14-20 Mart 2022 Astroloji Gündemi

14-20 Mart 2022 Astroloji Gündemi

Herkese merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Hayli soğuk, karlı günlerden geçiyoruz. 1987’nin meşhur kışı konuşuluyor 🙂 O yılı yaşıyor gibiyiz.

Hepimiz iyi bakalım kendimize. Soğuktan iyi koruyalım.

Sokaktaki hayat, böyle zamanlarda çok daha zorlu bir hal alıyor. Sokak hayvanlarını unutmayalım.

Belediyelerimiz elinden geleni yapmaya çalışıyor ama biz de yapabileceklerimizi yaparsak çok güzel olur. Bir kediyi, bir köpeği korunaklı sıcak bir yere almak bizim de içimizi ısıtır. Elimizden gelen bir şey varsa, esirgemeyelim.

Sırada nasıl bir hafta var ? 14 Mart haftası nasıl geçebilir ? Bize neler getirebilir ?

Şimdi anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


14-20 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

18 Mart günü 10:17’de başak burcunun 27 derecesinde bir dolunay meydana geliyor bu hafta.

Mart ayı yorumlarınız içinde dolunayın kimlere neler getirebileceğini görebilirsiniz.

Hafta içinde dolunay için ayrı bir yazı da yayınlayacağım inşallah.

Mart ayı yorumlarınız aşağıda. İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz ↓↓

20 Mart Pazar günü 18:33’te Güneş koç burcuna geçiyor. Bu yeni başlayacak olan transitten alabileceğiniz etkiler de Mart ayı yorumlarınızda yer alıyor. Yine ayrı bir yazı hazırlıyorum Güneş için de.

↓    ↓    ↓    ↓

Koç Burcu Mart 2022Boğa Burcu Mart 2022İkizler Burcu Mart 2022,

Yengeç Burcu Mart 2022Aslan Burcu Mart 2022Başak Burcu Mart 2022,

Terazi Burcu Mart 2022Akrep Burcu Mart 2022Yay Burcu Mart 2022,

Oğlak Burcu Mart 2022Kova Burcu Mart 2022Balık Burcu Mart 2022


14-20 Mart haftasının gezegen açıları :

15 Mart : Güneş Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Güneş 24° Balık, Kuzey Ay Düğümü 24° Boğa

Güneş’in temsil ettiği konularda kadersel kolaylıklar, güzellikler, iyiye giden durumlar yaşayabiliriz. Sorunlar çözülebilir.

Hangi konuları ve kişileri simgeler Güneş ?

Bedensel gücümüzü, sağlığımızı, işimizi, mental gücümüzü, konsantrasyon becerimizi, motivasyonumuzu sembolize eder. Bu hafta ruhsal ve mental anlamda güçleniyoruz. Geçtiğimiz hafta Güneş, Neptün ile kavuştu. Güç kaybettik, isteksiz hissettik, motive olmakta zorlandık. Ama bu hafta yeniden doğruluyoruz.

Güneş yetki sahibi, güçlü kişileri de simgeler sevgili okuyucularım. Yöneticiler, patronlar, hocalar, devlet bağlantılı kişiler, konum sahibi kişiler Güneş ile temsil edilir. Onlarla ilgili konularımızda olumlu gelişmeler de yaşayabiliriz.

17 Mart : Merkür Uranüs altmışlığı : Merkür 12° Balık, Uranüs 12° Boğa

Merkür ve Uranüs, baba ve oğul gibiler. Merkür oğul, Uranüs baba konumunda gibi 🙂

İkisi de aklı, mantığı, zekayı, zihinsel becerileri, analitik yanımızı, yaratıcılığımızı simgeleyen gezegenler.

Benzer temaları sembolize eden gezegenlerin uyumlu açıları çok daha güçlü oluyor. O yüzden şanslı bir haftadayız.

Yeni planlar yapabileceğimiz, orijinal fikirlerle yeni projeler üretebileceğimiz bir zamandayız. Bir değişim, yenilik ve açılım enerjisi var. Kalıpların dışına çıkabileceğimiz, rutinlerin ötesinde yeni şeyler deneyebileceğimiz bir hafta.

Merkür iletişim gezegenidir ayrıca. Uranüs’ün uyumlu açıları ise güzel sürprizleri simgeler. Beklemediğimiz yerlerden güzel mesajlar, iyi haberler gelebilir bu hafta 🙂 Ulaşmak istediğimiz kişilere ulaşabiliriz, yapmak istediğimiz görüşmeleri yapabiliriz. İlişkilerimiz içinde bizi mutlu edecek tatlı bir şeyler olabilir 🙂

18 Mart : Venüs Kiron altmışlığı : Venüs 11° Kova, Kiron 11° Koç

Kiron’un uyumlu açıları, bizi şifalandıracak şeylere işaret eder. Üstelik bu güzel açıyı, Venüs gibi iyicil bir gezegene yapıyor Kiron. Venüs ilişkileri, sevgiyi, sevgi bağlarımızı simgelediği için, çok güzel bir görünüm bu.

Arkadaşlıklarımız, dostluklarımız, ailemizle bağımız, ikili ilişkilerimiz içinde son günlerde iyi etmeye, iyileştirmeye çalıştırdığımız, bizi üzmüş ya da düşündürmüş olan, gücendiren şeyler olduysa, şimdi daha doğru bakış açılarıyla bakabiliriz konulara. Aslında darılacak, gücenecek bir şey olmadığını fark edebiliriz. Ait hissettiğimiz, hayatımızın önemli bir parçası olan ortamlar, arkadaş grupları içinde güzel şeyler yaşayabiliriz.

18 Mart : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 28° Balık, Pluto 28° Oğlak

Güneş de, Pluto da gücümüzle ilgili göstergeler. Ruhsal anlamda, bedensel anlamda, maddi manevi anlamda bir güçlenme, olumlu yönde bir değişim göstergesi diyebilirim bu açı için.

Bizi çözen, dağıtan, hedeflerimize odaklanmamızı güçleştiren duygu durumlarını aşabiliriz.

Gündem konularımızda güzel gelişmeler olabilir.

Yetki sahibi kişilerden, yöneticilerden, üstlerden yana şanslı olabiliriz. İşlerimizi kolaylaştıracak güzel destekler gelebilir. Yardım alacağımız, bize yardımcı olacak kişiler olabilir.

19 Mart : Venüs Uranüs karesi : Venüs 12° Kova, Uranüs 12° Boğa

İlişkiler içinde fevri davranışlar olabilir. Kadın figürlerle anlaşmazlıklar olabilir. Çatışma enerjisine girmemeye çalışalım. Kendimizi konuşarak da ifade edebiliriz.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

14 Mart 2022 Pazartesi

Ay gün boyunca aslan burcunda.

Sabah saatlerinde Ay ve Mars karşı karşıya. Tartışmaların olabileceği, farklı fikirlerin karşı karşıya gelebileceği bir zaman. Ay aslanda olduğu için, egosantrik davranışlar olabilir. Bunlardan kaçınmaya çalışalım.

Sakarlıklar olabilir ayrıca. O yüzden aceleci davranmayalım. Bastığımız yere, yürüdüğümüz yola dikkat edelim.

Öğle saatlerinde bu kez Ay, Venüs’ten karşıt açı alıyor. İlişkiler içinde keyfimizi kaçırabilecek ufak tefek şeyler, pürüzlü durumlar olabilir. İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş bağlantıları, arkadaşlıklar, her anlamda söylüyorum.

Akşam saatlerinde Ay Kiron üçgenini görüyoruz. Bu kez uyumlu bir açı alıyor Ay. Gündüz saatlerinde modumuzu düşüren durumlar olduysa, bunların telafisi olabilir. Keyfimizi yükseltecek, bizi neşelendirecek şeyler olabilir. Biz kendimize güzel bir vakit yaratabiliriz. Sevdiğimiz şeyleri yapabiliriz.


15 Mart 2022 Salı

Ay günün tamamında aslan burcunda ilerliyor.

Öğle saatlerinde Ay Satürn karşıtlığı ile günlük akışımız içinde beklemeler, tamamlanması gereken şeyler, eksiklikler olabilir. Bir şeyler gecikme yaratabilir. İletişimler içinde mesafe hissettiğimiz durumlar olabilir. Bu vaktin enerjisi böyle biraz.

13:55’ten sonra günün geri kalanında Ay boşlukta. Günlük konular beklemede kalabilir.


16 Mart 2022 Çarşamba

Ay 07:58’e kadar aslan burcunda ve boşlukta. 07:58’de başak burcuna geçiyor.

Başak üretkenlik, verimlilik, düzen ve detaycılık demektir. İşlerimizi çok güzel toparlayabileceğimiz, verimli olabileceğimiz, üretmek isteyeceğimiz, bir şeyleri düzenlemek isteyeceğimiz bir gün. Detayları olan işlerimizi, hesaplama işlerimizi, ayırma-dosyalama-düzenleme işlerimizi yapabiliriz.

Temizlikler yapabiliriz.

Akşam saatlerinde bir Ay Merkür karşıtlığı var. Merkür’ün uyumsuz açılarında iletişimlerde sorun yaşayabiliyoruz. Özellikle eleştirinin dozunun kaçabilir, Ay başakta olduğu için. Sözlere dikkat.


17 Mart 2022 Perşembe

Ay başak burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs üçgeni ile şanslıyız. Sevineceğimiz, sürprizli şeyler olabilir. Beklemediğimiz yerlerden güzel şeyler gelebilir.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter karşıtlığını görüyoruz. Kibirli davranışlara, egosantrik tavırlara düşmemeye çalışalım. Çünkü Jüpiter’in gölgesinde bunlar vardır ve böyle uyumsuz açılarında bu tür şeyler yaşanır. Bunun dışında abartılara da açık bir vakit. Alışverişlerde kontrollü olalım.

Akşam saatlerinde Ay ve Neptün karşıt konumda. Hayal kırıklığı diyebileceğimiz durumlar olabilir iletişimler içinde, ilişkiler içinde. Kimsenin mükemmel olmadığını kendimize hatırlatalım. Kimseyle bütünüyle aynı olmadığımızı aklımızda tutalım.


18 Mart 2022 Cuma

Dolunay günündeyiz. Bu sabah 10:17’de başak burcunun 27 derecesinde bir dolunay meydana geliyor yukarıda söylediğim gibi.

Dolunayın ardından Ay’ın ilk açısını önemseriz. Bu dolunayda Ay, ilk açısını Pluto ile yapıyor ve de çok güzel bir üçgen açı yapıyor. İşimiz, gücümüz, modumuz, moralimiz, bedensel enerjimiz, ruh halimiz, hepsi için söyleyebileceğim bir güçlenme etkisi bu.

Ay 14:25’e kadar başak burcunda bugün.

11:11-14:25 arasında Ay boşlukta. Bu dilimde önemli başlangıçlardan, imzalı işlerden kaçınalım. Ay boşlukta iken atmayalım önemli adımları. 14:25’te terazi burcuna geçiyor.

İlişkiler, eşe/partnere dair konular, hayatımızda rehber olan kişiler, hocalarla iletişimler ön plana çıkıyor.


19 Mart 2022 Cumartesi

Ay terazi burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Mars üçgenini görüyoruz. Hareketli, girişken, enerjik bir modu var sabahın 🙂 Spor için çok uygun. Bedensel enerji gerektiren işleri yapmak için çok uygun.

Günün ilk yarısında Ay Kiron karşıtlığını da görüyoruz. Ay ilişkileri anlatan terazide. Sevdiklerimizin kalbini kırmayalım. Özenli olalım.

Öğle saatlerinde çok güzel bir Ay Venüs üçgeni geliyor zaten 🙂 İlişkiler, iletişimler içinde keyifli bir zaman. İlişkilerimiz derken her anlamda söylüyorum. Sadece evlilik ya da ikili ilişkiler değil.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Satürn üçgeni ile dengedeyiz. Mantıklı düşünüyoruz. Doğru bakış açılarına geliyoruz. Doğru şekli alıyoruz. Deneyim sahibi kişilerden güzel tavsiyeler, yönlendirmeler de gelebilir.


20 Mart 2022 Pazar

Ay bugün 18:44’e kadar terazi burcunda.

Gündüz saatlerinde oluşan Ay Pluto karesi, dialoglar içinde bizi kızdıracak şeylerin olabileceğini söylüyor. Görüşmeler, buluşmalar için çok keyifli görünmüyor gündüz vakti. Günü bunu bilerek planlamak işimize yarayacaktır.

18:44’te akrep burcuna geçiyor Ay.

Ay’ın her transiti ortalama olarak 2,5 gün sürer. 2,5 günlük bir akrep transiti başlıyor.


2022 burç yorumlarınız da aşağıda !!

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Çok güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!