir. Okumak, izlemek, araştırmak, öğrenmek demektir.

Ruhsal yanınızı besleyecek, ufkunuzu açacak yeni şeyler öğrenebilirsiniz bu transitte. Beslenebileceğiniz kanallar, sayfalar, kitaplar keşfedebilirsiniz.

Bunlar dışında şöyle de çalışır bu transit :

İkizler burcu kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları ve yakın çevreyi, yakın arkadaşları temsil ediyor. 12.ev ise konuşulmamış şeyleri. Haberdar olmadığınız şeyleri.

Kardeşleriniz, yakınlarınız özel bir şeylerini paylaşabilirler sizinle. Daha önce konuşmadığınız, anlatmadıkları kişisel konularını açabilirler.

Bir konuda yardımınızı da isteyebilirler. Bir şeyleri çok duyurmadan, çok ortalığa dökmeden kendi içinizde halledebilirsiniz. Yardımlaşmalar olabilir.

20 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor Güneş. 1.evinizde olacak.

Enerjinizi toparlamaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Güneş’in ikizler transiti ile 12.ev etkisi aldınız.

Modunuzun, enerjinizin düştüğü, keyifsiz, moralsiz günlerden geçmiş olabilirsiniz.

Şimdi artık Güneş 1.evinizde. Güneş’in ateşi canlandıracak sizi 🙂

Dip noktaya değdikten sonra yükselmeye başlarız hani..Depresif bir enerjinin ardından yaşam enerjinizin yükseleceği bir Güneş dönemi bu.

Mental anlamda toparlanabileceğiniz, ruhsal anlamda dengeyi bulabileceğiniz, bedensel anlamda hareketlenebileceğiniz bir zaman.

Son zamanlarda enerjiniz yetmediği için ‘şimdilik kalsın’ dediğiniz, kenara koyduğunuz konular varsa onları yapın, başlatın. Gerçekleştirin planları.

Güneş desteğiniz var. Yıl içindeki yengeç zamanı.


Yengeç Burcu Haziran 2024


MERKÜR

Merkür 3 Haziran’a kadar boğa burcunda. 11.evinizde.

11.ev grupları, grup olarak yapılan aktiviteleri simgeler. Boğa ise keyiftir, konfordur, köklenmektir. Keyif aldığınız grup çalışmaları içinde yer almış olabilirsiniz bu transitte.

11.ev kovanın evi. O yüzden teknolojiyi simgeliyor. Günlük yaşam kalitenizi artırmak için, düzeniniz içinde konforunuzu artırmak için satın aldığınız/alacağınız elektrikli/elektronik aletler de olabilir.

Transit tamamlanıyor artık.

Merkür 3 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

İkizler bilgi, öğrenmek, öğrencilik demektir. Ders, kurs, eğitim, kitap demektir.

İkizler transitinde yeni şeyler öğreniriz, bilgi birikimlerimiz büyür. Donanımlarımıza yeni şeyler ekleriz. Siz de bu Merkür ile kendinize güzel şeyler katacaksınız.

12.ev geçişi olduğu için özellikle psikoloji teması öne çıkıyor. Spiritüel alanlar da bu evin konusu.

Mental ve ruhsal tarafta gelişiminizi besleyecek kitaplar, bilgiler, içerikler getirecek Merkür size.

Bir şey daha söyleyeyim :

12.ev bilmediklerimizi, farkında olmadıklarımızı simgeleyen bir alan. Belki size söylenmemiş, söylenmeden yapılmış, belki gizlenmiş, belki haber vermek anlamında unutulmuş bir şeyler önünüze gelebilir bu günlerde. Bir şekilde öğrenebilirsiniz bazı şeyleri. Türlü şekillerde haberdar olabilirsiniz.

Bazen de bir şeyler gözünün önündedir insanın. Kişi farkında değildir. Bazı şeyleri de fark etmenizi sağlayacaktır Merkür’ün getireceği durumlar.

Merkür 17 Haziran günü yengeç burcuna geçecek. 1.evinize gelecek.

Bir önceki Merkür transiti bazı açılardan bir kapanış dönemi gibi olmuş olabilir sizin için. Bazı şeyleri bitirmiş, sonlandırmış olabilirsiniz.

‘Bu şey benim için bu kadardı. Daha fazlasını istemiyorum’ dediğiniz şeyler olmuş olabilir.

Yaşamınızdan, düzeninizden, günlerinizden çıkardığınız şeyler olmuş olabilir. Bir boşluk, bilhassa duygusal anlamda bir boşluk yaşamış olabilirsiniz.

Şimdi Merkür’ün 1.eve gelişiyle yeni başlangıçlara ihtiyaç duyduğunuzu fark edeceksiniz. Yeni bir meşguliyet, yeni bir hobi, heyecanlanacağınız, keyifleneceğiniz yeni bir alan açmak istiyor olabilirsiniz hayatınızda. Bunu da pekala yapabilirsiniz.

Resim, dans, müzik, spor, eğitimler, kurslar, aktiviteler..Çok şey var hayatımıza katabileceğimiz. Siz de kendinize güzel şeyler seçin. Günlerinizi zenginleştirin, renklendirin.

Bu Merkür transitinde dialoglar artacak ayrıca. Merkür ile hem işinizde, hem yakın çevrenizde iletişimler artar.


Yengeç Burcu Haziran 2024


VENÜS

Venüs 17 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 12.evinizde.

Ruhsal tarafta hafiflemeye, arınmaya, içinizi temizlemeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Venüs bu içsel temizlik için yardım edecek size.

İkizler burcu okumak, öğrenmek, araştırmak demektir. Bilgidir ikizler. 12.ev ise spiritüel alanları, kişisel gelişimimize katkı olan alanların bilgisini simgeliyor.

Yaşam yolunuzda her zaman işinize yarayacak kıymetli bilgiler getirebilir Venüs bu transitinde size. Bir ruhsal temizlik dönemi.

17 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor Venüs. Burada iken 1.evinizde olacak.

Venüs ile keyiflere ne kadar ihtiyaç duyduğunuzu fark edebilirsiniz. Bir süredir kendinizi ihmal ettiyseniz, zaruri ihtiyaçlara öncelik vermeye çalışırken keyifler geri planda kaldıysa, bunlar sizi ruhen yormuş olabilir.

Beslenmezsek tükeniyoruz. Bir noktada tükeniyoruz. O yüzden yaşamın keyifleriyle beslememiz gerekiyor kendimizi, ruhumuzu.

‘Kendime şunu alacağım. Kendim için şunu yapacağım. Şurayı gezeceğim. Şuraya gideceğim’ diyeceğiniz bir Venüs geçişi bu.

Alışverişleriniz olabilir. Güzel şeyler alabilirsiniz kendinize. Daha çok gezebilirsiniz. Arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelebilirsiniz.

Size keyif veren şeyleri daha çok yapacağınız bir zaman.

Sanat, müzik, dans..Venüs’te bunlar da var 🙂 Böyle bir başlangıcınız da olabilir. Yeni bir aktivite getirebilir Venüs size.


Yengeç Burcu Haziran 2024


MARS

Mars 9 Haziran’a kadar koç burcunda ilerliyor. 10.evinizde.

İş hayatınızda yeni şeyler olabilir. Yönetimi simgeler 10.ev. Yönetimde değişen kişiler olabilir örneğin. Ünvanlar, sıfatlar, sıfatların sahipleri değişebilir.

Sizin de bir terfiniz olabilir. Bir konuda sorumluluk alanınız değişebilir. Yetki alanınız değişebilir.

İşinizde yeni kararlarınız olabilir. Yön değiştirmek, alan değiştirmek ya da bir şirkete/firmaya geçmek isteyenler bu yönde girişimlerini artırabilirler. Bir değişim gerçekleşebilir.

Mars koçta biraz aceleci çalışabiliyor. Hızlı karar almayın diyeceğim sadece.

Onun dışında üzerinde düşünülmüş, B planları yapılmış, hazırlanmış, zemini oturtulmuş konularda değişimleri destekler bu Mars.

9 Haziran’da boğa burcuna geçecek Mars. 11.evinize yerleşecek.

İş hayatınız, içinde bulunduğunuz gruplar, ekipler, departmanlar, grup çalışmaları, iş bölümleri, iş dağılımları konu olabilir bu transitte.

Departmanlar için yeni görevlendirmeler yapılabilir. Kendi biriminiz içinde yeni görevler üstlenebilirsiniz. Farklı bir birimde rol alabilirsiniz. Bu geçici bir şey de olabilir, kalıcı bir yer değişiklik olabilir.

İş bölümünde payınıza düşenler bir tık yorabilir bu Mars transitinde sizi. Tempo yükselebilir. Günlük işler, yapılacaklar artabilir.

Ekip içi paylaşımların iyi düzenlenmesi gerekiyor. Bu yönde talepleriniz olabilir. Yöneticilerinizle, amirlerinizle konuşmak, akış içerisinde farklı olması gerektiğini düşündüğünüz şeyleri ifade etmek isteyebilirsiniz.

Çok insan, çok dialog var burada. Bir hareketlilik, bir sirkülasyon var. Kalabalıklar içinde olabilirsiniz.

Kişisel hayatınızda da sosyal anlamda hareketli, bol iletişimli bir zaman.


Yengeç Burcu Haziran 2024


Haziran 2024 Ay Döngüleri :

6 Haziran : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 16° İkizler, Güneş 16° İkizler

İkizler yeniayı 12.evinizde gerçekleşiyor.

Bu yeniay için uyarılarım olacak. Satürn’ün kare (uyumsuz) açısıyla doğacak yeniay.

Satürn’ün uyumsuz açıları kısıtları, kısıtlanmayı, düzenin zorluk yaratacak şekilde değişmesini, bir şeyin yokluğunu, eksikliğini deneyimlemeyi anlatır.

İkizler burcu araç, ehliyet, trafik konularıyla ilgili. Bir trafik cezası, ehliyetin alınması, geçici süreyle alınması gibi durumlar olabilir. Kurallara dikkat edin.

En başta kendi güvenliğiniz ve başkalarının güvenliği için dikkatli olmanız gerekiyor zaten.

Bir aracın satışı olacaksa, arabanızı satmak istiyorsanız bu gerçekleşebilir.

Bir kapanış, bir tamamlanma var gibi. Ehliyetini yenileyecek olanlar bu işlemi yapabilirler.

Tüm bunlar dışında başka türlü temaları da var ikizler burcunun. O temalar üzerinden de düşünelim.

Kardeşleri, yakın akrabaları simgeliyor ikizler.

Bir kardeşinizin, kuzeninizin, yakınınızın bir gündemi olabilir. Hayatında bir şey tamamlanıyor olabilir. Bir şeyi bitirmek üzere yapacağı şeyler olabilir.

Bir konunun kapanışı var gibi görünüyor. Maddi konularda, iş konusunda zorlanmalar olduysa, ‘Bu artık böyle devam edemez’ deyip yapacağı şeyler de olabilir.

Kardeşlerinizin yaşamında bir değişim mümkün.


Yengeç Burcu Haziran 2024


22 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay  : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Yengeç

Oğlak dolunayı 7.evinizde olacak.

Eşinizin, sevgilinizin bir gündemi olabilir bu dolunayın yakınındaki günlerde. Özellikle resmi bir konu, yasal bir işlem, devlet birimlerinde yapılacak bir şey olabilir bu.

Oğlak devlet, kural, yönetmelik, başvuru, kayıt, evrak beyan, imza, onay demektir. Yapılması gereken bir işlem olabilir.

Bunların kocaman konular olmasına gerek yok. Herkes kendi yaşam düzenine göre yetki alır.

7.ev ortaklıklarla ilgili aynı zamanda.

İşinizde ortaklı faaliyetlerin resmi gereklilikleri ile meşgul olabilirsiniz. Paylar, hisseler, kazançların paylaşımı, vb konular olabilir.

Evlilik bir 7.ev teması. Boşanma sürecinde olanlar yeni gelişmeler yaşayabilirler konuyla ilgili. Boşanmanın gerçekleşmesi de mümkün.


Yengeç Burcu Haziran 2024


Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yengeç Burcu Haziran 2024


Instagram hesabım :  @anlatburcak

Burayı tıklayabilirsiniz ↑ ↑ ↑ ↑

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz.


Yengeç Burcu Haziran 2024


Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!