Akrep Burcu Ocak 2023

Akrep Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen akrep” okuyucularım !

Ocak ayı için yorumlarımı paylaşacağım bu yazımda sizlerle.

2023’ün ilk ayında neler var, birlikte bakalım.

Eğer yükseleniniz akrep ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni akrep olanlar faydalanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 3.evinizde.

Kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir. Yakın akrabalarınızla, kuzenlerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Akrabalardan haberler gelebilir. Taşınan komşularınız olabilir, yerlerine yeni komşular gelebilir. Komşularınızla birlikte yaşam alanınız için alacağınız kararlar olabilir.

3.ev bu kişileri sembolize ediyor.

Burası aynı zamanda iletişim evi. Dialoglarınız, görüşmeleriniz, haberleşmeleriniz, bilgi paylaşımlarınız artıyor. Arkadaş çevreniz içinde de güzel bir dönem 🙂 Uzun zamandır bir araya gelemediyseniz, birlikte bir şeyler yapabilirsiniz. Keyif alacağınız, eğlenceli zamanlarınız olabilir.

Oğlak burcu iş hayatımızla ilgilidir. İşiniz için üreteceğiniz yeni şeyler olabilir. Zihinsel anlamda hareketli, üretken, verimli bir zaman.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkabilir bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Kova teknoloji demektir. Eviniz için teknolojik araçlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin kapı zilinizin yanında olacak bir görüntüleme sistemi, örneğin bir güvenlik alarmı, bir dijital araç. Bir konuda bir uyarı sistemi ya da belki teknolojik, yeni model bir ev eşyası, bir mutfak robotu, bir makine, bir süpürge.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşiyor bu retro.

3.ev, iletişim evidir en temelde. Retro etkisiyle bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Özellikle ilkokul, ortaokul, lise yıllarınızdan arkadaşlar, hocalar olabilir bu kişiler. Çünkü 3.ev, üniversiteye kadar olan eğitim hayatımızı simgeler. Eski komşularınızla karşılaşabilirsiniz ayrıca bu süreçte. Komşuları da temsil eder 3.ev.

Bunlar dışında kardeşlerle, yakın akrabalarla dialoglarda yanlış anlaşılmalara, iletişim problemlerine açık bir zaman dilimi. Kendimizi doğru ifade edemeyebiliyoruz Merkür retrolarında iken. Söylemek istediklerimizi tam olarak anlatamayabiliyoruz.

Yakın çevre dışında da, genel olarak dikkat edin diyeceğim iletişim konusuna. Yazdığınız maillerde, mesajlarda, sosyal medyada yaptığınız paylaşımlarda daha fazla düşünerek hareket etmeniz faydanıza olabilir.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

İşler yoluna giriyor Merkür’ün hızını toparlaması ile.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 3.evinizde.

Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla ilgili konular olumlu etki alıyor. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olacaktır.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. Aranız bozuksa düzelebilir. Ayrıca onların hayatında yeni güzel gelişmeler olabilir.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli, iyicil bir süreç. İşinizden daha çok keyif almanızı sağlayacak güzel gelişmeler de olabilir. Şu ana dek yapmadıklarınızı deneyebilirsiniz. Farklı şeyler yapmak iyi gelebilir size.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 4.evinize yerleşiyor.

Evinizde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zamandasınız. Yaşam alanınızın enerjisini değiştirmek, eşyalarınızı yenilemek, odalarınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Aile içi konular açısından da güzel bir transit bu. Bir sevgi enerjisi. Sorunlar aşılabilir. Uyumunuzu, birbirinize olan sevginizi, bağlarınızın gücünü besleyecek şeyler olabilir.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

5.evinize geliyor.

5.evden geçecek olan bir Venüs ! Hem de yüceldiği burç olan balıkta, güçlü bir Venüs !

5.ev sanatsal yaratım demektir. Venüs de sanatın gezegenidir. Balık ise zaten ilham demek, hayal gücü demektir 🙂

Kendinize yeni derinlikli alanlar açmak, sanatla bağ kurmak için harika bir zaman.

İşiniz sanat ise şahane çalışmalarınız olabilir. Ürettiklerinizin satışını yapıyorsanız, ürünler hazırlıyorsanız, bol bereketli, güzel satışlarınız olabilir. Sanattan, hobilerinizden, ilgi alanlarınızdan gelecek kazançlar olabilir.

İlhamla, yaratıcılığınızla yapacağınız şeyler, size çok iyi gelebilir. Bir ruhsal temizlik aracı olabilirler sizin için.

Hamilelik, çocuk, bebek demektir bu ev aynı zamanda. Bu yönde niyeti olanlar için destekleyici bir zaman. Ama tabii ki nasipleri Yaradan bilir.

Aşk da bir 5.ev temasıdır. Sizin için özel olan biri varsa, onunla derinlikli, sahici, içten, bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olabilir Venüs burada iken.

Koşulsuz sevgi demektir balıkta bir Venüs.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 8.evinizde deneyimliyorsunuz.

Ruhsal anlamda bir bunalma enerjisi taşıyor 8.ev. Mars retrosu döneminde içsel kargaşanız artabilir, düşünmekten kendinizi alamadığınız, girdapta hissettiğiniz konular zorlayabilir sizi. Konuyu artık çözmeniz için yapabilir evren bunu. Bir şeyler tavan yaptıktan sonra düşüşe geçer ya hani, öyle düşünebilirsiniz. Psikolojik anlamda kendi kendinize yarattığınız sorunlar, kaygılar, takıntılı düşünceler, korkular ‘Artık bunu hallet, böyle ilerleyemiyorsun’ diyebilir size. Şifa ve dönüşüm mecburiyetten gelebilir.

Ruhunuzu hafifletmek, zihninizi sakinleştirmek, iç sesinizi dinginleştirmek için yararlanın elinizdeki tüm kaynaklardan. Videolar izleyin, kitaplar okuyun, bir dönüşüm süreci planlayın kendinize.

Esasen iyi kullanılırsa içsel anlamda bir temizlenme ve hafifleme zamanı.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

9.evinizde meydana geliyor dolunay.

Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor. Uranüs dolunayda Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda.

Başka şehirler, ülkeler, uzak mesafeler, seyahatler bu evle ilgili. Sizin ya da bir yakınınızın bir yolculuğu, bir yer değişikliği gündeme gelebilir.

Biraz duygusal anlamda zorlanmalar olabilir yer değişiklikleri sebebiyle.

Yurt dışı bağlantılı bir konuda bekleme halinde olduğunuz bir gündeminiz varsa, örneğin vize başvurusu gibi, bunlar sonuçlanabilir.

Gümrük, ithalat, ihracat işleri olanlar, buralarda yeni şeyler yaşayabilirler. Belirsizlikler, beklemeler sonlanabilir.

Akademik çalışmaları olanlar için yine bir tamamlanma döngüsü. Üniversitede okuyanlar, dolunay zamanı yoğun bir hafta yaşayabilirler. Hocaların talepleri yorabilir biraz. Stres yaratabilir.

Bunun geçici, birkaç günlük bir dönem olduğunu kendinize hatırlatın. Enerjinizi yüksek tutun.

Hayatınızın çeşitli noktalarında belki biraz yorucu sorumluluklar gündeme gelebilir ama bu yapılacak şeyleri tamamlamak büyük rahatlamalar getirebilir size. Önemli açılımlar olabilir. Bazı şeyler bütünüyle geride kalabilir ve güzel değişimlere basamak olabilir.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Eviniz konusunda yeni planlarınız varsa, taşınmak, yer değiştirmek istiyorsanız, evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa bu yeniay ile harekete geçebilirsiniz.

Ev ve aile konularında iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa,  güzel gelişmeler olabilir. Güzel adımlarınız olabilir. Çözüm bulacağınız konular olabilir.

Emlak, arsa, tapu, ev yaptırma, ev alım satım, kiralama konularında beklemede olan planlar hayata geçebilir. Cesaretle kararlar alabilirsiniz. Netlik kazanabilirsiniz. Niyetler hayata geçebilir.

Aile kökleriniz, aile büyükleriniz ile ilgili konular doğabilir. Yeni gündemleriniz olabilir. Bir şeyleri mevcuttan daha iyi bir hale dönüştürmek için yeni şeyler yapabilirsiniz bu yeniay ile.

Eviniz, aileniz, anne ve babanız, aile içi konular bu yeniayın ana çerçevesi sizin için.


Güzel bir ay diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!