Boğa Burcu 2023

Boğa Burcu 2023

Merhabalar yükselen boğalar !

Yeni bir yılın daha kapısından içeri giriyoruz. Acaba içeride neler var :))

Yılın ikinci yarısında Jüpiter’e ev sahipliği yapacaksınız. Kuzey Ay Düğümü boğa burcundan çıkıyor. Pluto ile ilgili önemli bir değişimimiz var bu yıl. Uzun yılların ardından burç değiştirecek.

Hepsine ayrı ayrı bakacağız.

Yükseleniniz boğa ise doğru içeriktesiniz.

Öngörüler her zaman yükselen burca göre yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve doğum haritamızda ev hesabı yükselenden başlar sevgili okuyucularım.

Yükselen boğalar için 2023 nasıl bir yıl, başlayalım bakmaya.

Öncelikle buraya yılın astroloji gündemini bırakıyorum. Bu linki tıklayarak 2023’ü genel bir takvim halinde görebilirsiniz. Transitler, tutulma, retrolar yer alıyor içerikte. Hepsini tarihleri ile listeledim.

Tıklayabilirsiniz  : 2023 Astroloji Gündemi


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak.

20 Aralık 2022’de koç burcuna geliyor. 2023 Mayıs’ına kadar koçta. Yeniden 12.evinizde olacak.

2022’de de bir süre için bu transiti deneyimlediniz. Mayıs-Ekim ayları arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 12.evinizdeydi.

12.evinizde bir Jüpiter transiti yaşayacaksanız yeniden.

Şifa evidir burası. Jüpiter bir şeyleri şifalandırmaya geliyor. Şifalanma ve arınma, ruhun dönüşümü, ruhsal büyüme, duygusal anlamda olgunlaşma, iç huzuru, içsel denge, duygusal denge.

Böyle tarife edebilirim alacağınız olası etkiyi. Uzun zamandır geçmiş deneyimlerin yüklerinden özgürleşmek istiyorsunuz belki. Sizde bıraktığı duygulardan, duygu dünyanızda yarattığı hasarlardan feraha çıkmak istiyorsunuz. Deneyimlerin sadece özünü, mesajını, içindeki dersi alıp artık yolunuzu daha hafif şekilde yürümek, önünüze bakmak istiyorsunuz.

İşte bu Jüpiter transiti, geçmişin tesirinden kurtulmanın, sizi aşağı çeken deneyimlerin duygusal izlerini iyileştirmenin, iç dünyanızda güçlenmenin vakti.

Buna araç olacak, aracı olacak, vesile olup bu değişimlerin yolunu açacak şeyler gelecektir bu dönemde hayatınıza.

Bir terapi, belki iyi gelecek bir meşguliyet, yoga, meditasyon, ruhsal çalışmalar, spiritüel öğretiler.. Hepsi bu evin konusu. Hepsi olabilir. Bir ‘ruhsal inşaat’ dönemi olarak özetleyeyim.

Kendinizi, duygu dünyanızı, iç huzurunuzu inşa edeceksiniz Jüpiter ile. Sıfırdan inşa edeceğiniz şeyler de var, restorasyon yapıp yenileyeceğiniz şeyler de var 🙂 Psikolojik ve ruhsal anlamda bir revizyon, bir iyileşme ve güç kazanma hali. Dış faktörlerden daha az etkilenmenizi, kendi merkezinize gelmenizi sağlayacaktır bu değişimler.

Bu ruhsal değişimler de hayatınızın tüm somut bileşenlerine yansıyacaktır tabii.

İçeride bir değişim olursa, dışarıda da olur.

Ruhumuz, zihnimiz temizlenirse hayatımız da temizlenir. Duygularımız iyileşirse ilişkilerimiz, maddi durumumuz, işimiz gücümüz de iyileşir.

Jüpiter sizi ayağa kaldırmaya geliyor. ‘Hadi kalk. Hadi doğrul. Filmin daha devamı var. Birlikte daha çok güzel şeyler yapacağız’ diyor cosmos size 🙂

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor !

İşte bu büyük bir gelişme sizin için ! 1.evinizde olacak Jüpiter.

12.ev dönemi güç toplayıp, toparlanıp, yaşamınızı yoluna koymak için bir içsel değişim getiriyor size.

1.ev dönemi ise ‘Artık hazırsın. Hadi yola çık’ diyor. Yeni başlangıçlara, hem de pek çok konuda olabilecek bir sürü yeni başlangıca işaret eden bir Jüpiter transiti bu sizler için.

Yılın geri kalanında Jüpiter sizinle.

Yeni hedefler, yeni yeni niyetler için başlayacağınız şeyler olacaktır. Atacağınız adımlar olacaktır. Cesur girişimleriniz olacaktır.

‘Bunca zaman bekledim. Artık hazır hissediyorum. Artık yapacağım bunu’ diyeceğiniz şeyler olabilir. 1.ev transiti olduğu için konu her şey olabilir. Her anlamda, her konuda başlangıçlara çok müsait, çok destekleyici bir dönem.

Spesifik olarak da bakalım olasılıklarınıza. Mesela neler olabilir ?

Düşüncelerinizi, hayatta yapmak istediklerinizi, hedeflerinizi güncelleyecek şeyler olabilir. Daha önce aklınıza gelmemiş fikirlerle yeni yollara çıkabilirsiniz.

Daha önce görmediğimiz, bilmediğimiz şeyler keşfedebilirsiniz ve o keşiflerle yaşamınız değişebilir.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Hatta eğitimler diyeyim. Seminerlere, kurslara katılabilirsiniz. Grup çalışmaları içinde yer alabilirsiniz.

Ufkunuzu, yaşam bileşenlerinizi, olasılıklarınızı büyütecek yeni insanlar arasında, yeni ortamlar içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Yeni iş fırsatları doğabilir. İşinizde bir değişime gidebilirsiniz. Kendi işiniz, şirketiniz varsa, işinizi büyütecek çalışmalar yapabilirsiniz.

Emekleriniz karşılık bulabilir. Fikirler, hamleler işe yarayabilir.

Bir şirkette çalışmakta iseniz takdir göreceğiniz önemli şeyler başarabilirsiniz. Bir projeyi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Şirketinize önemli müşteri bağlantıları kazandırabilirsiniz. Bir yükseliş yaşayabilirsiniz.

Daha önce yurt dışına çıkmamış olanlar ilk seyahatini yapabilirler. Başka şehirlere gezileriniz de olabilir. Keyifli yolculuklarınız, keşifleriniz olabilir Jüpiter ile.

Aile içinde yurt dışı hazırlığı olan biri varsa bu gidiş gerçekleşebilir.

Yüksek öğrenim, akademi alanında parlak olasılıklarınız var ayrıca. Lisans hayatınız başlayabilir. Yüksek lisans, doktora yapmak isteyenler hazırlıklarını, başvurularını yapabilirler. İyi bir okula, güzel bir programa yerleşebilirler.

Tüm bunlar dışında hayatınızı daha iyi yönetmenizi, hayatla daha iyi bir ilişki kurmanızı, daha doğru kararlar almanızı sağlayacak, olgunlaştığınızı, ehlileştiğinizi, derinleştiğinizi hissettirecek uyanışlar, farkındalıklar geliyor Jüpiter ile.

Jüpiter yol yordam bilmektir. Doğru olanı seçebilmektir. Adaptır, görgüdür, kalitedir. Kendini bilmektir. Kendini saymaktır. Herkesi saymak, değer vermektir. Hayatı layıkınca, şükrederek, farkında olarak yaşamaktır. Önemli bir değişim yılı 2023 sizler için.


SATÜRN

Satürn Aralık 2020’den bu yana kova burcunda ilerliyor. Sizler 10.evinizde yaşıyorsunuz bu Satürn transitini.

İş ve kariyer konularında yorulduğunuz bir dönem olmuş olabilir bu. Deneyimler ve zorluklar ile işinizde neyin nasıl olması gerektiğini görmüş olabilirsiniz. Ama aslında bir yandan yapmanız gereken işi, kariyer yolunuzu, sizin için doğru olan tarafı işaret ediyor Satürn bu 10.ev geçişi ile.

Belki işinizi kurdunuz. Belki yeni bir alanda işe girdiniz. Belki işinizi büyütmeniz ya da çalıştığınız şirkette/kurumda daha farklı şeyler yapmanız gerekti. Daha çok çalışmanız gerekti. Sorumluluklarınızın arttığı bir dönem oldu. Ama işte sorumluluk alanlarınızı ve yapmanız gereken işleri gösteriyor Satürn.

‘Senin yolun bu. Bunlar sana lazım. Buralarda geliş. Bu becerilerini geliştir. Yolun devamında kullanacağız bunları’ diyor.

Mart 2023’e kadar aynı transit devam edecek. 

7 Mart 2023’te Satürn balık burcuna geçiyor. Satürn transitleri yaklaşık 2,5 yıl sürer sevgili okuyucularım.

Bir Satürn dönemi sonlanıyor, yeni bir 2,5 yıllık Satürn dönemi başlıyor.

11.evinize geliyor. Sosyal hayatımızı, sosyal ortamlarımızı, arkadaşlarımızı, ahbaplıklarımızı, sosyal ilişkilerimizi temsil ediyor bu ev.

Satürn balık döneminde insan ilişkileriniz üzerinden çalışacaktır.

Satürn bizi olgunlaştıran, büyüten yaşam deneyimlerini, sınavları simgeleyen bir gezegen. Tekamül ile, ruhun gelişimi ile ilgili bir gezegen.

Bizi biraz zorlayarak öğretiyor öğreteceğini 🙂 Dersler veriyor.

11.evin konuları üzerinden gelişeceğiniz bir döngü olabilir bu o yüzden. Yeni yeni sosyal ortamlara girebilirsiniz. Kalabalıklaşabilirsiniz. Yeni arkadaş gruplarınız olabilir. Yeni arkadaşlıklar başlayabilir.

Başlangıçta pek çoğunu çok sevebilirsiniz. Kendinizi çok yakın hissedebilirsiniz. Bağ kurduğunuzu düşünebilirsiniz.

Fakat ne olabilir bu bir Satürn transiti ise ?

Zaman içinde daha iyi tanıdıkça o insanların aslında çok da düşündüğünüz gibi olmadıklarını görebilirsiniz. Soğumalar, uzaklaşmalar olabilir. Bitecek arkadaşlıklar olabilir.

Ama çok şey öğrenmiş olarak çıkabilirsiniz o arkadaşlıkların içinden.

Bu arada elenenler olabilir ama temeli sağlam dostluklar da başlayabilir Satürn ile. Elenmeyenler, sizinle kalacaklar da olacaktır.

Satürn inşa etmek demektir. Köklü şeyleri, zemini sağlam şeyleri temsil eder. Esasen hayatınızda güçlü dostlukların inşa zamanı.

Ama ne yapmayın ? Layık olduğunuzdan, hak ettiğinizden daha azı ile yetinmeyin. Hak ettiğiniz şekilde güzel insanlarınız olsun.

Siz eğer iyi bir arkadaş, iyi bir dost iseniz, iyi dostları hak ediyorsunuz demektir. Gerçek dostlarınız olsun. Sahici bağlar sizinle kalsın yaşamınızda.


PLUTO

2023’ün en önemli gelişmelerinden biri Pluto’nun yıllar süren oğlak transitinin ardından kova burcuna geçecek olması.

2008’den bu yana oğlakta ilerliyor. En ağır hareket eden. Transitleri uzun sürüyor.

2023’te şimdilik bir süre için kovada olacak Pluto. Asıl kova dönemi 2024’te başlayacak.

2023 içinde 23 Mart – 11Haziran arasında kovada yer alacak. Sonra retrosunda yeniden oğlağa dönecek.

10.evinize bir süre için uğrayacak Pluto 2023’te. Kariyerinizde, iş hayatınızda bir kalabalıklaşma yaşayabilirsiniz. İş dışında da hedeflerinizde, yapmak istediğiniz ve çabası içinde olduğunuz şeylerde bir hızlanma yaşayabilirsiniz. Bazı şeyler düşündüğünüzden hızlı başlayabilir. Ama o şeyleri kalıcı kılmakta, tutmakta, sürdürmekte zorlanabilirsiniz.

Bazı fırsatlar hızlı gelebilir ve yönetmeniz, beklemeden duruma göre hızlı bir seçim yapmanız gerekebilir. Boğa temkinlidir. Hızlı aksiyon almak istemez. O yüzden bir zorlanma yaşayabilirsiniz.

Kararsız kalabilirsiniz.

Bazı şeyler de aslında öyle olmadığı halde bir fırsat olarak görünebilir gözünüze. İyi bir seçenek olmadığı halde iyiymiş gibi görünebilir. Bu olasılık da var. O yüzden dikkat.

Bir hırslanma da olabilir Pluto ile işinizde. Yeni projeler, yeni fikirler, yeni hevesler olsun tabii ki. Heves güzel şey ama hırs değdiği yere zarar getirir. Hırslanmayın.

Size önerim bu Pluto döneminde, hayatınızın hiçbir yerinde gereğinden fazla, gereğinden büyük, gereğinden çabuk yapmaya çalışmayın hiçbir şeyi.

Her şey ölçüsünde, dengesinde ve kendi vaktinde güzel, öyle değil mi 🙂


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

2022’nin başından, Ocak 2022’den bu yana Ay düğümleri boğa akrep aksında.

Sizin 1. ve 7.evlerinizde.

İlişkiler üzerinden deneyimler yaşıyorsunuz. Hayatınızın hangi alanlarında ‘ben’ halini korumalısınız, kişisel sınırlarınızı korumalısınız ? Hangi alanlarında ‘biz’ olarak ilerlemek daha iyi olabilir ?

‘Biz’ halinin içinde benlik alanınızı nasıl koruyabilirsiniz ? Ne kadar ben, ne kadar biz olursanız, bir denge oluşabilir ? İşte bu konular üzerinden olgunlaştığınız bir dönem.

Hayatın içinde kimseye tutunmadan, sadece kendi gücünüze güvenerek yapmanız gerekenler var. Bununla birlikte bazen de destek alma, yardım alma, iş birliği yapma, yolunuza eşlik edecek kişilerle bir araya gelme imkanlarınız da var. Her bir şeyi de tek başımıza yapmak zorunda değiliz.

Gereken noktalarda kişisel sorumluluklarınızı alarak varlığınızı ortaya koymak, benliğinizi ve kişisel gücünüzü oluşturmak, bir yandan ilişkiler içinde olmanın, tek olmamanın güzel taraflarını yaşamak, iş birlikleri ile ilerlemek, eşlik etmek, destek almak, birbirinize yol arkadaşı olmak, ‘yol arkadaşı olmayı öğrenmek’ gibi konuları var bu dönemin.

Temmuz 2023’e kadar bu aks devam edecek.

17 Temmuz 2023’te Ay düğümleri koç terazi aksına yerleşiyor. Kuzey Ay düğümü koç burcuna, güney Ay düğümü terazi burcuna geliyor.

12.evinize yerleşiyor Kuzey Ay düğümü.

Bu döngü içinde 12.ev konuları ile daha fazla meşgul olacağınızı, buralarda gündemlerinizin, çabalarınızın olacağını düşünebiliriz.

Şifayı, iyileşmeyi, bedensel bir konuyu iyileştirmeyi, bir tedaviyi, ruhsal bir konuyu çözmeyi, bir terapiyi, şifalanmaya vesile olacak kişi, ortam ve araçları, yolları, yöntemleri anlatır bu ev.

Biraz da içe dönüşü, ruhsal anlamda bir inzivayı, içeriyi güçlendirmeyi, kendinizle kalma isteğini anlatır.

Ama bütünüyle bir inziva süreci olarak düşünmeyin bunu. Hayatınızın bazı alanlarında çalışacaktır.

Jüpiter’in boğa transiti-1.ev geçişi ile önemli başlangıçlar, yenilikler yaşamanız zaten çok olası. Çok aktif bir yıl geçirebilirsiniz.

Ama kendi içinizde, kendi duygu dünyanızda bir inziva, bir geri çekilme ya da belki bazı sosyal ortamlardan geri çekilme, bazı hobilere ara verme, biraz sakinleşme, biraz durulma zamanı olabilir bu.

Enerjinizi bazı noktalardan çekip o noktalarda hareketsizleşip başka yerlere akıtabilirsiniz o enerjiyi.

Spiritüel tarafı güçlü olan uzmanlık alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Bir yoga eğitimine katılabilirsiniz. Evde kendiniz yapabilirsiniz. Spiritüel bir altyapınız varsa yeni çok şey öğrenebileceğiniz, o zemin üzerine çok kat çıkabileceğiniz, ruhsal yanı güçlü bir dönem.


Yeni yıl genel hatlarıyla böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

‘2023 benim yılım oldu’ diyeceğiniz bir yıl diliyorum size 🙂 İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!