Boğa Burcu Ocak 2023

Boğa Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili yükselen boğa okuyucularım !

Yılın ilk ayını anlatmaya geldim. 2023 nasıl bir ay ile başlıyor ? Ocak ayının nasıl transitleri var ? Yeniayı ve dolunayı hangi burçlarda ?

Sizler için nasıl anlamlara geliyor bu ayın gökyüzü hareketleri ? Bu yazımda bakacağız.

Şu noktanın altını çizelim : Özellikle ”yükselen boğalar” şeklinde hitap ettim. Burç yorumları yükselen baz alınarak yapılır. Teknik olarak böyle yapılabiliyor.

Eğer yükseleniniz boğa ise doğru içeriktesiniz. Yükselen boğalar yararlanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ocak’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 9.evinizde.

Yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, basın, yayıncılık, hukuksal konular bu evle bağlantılı. Bu temalar hayatınızda varsa, bu konularda istekleriniz, planlarınız varsa, yeni güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz Güneş geçişi ile.

Eğitim hayatınız varsa, destekleyici bir dönem. Biraz da tempolu diyebilirim. Teslim etmeniz gereken projeler, evraklı işler, akademik çalışmalar olabilir.

Sizin ya da bir yakınınızın, ailenizden birinin uzak bir yere bir yolculuğu da gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki yakınlarınızla bağlantılar, haberleşmeler, bir araya gelmeler olabilir.

Dünya kültürleri hakkında daha fazla şey öğreneceğiniz, güzel bir dönem. Başka ülkelere, toplumlara, yaşam şekillerine, inanç sistemlerine olan merakınız artacaktır.

İbadethane gezileriniz olabilir 9.ev olması sebebiyle.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Başka bir ülke ile ilgili hedefleriniz varsa, niyetleriniz varsa, adım atabilirsiniz. Vize başvurunuz olabilir. Seyahatleriniz olabilir.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

10.ev iş demektir. Kova burcu ise ekip demektir.

İşinizde ekip içi konular önde olabilir bu dönemde. Örneğin ekip içi görev dağılımı, iş bölümünde kimin nasıl bir rol üstleneceği, hangi işi kimin yapacağı gibi konular.

Ekibinizle işlerin paylaşımını yeniden yapabilirsiniz, yeni düzenlemeler olabilir. Yeni projeler doğabilir, bu projeler doğrultusunda görevlendirmeler olabilir.

Bunlar dışında teknik sistemler, elektronik aletler, dijital alanlar, internet üzerinden yapılan şeyler, teknolojik, dijital konular kova burcu ile ilgilidir.

Bu alanlarda aktif iseniz, bu yönde konularınız varsa Güneş burada iken içinde olduğunuz sistemlerin, kullandığınız dijital sistemlerin yeni düzenlemeleri olabilir. Yeni kurallar belirlenebilir. Bu kurallar doğrultusunda güncellemeniz gereken şeyler olabilir. Bu yönde bildirimler alabilirsiniz.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşen bir retro bu.

Sizler 9.evinizde deneyimliyorsunuz.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, örneğin bir okul, bir vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin ayrıca. Bir şeyler karışmasın.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi rahatlamaya başlıyorsunuz bu noktalarda.

Retronun bitişiyle yukarıda anlattığım 9.ev konularında pürüzler geride kalmaya başlıyor.

İşler yoluna giriyor. Yavaşlayan konular hızlanıyor. Beklemeler sonlanıyor Merkür’ün hızını toparlaması ile.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 9.evinizde.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katacağınız, özellikle sanatsal anlamda yeni şeyler öğrenebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek güzel bir Venüs transiti olur bu sizin için.

Şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı konular varsa gündeminizde, bunlar Venüs ile rahat ilerler.

Akademik çalışmalarınızda, yüksek öğrenim hayatınızda, özellikle otorite ile, yönetimle, kurallarla, prosedürlerle ilgili konularda, evrak işlerinde Venüs’ten desteğiniz var.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 10.evinize yerleşiyor.

İşinizle ilgili şanslı olasılıklar var burada.

Yükselişler, başarılı işler, güzel sunumlar, şirketinize getirebileceğiniz yeni müşteri bağlantıları, yöneticilerden takdirler, ödüllendirmeler olabilir.

Üstlerle iletişim sorunları aşılabilir.

Bunun dışında sosyal çevreler içinde otorite figürlerinden yana iyi şeyler olabilir. Bir spor salonuna gidiyorsunuzdur örneğin. Yönetimin, yöneticilerin bazı uygulamalarını yanlış buluyorsunuzdur, onlar düzeltilebilir. Bir kursa, bir eğitime gidiyorsunuzdur. Eğitmeninizden gelecek güzel şeyler olabilir. Sizin için önemli olan ve herhangi bir konuda yetki sahibi olan, kural belirleyen kişilerle ilgili konularda pozitif değişimler olabilir.

27 Ocak’ta bir yeni transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

Balık Venüs’ün yüceldiği yer. Burada hayli güçlü. Güzel çalışıyor balıkta.

O yüzden hepimiz için şanslı bir Venüs dönemi bu.

Siz nasıl etkiler alıyorsunuz, bakalım. 11.evinizden geçiyor olacak.

Sosyal yaşamınızda güzel şeylerin olabileceğini söylüyor buradan geçen bir Venüs.

Balık burcu barışmaları, koşulsuz sevgiyi, hoşgörüyü anlatır. Dost çevreleri içinde barışmalar, bir araya gelişler olabilir. Arkadaşlar içinde paylaşımlar, yardımlaşmalar, birbirinize destek vereceğiniz konular olabilir.

İşinizde ekip içi sorunlu durumlar tatlıya bağlanabilir.

Paylaşım, anlayış, sevgi, destek..Böyle anlatabilirim bu Venüs transitini.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana ikizler burcunda bir Mars retrosu deneyimliyoruz sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak’a kadar sürecek.

Sizler bu retroyu 2.evinizde deneyimliyorsunuz.

2.ev para evidir. Kazançlar, masraflar, harcamalar, ödemeler, kişisel gelirler bu evin konusudur. Mars retrolarında agresyonlu deneyimler yaşanabiliyor.

Neler olabilir ? İstenmeyen bazı masraflar doğabilir bu dönemde.

Biraz keyfinizi kaçırabilecek para çıkışları olabilir. Satın aldığınız şeyler düşündüğünüz gibi çıkmayabilir ve paranızın boşa gittiğini düşünebilirsiniz. Böyle deneyimler getirebiliyor 2.evde Mars retroları.

Mars hareketi temsil ettiğinden, retroları yavaşlamayı anlatıyor ayrıca. O yüzden bu dönem 2.ev (para) konularının yavaşlayabileceği, parasal konularda beklemelerin olabileceği, belki ilerlemekte zorlanabileceğiniz, bazı alışverişleri bekletebileceğiniz bir zaman.

Harcamaları küçültmek, borçları büyütmemek, kredi kartı harcamalarında kontrollü olmak, ölçülü olmak iyi olabilir.

Başkalarına maddi konularda bir şey vadetmemek, tutamayacağınız sözler vermemek iyi olabilir.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

Merkür karşıtlığı ile gerçekleşiyor bu dolunay. Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor.

Uranüs 15 derece boğada. Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda.

Güzel değişimlere müsait bir zemin var.

3.evinizde gerçekleşiyor. Kardeşlerle ilgili konularınızın olabileceği bir dolunay.

Aile evinde bir arada yaşıyorsanız, evden herhangi bir sebeple ayrılacak/başka bir yaşam düzenine geçecek/bir süre için başka bir yerde yaşayacak bir kardeşiniz olabilir.

Evden ayrı olan bir kardeşiniz varsa, eve dönebilir.

Ev yaşamı ve kardeşlerle ilgili konular olası. Kardeşleriniz kendi yaşam düzeni içinde ev değiştirebilirler. Taşınabilirler. Ev alma konuları, hazırlıkları, kredileri, vb konular olabilir.

Evinizden ve internet üzerinden yaptığınız işler varsa, bu alanda yapmanız gereken resmi işlemlerle meşgul olabilirsiniz bugünlerde.

Yasal işlemler olabilir. Bankacılık konuları olabilir. Neden bu olasılığı ürettim ? Çünkü yengeç burcu evi, evden yapılan işleri, 3.ev e-ticaret faaliyetlerini, dolunay aksının karşı tarafı olan oğlak burcu ise devleti, kanunları, yasal konuları ve bankacılık işlemlerini simgeliyor.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var.

İş hayatınızda yeni gündemler olası. Özellikle işinizde teknik sistemlerle, dijital araçlarla ilgili konularınız, teknoloji bağlantılı konularınız olabilir.

İnternet üzerinden, bir dijital platform üzerinden, sosyal medya üzerinden yapmak istediğiniz işler varsa, bir süredir bu yönde planlarınız, hazırlıklarınız varsa, bu yeniay sizin için bir başlangıç noktası olabilir.

Başlangıçlar dışında bu yönde işleriniz zaten varsa yeni hizmetler, yeni ürünler, yeni bir çalışma şekli, yeni uygulamalar olabilir.

Bir şeyler pozitif yönde değişebilir.

Elektronik eşya/alet alışverişleriniz de olabilir bu yeniay ile.


Güzel bir ay diliyorum herkes için. 2023’e güzel bir başlangıç yapalım inşallah.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!